Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

9 minutes ago, plameni said:

Сложил си схема за перпендикулярно паркиране. Питането беше за успоредно. 


Ако ще вертикално да е, няма кой да му даде седем метра, такова чудо никъде не съм видял. Мамка му, ще ме накарате утре да тръгна с рулетка в колата и да меря с ваште глупости! 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Какви НАШИ глупости??? Нали ТИ попита? 

3 hours ago, RaptoR said:

Би седвало да има някакъв стандарт! Просто не може да няма....

 

Посочих ти го. Сега били "наши глупости".

Това е стандартът за улична маркировка, точно защото:

On 5/28/2022 at 7:28 PM, RaptoR said:

Зависи първо от колата

 

Между частни лица може и за 3.20 да се разберат, ако плащащия го устройва.

 

ЕДИТ:

Всеки сам си преценя :lol:

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

Какви НАШИ глупости??? Нали ТИ попита? 

 

Посочих ти го. Сега били "наши глупости".

Това е стандартът за улична маркировка, точно защото:

 

Ще да видим, вЕрвай ми!!! 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, plameni said:

Нали няма да смяташ, че АЗ съм виновен, ако някой е решил да не спазва Наредбата? :lol:

 

Естествено! Или наредбата е тъпа, както 80% от подобните и създателите й сами не я спазват или ти просто се чудиш как да ми късаш нервите и да ми набутвш тъпотии в лицето... Така  че да - ти си виновен, че утре ще излезна с рулетка от къщи и кръвното ми е към 200 в момента. Точно ти. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, earache said:

670 см човееек... тоя къде е тръгнал да ми продава 512 см... :blink:

В 5.12м трудно ще паркираш. Масово колите са от 4.40 до към 4.80. Зависи от модела, но грубо съм го забелязал като нещо средно.

 

На мен колата ми е по - дълга от 5.12 :shy: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Just now, netrootbg said:

В 5.12м трудно ще паркираш. Масово колите са от 4.40 до към 4.80. Зависи от модела, но грубо съм го забелязал като нещо средно.

 

На мен колата ми е по - дълга от 5.12 :shy: :lol:

 

Вече казах, че който има Тундра заради късата си пишка да си бере гайлето... Като си си зел камион - твой проблем. Показах пежото в Париж как паркира - или е монтаж? Трудно или в големите градове и особено в центровете им място няма- и понеже няма, ЛОГИЧНО хората се съобразяват с това. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, RaptoR said:

ти си виновен, че утре ще излезна с рулетка от къщи и кръвното ми е към 200 в момента. Точно ти. 

 

Поне гледай да е преди 9:00 - 9:30, че после напича. Предупреден си :lol:

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, RaptoR said:

 

Вече казах, че който има Тундра заради късата си пишка да си бере гайлето... Като си си зел камион - твой проблем. Показах пежото в Париж как паркира - или е монтаж? Трудно или в големите градове и особено в центровете им място няма- и понеже няма, ЛОГИЧНО хората се съобразяват с това. 

Колата ми не е нито Тундра, нито камион. Даже и джип не е. И се паркира в пъти по - лесно от доста по - къси автомобили. Постига се с голяма маневреност и наличието на преден и заден парктроник.

Link to comment
Share on other sites

Just now, netrootbg said:

Колата ми не е нито Тундра, нито камион. Даже и джип не е. И се паркира в пъти по - лесно от доста по - къси автомобили. Постига се с голяма маневреност и наличието на преден и заден парктроник.


Много добре знам това - просто дадох пример илюстративно. Гнилият бус, който карам понякога е Форд Транзит 2006. Както казах, последно го спрях успешно с една допълнителна маневра с по 20 см отпред и отзад. Имам НУЛА парктроници и двете огледала са изпотрошени. Но няма смисъл да навлизаме в известни всекиму фактологии... 

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми нестандартна клапа за сифон - както обикновено, оказа се че съм взел сифон с нестандартен отвор. Клапа имаше, взех я от Маркита. Понеже ми е много далеч, някой сеща ли се къде другаде мога да потърся. Изключваме стандартните строителни хипермаркити, там има едни стандартни. Трябва ми с по-малко Фи. От големите само в Рила не съм ходил. Ама аз ако тръгна до там, ще ида до Макита, освен ако не са я преместили, че последно като минавах около нея, всичко беше в огради. И това ми е другия въпрос - някой ходил ли е скоро до Макита?

Link to comment
Share on other sites

Привет,

имам един спешен въпрос.

Накратко: трябва да купя за подарък за РД на 9-годишно дете оптична мишка за десктоп компютър (това си е пожелал). Детето играе разни игри от типа на Майнкрафт, Фортнайт и прочее тъпотии, та искам да е нещо в категорията "гейминг". Проблемът е, че нищо не разбирам от мишки, тъй като аз самият играя на конзола, нямам никаква идея кои са важните за вземане под внимание параметри при избора на мишка. Определеният бюджет е около 50лв.

Сега, ясно ми е, че определената цена е ниска за т.нар. "гейминг" мишки, но все пак не говорим за някой закоравял хадкор геймър за да 9-годишно дете, което тепърва прохожда в игрите. 

Гледам по сайтовете, че има голям избор в диапазона 40-60лв, примерно ТАЗИ, или ТАЗИ, или ТАЗИ .

Моля за бърз съвет, тъй като трябва да я купя днес следобед :) , по възможност от физически магазин в Пловдив (нямам време за онлайн поръчка с доставка). Благодаря! 

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Godfather said:

Избора е лесен - взимай Лоджитека щом ти е в бюджета и забрави за другите. :)

Имаш предвид Лоджитек-а от моя линк, или марката по принцип? От линка е 49.99лв, така че е ОК като цена.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, deus_pld said:

Имаш предвид Лоджитек-а от моя линк, или марката по принцип? От линка е 49.99лв, така че е ОК като цена.


Зимай, зимай, тва е... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, deus_pld said:

Имаш предвид Лоджитек-а от моя линк, или марката по принцип? От линка е 49.99лв, така че е ОК като цена.

Точно модела на Лоджитек, който си дал. Иначе марката винаги бих я предпочел пред всичко останало, но имат модели и модели, особено надвишаващи бюджета, който си посочил. Любимия ми модел е G502 Lightspeed, ама цената му е соленичка. :)

Link to comment
Share on other sites

Logitech малко свалиха качеството последните няколко години, но в тоя бюджет, а и от физически магазин, изборите не са много. Имам много примери, при които след известно ползване, започват да кликат по 2 пъти.

Иди ги виж в магазина, но на хартия, Хама-та е по-добър продукт от Лоджитека. Ако и на допир не е прекалено евтина, аз бих взел ХАМА-та от тези трите.
Най-вече ги виж как кликат бутоните, тъй като това няма как да се види по картинки. Ако кликат вяло и пластмасово, значи няма да изкарат много. Ако кликат отчетливо, значи са сносни и ще изкарат. Освен това е и по-приятно да се работи с нея.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Зимай, зимай, тва е... 

 

1 hour ago, Godfather said:

Точно модела на Лоджитек, който си дал. Иначе марката винаги бих я предпочел пред всичко останало, но имат модели и модели, особено надвишаващи бюджета, който си посочил. Любимия ми модел е G502 Lightspeed, ама цената му е соленичка. :)

Да, сигурен съм, че има и много по-добри модели за по 200-300-500лв, но нека все пак не забравяме, че мишката се купува за 9-годишно дете да цъка Майнкрафт. Дори и парите да не са от значение, пак смятам, че да се дадат повече от 50лв не е оправдано. 

 

37 minutes ago, w00x said:

Logitech малко свалиха качеството последните няколко години, но в тоя бюджет, а и от физически магазин, изборите не са много. Имам много примери, при които след известно ползване, започват да кликат по 2 пъти.

Иди ги виж в магазина, но на хартия, Хама-та е по-добър продукт от Лоджитека. Ако и на допир не е прекалено евтина, аз бих взел ХАМА-та от тези трите.
Най-вече ги виж как кликат бутоните, тъй като това няма как да се види по картинки. Ако кликат вяло и пластмасово, значи няма да изкарат много. Ако кликат отчетливо, значи са сносни и ще изкарат. Освен това е и по-приятно да се работи с нея.

 

Това смятам да направя. Ще отида после първо до PIC, а после и до Технополис. И на двете места има добър избор мишки на Хама и Лоджитек. Ще гледам да избера най-здравата, не за друго, ами защото шанса да бъде трясната в земята или счупена на две като цяло е по-голям, отколкото да й откажат бутоните от старост. :lol: 

 

Благодаря на всички за мненията. 

Link to comment
Share on other sites

Само да добавя, че аз визирах този конкретен модел на ХАМА, защото е с хубав оптичен сензор. Другите не ги знам какви ще са.

Link to comment
Share on other sites

Отварям едно живо предаване от туич с хром и процесора вдига градус. Същото предаване го отварям с мозила и видео картата вдига градус. Има ли вариант натоварването да се разпредели между двата чаркалъка или браузъра контролира разпределението?

Link to comment
Share on other sites

Пробвай да изключиш хардуерното графично ускорение в Хром и виж как ще е. Хром използва видеокартата страшно много по някаква причина.

Link to comment
Share on other sites

On 5/29/2022 at 10:24 PM, plameni said:

 

Поне гледай да е преди 9:00 - 9:30, че после напича. Предупреден си :lol:


Най-големият размер, който дори мен изненада - 5.80 пред Природонаучния. Другият размер в стил брат до брата - 4.80  и надолу, дори пред къщи. И пак има пред муцуните място на 4.80. Премерих само 3-4, понеже за толкова имах време и кой да ми държи, хората се смяха. Понеже си нямах работа и трябва да доказвам ОЧЕИЗБОЖДЩОТО на форумни разбирачи. Последно си късам нервите и си губя времето по такъв идиотски начин.  
 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, RaptoR said:


Най-големият размер, който дори мен изненада - 5.80 пред Природонаучния. Другият размер в стил брат до брата - 4.80  и надолу, дори пред къщи. И пак има пред муцуните място на 4.80. Премерих само 3-4, понеже за толкова имах време и кой да ми държи, хората се смяха. Понеже си нямах работа и трябва да доказвам ОЧЕИЗБОЖДЩОТО на форумни разбирачи. Последно си късам нервите и си губя времето по такъв идиотски начин.  
 

И това какво показва според теб? Шопската поговорка за закона дето бил "врата у пòле".  :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Godfather said:

И това какво показва според теб? Шопската поговорка за закона дето бил "врата у пòле".  :lol::rofl:


Да търся ли карикатурата на Пешо или си го знаеш? Като например, че кога говоря, ПРИКАЗВАМ. Как уважавам Галицин по тая полоса - казвам веднАж. Пусто вече не мърдам от тая велика максима. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...