Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

По принцип по-сериозните ключари си имат матрици за автомобилни ключове.

 

A за по-новите автомобили се поръчва ключ от производителя и струва майка си и баща си. На мен ми излезе около 200 кинта един ключ за тойотата...

 

Особено тези ключове с имобилайзерите не съм чул досега ключар да може да ти направи.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ключа и имобилайзъра са две различни неща. И нови коли с имобилайзър аз поне не знам. Чип може евентуално да търси от друга кола. На мен неколкократно ми търсеха да закупят чипа на старото Есперо, поне 3-ма души ми го искаха.

 

Колата най-вероятно не е последен модел и ключ може да се направи. Аз съм сменял ключ на колата си, но по настояване на застрахователя, тъй като при обир откраднаха оригинала. Знам че платиха много пари и не позволяват да се прави ключ, изискват го от производителя, за да е напълно контролирана процедурата. Това е наистина скъпа работа, но не мисля че случая е такъв.

Link to comment
Share on other sites

Някой скоро да е правил годишен технически преглед в Мепекс Пловдив?Интересува ме цената каква е.Мерси.

Преди две седмици минах ГТП + преглед на газовата уредба в комплекс "Универсал" и ми излезе под 50 лв (мисля, че беше 42). Там слагат и стикер GAS - защото питаше в друга тема. Отделен е въпроса ако уредбата ти няма паспорт - той струва още пари.
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, предложете ми някаква марка качествено кафе и къде мога да го намеря? Не говорим за Копи Лувак, а нещо по- нормално. Искам да си взема, чувал съм, че има кафе с мирис на бадеми, на лешници... но нещо не мога да срещна такива кафета по пазара. Моля предложете някоя марка, ще е хубаво и ако сте я опитвали.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, предложете ми някаква марка качествено кафе и къде мога да го намеря? Не говорим за Копи Лувак, а нещо по- нормално. Искам да си взема, чувал съм, че има кафе с мирис на бадеми, на лешници... но нещо не мога да срещна такива кафета по пазара. Моля предложете някоя марка, ще е хубаво и ако сте я опитвали.

 

Ароматизатор-овкусителите се продават отделно (някакви специални ликьори са). Иначе директно от пакета да си направиш кафе с аромат и вкус на нещо друго..., можеш да си сигурен, че ще е мощна химия!

Link to comment
Share on other sites

Защо едни жени обичат да гълтат,а други неискат дори да опитат ,ако може мнение на дами да има повече :))

 

Аз не съм срещал такива дето да гълтат. А ти мнения от жени в тоя форум няма да видиш особено много.

Link to comment
Share on other sites

Направих разчистване малко в нас и ме интересува къде мога да хвърля/върна/рециклирам и т.н. (разбира се в Пловдив)

- Хартия/кашони/вестници/списания

- Пластмаса, найлони, стереопор

- Стари електронни джаджи, батерии...

Link to comment
Share on other sites

A за по-новите автомобили се поръчва ключ от производителя и струва майка си и баща си. На мен ми излезе около 200 кинта един ключ за тойотата...

 

Особено тези ключове с имобилайзерите не съм чул досега ключар да може да ти направи.

Ти еФтино си минал. На мен ми искаха над двойно повече. Посмяхме се малко де :)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

МАСОВО се минава от коли, микробуси по тротоар, който ми е на път за вкъщи. Наглостта на шофьорите вече надминава всякакви граници - бибиткат ми, АЗ СЪМ НА ТРОТОАРА деба тяхната майка - къде мога да подам жалба или искане да поставят бетонени колчета или да сигнализирам за този акт на пълно безхаберие от страна на шофьорите?

Link to comment
Share on other sites

Имате ли някакъв телефон на комплекса на Равнища - "Фабрика за храна и танци" мисля че беше ?

 

В един форум открих този телефон : 0895 516 82. Дано да ти свърши работа.

Link to comment
Share on other sites

МАСОВО се минава от коли, микробуси по тротоар, който ми е на път за вкъщи. Наглостта на шофьорите вече надминава всякакви граници - бибиткат ми, АЗ СЪМ НА ТРОТОАРА деба тяхната майка - къде мога да подам жалба или искане да поставят бетонени колчета или да сигнализирам за този акт на пълно безхаберие от страна на шофьорите?

 

На жалбите (поне на моя преди доста време) отговарят в доооста дълъг срок, а пък да предприемат действия... Другия път като минеш и пак има коли, остави им по една дълга ивица по цялата дължина.

Link to comment
Share on other sites

На жалбите (поне на моя преди доста време) отговарят в доооста дълъг срок, а пък да предприемат действия... Другия път като минеш и пак има коли, остави им по една дълга ивица по цялата дължина.

 

 

И това решения на проблема ли е според теб?

 

 

Преди известно време някой селтак беше решил, че съм паркирал на "неговото" място(да поясня, не съм паркирал на тротоар или пред гараж) и ми беше надрал колата. Е, благодаря му, че ми подари нова боя на калника.

Link to comment
Share on other sites

Имате ли някакъв телефон на комплекса на Равнища - "Фабрика за храна и танци" мисля че беше ?

 

Жоро е дал телефона без една цифра - 0895 516822. Колмплексът вече е завършен и отвори врати.

 

МАСОВО се минава от коли, микробуси по тротоар, който ми е на път за вкъщи. Наглостта на шофьорите вече надминава всякакви граници - бибиткат ми, АЗ СЪМ НА ТРОТОАРА деба тяхната майка - къде мога да подам жалба или искане да поставят бетонени колчета или да сигнализирам за този акт на пълно безхаберие от страна на шофьорите?

 

Жалба се подава в Общината, разбира се. Съветвам те да отидеш в голяма Община. Не забравяй също така, че районният ти кмет има приемни часове два пъти в седмицата.

 

ЕДИТ: Добре, Галя е сбъркала телефона! laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Ох, да бре. Не съм копирала целия номер. Съжалявам. И кой Жоро?

Link to comment
Share on other sites

Искам да си взема свестни зимни чипици . Някой има ли наблюдения върху марките Regatta , Hi-Tech или Karrimor коя от тях е по-добра ? Искам да са топли , с висока подметка и да не пропускат вода . Тези модели , които гледах пишеше , че не пропускат вода и са дишащи . Та някои съвети или мнения ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...