Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Трябва ми един хардуерен съвет. Настолния ми комп е вече дърт(8години), но пък ми вършеше до оня ден работа и като цяло не ми трябва по-нов или по-мощен. Сега както си работи и се рестартира. Вчера цялостно го почистих, днес смених пастата на процесора, но резултат 0. Ако го оставиш и си работи, ако пуснеш браузър се чува някакъв висок тон стил пищене(не е от зумера на дъното) и се рестартира. За ОС ползвам също толкова годишно SSD, възможно ли е да е сдало багажа? Някаква друга възможност?

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ssd ако сдаде багажа умиря от еяз. Сигурен ли си в захранването? Може при опит да дръпне повече ток да умира вече

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Благодаря за съветите, ще купя направо едно ново, та ако трябва да купувам после дъно, процесор, рам и NVMe да съм готов.

 

Сегашното захранване е Fortron BlueStormII 500W. Не помня и кога съм го купувал, та е доволно старо, а и нямам много желание да си губя времето да го ремонтирам.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли предложение откъде мога да намеря алтернатива на ето този пластмасов пръстен.

Brandt Dishwasher – Ring fishing Roller for Brandt

 

https://www.amazon.de/-/en/Brandt-Dishwasher-Ring-fishing-Roller/dp/B00IS6J0L8

 

Външен диаметър 28мм, вътрешен диаметър 22мм. Дебелината не знам колко е, но така като гледам не би трябвало да е повече от 2мм.


Трябва да е по-издръжлив като материал, защото се слага в долната част на съдомиялна, да държи една перка. Онзи процеп не мога да разбера къде се слага точно, но ако има нужда, мога да си го изпиля.

18 евро без включената доставка е налудничава сума, затова търся варианти.

Някой ако е срещал подобен пръстен в друг продукт или се сеща къде мога да проверя.

Мислех за 3Д принтер, но първо, че не познавам някой с принтер и второ, че не знам дали материалите използвани при 3Д принтиране издържат температури над 70 градуса (толкова е програмата с най-висока температура).

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, w00x said:

Някой има ли предложение откъде мога да намеря алтернатива на ето този пластмасов пръстен.

Ако си го свалил с него бих отишъл в Маркита https://markita.net/uplatneniya.html дори и да не си го свалил като покажеш снимка и размери могат да ти предложат нещо. Нямат всичко онлайн, малко са разхвърляни магазините кое за какво е, но имат от пиле мляко. 

Link to comment
Share on other sites

Ами, аз съм го свалил, но той за 20 години въртене на тая перка в съдомиялната се е изпилил. Само вътрешният диаметър се е запазил и целият елемент е с дебелината на косъм. Това е и причината да искам да го сменя.

 

Преди време бях питал за термостат за печка. Дали в тези магазини (Хривас и Пармака) за резервни части за битова техника, няма да има и такъв пръстен?

Link to comment
Share on other sites

Добре, ще снимам, но тя е на 20 години, нямам надежда да има точната част за този модел.

Надеждата ми е да има нещо подходящо от друг модел или нещо стандартно. Една пластмасова шайбичка е това.  Тия кожодери търсят 40лв за нея....

Link to comment
Share on other sites

Само в Тракия на Хриваса с часта. Поне на мен модел или марка никога не ми е помогнало там. Винаги моята част е била като на друга марка съответно модел. Ама дреме ми, нали е същото.

 

Иначе не се учувам, преди 4-5 години за миялната на майка ми 2 гумени маркуча бяха на цена 340 лв..... Викам на сервизния техник, тя миялната е 600 ти за маркучите толкова да платя и труд. Съответно отидох в Рила, гумен маркуч и няколко колена тотал 10 лв. да беше. До ден днешен работи така.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Добре, ще снимам, но тя е на 20 години, нямам надежда да има точната част за този модел.

Надеждата ми е да има нещо подходящо от друг модел или нещо стандартно. Една пластмасова шайбичка е това.  Тия кожодери търсят 40лв за нея....

Ако се намери размера може на 3д принтер с някакъв по-здрав материал да се направи.

Link to comment
Share on other sites

Ако си сметнеш загубното време в обикаляне и добавиш бензина - не е ли малко по-скъпо от амазон-а?
:) мисля, че точно така са си направили цената там/

Link to comment
Share on other sites

On 10/19/2023 at 6:31 PM, w00x said:

Тия кожодери търсят 40лв за нея....

В Description пише "Original Part".

 

Обяснявал съм как се формира цената:

Quote

Обяснението на цената е много просто - оригинален компонент, който отдавна е спрян от производство.

Оригиналните резервни части се заприхождават в складовете на първоначалната им стойност, а след това цената им само расте.

Помня случай от преди десетина години, в който се търсеше оригинален диск на HP, с обем 10МБ за медицинско оборудване на 20 и повече години, за който се платиха $1800

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Antares said:

Гърнето на колата ми е за ремонт/смяна. Да препоръчате читав и проверен майстор?

 

Аз съм много долвен от гърнета Тъндър в сервиз Тракия - Лъчо. Като цъкнеш във фейса, ще ти излезнат контактите.

 

Което ме подсеща, че трябва да го питам за латализатор за Клио-то.

Link to comment
Share on other sites

Още ли е греда, ползването на мобилни данни и разговори в Сърбия? Косово, Черна Гора, Босна и Херцеговина и те ли са в същата графа?

Link to comment
Share on other sites

Опитвам се да намеря отнякъде сглобяеми макети на замъци от серала Геймс ъф троун. Някой да има идея къде да търся, защото досега опитите ми в интернер са безуспешни ?

Link to comment
Share on other sites

Ако почна да получавам нескопосани рекламни(спам) съобщения от сайт от който имам 1 кьорава поръчка на подарък, напиша им, че искам да спрат и че искам да се възползвам от GDPR/ОРЗД правото си да бъда забравен, те кажат ок и след няколко дни пак ми пратят реклами, мога ли да ги нахендря някъде?

Link to comment
Share on other sites

Като физическо лице май не, за ЮЛ има регистър в който се регистрират мейлите/домейните на нежелаещите да получават НТС.

Освен да ги плашиш с КЗП и КЗЛД. А ако е просто един сайт/домейн, блокирай им мейла.

Link to comment
Share on other sites

Е че тия всички дандании по gdpr нали точно физическите лица имат за цел да пазят? Аз не искам да ги плаша, а накажа че са некадърни. Все пак вече 1 път казаха, че са ме махнали, но продължават.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...