Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Виваком ми предлагаха ако побързам и преподпиша преди да ми изтече договора - страхотна оферта от 38 лева месечно. А1 - 22лв или 20, ако плащам през приложението им, Yettel - 21. С абсолютно същите параметри като Виваком. Избрах A1 просто защото имат малко по-добро покритие (или имаха, знам ли ги вече как са).

Разбира се - и на двата оператора договора по принцип е 30-на лева, но понеже са много готини и сменям оператора - за срока на договора (2 години) са горните суми. Тоест - след като изтече и те ще ми предложат същите неустоими оферти. Та не виждам причина да стоя на един оператор повече от две години.

Също се чудя, след като няма Роуминг в ЕС, не би ли трябвало, ако попадна в зона, в която оператор Х няма обхват, но Y има - да ме прехвърли към Y?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

14 hours ago, jozo said:

Скоро обаче мисля да поправя тая грешка, като купя докинг станция и отделни монитори.

Аз просто бих си седял на големия и с remote desktop към лаптопа. 

12 hours ago, HEMO said:

Как са с покритието и с интернет-а тия юнаци?

Зависи къде ще ги ползваш. Точно заради липса на обхват преди няколко години се махнахме от тях, след като тъщата купи една къща на 40 км от тук. Обхват имаше като духаше вятъра от Изток. Затова минахме на Виваком. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Antares said:

Също се чудя, след като няма Роуминг в ЕС, не би ли трябвало, ако попадна в зона, в която оператор Х няма обхват, но Y има - да ме прехвърли към Y?

 

За обхват в роуминг ли говориш? Или за обхват в БГ? Има разлика дали си в режим роуминг в чужда държава или при собствения си оператор извън режим роуминг. Ако си на своята мрежа в БГ, другите оператори няма да ти регистрират устройството, защото не е тяхна картата и не е в режим роуминг. Режим роуминг е ограничен по продължителност. Май 3 месеца беше, може и да са го сменили.

 

В Роуминг не си ограничен към един оператор в повечето случаи. Понякога имат договори и си ограничен. Може да си сменяш между повечето (или всички) налични.
И точно поради тази причина е добра идея да махнеш автоматичното сканиране на мрежи, докато си в чужбина, защото телефонът постоянно се мести от един местен оператор на друг, което страшно много точи батерията.
Вече като пътувам, избирам един от наличните оператори ръчно и седя на него до края на престоя си. Ако изгубя обхват по някаква причина, ръчно си го сменям на друг.

Иначе през 3 часа виждах, че съм на различен местен оператор, а батерията се стопяваше.

 

Lifehack, ако някой не се е сетил досега.

Link to comment
Share on other sites

Понякога не е ли по-добре като отиваш някъде, да си вземеш местна предплатена карта? Сега със e-sim става лесно, даже може предварително. Вече дали може да пренасочиш обажданията към нея и дали има сметка не знам.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Lifehack, ако някой не се е сетил досега.


Тоя хак ми беше наложителен с айфоня щото постоянно си избираше сам оператора, който нямаше никакъв обхват на мястото, на което бях. Та половината време прекарах в борба. Със Самсунга няколко месеца по-късно тотално забравих да мина в ръчен режим...

Иначе говорех за обхват в България.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Понякога не е ли по-добре като отиваш някъде, да си вземеш местна предплатена карта? Сега със e-sim става лесно, даже може предварително. Вече дали може да пренасочиш обажданията към нея и дали има сметка не знам.

Никакъв смисъл, освен ако не си там за дълго време… Обикновено почти всички планове на нашите оператори включват и роуминг минути, и нет. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Понякога не е ли по-добре като отиваш някъде, да си вземеш местна предплатена карта? Сега със e-sim става лесно, даже може предварително. Вече дали може да пренасочиш обажданията към нея и дали има сметка не знам.


Само ако пътуваш извън ЕС и Шенген.

Link to comment
Share on other sites

On 12/28/2023 at 8:20 PM, pamporov said:

Хвала на БГ пощи. Но много пратки са пренасочени да се доставят от ExpressOne. А тази фирма нито те известяват по телефон, нито по някакъв друг начин. Потресен съм! Изчакват законния срок и връщат пратката обратно. А в Пловдив имат само един офис, в кв.Коматево. Длъжен ли си да ги търсиш, когато си платил за доставка до адрес? И то при положене че съм дал адрес на село в Асеновградска община??? В крайна сметка кой решава дадена пратка дали да се достави от БГ пощи, или от друга фирма? Имаше период в който пратки се получаваха в офиси на Изипей!

 

@pamporov Когато си избрал като метод на дoставка Aliexpress Selection Standard или Aliexpess Standard Shipping, в Бг ги разнасят Експрес 1. Когато е choice и безплатна, мисля че пак се пренасочват към express one.

Edited by wildrose
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Явно сте пропуснали това от преди няколко месеца. Доста полезно четиво е.

 

https://www.toest.bg/from-a1-with-love/

В бананова територия нормално. Нито съд, нито закони, нищо не важи. Картели и своеволия до дупка. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, wildrose said:

 

@pamporov Когато си избрал като метод на дoставка Aliexpress Selection Standard или Aliexpess Standard Shipping, в Бг ги разнасят Експрес 1.

Това упоменато ли е някъде? И от кога? До скоро БГ пощи ми доставяха пратките, и то до вратата на адреса който съм посочил в Али Експрес. По принцип ако ще и дядо Коледа да ми я достави, нямам претенции, стига да не се влоши качеството на услугата, както става с този доставчик. В сайта на Али-то се изисква само телефон и адрес. Нито на едното, нито на другото са ме уведомили, ма тук някой писа че известявали по вайбър, ако ще и по водопровода да искат, няма такъв филм. Али-то само ще изгубят доста БГ клиенти ако екс1 продължат с тази политика на доставките. Но както се вижда и от полемиката за мобилните оператори, в бананова държава, маймуните сме ние.

Edited by pamporov
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pamporov said:

Това упоменато ли е някъде? И от кога? До скоро БГ пощи ми доставяха пратките, и то до вратата на адреса който съм посочил в Али Експрес. По принцип ако ще и дядо Коледа да ми я достави, нямам претенции, стига да не се влоши качеството на услугата, както става с този доставчик. В сайта на Али-то се изисква само телефон и адрес. Нито на едното, нито на другото са ме уведомили, ма тук някой писа че известявали по вайбър, ако ще и по водопровода да искат, няма такъв филм. Али-то само ще изгубят доста БГ клиенти ако екс1 продължат с тази политика на доставките. Но както се вижда и от полемиката за мобилните оператори, в бананова държава, маймуните сме ние.

На мен няколко пъти от експес1 ми носят пратките от Алиекспрес до адрес извън Пловдив, но не ме уведомяват по никакъв начин. Звъни ми куриер, когато е пред къщата и ми казва, че може да изчака три минути или да ми хвърли пратката през оградата :D . Последния път беше вчера , когато получих 7-8 пратки опаковани заедно, купени на 11.11. Вероятно чакат да се съберат повече...

Edited by chorbaka
Link to comment
Share on other sites

On 12/29/2023 at 6:27 PM, pamporov said:

Това упоменато ли е някъде? И от кога? До скоро БГ пощи ми доставяха пратките, и то до вратата на адреса който съм посочил в Али Експрес. 

 

Това са лично мои наблюдения, като все още съм в процес на изследване/разследване. Не мога да кажа откога настъпиха промените, тъй като поръчките са ми от 10-ти и 11-ти месец. Не съм много сигурен, но промените май са от тази година, може би от средата нататък. За повече информация може да питаш експрес 1 откога обслужват пратки от Китай, и на какъв принцип кои попадат при тях. Към момента все още продължавам да получавам пратки и от Бг пощи, но когато китайските доставчици са различни от гореспоменатите от мен.

On 12/29/2023 at 7:43 PM, chorbaka said:

На мен няколко пъти от експес1 ми носят пратките от Алиекспрес до адрес извън Пловдив, но не ме уведомяват по никакъв начин. Звъни ми куриер, когато е пред къщата и ми казва, че може да изчака три минути или да ми хвърли пратката през оградата :D . Последния път беше вчера , когато получих 7-8 пратки опаковани заедно, купени на 11.11. Вероятно чакат да се съберат повече...

 

Потвърждавам за групирането на пратките. Единия път получих 4-ри пакета, в които имаше 6 пратки, втория път един пакет, в който имаше 4-ри пратки (поръчвани в кампанията 11.11), но мисля, че май предварително идват така групирани още от чужбина. Последния път май си ми беше една пратка, макар че имам още, които трябват да дойдат ориентировачно заедно, или през 1-3 дни. Тия, които се доставят с екпрес 1, през сайта/апп-а на али-то могат да се проследят до самия ден на доставка - излизат със статус "out for delivery" сутринта в деня на доставката. (ползвам английски интерфейс). Градските легенди/слухове с хвърлянето през оградата не знам дали е възможно, тъй като искат подпис на една джаджа. Звънят като са на 100 метра от адреса, или на самия адрес. Не известяват по никакъв начин предварително поне за ден на доставка, и не чакат много когато са на адреса. Обикновено доставят между 10 и 12:30 часа.

Edited by wildrose
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, netrootbg said:

Явно сте пропуснали това от преди няколко месеца. Доста полезно четиво е.

 

https://www.toest.bg/from-a1-with-love/

 

Нещо подобно се случи и при мен.Номерата ми бяха на фирма,всичко си беше ок,обаче един ден мол-а на фирмата...почина.Аз наследих фирмата, съответно и всички номера.Като съвестен потребител отидох да прехвърля номерата на хората дето бяха в групата,три си оставих за мен,като този на починалия го закрих.Закриването беше безпроблемно,не гъкнаха,обаче другите номера...Изнудиха ме да подпиша договори на висока такса(32лв) преди това за същото плащах ~18лв.На въпроса защо,ми се отговори така в прав текст:или подписваш или губиш номерата.Няма вариант за пренос-сложно (практически невъзможно) е да се направи каквото и да е-нямам договор като частно лице с тях,някъде в трите хиляди страници общи условия било записано и тн.Да се мине на предплатена-изсмяха ми се в лицето.Нямаше къде да мърдам,подписах за две години а и тогава не ми беше само това на главата.Плащам сметките в деня в който излизат,всичко точно.Миналата година измислиха оня номер с инфлацията,таксата ми стана 34.Викам айде майната им,каквото за другите това и за мен.Да ама два месеца преди да ми изтече договора получавам смс,че тарифния план бил стар?!? и ми вдигат таксата с още два кинта,срещу които получавам повече нет в роуминг(+2гб към 16-те, които така или иначе никога не съм използвал до край+100 мин.към ЕС).Вече таксите станаха 36лв,а в момента съм на безсрочен договор...Е оня ден ми звънят да ми предлагат "персонална" оферта за 42лв ма видиш ли ако плащаш през тяхното приложение "само" 40лв.Е просто ми писна с техните тъпотии,и търся вариант да се махна някъде.Йетел ми предлагат за пренос ~22лв неограничени минути+нет,ограничен на 50мбита(предостъчен ми е за абсолютно всичко)+20гб в роуминг.Виваком не предлагат нищо интересно под 30 лв,при тях обаче има опция да мина на  предплатен план за месец,докато реша какво да правя...За това ми беше питането как са Йетел...

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, mIRCata said:

Аз просто бих си седял на големия и с remote desktop към лаптопа. 

 

Малко сложно е това, че в повечето пъти съм закачен на друга ремоут машина и трябва да прехвърлям и нея. За това най-удачния вариант при мен е с 2 монитора и докинг. Наканил съм се да взимам и да видя кога ще се натуткам.

 

Аз с обхвата на Йетел дертове съм нямал като цяло, на тях съм още от когато бяха Глобул.... Преди 5-6 години имах дертове с мобилния нет на места и то не, че нямаше, а беше бавен. Последните години не съм забелязвал подобни явления.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jozo said:

Малко сложно е това, че в повечето пъти съм закачен на друга ремоут машина

Само от лаптопа ли може да влизаш във въпросната отдалечена машина? Не можеш ли директно от компа там?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mIRCata said:

Само от лаптопа ли може да влизаш във въпросната отдалечена машина? Не можеш ли директно от компа там?

Не мога от копа да влизам там, само с лаптопа. 

Link to comment
Share on other sites

А защо? Каква е причината да не влизаш от където си искаш в отдалечената машина да си работиш на нея?

Аз например работя от където ми хареса, стига да съм закачен за VPN-a. Даже сега говоря с админите да видим дали не може да стане така, че да сложа направо настройките в рутера, че да не се занимавам постоянно с пускане спиране от компа, а рутера да ми рутира нещата при нужда.

Link to comment
Share on other sites

Дали домашния или лаптопа като се намаже, какво ще го спаси? Все бъгав уин. Само допълнителни главоболия в нормалната работа. Сега ако вече има разни сертификати, специални софтуери и друго на тоя лаптоп - ок. Затова потам защо точно лаптопа. Но ако се ползва само за ремут достъп през впн смисъл не виждам. 

Link to comment
Share on other sites

Точно заради секюритито не може, на лаптопа имаме камара лайна, които го бавят заради това.

Link to comment
Share on other sites

On 12/29/2023 at 8:35 AM, netrootbg said:

Явно сте пропуснали това от преди няколко месеца. Доста полезно четиво е.

 

https://www.toest.bg/from-a1-with-love/

Изглежда не само, че ви въртят на чеверме ами и по две пишки за свободните ръце са подадени. Но най-важното е, че НИЩО няма да се промени.....ама ако кажа защо - на никой няма да му хареса. 

Link to comment
Share on other sites

8GB прекалено малко ли е за електронен четец?

Свалих си една книга 830 страници като pdf, размер 6MB. Ако трябва по нейния размер да съдя, 8 са ми напълно достатъчни и ще ги заема на макс 10%... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...