Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

А някой да знае къде се продават билети за моноспектакъла на Камен Донев на Античния театър на 6-ти юли? И дали има още?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

А някой да знае къде се продават билети за моноспектакъла на Камен Донев на Античния театър на 6-ти юли? И дали има още?

На касата на Драматичния театър

Link to comment
Share on other sites

Насъбрали са ми се супер много пластмасови бутилки от минерална вода Девин 11л. Звъннах на Девин да се разберем как да им ги предам за рециклиране а те казаха че нямат такава политика и да ги изхвърлям!??!?! Много се очудих, защото в други държави такива шишета се рециклират. Този материал не трябва да се изхвърля защото замърсява, а и може след рециклиране да послужи за производството на нови пластмасови изделия. Грехота е да се изхвърлят преработваеми синтетични изделия. Какво да правя с тези шишета, къде да ги предам за рециклиране?

Link to comment
Share on other sites

Искам да си изкарам едни снимки от компютъра. Обаче са различни - от телефони, от различни апарати и понеже нямам флашка реших да си ги кача на картата на фотоапарата. Обаче снимките са 31 а като ги разглеждам от апарата ми показва 25, половината от които са "File error", а отделно други излизат на една шеста от екрана. Въпросът ми е: има ли значение това и ако си занеса мемори картата във фото ще ми изкарат ли всичките снимки?

Link to comment
Share on other sites

Искам да си изкарам едни снимки от компютъра. Обаче са различни - от телефони, от различни апарати и понеже нямам флашка реших да си ги кача на картата на фотоапарата. Обаче снимките са 31 а като ги разглеждам от апарата ми показва 25, половината от които са "File error", а отделно други излизат на една шеста от екрана. Въпросът ми е: има ли значение това и ако си занеса мемори картата във фото ще ми изкарат ли всичките снимки?

Ти се радвай, че имаш и 25 видими, нормално за фотоапарат да прави такива неща със снимки от друг апарат, иначе във фотото няма проблеми да ти извадят нормални снимки.

Link to comment
Share on other sites

Къде из интернет мога да проверя дали определен авто касетофон е съвместим с даден СДчейнджър?

Link to comment
Share on other sites

Насъбрали са ми се супер много пластмасови бутилки от минерална вода Девин 11л. Звъннах на Девин да се разберем как да им ги предам за рециклиране а те казаха че нямат такава политика и да ги изхвърлям!??!?! Много се очудих, защото в други държави такива шишета се рециклират. Този материал не трябва да се изхвърля защото замърсява, а и може след рециклиране да послужи за производството на нови пластмасови изделия. Грехота е да се изхвърлят преработваеми синтетични изделия. Какво да правя с тези шишета, къде да ги предам за рециклиране?

http://www.ecopack.bg/bg/index.php

http://www.ecobulpack.com/

Браво за решението да не ги изхвърлиш директно. Мисля че най - лесно ще ти е да ги изхвърлиш в един от контейнерите за разделно събиране на отпадъци. Отворът е малък обаче и ще трябва да смачкаш или нарежеш тубата. Предполагам е излишно да казвам, че трябва да ги изхвърлиш в този за пластмасови отпадъци :lol:. Да не забравиш да изхвърлиш и капачките ;). В тях има доста материал.

Link to comment
Share on other sites

http://www.ecopack.bg/bg/index.php

http://www.ecobulpack.com/

Браво за решението да не ги изхвърлиш директно. Мисля че най - лесно ще ти е да ги изхвърлиш в един от контейнерите за разделно събиране на отпадъци. Отворът е малък обаче и ще трябва да смачкаш или нарежеш тубата. Предполагам е излишно да казвам, че трябва да ги изхвърлиш в този за пластмасови отпадъци :lol:. Да не забравиш да изхвърлиш и капачките ;). В тях има доста материал.

Защо да е малък отвора, нали контейнерите за пластмаса са жълтите, те са с голям капак.

Link to comment
Share on other sites

Ако трябва да нареже над 100 бутилки, малко зор ще види...

За 100 бутилки му трябва складово помещение за да ги държи. Вероятно е събрал 10-20 туби. Ако са повече предполагам ще се съгласят да минат на място да ги вземат от някоя от фирмите.

 

Защо да е малък отвора, нали контейнерите за пластмаса са жълтите, те са с голям капак.

Може би се бъркам с тези за стъкло :unsure:...

Link to comment
Share on other sites

Къде пълнят CO2 бутилки?

Става въпрос за следната(цък,цък) бутилка от машина за газиране на вода.

А същия този човек но не-на-аванта плащайки на шефа му?

Съмнявам се...Пък и дори да се съгласи не сме единствените с такава машина и бутилка.

Търся някъде където се занимават с пълнене на бутилки.

Edited by puF4o
Link to comment
Share on other sites

Къде пълнят CO2 бутилки?

Става въпрос за следната(цък,цък) бутилка от машина за газиране на вода.Преди един човек в някакъв склад ни я пълнеше на аванта до като шефа го нямаше ама вече не минава номера...

 

А същия този човек но не-на-аванта плащайки на шефа му?

 

Насъбрали са ми се супер много пластмасови бутилки от минерална вода Девин 11л. Звъннах на Девин да се разберем как да им ги предам за рециклиране а те казаха че нямат такава политика и да ги изхвърлям!??!?! Много се очудих, защото в други държави такива шишета се рециклират. Този материал не трябва да се изхвърля защото замърсява, а и може след рециклиране да послужи за производството на нови пластмасови изделия. Грехота е да се изхвърлят преработваеми синтетични изделия. Какво да правя с тези шишета, къде да ги предам за рециклиране?

 

Работата е там че Девин нямат как да ги преработят. Отделно всеки производител заплаща ЕКО такса за опаковките на всичко което е произвел като след това ЕКО Булпак трябва да имат грижата само дето не е точно така. И тъй като при това положение производителите не са особено заинтересовани може да разбереш защо са ти отказали.

 

Отделно като казваш "много" колко стотин килограма празни бутилки имаш или говориш за 10-20 бутилки? Защото много за съхранение на терасата са 20 бутилки, за един производител това са смешно количество и ако нямаш поне 1 камион да напълниш със смачкани бутилки така че да се уплътни пространството, просто няма за какво да се хабят изобщо да се занимават. Все пак имай предвид че от поточната линия на ден излизат хиляди бутилки така че твоите 20 са капка в морето за тях.

Link to comment
Share on other sites

Някъде в Пловдив има ли курсове по латински? Проверих в ПУ-то, но ми казаха да посещавам лекциите на филолозите.

Link to comment
Share on other sites

Работата е там че Девин нямат как да ги преработят. Отделно всеки производител заплаща ЕКО такса за опаковките на всичко което е произвел като след това ЕКО Булпак трябва да имат грижата само дето не е точно така. И тъй като при това положение производителите не са особено заинтересовани може да разбереш защо са ти отказали.

 

Отделно като казваш "много" колко стотин килограма празни бутилки имаш или говориш за 10-20 бутилки? Защото много за съхранение на терасата са 20 бутилки, за един производител това са смешно количество и ако нямаш поне 1 камион да напълниш със смачкани бутилки така че да се уплътни пространството, просто няма за какво да се хабят изобщо да се занимават. Все пак имай предвид че от поточната линия на ден излизат хиляди бутилки така че твоите 20 са капка в морето за тях.

"Девин" може и да не могат да ги преработят, този който им кара преформите за бутилките обаче може. Може и те самите да си правят преформите(не съм много запознат как стоят нещата при тях), но пак няма да ти ги вземат за рециклиране. Преработката на ПЕТ опаковките се състои в нарязването им и повторното им влагане като материал за преформи. Да обаче има проблем, който се състои в това, че вторичния материал в преформата не може да надвишава 5-10%, като 10% е горната граница. Подмине ли се горната граница, брака при издуване на преформите се увеличава значително. Просто "Девин" нямат сметка да се занимават да рециклират, защото при самото производство има достатъчно брак да се покрият тези 5%. Плюс това за да се вложи като вторичен материал една 11 литрова туба да речем трябва да е почистена от етикети, лепило,капачка и дръжка задължително, защото са от друг материал. Това е нерентабилна инвестиция.

ПЕТ-а не е алуминий,да го топиш и лееш отново и отново до безкрай(не че и при него няма загуби от окиси, но са доста по-ниски).

Link to comment
Share on other sites

Латинския като говорим никъде няма да намериш да се преподава ;) уточни за какво ти трябва за да ти се отговори каквото ти трябва.

Link to comment
Share on other sites

Някъде в Пловдив има ли курсове по латински? Проверих в ПУ-то, но ми казаха да посещавам лекциите на филолозите.

 

Добре са ти казали. Купуваш един учебник и ходиш на занятия :) Никой даже няма да те забележи. Само като има контролни, ще пропускаш. Латинският е на лекции и е сборно за много курсове, така че не говорим за група от 20 човека, а по-скоро към 80.

Link to comment
Share on other sites

Защо да е малък отвора, нали контейнерите за пластмаса са жълтите, те са с голям капак.

Олеее на мене супер много ми трябват такива бутилки.:) Драсни едно ПМ да мина да ги взема, ще те черпя 1 бира даже. :П

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае магазин за цветя в Каршияка/центъра, отворен в неделя? :}

Link to comment
Share on other sites

Четвъртък пазара ;) само да каже някой дали не са изместили цветарите или още са си там.Но те ВИНАГИ работят и имат и в саксии и букети.Иначе на Гладстон точно срещу Рондото на ъгъла на пресечката има цветарски магазин(или май вече е в пресечката ама ще го намериш).

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае магазин за цветя в Каршияка/центъра, отворен в неделя? :}

цветарските сергии на четвъртък пазара не те ли устройват ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...