Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

1 minute ago, w00x said:

Не удържат нищо. Таксата за наложения платеж се изчислява като процент от стойността на наложения платеж и се заплаща от този, който плаща доставката.

Това ще да е било… 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

При Еконт обявяването на стойността добавя към таксата 0.29% от посочената сума:

Quote

 

Обявена стойност OC
0,29% от обявената стойност на пратката
Обявена стойност е стойността на пратката, до която носим отговорност в случаите на повреда, загуба или кражба. Тя се посочва от клиента при изпращане на пратката. С лимит 10 000 лв.

Нашата отговорност зависи от това дали сте ни позволили да прегледаме съдържанието на пратката преди изпращането ѝ:

  • ако сте позволили - носим материална отговорност в случаите на загуба, кражба или повреда на съдържанието на пратката
  • ако не сте позволили - носим материална отговорност в случаите на загуба, кражба или повреда само на опаковката, без съдържанието на пратката.

 

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SpI7_FiRe said:

Здравейте! Някой може ли да препоръча сервиз, където да сменя батерия на айфон в рамките на деня?

Тези дни видях че в моловете са се появили сервизи за айфони. Може да питаш в тях. Не знам дали istyle също могат да съдействат. 

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Една от буквите от името на колата, на задния капак се отлепи и падна и ми трябва някакво много силно лепило, което да не позволи след това пак да падне при някое миене или нещо друго.  

Link to comment
Share on other sites

Старата не е ли с лепяща лента? Моите са с лента, не с лепило. Ако и при теб е така, по-добре ползвай лента, вместо лепило. Освен това, с лепилото може да ти се развали лака и да стане петно около буквата.

Link to comment
Share on other sites

С някаква двойнолепяща лента се лепят тея букви. Ама какво точно, нямам идея. Трябва се пита в някоя железария.

Link to comment
Share on other sites

Някой доставя ли си стока (онлайн покупки) от Франция? Нещо от сорта на Габиели...

Намерих една фирма, но цените са като за доставка със Спейс Екс през Луната до България....:bgrin:

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Mockingbird said:

Някой доставя ли си стока (онлайн покупки) от Франция? Нещо от сорта на Габиели...

Намерих една фирма, но цените са като за доставка със Спейс Екс през Луната до България....:bgrin:

 

Ами това което съм правил беше до поръчам от Франция до офиса на Габиели (примерно) в Германия :) и от там до България. В моя случай се получи така, че Франция -> Германия транспорта се оказа безплатен :) 

Link to comment
Share on other sites

Проверих го, но е много скъпо в моя случай. И от Германия до България, и от Испания до България. Франция към другите не е страшно. Имам един двама познати в спедиторски фирми, чакам си офертите...

Link to comment
Share on other sites

On 1/29/2024 at 4:14 PM, Mockingbird said:

Някой доставя ли си стока (онлайн покупки) от Франция? Нещо от сорта на Габиели...

Намерих една фирма, но цените са като за доставка със Спейс Екс през Луната до България....:bgrin:

За какво става въпрос като обем ? Ако беше писал 1-2 седмици по-рано можеше да се напери вариант. Едни приятели бяха в Chamonix На ски и можеше да го пуснеш до там. Иначе аз началото на март ще ходя до Италия, ако не ти е супер дупер спешно :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

В една групова пратка от Алито ми дойде нещо, което не съм поръчвал, което ме кара да си мисля, че е подарък от търговеца - но не мога да разбера какво е и затова ви поствам снимки, да помогнете. :)

 

 

0-02-05-b28a36c1584130fb3ee58f13c214b3f8cd463d65a54d0502e0db6d11d8fe4bbe_b6ff963bf3b9023f.jpg

0-02-05-6acb0f422054fcf14d32ac1089ba9cb051abf2ff563be3d21955098635f04bdd_34cdbfc34251438b.jpg

0-02-05-186d1cdc641273c775d5bfb91538432c4c095051b3806d53df51bf70009b8bdc_a1dba5d29fdc0b45.jpg

Link to comment
Share on other sites

Виж дали и някоя пратка, която не си получил още, не е маркирана по товарителницата като "пристигнала", защото на мен Експрес Уан по същия начин ми добавиха нещо, което сметнах за "подарък от търговеца", а то се оказа, че съм "получил" 2 от пратките си, като реално бях получил само едната. Втората няма и да дойде.

 

Групират пратките в Унгария и пристигат някакви безумни неща, които нямат общо с това, което е трябвало да дойде.

 

А ти си получил силиконов накрайник за маската на Meta Quest 3.

Link to comment
Share on other sites

Олее, ами сега как ще намеря кой беше нейния плик с който дойде, след като всичките 10 опаковки ги направих на топка и ги хвърлих...

Тия всичките идват от един адрес от Китай, но пак ще гледам сега.

Мерси за полезното инфо!!

Link to comment
Share on other sites

Иди на parcelsapp и провери товарителниците от Алиекспрес. Тези, които си поръчал и тези, които са били сложени от Експрес Уан. Ако някои от тези на експрес Уан са еднакви за няколко продукта, значи са ти ги групирали. Нищо чудно да намериш продукт, който е "пристигнал", а реално не е.

Link to comment
Share on other sites

Прегледах всичко сигурно 10 пъти и товарителниците една по една и нищо, всичко което е пристигнало е пристигнало без да липсва нищо, а това което пътува е далеч от момента в който ще дойде при мен - излиза, че всичко е наред и е дошло при това от едно място в Китай, някакъв технологичен парк. Може би при мен е попаднало уплътнението на някой човек.

- А вслучай, че ми пратят нещо което не съм поръчвал и е маркирано като вече прието - какво правя, помага ли refund или да пия една студена вода?

Link to comment
Share on other sites

Ако наистина си получил всички пратки маркирани като "получени", значи си окей. Получил си бонус някакъв по погрешка или като подарък.

 

Ако ти пратят нещо, което не си поръчал, а друго, което не си поръчал се маркира като "получено", можеш да си пуснеш рефънд през Алиекспрес. Има такава опция в падащото меню. Marked as delivered but not received.

Link to comment
Share on other sites

Впрочем, оказа се прав, наистина това силиконово уплътнение е сбъркана пратка на мястото на едно адаптерче което бях поръчал и го видях чак одеве и пуснах refund, който за да ми одобрят ми искаха някакви снимки които така и не разбрах за какво са им, понеже какво да снимам след като нищо не ми е дошло и се опитах да кача скрийншотове на tracking - но не знам защо не се появиха в опциите за ъплоуд на снимка, като хем ги преместих в папката на телефона, която уж алито гледа и ми отказаха рефунда заради неоснователни причини.

Сега пуснах втори, нещо като обжалване, от което май търговеца ще реши дали да ми върне парите или да ми прати друго адаптерче.

Не мога да разбера снимков материал на какво искат, след като самата система не ми позволя да кача скрийншот от офертата и как изобщо мога да докажа, че нещо не ми е дошло от една обща пратка която е отчетена като приета?!!

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Колеги, закупих рутер от ebay, но не съм обърнал внимание, че продавача е от Швеция и вместо да го пратя до Габиели в Германия, го засилих към адреса им в Англия. Сега тракинга показва, че чака освобождаване от митница. Закупен е от физическо лице в ebay. Някой има ли идея как се процедира в такъв случай. Писах преди малко на Габиели съпорта, но да знам какво да очаквам...

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Най-вероятно в офиса на Габиели ще получат писмо относно дължимата сума и указания как да платиш.

Габиели би трябвало да сканират/снимат писмото и да ти го изпратят. Може и да ти се обадят преди това.

По този начин съм получавал пратки от САЩ на английския адрес

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...