Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Къде продават или шият големи български знамена с герб на тях и каква е цената?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой ползвал ли е http://www.awsurveys.com/ ?Не ви зарибявам, чудя се дали да го ползвам аз.

То въобще има ли някой който е получил пари от такива сайтове, примерно от http://www.cashfiesta.com се оплакват много, че не са получили нищо :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Благодаря,а нещо по-радикално да знаете?Защото мисля,че с този ацетон трябва да чакам доста май?!! :unsure:

....Примерно газова горелка от онези които работят с малките еднократни туристически бутилки. Ако няма опастност от запалване на вратата - нагряваш до 80 - 100 градуса и си готов.....

А, ако мислиш да си го връщаш... пробвай с монтажна пяна във фугите на вратите на колата... резултатът е невероятен!

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

То въобще има ли някой който е получил пари от такива сайтове, примерно от http://www.cashfiesta.com се оплакват много, че не са получили нищо :wacko:

 

Изобщо има ли още хора които се връзват на подобни глупости или кликат банери в стил "вие сте посетител номер 1,000,000 - цъкнете тука за да получите вашата награда" и други такива? Или на онези предавания вечер които раздават по 10,000 лв награди но трябва да пуснеш едно 20-50 смс-а за да станеш 10-ти... ама евентуално, но пък единия sms е около 2.50.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да направя PHP скрипт, при който потребителя има 5 мин. на разположение да направи опит да отгатне число (да го въведе във формата и да я submit-не). При повече от 5 мин без да е направил опит играта да е неуспешна. Как се прави това? :confused

Link to comment
Share on other sites

Трябва да направя PHP скрипт, при който потребителя има 5 мин. на разположение да направи опит да отгатне число (да го въведе във формата и да я submit-не). При повече от 5 мин без да е направил опит играта да е неуспешна. Как се прави това? :confused

 

С <input type="hidden" ...> в което записваш датата и часа кодирана по някакъв начин за да не могат елементарно да я бъзикат... после сравняваш колко време е минало.

 

Друго което може да направиш е да сложиш JS който да прави form.submit() след 5 мин - нещо такова: setTimeout('submit_my_form();', 5 * 60 * 1000);

 

(Пиша директно тук може да не е особено правилен кода - надявам се това ти е достатъчно за да схванеш идеята обаче)

Link to comment
Share on other sites

Друго което може да направиш е да сложиш JS който да прави form.submit() след 5 мин - нещо такова: setTimeout('submit_my_form();', 5 * 60 * 1000);

 

(Пиша директно тук може да не е особено правилен кода - надявам се това ти е достатъчно за да схванеш идеята обаче)

 

джаваскрипта е безмислен използван с тази цел. ще работи, но нищо не спира играча да промени джаваскрипта и да си удължи времето за отговор на пет часа. първия вариант е по-сигурен, но отново разчиташ, че няма да разкодират стойността на скритото поле - ако го направят, могат да си го подменят. а ако са мотивирани (награда от играта етс), то ще го направят. въпрос на време и достатъчен брой опити на принципа проба-грешка.

 

не се сещам как може да се направи неманиполируемо... с кукита пак не е сигурно...

 

всъщност зависи колко сериозен е залога на играта - ако е просто поредната интернет дивотийка за губене на време - смело слагай джаваскрипт и скрити полета. ако обаче говорим за някакви тестове или игри със сериозни награди - не ти препоръчвам.

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

Къде продават или шият големи български знамена с герб на тях и каква е цената?

Като вървиш от Speed към Джумаята от дясната страна има едно малко магазинче, продават наргилета, някви сувенирчета а у и знамена има :) Ама не съм им гледал цените - предполагам нещо от сорта на 12-15.

Edited by BoqoJIa3a
Link to comment
Share on other sites

Някъде до Рилата в Кичука имало магазин за тестери на парфюми - някой знае ли къде точно се намира?

Link to comment
Share on other sites

всъщност зависи колко сериозен е залога на играта - ако е просто поредната интернет дивотийка за губене на време - смело слагай джаваскрипт и скрити полета. ако обаче говорим за някакви тестове или игри със сериозни награди - не ти препоръчвам.

Ами, важно беше, защото ми го дадоха един вид като интервю за работа и от него зависи, дали ще ме вземат. Все пак, всички таймери ги направих с js.

Link to comment
Share on other sites

Някой ще ми каже ли как стоят нещата с ремонтите на Сточна гара? Рейсове минават ли оттам изобщо?

Вече няма ремонти и рейсовете си минават по обичайните маршрути.

Link to comment
Share on other sites

Ами, важно беше, защото ми го дадоха един вид като интервю за работа и от него зависи, дали ще ме вземат. Все пак, всички таймери ги направих с js.

 

e щом е за интервю за работа - става. там целта е друга... иначе за real life реализация ако говорим май най-сигурно би било това да се направи с java аплет... или с някой flex или подобно. нещо със не-леснодостъпен сорс.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже добра програма за RSS Feed. Искам да си я пусна и да си следя няколко Feed-а. Съвсем простичко.

 

Тая за Firefox не мога да я оправя, Opera не ми се инсталира специално за това, Safari не ползвам в момента и изпускам ъпдейтите.

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив има пунктове за изкупуване на хартия, където могат да вземат голямо количество или поне някой ако знае каква цена върви кг ?!

Link to comment
Share on other sites

джаваскрипта е безмислен използван с тази цел. ще работи, но нищо не спира играча да промени джаваскрипта и да си удължи времето за отговор на пет часа. първия вариант е по-сигурен, но отново разчиташ, че няма да разкодират стойността на скритото поле - ако го направят, могат да си го подменят. а ако са мотивирани (награда от играта етс), то ще го направят. въпрос на време и достатъчен брой опити на принципа проба-грешка.

 

не се сещам как може да се направи неманиполируемо... с кукита пак не е сигурно...

 

всъщност зависи колко сериозен е залога на играта - ако е просто поредната интернет дивотийка за губене на време - смело слагай джаваскрипт и скрити полета. ако обаче говорим за някакви тестове или игри със сериозни награди - не ти препоръчвам.

 

Да да... ти сложи малко повече данни, пусни TipleDES после чакай да намерят ключа за да го разкодират :)

 

Иначе всякакви валидации се правят първо на сървъра и после с JS, като в случая имах предвид просто да submit-ва формата и да се продължава нататък (примерно някакъв тест). Това че може да си е спрял javascript-a е друга тема, но сървъра тъй или иначе ще го хване след това.

 

 

 

 

Ами, важно беше, защото ми го дадоха един вид като интервю за работа и от него зависи, дали ще ме вземат. Все пак, всички таймери ги направих с js.

 

Всички таймери с JS не е правилно. Сървъра също трябва да отчита времето което е минало защото всичко на страницата се манипулира прекалено лесно - и FireFox и IE8 имат доста свестни JS дебъгери отделно че можеш да бърникаш и всички полета...

 

И не че нещо но ако това е интервю за работа и ти трябва помощ да се справиш с тази задачка как мислиш да се оправяш по-нататък? Само да попитам ;)

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже добра програма за RSS Feed. Искам да си я пусна и да си следя няколко Feed-а. Съвсем простичко.

 

Тая за Firefox не мога да я оправя, Opera не ми се инсталира специално за това, Safari не ползвам в момента и изпускам ъпдейтите.

 

То май и Outlook може но не съм го ползвал

Link to comment
Share on other sites

Трябва да направя PHP скрипт, при който потребителя има 5 мин. на разположение да направи опит да отгатне число (да го въведе във формата и да я submit-не). При повече от 5 мин без да е направил опит играта да е неуспешна. Как се прави това? :confused

Лесно. Слагаш си нормален JS брояч да отброява 5 мин.

Самата страница (в която е и брояча) е генерирана на сървъра, с присвоена сесия (сесиен ключ или нещо такова ако не ти се занимава със сесии) и в базата, освен ключа, записваш и времето.

JS-a ще събмитне след 5 минути, или пък ще изведе, че е изтекло времето.

На сървъра след 5 мин. този ключ (подаден в скрито поле във формата) се инвалидизира. И тва е. Дори да опита да събмитне след 5-те мин.

Само да не забравиш да организираш начин да разчистваш базата от инвалидизирани ключове. Примерно веднъж седмично. Че в зависимост от посещаемостта може да се пълни много с такива изтекли записи.

Ключът как го генерираш, е твой проблем, стига да е уникален и трудно да се познае какъв би бил следващия ключ за същата форма.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив има пунктове за изкупуване на хартия, където могат да вземат голямо количество или поне някой ако знае каква цена върви кг ?!

http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=7f310e6...mp;initsearch=0

 

Зад градинката има едно заведение , до него една кооперация и след нея нещо като дворче ... вътре май изкупуваха , но информацията е със стара давност , защото поне от 2-3 години не съм минавал от там .

Link to comment
Share on other sites

Когато пращам нещо по Еконт (от офис до офис) трябваше да е с наложен платеж, трябваха ми трите имена на човека, на когото го изпращам и? Имаше ли още нещо?

Link to comment
Share on other sites

Когато пращам нещо по Еконт (от офис до офис) трябваше да е с наложен платеж, трябваха ми трите имена на човека, на когото го изпращам и? Имаше ли още нещо?

Негов телефон и твоите координати.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...