Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

6 hours ago, Ton4o said:

това с разминаването на текста има ли оправия

 

Много популярна "болка" на тези модели. Или сервиз, или "Поправи си сам".

Ключови думи за търсене: Fix Kyocera not aligning printing off the page

Напр. тук или тук

Не всички резултати са на "популярни" езици :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Барабана или тефлоновата лента може би - това по отношение на лентите и замазването дето се вижда по страниците. За подравняването виж на Пламени линковете.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Някой има ли впечатления от подобни продукти -> https://akva.bg/sistemi-protiv-otlagane-na-kotlen-kamk-dropson-emi-debiti-2500-12000-lh-1 ?

 

Също така може ли да сложа някакъв филтър преди бойлера да събира по - малко котлен камък ?

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, plameni said:

 

Много популярна "болка" на тези модели. Или сервиз, или "Поправи си сам".

Ключови думи за търсене: Fix Kyocera not aligning printing off the page

Напр. тук или тук

Не всички резултати са на "популярни" езици :rolleyes:

 

Не успях да се справя с английския, мерси за линковете и ключовите думи.

 

10 hours ago, mIRCata said:

Барабана или тефлоновата лента може би - това по отношение на лентите и замазването дето се вижда по страниците. За подравняването виж на Пламени линковете.

 

Сега разбрах на кое се казва барабан, онзи големия сребърен цилиндър, който при мен обаче е много тъмно кафяв, което май е вбросния тефлон върху него който май е прегорял :blink:

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

On 11/14/2023 at 11:10 AM, Stasio said:

Някой има ли впечатления от подобни продукти -> https://akva.bg/sistemi-protiv-otlagane-na-kotlen-kamk-dropson-emi-debiti-2500-12000-lh-1 ?

 

Също така може ли да сложа някакъв филтър преди бойлера да събира по - малко котлен камък ?

Да, тези машинки работят. Даже много от съвремените съдомиални и перални ги имат фабрично монтирани на входа на маркуча за права вода.

14 hours ago, Antares said:

Да препоръчате хладилен техник? По възможност някой, който може да дойде на място, че нямам с какво да закарам хладилника...

Каква ти е болката, Пешо? Давай на лични.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Телефонът ми е с Lineage OS (Android 13) и SOS известията са изключени. Въпреки това получих пищенето от днес. При някой друг има ли подобна ситуация?

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Nitro said:

Телефонът ми е с Lineage OS (Android 13) и SOS известията са изключени. Въпреки това получих пищенето от днес. При някой друг има ли подобна ситуация?

Това са друг тип известия. Дори телефона да ти е на вибрация, пак ще пищи. Куриозен случай имаше в САЩ преди няколко седмици. И там тестваха по подобен начин системата си, но се оказа, че доста амиши имат тайно мобилни телефони. Държат си ги с изгасен звук и на вибрация, но.... 

Link to comment
Share on other sites

За да не се тревожи излишно :):)

Има ли такова нещо като хубав разклонител? Да издържа на включени повече уреди или 1-2 един след друг? Примерно дали с времето нещо се цакат други да са по държеливи?

Link to comment
Share on other sites

Аз взех един на Legrand. Супер е. Има всякакви защити, за които не знам какво означават, система за организация/прикриване на кабелите, изглежда добре и има 8 гнезда.

И като спре токът, се изключва, вместо да пропуска захранване към устройствата при повторно възстановяване. Трябва да го пуснеш от копчето ръчно, което за мен е супер, тъй като е закачена черната техника на него и няма риск да изгори от пренапрежението или телевизорът/усилвателят да си работи, докато ме няма вкъщи и е спирал тока.

 

Ето този е.

 

https://mr-bricolage.bg/razklonitel-corner-tv-cheren-legrand/p/1012502

 

РАЗКЛОНИТЕЛ CORNER TV ЧЕРЕН  LEGRAND 1

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, XMD said:

Има, ама и цената им сравнена с турските и китайските е доста по-висока.

Евтините с времето почват да са стопяват.

а къде да видя такива?

12 hours ago, w00x said:

Аз взех един на Legrand. Супер е.

 

Като идея е добре, но в моя случай няма да ми свърши работа - доста от щепселите с са с крива форма тип някъв адаптер и половината гнезда няма да мога да ги ползвам, ще трябва да взема 2-3 такива за 8 устройства.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, mIRCata said:

Има ли такова нещо като хубав разклонител? Да издържа на включени повече уреди или 1-2 един след друг? Примерно дали с времето нещо се цакат други да са по държеливи?

 

2 hours ago, mIRCata said:

в моя случай няма да ми свърши работа - доста от щепселите с са с крива форма тип някъв адаптер и половината гнезда няма да мога да ги ползвам, ще трябва да взема 2-3 такива за 8 устройства.

 

Купи си за монтаж в 19" шкаф и ако те дразнят, махни планките за монтаж.

Напр. този:

image.png

 

Ако 8 гнезда са малко и искаш защита, това е още по-добър вариант:

image.png

 

Проверих, но за съжаление, вариантът с 12 гнезда не се поддържа на склад и го дават с доставка 8 седмици.

image.png

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mIRCata said:

а къде да видя такива?

Като идея е добре, но в моя случай няма да ми свърши работа - доста от щепселите с са с крива форма тип някъв адаптер и половината гнезда няма да мога да ги ползвам, ще трябва да взема 2-3 такива за 8 устройства.

 

Виж тогава останалите модели на Легранд. Има и стандартни.

Link to comment
Share on other sites

Малко новобрански въпрос... пистолета за пяна мога ли да го махна от флакона с термопяната, или седи така докато не изхабя флакона? Преди да го сложа на флакона не си спомням дюза ли имаше или го пробива...

Link to comment
Share on other sites

Някаква идея от къде мога да си купя препарат с който да третирам платките на дрона ми против влага ? Мисля че се нарича Конформално Покритие. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Да, нещо такова е. Ще разгледам и други варианти. Има един друг вид, които могат да се нанасят с четка. Ще прегледам и амазон.де 

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли запис на мачовете на България от САЩ 1994-та с Български коментар? По едно време в реповете за вестници имаше едни DVD-та май с всичките мачове.

Link to comment
Share on other sites

Проверих само Замунда. Не ги намирам. Само цялото първенство с Английски коментар.
Намерих ги във Вбокс, но искам да ги имам свалени.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...