Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

13 hours ago, w00x said:

Някой има ли запис на мачовете на България от САЩ 1994-та с Български коментар? По едно време в реповете за вестници имаше едни DVD-та май с всичките мачове.

Аз ги имам DVD - тата, трябва само да намеря в кой кашон са в мазето.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой скоро да е пращал писмо по БГ пощи, да знае на каква стойност марки трябва да залепя?В нас имам от 0.65 и от 0.10 лв, ама дали цена е 0.75 лв. В тъпия им сайт не мога да намеря такава информация.....

Link to comment
Share on other sites

Повече от 10 пратки ми зациклят в БГ пощи Пловдив. Търся съвет как и къде да ги търся.

Миналата година седем пратки стигат до Пловдив, и после кръгом към Китай. Сега пак така.

Тези които минават през "експрес1" ме намират, но БГ пощи...@#$

 

Edited by kodi
Link to comment
Share on other sites

On 11/14/2023 at 11:10 AM, Stasio said:

Някой има ли впечатления от подобни продукти -> https://akva.bg/sistemi-protiv-otlagane-na-kotlen-kamk-dropson-emi-debiti-2500-12000-lh-1 ?

 

 

Намерих една алтернатива, но гледам , че няма нужда от захранване. ?!?Доколко ще върши работа? Някой с впечатления?

https://www.hygeawatersystem.bg/product/hygea-water-central-softener/

 

 

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, въпроса ми е свързан с монитор Asus TUF VG27AQ1A.

Монитора има 3 порта - 1 DP и 2 HDMI.

Вързах втория компютър през единият от HDMI портовете, но ме дразни всеки път когато трябва да се присягам към джойстика и да джуркам в менюто за да избера кой порт да ми излъчва.

Търсих много в нета, но или аз не си задавам правилно въпроса на английски или няма такава опция; но така и не успях да намеря начин за превключване различен от този с това да търся всеки път джойстика на монитора отзад.

Някой има ли опит, има ли такава програма, която да изведа команда на десктопа и чрез нея да превключвам.

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Има цяла тема в сайта на Асус за конкретния монитор и проблем/недостатък. Последното предложение е приложение - ASUS DisplayWidget, освен да го пробваш.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, rargirov said:

От пц1 с Remote Desktop Connection се логни във пц2 и нямаш нужда дори от кабел.

 

За първи път я чувам тази опция, ще я видя. Благодаря.

 

7 hours ago, mIRCata said:

Или ползвай kvm switch

 

Гледах ги, но такива които са с дисплейпорт с подходящата скорост са прекалено скъпи все още, дори и от китайски сайт и ще има загуба на кадри по време на игра.

 

1 hour ago, EEK! said:

Има цяла тема в сайта на Асус за конкретния монитор и проблем/недостатък. Последното предложение е приложение - ASUS DisplayWidget, освен да го пробваш.

 

Точно до същият уиджет стигнах, дори и до двата вида, но и нищо понеже става въпрос само за цветови среди, но не това което ми трябва и пак трябва да ръчкам от самия монитор за конкретните настройки. И в нета четох и затова стигнах до тук, че да питам дали избора на порт не е някаква скрита уиндоус настройка.

Link to comment
Share on other sites

Може би това решение ще свърши работа - ControlMyMonitor

 

Tip: Switch Monitor Inputs with Command Line

 

EDIT: 

При мен работи.

Определено ще намери приложение в случаи, за които съм смятал, че не мога дистанционно да превключвам между различните входове на монитора.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, plameni said:

Може би това решение ще свърши работа - ControlMyMonitor

 

Tip: Switch Monitor Inputs with Command Line

 

EDIT: 

При мен работи.

Определено ще намери приложение в случаи, за които съм смятал, че не мога дистанционно да превключвам между различните входове на монитора.

 

Златен си, генийче!!!!:grin:

Остава дай разуча настройките!

Благодаря много!! Весела Коледа на Теб и на Всички!

Link to comment
Share on other sites

 Понеже също не ми се даваха пари за качествен KVM switch - двата ми монитора са вързани едновременно и към PC-то и служебния лаптоп. Периферията ми е вързана към USB switch. За "превключване" от PC на PC просто изключвам едното уствойство. Лаптопа го захлупвам, PC-то start -> sleep. Със SSD е достатъчно бързо.

Link to comment
Share on other sites

On 12/16/2023 at 7:40 AM, kodi said:

Повече от 10 пратки ми зациклят в БГ пощи Пловдив. Търся съвет как и къде да ги търся.

Миналата година седем пратки стигат до Пловдив, и после кръгом към Китай. Сега пак така.

Тези които минават през "експрес1" ме намират, но БГ пощи...@#$

 

Днес получих СМС от БГ поща, че има простигнали пратки и да ида да си взема в централна поща. Направо ме учудиха.

 

 

Иначе добри съвети давате за превключване на мониторите, че като работя вкъщи съм закачил настолни и служебния лаптоп и все трябва да цъкам менюта. Скоро обаче мисля да поправя тая грешка, като купя докинг станция и отделни монитори.

Link to comment
Share on other sites

Хвала на БГ пощи. Но много пратки са пренасочени да се доставят от ExpressOne. А тази фирма нито те известяват по телефон, нито по някакъв друг начин. Потресен съм! Изчакват законния срок и връщат пратката обратно. А в Пловдив имат само един офис, в кв.Коматево. Длъжен ли си да ги търсиш, когато си платил за доставка до адрес? И то при положене че съм дал адрес на село в Асеновградска община??? В крайна сметка кой решава дадена пратка дали да се достави от БГ пощи, или от друга фирма? Имаше период в който пратки се получаваха в офиси на Изипей!

Edited by pamporov
Link to comment
Share on other sites

Никога никакви проблеми не съм имал, нито с БГ пощи, нито с Ескпрес1.

С последните съм получил точно 1 пратка до сега, последната. 

Ходих в магазин тип "Всичко по 1лв" в К. Париж да си я взема.

Първите ме уведомяват със СМС, вторите по Вайбър :rolleyes:

Определено имат повече от 1 офис в Пловдив Екс1.

Не очаквам пратка от 5-10 лв да ми я докарат до вкъщи от Китай, не съм и сигурен, че трябва.

Дори и да ми я докарат, няма да ме намерят вкъщи.

Ползвам тракинг, веднъж седмично ако съм поръчал нещо, хвърлям едно око, да видя с какъв статус е.

 

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, chasti said:

Никога никакви проблеми не съм имал, нито с БГ пощи, нито с Ескпрес1.

С последните съм получил точно 1 пратка до сега, последната. 

Ходих в магазин тип "Всичко по 1лв" в К. Париж да си я взема.

Първите ме уведомяват със СМС, вторите по Вайбър :rolleyes:

Определено имат повече от 1 офис в Пловдив Екс1.

Не очаквам пратка от 5-10 лв да ми я докарат до вкъщи от Китай, не съм и сигурен, че трябва.

Дори и да ми я докарат, няма да ме намерят вкъщи.

Ползвам тракинг, веднъж седмично ако съм поръчал нещо, хвърлям едно око, да видя с какъв статус е.

 

 

Ти си Богопомазан. Блазе ти! А на село как да си получават пратките? А? И виж сайта на екс1, имат точно 1 офис! Щом на трекинга от 11.12.2023г. досега не са намерили начин да ме уведомят, отписвам ги! И не, няма да се грабна от 40км да им ходя до базата в Коматево, след като има БГ пощи които доставят до адрес, независимо от стойността на пратката.

Edited by pamporov
Link to comment
Share on other sites

Имам едно питане относно Yettel,мисля да се прехвърля на тях скоро,тъй като А1 рязко изнагляха с цените.Как са с покритието и с интернет-а тия юнаци?Спрямо А1 и Виваком?Гледам разни карти но колко може да им се вярва не знам...

Link to comment
Share on other sites

Аз съм доста години на тях, проблеми не съм имал. Даже сега в офиса в София, колегите с А1 основно имат проблем с обхвата, спира и интернета, при мен обхвата е бетон, дори в асансьора и в подземния паркинг на -2. На Виваком е по-добре положението там, но най-добрия обхват е на Йетел.

 

Иначе моя съвет е да ги обиколиш сега всичките и да ги изнудваш. От друго не разбират - всичките са боклуци.... На първо място трябва да знаеш точно на коя дата точно ти изтича договора, че иначе почват едни заплашителни СМС-и с наказателни такси. Тая година малко ме бяха ядосали Йетел и бяха на път да ги зарежда ама се реабилитираха. Събрах оферти, от конкуренцията като най-добра оферта ми бяха дали А1. После отидох в офиса на Йетел и им казах, какво ми предлагат и ако не ми дадат по-добро се местя, като ми дойде последната дата на договора. Съответно се оказа, че има цял отдел, който се занимава със специални оферти, дето никъде не ги пише, ама ако ги питаш директно нямало. След 1 ден ми се обадиха и през приложението си поднових договора при новите условия(това също уж не беше възможно).Та за 24.90 ми дадоха неограничени минути и неограничен интернет на максимална скорост. А1 ми даваха подобно, като нета беше на 50 мегабита. На Виваком беше най-зле, нета беше нещо от рода на 15-20 мегабита, иначе трябвало да плащам повече 

 

П.П. Имам и 20000 МБ в ЕС и не помня още колко минути пак в ЕС. Като цяло това много много не ме интересуваше.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

+1 за изнудването. Всичките правят клиентите си на маймуни и единствения шанс да получиш свястна оферта е да кажеш, че идваш от друг оператор. От тук насетне смятам точно това да правя - като изтече договора с едните - проверявам колко ще ми дадат другите. "искам да сменя хикс, какво можете да ми предложите?".

Иначе номера с "от хикс ми предложиха такава и такава оферта" не сработи с Виваком, питах Йетел, питах А1 - А1 предложиха най-доброто.

Link to comment
Share on other sites

Определено Виваком бяха най-твърди откъм оферти. Ама аз им казах накрая, като не искат да ме спечелят другите 2 оператори са склонни да преговарят.

 

Беше ми писнало вече тая година, иначе и А1 щяха да предложат нова оферта с по-ниска цена. Даваха ми някакви безплатни евтини телефони, само и само да ме дръпнат. Ама им казах, че не ми трябват, а ме интересува само цената и услугата.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

+1 за изнудването. Всичките правят клиентите си на маймуни и единствения шанс да получиш свястна оферта е да кажеш, че идваш от друг оператор. От тук насетне смятам точно това да правя - като изтече договора с едните - проверявам колко ще ми дадат другите. "искам да сменя хикс, какво можете да ми предложите?".

 

Казах им го последния път.

Отговориха "Ако сменяте оператор, ние можем да дадем същата оферта на същата цена, но ако преподписвате - няма как." Разликата между двете оферти беше 10лв месечно. 32лв при Йетел за преподписване, 21лв при Виваком за прехвърляне на номер към тях.
Всеки 2 години ще се местя и това е. Не ми е особен проблем, а статусът "Лоялен клиент" не означава абсолютно нищо, та ми е все тая дали ще го губя.

Link to comment
Share on other sites

Май навсякъде са така, очакват да се "бориш" :laughing1:

Но като ви чета цените и ме боли от нашите, а те са от лошите такива в ЕС:laughing: 

Водафон с отстъпка за служител  която ползваме е 40лв и нещо на месец за неограничено всичко и 10 мегабита нет, плюс същото в ЕС но там са 70Г интернет.  Иначе същата е 70лв на месец. 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Лошото е, че наистина искат да се "бориш". Мен като ме видят в офиса на Йетел в Плаза мол и веднага викат управителката, понеже им бях дигнал огромен скандал заради един служител. Звъня ми 5 пъти да съм идел, за "специална" оферта и накря ми писна и отидох. Питам го кога точно ми изтича договора, еди коя си дата след седмица. Дай друга оферта иначе се местя - нямало други оферти (да бе да). Отидох в другите и направо пуснах заявление за преместване на А1. След което се оказа, че почнаха да ме заплашват със СМС-и как трябва да плащам наказателни такси, че ми оставало 2 месеца и нещо от договора. Върнах се отново в Йетел и му дигнах скандал на служителя, че лъже и искам да подам оплакване. Тогава се появи въпросната управителка и ми даде нови оферти, които пак отказах и я накарах да спре процедурата по преместване да си изтече срока на договора. След 2 месеца, управителката ми се обади да ида в офиса да говорим отново. Попълни някакви заявлени с офертите, които ми дават и каза, че ще ми се обадят от отдела за специални предложения. (Дето и той не съществува уж). Хайде в съседния офис на А1 и там ми казаха, след като ми се обадят от Йетел, да ида при тях, да попълня въпросните заявления при тях и да ми дадат оферта и от тяхния "специален отдел". В крайна сметка, приех предложението на Йетел понеже ми беше писнало, но ако имах още време и желание, можеше още да им извивам ръцете на едните и другите..... Защо така трябва да се процедира, никой не можа да каже......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...