Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Здравейте, трябва да си подменя личната карта и искам да отида подготвен, за да се разкарвам възможно най-малко. Обаче не мога да намеря информация какво точно ще ми искат като отида. В сайта на МВР има бланка, която показва, че се изисква снимка - ама силно се съмнявам, че трябва да ѝм нося снимка, защото последният път си ме снимаха там :D Някой, който го е правил наскоро може ли да каже дали има нужда от нещо друго освен старата л.к., акта за раждане, и плащането на таксата? Също така, дали още е задължително да ходя в конкретното районно за квартала ми, или мога да си отида в паспортна служба?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Нищо друго, освен старата л.к. не трябва да носиш (освен ако си с 50% или над 50% ТЕЛК).

За плащането имат ПОС терминали.

Няма задължение да е в районното по постоянен адрес. 

 

Издаване на лични карти на български граждани

 

Link to comment
Share on other sites

Има ли някакво стабилно и сигурно приложение (дори и платено)да си кача шофьорската книжка и личната карта, че редовно се оказвам без документи като сменям колите.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, XMD said:

Има ли някакво стабилно и сигурно приложение (дори и платено)да си кача шофьорската книжка и личната карта, че редовно се оказвам без документи като сменям колите.

Ако ти трябват да си попълваш документи може да си направиш снимки и да ги качиш в някой облак, емайл, друг телефон. 
Реално дали ще е на приложение или снимка, ако те спрат катаджии все си за фиш те ще искат физическата пластика.

Link to comment
Share on other sites

Как смяната на кола влияе на това къде ти е личната карта и шофьорска книжка? За талончето на колата разбирам, но другите два? Моите са ми в портфейла в отделенията за карти. Спрат ли те искат физическия документ, не снимки. Ти може да си го снимаш и оригинала да си го продал на Осама да минава по границите. 

Link to comment
Share on other sites

Нямам портфейл, нито нося пари в мен, книжката и личната карта ги забравям в жабките на колите…

Link to comment
Share on other sites

Преди време и аз се чудих как да намаля нещата които нося с мен. Проблема го реших с подходящ размер калъф за ключове в който се събира и шофьорската книжка. Личната карта няма нужда да се носи (освен в някои случаи когато е задължителна и това обикновенно е ясно предварително), книжката е достатъчна за идентификация.

Edited by xway
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Препоръчайте ми някаква безплатна програма за работа и конвертиране на текстови файлове, от и към PDF.

Мерси

Link to comment
Share on other sites

Едно време към ПФД конвертирах с вградения във Windows ПДФ принтер. Но на обратно? ПДФ е много смотан формат. За текст горе долу може да стане, но ако файла има картинки, някакви таблици и т.н резултатите може да не са много красиви

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

За безплатно преобразуване от pdf без OCR със запазване на форматирането - https://www.ilovepdf.com/pdf_to_word

https://www.ilovepdf.com/pdf_to_excel

 

Ако пдф-а е картинка и трябва оптично разпознаване - ABBYY FineReader. Не е безплатна, но е безплатна за употреба от съответното място ;)

Link to comment
Share on other sites

Какви дюбели да му втъкна, че да не става това от снимката с корниза?

Вече 2ри път ми го прави тоя номер. Първият път жената заметна с малко сила завесата и затова се измъкна, а сега сам се измъкна. Дюбелите бяха 8х50, дават ги до 20 кила да носят, а завесата е 3 кила. Материалът е тухла четворка.

20240301_110759.jpg

20240301_110922.jpg

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

Както казва Ангел. Дюбела въобще отворил ли се е? И дюбела за тухли ли е или просто някакъв?

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, earache said:

Дюбелът е универсален, товароносимостта 20 кила е за тухла четворка, за винтове ф4.5 - ф6.

Винтът е ф4.5.


ф4.5 е малък явно. Той не разтваря достатъчно дюбела в стената и затова ти се измъква. Ако искаш си направи тест с извадения дюбел. Навий му винта и ще видиш, че почти нищо няма да се промени.

Сложи му винт ф6 и няма да има проблем. Това при положение, че този дюбел не ти е разширил отвора в стената след двете вадения. Ако го е разширил, ще трябва да сложиш още по-голям - ф10 с винт ф6-8.

Може да пробваш с дюбел за тухла. Има повече оребрения. В Хоум Макс се продават дюбели и видии насипно.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, earache said:

Дюбелът е универсален, товароносимостта 20 кила е за тухла четворка, за винтове ф4.5 - ф6.

Винтът е ф4.5.

Това не отговаря на въпроса дали дюбела е бил отворен или не. Може да му трябва по-дебел. 

Link to comment
Share on other sites

Моя позната иска да й преинсталирам лаптопа, Уиндоус 10-ката й е легален, на нейно име, но не помни нито име на акаунт, нито парола, нито рег. ключ.

- Въпросът ми е, има ли как да узная или "извлека" информация относно майкрософт акаунт и регистрационен ключ чрез някаква програма, преди да тръгна да го преинсталирам. Питам, защото ми излиза информация само как се прави акаунт и нищо повече.

Благодаря

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, plameni said:

 

Благодаря, куца ми английския език и затова не можех да се справя с търсенето.

Мога ли да попитам също:

- Дали всеки път ключа се запаметява от майкрософт каунта.

-Има ли как да се разбере пощата на майкрософт, чрез която се влиза в майкрософт като username и да се замени паролата.

- Как да разбера с един продуктов ключ, на колко компютъра мога да активирам уиндоусите (защото аз вкъщи, вече съм активирал два компютъра с един акаунт/ключ)

Благодаря.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Някой разбира ли от вейпове? Взех си няколко еднократни от близкия магазин и ми харесаха, та реших да си взема някакъв по-евтин (до към 40на лв) и да си купувам само течност, защото ще излиза доста по-евтино май. Приемам и препоръки за течности. От Пловдив съм, гледам че има няколко магазина за ел цигари, но искам мнение към какво да се насоча, а не в магазина да ми пробутат нещо. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...