Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Логиката е, че може да са те метнали миналата година и да са ти дали висока оценка, за да плащаш по-голяма премия.
А може и да си бил над някаква граница в годините, под която си паднал тази година.

 

Объркан съм. Хубаво, че гледат възрастта, но не разбираш каква е логиката? :D Ами - възрастта. :D 

 

Ами, толкова се губи навсякъде, според това колко човека има преди теб и кога отидеш. Аз ходех винаги рано сутрин като отваря ликвидационен център, защото няма никой. Отнемаше ми 20-30 минути.

Като завеждах за градушката, чаках сигурно повече от час, защото имаше страшно много народ.
В Лев Инс съм завеждал веднъж и ми отне към час също.
Последния път ми ги наснима брокерката и ми отне 5 минути. Тя после подаде документите към ДЗИ, разправяше се с одобряването на щетата и просто ми прати снимка на становището, че е пратена към сервиза.
При ДЗИ щетите пристигат в сервиз за 1-2 дни.

Булстрат явно са като Лев Инс и правят техните номера.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vivacom рутер има как да му се настрои DNS да минава през PiHole? При мен конфигурацията му се прави през my.vivacom.bg и е леко постно откъм настройки...

А самият PiHole маха ли рекламите в YouTube апа на смарт тв?

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, earache said:

Vivacom рутер има как да му се настрои DNS да минава през PiHole? При мен конфигурацията му се прави през my.vivacom.bg и е леко постно откъм настройки...

А самият PiHole маха ли рекламите в YouTube апа на смарт тв?

не може да блокира реклами, които идват от същото място като сайта. И рекламата и клипа са от YouTube. Но пък заявки към външни източници добре ги отвява.

Link to comment
Share on other sites

On 9/21/2023 at 10:10 PM, kotora said:

Моето Каско сега изтича, в ДЗИ ГО 500лв, Каско 2000 на застрахователна стойност 34000лв, което е пълен смях. Лев Инс, ГО към 260-300лв, каско 1800.  Миналата година каското ми беше 2600, защото не можех да я застраховам за по-малко от 45к :lol: 

Имай на предвид, че караш Ауди и може да се води високо рисков автомобил за кражба.
Тъкмо вчера обсъждах с едно брато, че през 2017 са му откраднали А6 2010 застрахована за малко повече от твоята сума, но са му изплатили 85% от премията. 
Сега кара Х5 същата година 2010-2012 и цената на каското му същата като на Аудито, точно защото ги водят рисков автомобил за кражби въпреки, че вече са бънгии на 12г.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

При някои застрахователи БМВ също се водят с висок риск. Също и определени модели на други марки. Мазда 6 към и след 2014-та, например.

Link to comment
Share on other sites

Еми Армеец ще е пак. Каквото такова :D Левинс няма да е, ДЗИ просто за 34к застрахователна стойност каското ще ми е по-скъпо от Армеец с 39900 застрахователна. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xlration said:

Знаете ли някъде сервиз за мобилен климатик? Разпитах в близките магазини, но не се занимават с такъв тип. 

Какво му има или какво не работи? Каква марка е трябва да има официален сервиз или представителство? 
Пробвай в магазина от който си го вземал да питаш за сервиз. 

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча сертифицирано място в Пловдив, където мога да карам курсове Графичен дизайн за начинаещи и Фотошоп за напреднали и накрая да ми издадат сертификат, който да "тежи" пред бъдещ работодател, ако мога да се изразя.
Изобщо какви сертифицирани академии има по подобни въпроси.
Благодаря

Link to comment
Share on other sites

Пред бъдещ работодател "тежи" портфолио с готови неща. Хората искат да видят какво можеш, а не хартийки. Сертификати от този тип не вярвам някой да ги гледа. Ползата от курса е не сертификата, а знанията, които ще придобиеш, че да направиш портфолио и да ходиш да търсиш работа с него.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Пред бъдещ работодател "тежи" портфолио с готови неща. Хората искат да видят какво можеш, а не хартийки. Сертификати от този тип не вярвам някой да ги гледа. Ползата от курса е не сертификата, а знанията, които ще придобиеш, че да направиш портфолио и да ходиш да търсиш работа с него.

 

Е, не съм на 16г., знам как е в живота :)
- Добре, ще го задам така въпроса : " Някой може ли да ми препоръча учебно заведение в Пловдив, където мога да карам курсове Графичен дизайн за начинаещи; и Фотошоп за напреднали; където не само да придобия подробни знания. но и да ми издадат валиден сертификат.
Изобщо какви сертифицирани академии има по подобни въпроси."
Надявам се, така да звучи по-добре :)

Link to comment
Share on other sites

Един ден като почнеш да го работиш това, да кажеш гледали ли са ти “тежкия сертификат”. Познавам няколко човека работещи с фотошоп за агенции, без сертификати, даже курсове не са карали. Просто могат да работят.

Link to comment
Share on other sites

Преди години имаше период, в който доста време търсихме дизайнери. Повечето кандидати с дипломи, сертификати, тапии, майсторски свидетелства и т.н. от разни "академии" дори не успяваха да разберат заданието от теста, който бяхме подготвили. Куриозното беше, че един такъв кандидат се оказа преподавател в подобна "академия".

А тестът не покриваше и 40% от това, с което реално се използваше в ежедневната работа.

 

Link to comment
Share on other sites

Дипломи, сертификати, кетапи по нашите ширини гледат държавните институции. Частника го интересува работата да се върши. Как си се научил, не е важно. Говорим за този род професии.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Mockingbird said:

Да де, ама все пак трябва да се научиш някак. Курса не е излишен. Другото е самонадграждане.

 

16 hours ago, mIRCata said:

Сертификати от този тип не вярвам някой да ги гледа. Ползата от курса е не сертификата, а знанията, които ще придобиеш

 

Не твърдя друго. Просто обаче, той държи да има сертификат. При това валиден. Вече може и да разсъждаваме какво разбира под валиден - валиден ще за академията, дали го признава някой е друг въпрос.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Ton4o said:

Е, не съм на 16г., знам как е в живота :)
...
Някой може ли да ми препоръча учебно заведение в Пловдив...

Ако под учебно заведение имаш предвид място, в което ще влезнеш и ще излезнеш готов за работа - няма. Има тонове фабрики за обещания, от типа на "ела при нас и след два месеца ще взимаш големите кинти", които в действителност просто ще ти вземат парите и ще попадаш на един базов курс, на който я те научат на "АБВ", я не, курса се движи със скоростта на най-слабите в групата, а там има хора, дето трябва да им обясняваш как да хванат мишката. Ще имаш някакъв супер базов курсов проект, който независимо дали направиш или не - получаваш сертификат. Та до там с "тежестта" на тоя сертификат - просто един напечатан лист гланцирана хартия с нулева стойност пред работодател. Всичко това го казвам на базата на няколко изкарани такива курса :)

Ако искаш да станеш програмист, сисадмин, дизайнер (тоест нови и бързо променящи се професии, за които в момента няма утъпкани учебни пътеки, както е с инженерите и лекарите например)  - пътя е в общи линии един - намираш място, от което получаваш базови познания (книга, онлайн курс, присъствен курс). Цената, която ще платиш за различните опции е различна - книгата и курса в Udemy e обикновено 20-на лева, присъствените курсове с лектор преди почваха от 5-600 лева. Вероятно сега са доста повече. След това започваш самостоятелен проект, след него следващ, последващ и така - натрупваш т.нар. портфолио, с което в действителноста кандидатстваш. След това портфолио, ако те харесат някъде - започваш работа като начинаещ, често на заплата по-ниска от тази на сервитьорка в Хепи. Като натрупаш опит - заплатата започва да расте или отиваш някъде, където плащат по-добре. Но за това - трябва да се развиваш.

Надявам се го обясних като за човек, дето не е на 16.

Link to comment
Share on other sites

Не споменавате, че при графичния дизайн, не от всяко дърво става свирка, без значение колко курса е изкарало и колко книги е прочело.

 

Дали заради обкръжаващата ни среда или сивотата на ежедневието ни, повечето хора в България са лишени от чувство за естетика и креативна визия.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, w00x said:

Не споменавате, че при графичния дизайн, не от всяко дърво става свирка, без значение колко курса е изкарало и колко книги е прочело.

То и за другите изброени (поне от мен) професии е същото. Ама се надявах, че човек не на 16 години ще може да го съобрази :]]

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, w00x said:

 

Дали заради обкръжаващата ни среда или сивотата на ежедневието ни, повечето хора в България са лишени от чувство за естетика и креативна визия.

Заради това ли ще е или заради изконечното търсене на пътя на най-малкото съпротивление?

Минах през 5-6 рекламни студия за изработка на фирмено лого и брандиране. След всичките разговори, ми се предлагаха готови решения от pinterest, shutterstock и т.н.  Съжалявам но и аз мога да си купя съдържанието от там и да си сложа нужния текст….  
 

Link to comment
Share on other sites

Липсата на креативност е водеща според мен.

 

Много е слабо в сферата. Дори не е нужно да се занимаваш с това, за да го видиш. Доказателствата са навсякъде около нас. Менюта, лога на компании, цялостен бранд, етикети на продукти, реклами по телевизията, брошури, флаери, уеб, нюслетъри, всичко.

 

Ако се взимаше от пинтрест, биханс и така нататък, поне щяха да изглеждат хубаво. Крадени, неоригинални, но красиви. А те не са.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...