Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Освен тук и на още едно място бях гледал, но не мога да го намеря в момента.

След като няма какво да се прецака на въпросния пад, какъв е проблема да му дадат 1г гаранция?Все пак не смятам, че всеки ден хората си купуват пад-ове за по 60-70 дори и 100лв!

 

Ами по принцип като ти дават гаранция, трябва да ти гарантират нещо специфично за продукта. Ок де. Ти си знаеш. Има варианти. ozone е един от тях.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Те как влияят на боята на дограмата? Защото е алуминиева и е боядисана, не е PVC.

 

Може и накрая да я боядисам както Виден казва. Ама ми се иска да пробвам да я махна.

Още едно много просто и ефективно средство има, ама може да останат петна по съседните боядисани (вероятно с латекс) области и затова не го споменах. Става дума за машинно масло или обикновено олио. Прекрасно размекват лепилото и не се изпаряват; после се забърсва с гореспоменатите разтворители.

Същото средство е много подходящо за почистване на пръстите от монтажните лепила (например на Henkel ;)).

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Отиваш в Джулиани и избираш. По-добър вариант обаче е да търсиш онлайн - ще спестиш пари. Известните качествени производители би трябвало да ги знаеш.

Link to comment
Share on other sites

Отиваш в Джулиани и избираш. По-добър вариант обаче е да търсиш онлайн - ще спестиш пари. Известните качествени производители би трябвало да ги знаеш.

 

Там е че не се сещам коя марка е истинска и коя не

Link to comment
Share on other sites

Така, доде ужасТния ден в който магазинното РС умира , а ГенСофт и безплатната им версия не дават да се прехвърли базата данни към др. РС та да го изкл. онова и да видя какво става. Идеи? Цяла сутрин се чудя тоя MoneyWorks как да му дам готовата база данни, но не иска и не иска. То иска, де... но срещу 300+ евра за платена версия.

Link to comment
Share on other sites

Така, доде ужасТния ден в който магазинното РС умира , а ГенСофт и безплатната им версия не дават да се прехвърли базата данни към др. РС та да го изкл. онова и да видя какво става. Идеи? Цяла сутрин се чудя тоя MoneyWorks как да му дам готовата база данни, но не иска и не иска. То иска, де... но срещу 300+ евра за платена версия.

Инсталираш отново безплатната версия, минава частта с лицензирането и, понеже ползват СУБД Firebird SQL с хубавата програмка IBExpert (безплатна за ползващи win1251 кодировки на компа) източваш даните от таблиците в старата база и го наливаш в новата, дето вече се води регистрирана. И може и да стане. Не съм го пробвал на практика, понеже не съм се занимавал къде точно си държат данните за регистрацията.

Друг вариант е, ако не държат информацията за регистрация в базата данни, след като мине регистрацията, да копираш старата база върху новата и да видиш дали ще стане.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Понеже няколко човека ползват същия компютър, на който имам някои мои лични неща, има ли начин да "заключа" конкретна папка, така че само аз да мога да боравя със съдържанието й, пък всичко останало да си е общодостъпно?

 

pcworm, благодаря ти. Ще трябва да ползвам програмката...

Edited by Zaec
Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Понеже няколко човека ползват същия компютър, на който имам някои мои лични неща, има ли начин да "заключа" конкретна папка, така че само аз да мога да боравя със съдържанието й, пък всичко останало да си е общодостъпно?

 

Може ако имаш администраторски акаунт за въпросното ПС.Ако не ползвай FolderLock

Link to comment
Share on other sites

Някой да използва PAYPAL с райфайзен-ска VISA? Пробвах се да се регистрирам,изтеглиха ми 1.5 евро,но в профила си в сайта на банката не мога да видя нужните 4 цифрички,нужни за завършване регистрацияат на PAYPAL акаунта...Помощ? :(

Link to comment
Share on other sites

Някой да използва PAYPAL с райфайзен-ска VISA? Пробвах се да се регистрирам,изтеглиха ми 1.5 евро,но в профила си в сайта на банката не мога да видя нужните 4 цифрички,нужни за завършване регистрацияат на PAYPAL акаунта...Помощ? :(

 

Трябва да е в оторизации (authorizations). Ако липсва такова - обаждаш се по телефона на съпорта на райфайзен (в работно време най-добре защото след 5 е много вероятно да те отсвирят че можеш единствено да блокираш карта) и ги молиш да погледнат последните транзакции и да ти кажат цифрите за регистрация на paypal акаунта - те трябва да могат да го видят.

Link to comment
Share on other sites

Някой да използва PAYPAL с райфайзен-ска VISA? Пробвах се да се регистрирам,изтеглиха ми 1.5 евро,но в профила си в сайта на банката не мога да видя нужните 4 цифрички,нужни за завършване регистрацияат на PAYPAL акаунта...Помощ? :(

Появи ли ти се транзакцията в списъка с движението по сметката? Отнема няколко дена докато се появи. След като се появи ще ги видиш. Ако не се виждат, натисни върху самата транзакция и ще ти се отвори прозорец в който ще можеш да ги видиш.

Link to comment
Share on other sites

Появи ли ти се транзакцията в списъка с движението по сметката? Отнема няколко дена докато се появи. След като се появи ще ги видиш. Ако не се виждат, натисни върху самата транзакция и ще ти се отвори прозорец в който ще можеш да ги видиш.

 

Транзакцията се появи.Минус евро и 50.Само дето в графата "основание" (там където предполагам трябва да търся тея цифри) няма това,което ми е нужно.А и не мога да цъкна на самата транзакция за повече детайли...Чудна работа.

Link to comment
Share on other sites

Транзакцията се появи.Минус евро и 50.Само дето в графата "основание" (там където предполагам трябва да търся тея цифри) няма това,което ми е нужно.А и не мога да цъкна на самата транзакция за повече детайли...Чудна работа.

Сметки->Движения, избираш си сметката с която е обвързана картата и избираш да ти покаже примерно за последните 5 дена.. От списъка трябва да можеш да натиснеш върху самата транзакция. Ще ти се отвори нов прозорец и вътре ще са детайлите.

Link to comment
Share on other sites

Транзакцията се появи.Минус евро и 50.Само дето в графата "основание" (там където предполагам трябва да търся тея цифри) няма това,което ми е нужно.А и не мога да цъкна на самата транзакция за повече детайли...Чудна работа.

 

Обади им се по телефона ако не можеш да се оправиш и ги питай. Няма да си първия, който регистрира карта на Райфайзен банк в PayPal. Те ще ти кажат нужните цифри.

Link to comment
Share on other sites

Сметки->Движения, избираш си сметката с която е обвързана картата и избираш да ти покаже примерно за последните 5 дена.. От списъка трябва да можеш да натиснеш върху самата транзакция. Ще ти се отвори нов прозорец и вътре ще са детайлите.

 

Да,гледах там.Мога да виждам : " Движения за последен работен ден"(където не мога да виждам детайли) и " За период от...до"(където втората дата може да е най-много 5 дена преди настоящата, в случая до 21.09). Т.е. явно все още е рано да видя нужните детайли/ (think)(wonder)

Link to comment
Share on other sites

Да,гледах там.Мога да виждам : " Движения за последен работен ден"(където не мога да виждам детайли) и " За период от...до"(където втората дата може да е най-много 5 дена преди настоящата, в случая до 21.09). Т.е. явно все още е рано да видя нужните детайли/ (think)(wonder)

 

Обади им се бе човек. Не е толкова скъп телефонния разговор

Link to comment
Share on other sites

Здравейте. Имам един въпрос свързан с подписа на личните документи. От доста време съм решил, че като дойде време за смяна на личната карта/след 2 години някъде/ ще си сменя и подписа, тъй като ми е доста елементарен, а ми се налага да го използвам често и все за важни неща. Преди седмица обаче си взех успешно и шофьорските курсове и утре мислех да си подам документите за книжка и естествено в последния момент разбрах, че и на шофьорската книжка се слагало подпис. Та въпроса ми е доколко този подпис на шофьорската книжка е представителен и фатално ли ще е ако се различава от този в личната ми карта за в бъдеще / тъй като още не съм си измислил нов подпис и смятам да се подпиша със стария, който в последствие ще сменя/ ?

Link to comment
Share on other sites

Някой да използва PAYPAL с райфайзен-ска VISA? Пробвах се да се регистрирам,изтеглиха ми 1.5 евро,но в профила си в сайта на банката не мога да видя нужните 4 цифрички,нужни за завършване регистрацияат на PAYPAL акаунта...Помощ? :(

 

Отидох до банката,попитах, и ми дадоха нужните 4 цифри.Чиста работа :)

Казаха,че чрез "онлайн банkирането" нямало как да ги науча.

Edited by hardcore_united
Link to comment
Share on other sites

Отидох до банката,попитах, и ми дадоха нужните 4 цифри.Чиста работа :)

Казаха,че чрез "онлайн банkирането" нямало как да ги науча.

 

И как това беше по-лесно отколкото да се обадиш по телефона?

Link to comment
Share on other sites

И как това беше по-лесно отколкото да се обадиш по телефона?

Обадих се,тя започна да ми обяснява как онлайн да намеря тея цифри,но тъй като съм на работа,а username и паролата са ми на домашния комп,и не ги помня,реших просто да ида до банката,която ми е на 2мин пеша.Ама как само се обяснявам :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...