Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тъй като въпросът ми остана на предната страница без отговор,да го задам пак :) : Някой знае ли в Пловдив къде има Тае Бо ?!

 

За 3 минути в гугъл намерих това ;) Пробвай и ти другия път :)

Link to comment
Share on other sites

За 3 минути в гугъл намерих това ;) Пробвай и ти другия път :)

 

Аве и аз стигнах до сайта на тоталспорт, но не видях графа ТАЕ БО ами само АЕРОБИКА и това ме е заблудило.. Благодаря :)

Link to comment
Share on other sites

От извесно време ми се променя вкуса за музика и забелязвам, че парчета от този сорт ми допадат доста. Търся си готини парчета, сходни на тези които съм дал по - долу. Ако на някой му се занимава ще съм благодарен за предложенията. :)

Може да ми ги пращате и на ЛС, за да не флуудим темата.

 

http://www.youtube.com/watch?v=hOTYaJNgWzA&list=FLsG7UnswgZUxKyO3-AqLPVA&index=3&feature=plpp

 

http://www.youtube.com/watch?v=dhhC6V1PJB0&ob=av2n

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZfSkpAdDhZ8

Link to comment
Share on other sites

От извесно време ми се променя вкуса за музика и забелязвам, че парчета от този сорт ми допадат доста. Търся си готини парчета, сходни на тези които съм дал по - долу. Ако на някой му се занимава ще съм благодарен за предложенията. :)

Може да ми ги пращате и на ЛС, за да не флуудим темата.

 

 

 

На мен музиката която свири по Njoy и Energy ми звучи точно така.Но пък от друга страна не разбирам от комерсиална музика... :)

Link to comment
Share on other sites

На мен музиката която свири по Njoy и Energy ми звучи точно така.Но пък от друга страна не разбирам от комерсиална музика... :)

 

Е да, но на мен ми трябва да си я имам на компа или на някаква флашка да мога да си подбирам кога какво да си пусна. Пък и по радиата въртят много реклами, а и на всичкото отгоре в момента не мога да ги слушам :D

Link to comment
Share on other sites

Ами този комерсиален денс/прогресив няма да го намериш много много, но може да потърсиш за Vocal Trance, макар че той е малко по-дълъг и думкащ.

Link to comment
Share on other sites

Ами този комерсиален денс/прогресив няма да го намериш много много, но може да потърсиш за Vocal Trance, макар че той е малко по-дълъг и думкащ.

 

Мхм, и преди са ми го казвали, затова питах ако някой знае някакви конкретни парчета, защото не мога да намеря никъде компилация само от такива песни. До сега единствения начин по който съм намирал такива песни е ако ги чуя някъде или ако някой ги публикува в някоя социална мрежа.

Сега ще чуя няколко vocal trance-а да видим как ми идва.:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Напротив, колега, от това може да намериш много, страшно много. Препоръчвам ти обаче нещо друго - свали си TMF YEARMIX серията. От 1998 година насам почти не съм видял грешка. Отлични са, особенно ранните. Да ровя сега из огромни архиви и да ти пиша стотици предложения най-малкото ще отнеме цял един ден. Така че започни с по-общи неща, ще си харесаш определени работи, после в ютюб ще си ги видиш, оттам препратките ще те разходят из безброй предложения.

Link to comment
Share on other sites

откъде да си напазарувам набързо екипировка за леководолазене, по-точно за гмуркане без ексцесии в дълбочините? и какво по-точно ми трябва?

искам минимума: плавници, маска и шнорхел е моето предположение. ама какви точно и какви са разумните цени?

предполагам, поне нетрут ще скокне с предложения от по илядо лева бройката през ибей само за след 1 месец доставка, ама на мен ми трябва до неделя, щото в понеделник мисля да съм вече осолен. искам просто да пробвам дали ще ми ареса, а не да печеля шампионски титли посмъртно или да нанизвам октоподи и летовници на харпун.

примерно в "джъмбо" съм виждал разни чудеса на китайското производство, а и по разните му спортни магазини ( там пък плавниците са с канали, без канали, трислойни, 10 сантиметрови или половин метрови, мъжки, женски, с 3литров двигател и с тутурутки :blink: ......)

Бях в отпуска и едва сега ти прочетох мнението. Можеше да те упътя къде да отидеш да си наемеш екипировка. Ще е качествена и като цени няма да ти излезе кой знае колко. Иначе бих ти препоръчал подводна разходка с бутилки. Цената за познати това лято беше 50 лева. В това ти влизат още снимки и сертификат за гмуркането. До момента водолазно оборудване не съм си взел от ebay. От няколко сайта съм взимал някои неща, но основно от специализирани магазини в Бг пазарувам.

 

С не лека задача си се нагърбил! Ако ще пазаруваш от Джъмбо, то:

Плавници - тесни и дълги, поне 50-60см пера с добре изразени укрепващи ребра по двата канта (зада усетиш разликата можеш да си вземеш и едни от шир потребата, като ги изпробваш на вода и двата чешита, тогава ще ти просветне)

 

Маска - Подбира се по лицевочерепната ти структура. Търсиш модел, който при поставяне да ти прлияга плътно по извивките на лицето, без обаче да те притиска на конкретни неща. Натискът трябва да е равномерен и не много осезателен. Ако нямаш навици за употреба на подобна екипировка, то тогава си търси маска която освен, че трябва да отговаря на горните условия, трябва да има и отделна камера за носа (носът не трябва да е в общия обем). Преди гмуркане, задължително пусни да се процеди мъничко вода в маската, така хем тя няма да се замъглява, хем херметичността и се подобрява.

 

Шнорхел - Ако нямаш опит, не ти трябва. Действай без шнорхел. Ако обаче държиш да се научиш да го употребяваш, то тогава си търси такъв, но с клапан. Клапана ще ти спести изпиването на бая морска вода и последващо кашляне, докато свикнеш при изплуване да издухваш постъпилата вода.

 

Ами това е, успех и да знаеш, че кефа е неописуем. Пак повтарям - шнорхел не ти е необходим, освен ако няма да е занимаваш с харпунджилък.

Плавници - аз използвам къси и широки :P.

Маска - слагаш я на лицето. Правиш лек вакум и пробваш дали е добре прилепнала за лицето. Като цяло трябва да не е твърда. Добрите маски са на цени 50-80 лева. Това говорим за наистина качествени. Задължително е при нова маска да се измие защитният слой от вътрешната страна. Това става с използването на неабразивна паста за зъби, веро и четка за зъби. Почиства се старателно и после се изплаква. Това с носа и отделното отделение не го разбрах. По принцип трябва да е вътре в целият обем за да може да се изчиства маската от влезналата в нея вода. Най - ефективният начин за предпазване от изпотяване на маската е човешката слюнка. Плюе се от вътрешната страна на стъклото и хубаво се размазва с пръст. Остава да се престои малко така(една минута е повече от достатъчна) и се изплаква добре във водата. Това се прави всеки ден. Колкото по - често, толкова по - добре. Иначе задължително се правят някои модификации по маската. Единият вариант е "ластикът" да се постави в специално парче плат с цел да не скуби косата. Не е истина какъв комфорт добавя към използването на маска. Другият вариант е много малко срещан и едва ли ще ти се наложи да се използва. При него изцяло се маха "ластика".

Шнорхел - такова нещо не съм използвал през живота си.

Link to comment
Share on other sites

Някой да е работел или да има поглед върху работа в Марвел ООД?

Чета в службаком и... се мая...

Ако си имаш работа, от която си що-годе доволен, не се занимавай с Марвел.

П.П. Доколкото си спомням, ти работеше в доста по-различна област от тази на Марвел (визирам DCC и ITD).

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Ако си имаш работа, от която си що-годе доволен, не се занимавай с Марвел.

П.П. Доколкото си спомням, ти работеше в доста по-различна област от тази на Марвел (визирам DCC и ITD).

 

Става дума за приятелката ми.Чуди се дали да се пробва за Търговски представител във въпросната фирма.

Link to comment
Share on other sites

Някой отглеждал ли е тютюн? Искам да си засадя малко в двора за лична употреба и си чудя дали има смисъл.

Казано с две думи - няма смисъл.

Link to comment
Share on other sites

Някой отглеждал ли е тютюн? Искам да си засадя малко в двора за лична употреба и си чудя дали има смисъл.

 

Казано и с още две - трябва да платиш акциз за семето => по-голяма набутвация.

Link to comment
Share on other sites

Искам да си изкарам още един ключ за колата,която е с имобилайзер.Имам приятел ключар,който ще ми го нареже,само трябва да си купя самия ключ и чипа.Някой знае ли къде има такива консумативи?Знам едно място,отстрани на Тримона,по пътя за ТУ,някъде другаде има ли?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...