Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Еми 100 на 100 px, колко искаш да се вижда... В оригинален размер е това :

 

912358C.jpg

Link to comment
Share on other sites

Един приятел иска да купи кола '89 година от Австрия.Смята да е си е кара в България,но се интересува ще има ли проблеми при минаване на границата и регистрацията в КАТ,след като автомобила е толкова стара година на производство?Как ви такси дължи при регистрация?

Link to comment
Share on other sites

Въобще да не го вкарва, след 2010 ще трябва да плаща много сериозна еко-такса по всяка вероятност.Ако ще го кара до края на 2009 и ще го продава, ок ама дали ще се върже някой.Няма да покрие нито един от Евро стандартите, което :)

Link to comment
Share on other sites

Скъса ми се кабела на колоните. Купих си нов жак. Някой може ли да ми обясни коя жица къде точно да зпоя?
??
Link to comment
Share on other sites

Имам още малко перхидрол по косата, затова ще се осмеля да попитам : Как да си сложа снимка за подпис? И максимално колко голяма трябва да е? Няма ли шанс снимката да я кача направо от ПС, както е за аватар? И да ми дадете идеи за сайт, където да я кача, защото от www.picvalley.com не иска...

Благодаря предварително... :tongue

photobucket.com там можеш да правиш снимките във всички размери.

Link to comment
Share on other sites

stereo.JPG

Това върши ли работа?

 

Имам две жици(бяла и червена), не знам коя е лява и коя дясна. Около всяка жица има по още една, заедно ли трябва да ги вържа за земята?

Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

Имам две жици(бяла и червена), не знам коя е лява и коя дясна. Около всяка жица има по още една, заедно ли трябва да ги вържа за земята?

Ако са шармовки т.е. екранни оплетки - да, връзваш ги заедно към "маса". Най добрият вариант е да си разглобиш стария жак и да видиш там коя - къде е била запоена.

Link to comment
Share on other sites

Имам две жици(бяла и червена), не знам коя е лява и коя дясна. Около всяка жица има по още една, заедно ли трябва да ги вържа за земята?
Усилваш колонките на максимум и като пипнеш едната жичка, би трябвало да чуеш брум в съответната колонка.

Що се отнася до запояването на жака: централната "пъпка" е за левия канал, по-малкото "ушенце" е за десния, а двете ширмовки ги съединяваш и ги запояваш към най-дългото ухо, което в повечето случаи е оформено като скоба в горния си край.

Link to comment
Share on other sites

Въпрос: Къде точно се намира сметището до село Първенец за строителни отпадъци?

Ако може да ми го посочите с гоогле мапс ще бъде прекрасно.

 

EDIT: Blagodarq mnogo!

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Въпрос: Къде точно се намира сметището до село Първенец за строителни отпадъци?

Ако може да ми го посочите с гоогле мапс ще бъде прекрасно.

79438300910317794271245169746J9S6kOOVE8SUCRkZDR7p.JPG

 

Това трябва да е. Последно ми се е налагало да минавам покрай него през 2006.

До колкото си спомням от тук е добивана баластра за направата на магистралата и е било една огромна дупка, запълвана с течение на времето и изхвърлянето на боклуци.

 

Eдит: Забравих линка.

Edited by evil_smith
Link to comment
Share on other sites

Ако бодна зарядното за батерийте в контакта и към + и - вържа две жички, мога ли да си го ползвам за токоизправител/за електролиза/? Въпроса ми е повече към инженерите във форума.

Link to comment
Share on other sites

Ако бодна зарядното за батерийте в контакта и към + и - вържа две жички, мога ли да си го ползвам за токоизправител/за електролиза/? Въпроса ми е повече към инженерите във форума.
Не съм спец по електрохимия, но смятам, че за електролиза е необходим токоизточник с възможност да даде голям ток. Зависи от материала на основата, площта му, както и от метала за покритието. Освен това трябва регулиране на напрежението и тока.

Не мисля, че зарядно за батерии е удачен вариант за детайли по-големи да кажем от половината на 1 стотинка.

Може би трябва да споделиш повече подробности за идеята си. Стига да не е тайна ;).

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив най евтино мога да намеря кабели UTP/Cat 6 и UTP/Cat 5E?И каква им е цената на метър?

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми програма която изкарва като текст който може да се редактира - директно от скенера или от снимка.

 

ABBY Fine Reader ?

Link to comment
Share on other sites

Защо много хора пишат случей, след като правилното е случай?

 

Щото са неграмотни ето затова. Защо много хора пишат "ще Е взема" вместо "ще Я взема" (здрасти jozo). Защо много хора пишат "кОпувам"? При това тези са очевАдни грешки...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...