Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Къде до ТУ/ПУ могат да ми направят подвързване с твърди корици? т.е. да изглежда като книга.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Щото са неграмотни ето затова. Защо много хора пишат "ще Е взема" вместо "ще Я взема" (здрасти jozo). Защо много хора пишат "кОпувам"? При това тези са очевАдни грешки...

А това?

А те се и побваха ама Главния герои Незнам как се казваше едвам успя да ги разобеди да не го пускат щото един кораф от охраната на гангстера държеше за кръката главияна герой с главата на доло от Айфиловата кула.........ама и тях успя да разобеди.........отиде да се самообива .....сигорно....

Това са само част от грешките и всичко това само в един единствен пост!

Оставям настрана начина на изразяване, пунктуация, главни букви и др.....а иначе "Главния" герой е с главна буква, щото е мноооого Главен и някакси не върви да е с малка... :laughing:

 

Едит: Ама всички са за бой...от учителите и учениците, та чак до министрите! Подкрепям го с изследване-извод в едно изречение, което току що казаха по новините на БТВ:

1/4 от зрелостниците са неспособни да съставят смислен текст...
...а липсата на пунктуация била масово явление.... :ph34r: Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

А това?

Това са само част от грешките и всичко това само в един единствен пост!

Оставям настрана начина на изразяване, пунктуация, главни букви и др.....а иначе "Главния" герой е с главна буква, щото е мноооого Главен и някакси не върви да е с малка... :laughing:

 

Едит: Ама всички са за бой...от учителите и учениците, та чак до министрите! Подкрепям го с изследване-извод в едно изречение, което току що казаха по новините на БТВ: ...а липсата на пунктуация била масово явление.... :ph34r:

 

Ахааххахахаа сериозно това откъде го изкопа? Що не си го постнал в темата за наградите - тоя щеше да обере и медалите за близките 2 години напред :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ахааххахахаа сериозно това откъде го изкопа? Що не си го постнал в темата за наградите - тоя щеше да обере и медалите за близките 2 години напред :lol:

 

В темата в която дори ТИ участваш и обсъждаш ангели и демони.

Link to comment
Share on other sites

В темата в която дори ТИ участваш и обсъждаш ангели и демони.

 

Мне, не е от там... аз го намерих и го пльоснах в темата за Кирил Методи и брат му...

Link to comment
Share on other sites

Има ли начин в България да се закупи лаптоп на който клавиатурата е само с латински букви?

 

Има. Ако поръчаш някакъв по-специален и им кажеш да ти го дадат преди да го вандализират с кирилицата.

 

Иначе всичките са си с буквичките.

 

А и доставчиците може да имат ненашарени още. Трябва да попиташ, но не в Техномаркет, а в някоя фирма представител. Като СТЕМО за HP примерно. Нещо подобно.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

http://bgmaps.com/map.aspx?sid=b62813c7088...mp;initsearch=0 тук има голяма книжарница за художествени материали ;) от р-т Камбаната като слизаш надолу по Съборна към Отец Паисий отчно там където свършва Съборна с/у паркингчето ;)
Link to comment
Share on other sites

Търся хотел в Пловдив,където да не искат повече от 30-ина лева на денонощие,че гледам навсякъде минимум по 50-60.

Някакви идеи?

Link to comment
Share on other sites

Щото са неграмотни ето затова. Защо много хора пишат "ще Е взема" вместо "ще Я взема" (здрасти jozo). Защо много хора пишат "кОпувам"? При това тези са очевАдни грешки...

Да, ама на купувам се бъркат близки гласни, някой хора вместо Я казват Е, ама досега не съм чул някой да казва случей :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Хотел "Афродита". :lol:

Този на бул. Пещерско Шосе е на 45 лева единичната стая ;). Другият не е подходящ за спане. Не се знае тези от съседната стая колко ще са шумни.

Link to comment
Share on other sites

Има ли начин в България да се закупи лаптоп на който клавиатурата е само с латински букви?

 

 

Купих HP Pavilion от Плесио преди година - без кирилица на клавиатурата. Явно внесен от Гърция, защото на пет от клавишите имаше буквите от гръцката азбука които липсват в латиницата. Но това не е страшно. Предложиха ми ако искам да сложат кирилица допълнително безплатно.

 

Иначе на Asus EeePC буквите до една са... лепенки. Кеф ти да отлепиш латинските, кеф ти да отлепиш кирилските...

 

Явно зависи...

 

При всички положения обаче съм сигурен, че клавиатурата може да се сменя - тоест може да я смениш със само латинска в сервиз...

Link to comment
Share on other sites

Търся хотел в Пловдив,където да не искат повече от 30-ина лева на денонощие,че гледам навсякъде минимум по 50-60.

Някакви идеи?

"Капитанов - хаус" - намира се до ВХВП, нощувката мисля беше 35лв. и хотелчето не е лошо....

 

 

Хотел "Афродита". :lol:

... мискинин.... :laughing:

Link to comment
Share on other sites

На какво може да се дължи, климатик на година изведнъж да замирише на вкиснати чорапи? Днес изведнъж като го пуснах след 5-6 минути взе да мирише ужасно. Филтрите са му чисти.

Сега го пуснах на макс, да видим дали ще се "продуха".

Link to comment
Share on other sites

На какво може да се дължи, климатик на година изведнъж да замирише на вкиснати чорапи? Днес изведнъж като го пуснах след 5-6 минути взе да мирише ужасно. Филтрите са му чисти.

Сега го пуснах на макс, да видим дали ще се "продуха".

 

Може би са се овлажнили? На нашата прахосмукачка като й изпрахме торбичката, която събира боклуците, след това при работа миришеше точно на чорапи. Явно торбичката не беше напълно изсъхнала, защото след повторно пране и изсушаване спря да мирише.

Link to comment
Share on other sites

Търся от къде да закупя USB удължител, обаче гледам че стандартните са по 4.5м, а аз търся нещо двойно по-голямо, ще минава през терасата и ще е изложен на влага вероятно... за това не искам отделни!

Преди имаше места в Пловдив където ти правят кабели, така се уредих с 10м кабел за аудиото.

Въпроса ми е, къде могат да ми направят 8/9м USB удължител?

За това нещо говоря: ЛИНК

Благодаря!

:)

Link to comment
Share on other sites

Къде мога да разгледам хидрофори в Пловдив ? Интересеват ме тези , които се пускат при завъртане на кранчето на чешмата . Може да споделите ориентировъчни цени , марка или модел .

Link to comment
Share on other sites

На какво може да се дължи, климатик на година изведнъж да замирише на вкиснати чорапи? Днес изведнъж като го пуснах след 5-6 минути взе да мирише ужасно. Филтрите са му чисти.

Сега го пуснах на макс, да видим дали ще се "продуха".

Дължи се основно на замърсена ваничка и/или изпарител. Проблемът се отстранява лесно, но от човек който знае как се прави (техник)

 

Къде мога да разгледам хидрофори в Пловдив ? Интересеват ме тези , които се пускат при завъртане на кранчето на чешмата . Може да споделите ориентировъчни цени , марка или модел .

Хидрофорна система е тази система, която автоматично подържа предварително зададено налягане в инсталацията - т.е. като врътнеш кранчето и налягането в тръбите спадне те се включва сама! Преди да питаш за цени е добре да кажеш от корко метра ще се вади водата за да се има на предвид дали помпата ще е външна или потопяема защото има не малка разлика в цените и другото важно нещо е горе-долу колко е голяма водопроводната инсталация на зградата, за да се види и колко ще е голям баластният съд. Иначе разни куча марка хидрофорчета (готови блокове) са към 230 - 350лв. но могат да изтеглят вода само от дълбочина до 9 метра.

Link to comment
Share on other sites

Въпросът ми не беше, има ли такова, а от къде мога да си го поръчам, пак ще ми излезне по-евтино.

Интересувах се дали има такива места в Пловдив, където ще ми направят такъв кабел.

Защото като ми потрябва дълъг кабел няма всеки път да търся от нета, а ще си го купя.

П.П. Объркал си се, грешката е в мен... много замотан пост съм лепнал.

:)

Link to comment
Share on other sites

П.П. Объркал си се, грешката е в мен... много замотан пост съм лепнал. :)

 

Сефте :P

 

 

За кабела - потърси в техномаркет или технополис - мисля че съм виждал там такива. Може да питаш разните ЕРА, ВАЛИ, ПИК, ДЖАР - врътни им по 1 телефон дали имат готови кабели ако не в краен случай поръчваме 10 кабела от ebay - доставката до БГ не е чак толкова висока $5 ли колко беше...

 

Къде мога да разгледам хидрофори в Пловдив ? Интересеват ме тези , които се пускат при завъртане на кранчето на чешмата . Може да споделите ориентировъчни цени , марка или модел .

 

Ако мислиш да си го слагаш у вас - откажи се. И мен в началото като се преместихме ме дразнеше че е слаба струята и мислех да си слагам нещо такова обаче всичките бръмчат ужасно силно...

Link to comment
Share on other sites

къде в Пловдив мога да намеря от онези черни билярдни топки, които като ги разклатиш и ти дават отговори? Незнам дали правилно го обяснявам, надявам се да ме разберете, и аз незнам как точно да го обясня. Например чудиш се дали да излезеш вечерта, разклащаш топата и тя ти дава отговор "непременно" или "не" или каквото е там друго. Търся за подарък, лошото е че довечера трябва да съм го купил, а и дея си нямам къде да търся... още повече, че днес е събота. Така че ще съм безкрайно благодарен за всякаква информация по темата :) Благодаря предварително!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...