Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, RaptoR said:


Зъбен камък като видях как се троши с машина - изобщо забрави нещо друго да се опита дори да се справи. Иди си да го изтрошат, не е болка за умиране и ако го правиш по-често е по-малко неприятно. 

 

Да бе, разбира се. Ходил съм и друг път. netroot каза, че е добра за предпазване, а в интернет пише че почиства и плаката. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, earache said:

Някой има ли идея смесителите за баня на Alpi Rubinetterie колко са надеждни? Гледам един за вграждане в стената и ще е тъпо да се наложи да къртя след време.


Преди да правиш подобни щуротии и ако ще слагаш пита отгоре - убеди се, че имаш нужното налягане на водата. 

Link to comment
Share on other sites

Пита над 160мм в Пловдив явно не вирее. До момента не съм видял такава, която да тече както си му е реда. Едва капе, а на това трудно можеш да се изкъпеш.

Но дори след вграждането, питата лесно може да се смени, Просто ще ти струва колкото смесителя почти.

Link to comment
Share on other sites

Той е за мивка, не за душ. Пропуснах да уточня. Или по-скоро беше ненужно, питайки за надеждността им.

Налягането би трябвало да е добре на 2ри етаж.

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

Преди време, още не бях започнал ремонт на банята, купих термосместил grohe за 300+ лв.... хубав е. Обаче тоя котлен камък МУ ЕБА МАЙКАТА. Всяка седмица го чистя със специален припарат на Grohe (срещу 20-ина лв бутилката) и за 2 дена целият е покрит с такова. Слушалката - по същия начин. Отдолу няколко дупчици са запушени от котлен камък. Естествено и това се чисти. Но трябва да си готов да ги обгрижваш. Аз лично повече не бих инвистирал толкова пари. Добре, че беше намален с някви пари.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, vikktor said:

Преди време, още не бях започнал ремонт на банята, купих термосместил grohe за 300+ лв.... хубав е. Обаче тоя котлен камък МУ ЕБА МАЙКАТА. Всяка седмица го чистя със специален припарат на Grohe (срещу 20-ина лв бутилката) и за 2 дена целият е покрит с такова. Слушалката - по същия начин. Отдолу няколко дупчици са запушени от котлен камък. Естествено и това се чисти. Но трябва да си готов да ги обгрижваш. Аз лично повече не бих инвистирал толкова пари. Добре, че беше намален с някви пари.


Само ми кажи кой те бие по главата да купуваш препарат на Грое??? За оцет да си чувал? За Медикс за 3 лв? 

Link to comment
Share on other sites

Търся да наема за сватба Лансър 10 седан или Ево 8-10 в Пловдивска област дата 25 юни събота.
Отворен съм за предложения и идеи, тъй като до момента удрям на камък.

Link to comment
Share on other sites

Константин Маршавелов от Пловдив на времето се състезаваше с Ево Х, но се съмнявам да го дават за сватба, а и не мисля че ще е много удобно за булченска кола. Не знам колко ти помогнах като цяло....

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jozo said:

Константин Маршавелов от Пловдив на времето се състезаваше с Ево Х, но се съмнявам да го дават за сватба, а и не мисля че ще е много удобно за булченска кола. Не знам колко ти помогнах като цяло....

Намерих ги в фейсбук, писах им тъй като нямат телефон, но никакъв отговор само го видяха.

1 hour ago, Danzki said:

https://forum.mitsubishibg.com/

 

Тук пробва ли ? 

Форума не съм, струва ми се леко замрял. Писах в страницата https://www.facebook.com/groups/fan.club.mitsubishi.bulgaria/ , но и там няма нищо за момента. 
 

Link to comment
Share on other sites

Питах един познат, който преди караше Ево, но каза, че не може да се сети за хора от Пловдив. Познава 3-4 човека в София. 

Link to comment
Share on other sites

Някой да е давал за ремонт Apple Watch и да е било успешно? Търся читав сервиз дето ще го оправи, а няма да го потроши опитвайки.

Link to comment
Share on other sites

Някой ползвал ли е услуги на паркинги до летище София? Има много варианти, но не знам дали на всички може да се има вяра, затова бих се радвал ако някой сподели мнение и препоръка.

Link to comment
Share on other sites

Parkvia.com 

 

Ползвам съм Park & Fly, както и този на хотел Ибис. В първия е страшно тясно. Ако паркираш между две други коли, може да излезе само шофьора. Не могат да излезнат пътници или да свалиш багаж. Колите са под къс навес и от навеса капе само върху капака. Няма тоалетна, където да се освежиш преди/след полета. Но пък е най-евтин.

 

В Ибис има подземен и надземен на различни цени. Подземният е по-скъп, но доста широк. В хотела има тоалетна и лоби бар.

 

С шътълите и на двете места съм нямал проблем.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Последно като летях (февруари 2020, точно преди ковид-а) ползвах въпросното Парк енд флай.

Воокс-а е прав за теснотията, но по принцип не е проблем. Така или иначе всички слязохме и си прехвърлихме багажа в шатъл-а още на входа на паркинга и после просто шофьора отива и паркира където има свободно място. На връщане им звъннах като слязохме от самолета и докато се изпикаем по веднъж и излезем от терминала- бусчето беше вече отпред. Като цена не помня точно, но беше нещо от рода на 7-8лв/ден, в която цена влиза и шатъл-а от паркинга до летището и обратно.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, SpI7_FiRe said:

Някой ползвал ли е услуги на паркинги до летище София? Има много варианти, но не знам дали на всички може да се има вяра, затова бих се радвал ако някой сподели мнение и препоръка.

 

6 minutes ago, deus_pld said:

Последно като летях (февруари 2020, точно преди ковид-а) ползвах въпросното Парк енд флай.

Воокс-а е прав за теснотията, но по принцип не е проблем. Така или иначе всички слязохме и си прехвърлихме багажа в шатъл-а още на входа на паркинга и после просто шофьора отива и паркира където има свободно място. На връщане им звъннах като слязохме от самолета и докато се изпикаем по веднъж и излезем от терминала- бусчето беше вече отпред. Като цена не помня точно, но беше нещо от рода на 7-8лв/ден, в която цена влиза и шатъл-а от паркинга до летището и обратно.

 

 

Точно parkandfly препоръчвам и аз. Ползвал съм ги доста пъти. Имат си охрана и цените са по - ниски отколкото на паркинга на летището. Този на летището не е охраняем. За да стигнеш до този паркинг трябва да поемеш по пътя към терминал 1. Има един светофар преди терминала. Единственият по този път. Правиш ляв завой и след 1-2 километра от дясната страна ти се падат. Не можеш да ги пропуснеш.

Link to comment
Share on other sites

Подариха едно колело на щерката, което се оказа дефектно и след полвин часова експлоатация върнах в магазина, но от там искат да го сложат да се продава. И понеже е карано, не могат да го сложат да се продава, а трябва да го изпратят към доставчик. Ако беше емаг, щях да го върна на същия ден и да си получа парите, както стана с една тротинетка, от която не бях доволен. Сега, понеже лятото грубо да се каже ще свърши докато дойде колелото от ремонта, има ли смисъл да се занимавам с КЗП, гледам че имат online оплакване?

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, deus_pld said:

Последно като летях (февруари 2020, точно преди ковид-а) ползвах въпросното Парк енд флай.

Воокс-а е прав за теснотията, но по принцип не е проблем. Така или иначе всички слязохме и си прехвърлихме багажа в шатъл-а още на входа на паркинга и после просто шофьора отива и паркира където има свободно място. На връщане им звъннах като слязохме от самолета и докато се изпикаем по веднъж и излезем от терминала- бусчето беше вече отпред. Като цена не помня точно, но беше нещо от рода на 7-8лв/ден, в която цена влиза и шатъл-а от паркинга до летището и обратно.

 

Мен теснотията ме притеснява с това, че като се върна, колата ми може да е многократно начукана от вратите на другите шофьори, които са се опитвали да си влизат в колите, докато ме е нямало 7 дни.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, vikktor said:

има ли смисъл да се занимавам с КЗП,

 

Ако си прав, винаги има смисъл, но се приготви и там да чакаш. 

Можеш да пуснеш копие от жалбата и до търговеца. Тогава има шанс сам да се задейства по-бързо, в случай, че реши да избегне глоби и разправии.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, w00x said:

 

Мен теснотията ме притеснява с това, че като се върна, колата ми може да е многократно начукана от вратите на другите шофьори, които са се опитвали да си влизат в колите, докато ме е нямало 7 дни.

Няма как да ти е начукана понеже във въпросният паркинг има решетки между паркоместата.

 

 

edit: сега погледнах, че не на всички места има решетки. Аз си подбирам такива в които има. Другото е, че ме пращат винаги на големи места заради габаритите. Както и да паркирам, винаги стърча доста навън.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, netrootbg said:

Няма как да ти е начукана понеже във въпросният паркинг има решетки между паркоместата.

 

 

edit: сега погледнах, че не на всички места има решетки. Аз си подбирам такива в които има. Другото е, че ме пращат винаги на големи места заради габаритите. Както и да паркирам, винаги стърча доста навън.

 

На моето място нямаше решетки. Директно от входа вляво. Едва излязох от колата без да ударя съседния.

 

Да не бъркаш паркинга? Аз не виждам решетки никъде. Само тези белите кръстачки, които крепят краищата на конструкцията.

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...