Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, w00x said:

Google Chromecast 4K
Amazon Fire TV

Xiaomi Mi Box

 Ще ги погледна.

А, някой с мнение за баш вече "китайските" боксове от Алиекспрес?

Link to comment
Share on other sites

Аз имам мнение за тях. Не си взимай. :D 

Софтуерни ъпдейти няма да получиш никога.
Много от официалните приложения може и да не тръгнат - Нетфликс например.
Дори да вървят с някакви pre-installed пачнати версии, в един момент ще спрат.

Хардуерът им е под въпрос. Дистанционните им обикновено са от по 2-3 долара и са ужасни. Може да добавиш свое, но това е свързано с още разходи.
Вървят на някакви орязани версии на Андроид ASOP, вместо на Google TV. Като цяло - избягвай. За 20-30лв разлика с изброените от мен изобщо не си заслужава занимавката.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

Да споделите вЧЕПатления от пречистватели за въздух?

Потърси назад в тази тема е коментирано: ЦЪК след поста на Mockingbird от 28.02.2021

Тогава каквото съм казал, мога да го потвърдя и сега. Имам ТОЗИ модел на Филипс, работи си все още, макар да го ползваме рядко вече. Има някакъв ефект, освежава въздуха, обира част от праха, но не очаквай чудеса. 

Може би ако се хвърлиш на някакъв скъп модел за 1000+ лева ще има по-осезаем ефект. Жена ми твърди, че намалявал праха вкъщи и продължава да го включва от време на време. 

Комплекта филтри е консуматив, сменят се 1-2 пъти годишно и варират от 30-40 до над 100лв според марката/модела, така че провери го това предварително да не останеш изненадан после. 

Иначе Филипс си имат приложение за телефона, през което можеш да го включваш/изключваш и настроиваш, също може да следиш нивата на замърсеност на въздуха и ФПЧ както в дома ти, където е уреда, така и на различни точки по света. Готино е като цяло. Предполагам, че и другите марки имат подобни приложения.

 

п.п.: друго нещо, което установихме в последствие- пречиствателите за въздух никак не се разбират с овлажнителите за въздух. Вкъщи сме с пелетна камина с водна риза, съответно зимата като отопляваме въздуха доста изсъхва и ползваме овлажнител. Ако двата уреда са в една стая, пречиствателя направо полудява. Явно фините водни капки минавайки през филтрите ги отчита като ФПЧ и откача :) Така че или едното, или другото, двете едновременно не става.

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Antares said:

Да споделите вЧЕПатления от пречистватели за въздух?

От няколко години съм с този модел:

https://levoit.bg/product/levoit-lv-h131s-rxw/

Моят обаче е без wifi модул. Купих такъв и на роднини в Пловдив. Харесва ми, че са няколко филтъра един след друг. Работят 24/7 вече няколко години и нямам никакви оплаквания. Малко прах да се вдигне и веднага усилват оборотите. Филтри се намират на добри цени.

Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2023 at 11:13 PM, w00x said:

Аз имам мнение за тях. Не си взимай. :D 

Софтуерни ъпдейти няма да получиш никога.
Много от официалните приложения може и да не тръгнат - Нетфликс например.
Дори да вървят с някакви pre-installed пачнати версии, в един момент ще спрат.

Хардуерът им е под въпрос. Дистанционните им обикновено са от по 2-3 долара и са ужасни. Може да добавиш свое, но това е свързано с още разходи.
Вървят на някакви орязани версии на Андроид ASOP, вместо на Google TV. Като цяло - избягвай. За 20-30лв разлика с изброените от мен изобщо не си заслужава занимавката.

Благодаря. Mi Box ще е май. Чакам сега някакви евентуални намаления. Но и редовната му цена е доста окей.

Говоря за Mi Box S 2 gen.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, evropata said:

Благодаря. Mi Box ще е май. Чакам сега някакви евентуални намаления. Но и редовната му цена е доста окей.

Говоря за Mi Box S 2 gen.

Аз от години съм с МиБокс (по препоръка на Ангел). Считам, че това са едни наистина добре похарчени пари. Плексове,ХБОта, Туби Нетфликс и каквото още се сетиш. Дистанционното всъщност е Блутут и подържа гласови команди. Все се каня да си купя друго дистанционно с хардуеърна QWERTY клавиатура на гърба, но и така се търпи.

Link to comment
Share on other sites

А има ли някакво преимущество на тези кутийки в сравнение, че средният и висок клас съвременни телевизори си имат всичките необходими приложения?

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Кутийката е преносима, телевизорите поне моите сонита имат навика без нищо да почват да лагват през годините

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Ferante said:

А има ли някакво преимущество на тези кутийки в сравнение, че средният и висок клас съвременни телевизори си имат всичките необходими приложения?

 

1. По-бързи са като цяло от телевизорите.

2. Във времето са по-надеждни и по-гъвкави. Имам нвидиа шийлд от 2015-та, който още получава ъпдейти.

Надали има телевизор от 2015, който да се ъпдейтва 8 години по-късно.

3. Не си зависим от операционната система на телевизора при избор или смяна. Може да си вземеш каквато решиш марка, с каквато и да е операционна система и да си ползваш отново това, с което си свикнал през годините.

4. По същия начин важи и обратното. Не трябва да сменяш телевизора ако нищо му няма, но вече е бавна смарт функционалността. Или пък ако не ти харесва и искаш да пробваш друга.

Link to comment
Share on other sites

Ясно… а успявате ли да контролирате кутийките с дистанционното на телевизора? Гледах някъде, че има разширение на ХДМИ интерфейса, който може да го позволява.

Link to comment
Share on other sites

Аз лично правя обратното.

 

Контролирам всичко с дистанционното на кутийката, защото е блутуут и командите са доста по-бързи от тези с дистанционното на телевизора.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря и за допълнителните отговори. Още повече се реших.

Сега имам още едно питане, не знам дали става в тази тема, но...

Има ли някой ползвал ей тази телевизия: https://playtv.bg/

Искам да разкарам евентуално EON на Вива, защото нещата, които ми предлагат при преподписване са нелепи, меко казано.

Идеята е "пакетната" цена с домашен интернет да стане по-ниска. Не се гледа кой знае колко ТВ вкъщи, но се гледа. 

При интернета е възможно да се върна на COOOLBOX, но тяханта телевизия идва малко по-неизгодно. А този варинат, посочен по-горе, с кутийката, за която питах, мога да си го вземам и на селската къща, когато ходя там.

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам тази телевизия от 1 година с интернет на Куулбокс. Нямам оплаквания, особено с оглед цената.

 

Ползвам си я и на телефона като пътувам тук или в чужбина.

Link to comment
Share on other sites

Значи да приемем, че качеството на каналите е окей дори на 50-55" TV?

Не знам дали бъркам ама ти май беше взискателен към качеството на картината. Или бъркам?

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

Според мен компресират HD каналите, но може и да е субективно. Поне лесно се пуска и спира, а мисля имаха и начин за тест.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, evropata said:

Значи да приемем, че качеството на каналите е окей дори на 50-55" TV?

Не знам дали бъркам ама ти май беше взискателен към качеството на картината. Или бъркам?

 

Качеството на картината ми изглежда окей. Може да прецениш и сам като си оуснеш тестов период безплатно. Не забравяй да настроиш качеството на "Високо".

 

19 minutes ago, plameni said:

Има ли начин да се измери битрейта?

Може ли да се прави запис на предаване?

 

Няма начин за правене на запис, доколкото виждам.

 

Скорост мога да ри кажа утре, че на този рутер не му е много детайлна статистиката за скорост. 2MB/sec излезе по едно време на МаксСпоет 3, но после падна на 0, без значение пе вървеше телевизията.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Някой от вас има ли опит с принтери, имам предвид един стар Kyocera FS-1020D, който последно работеше нормално,

но след около 10г неизпозлване, напечата една страница нормално и после още 10 листа с дефектен печат, като на 1-ва страница

принтираше половината от 2-ра и също се появи и черна черта. Предполагам черната черта ще се оправи с почистване на тонера, но това с разминаването на текста има ли оправия или от седенето са му изсъхнали кондензаторите и проблема е непоправим, как мислите.

Беше ползван ползван последно на друг компютър и на този качих нови драйвери.

Ето снимки:

 

 

IMG_20231114_003758_212.jpg

IMG_20231114_003815_022.jpg

IMG_20231114_003743_653.jpg

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...