Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Не е баш мижи да те лажем, защото, да жулиш 3 минути с ръчна четка, ще ти падне ръката. 

Аз имам наблюдения над oral B, купих си една хубава глава на която има и силиконови краища. След всяко миене с тази четка усещам зъбите си по-чисти. Като цяло имам зъбен камък и плака, но след чистене с електрическата четка е много по-добре положението. 

 

Наще и сестра ми имат ултразвукова Philips, е тя е брутална, но и цената й беше добра :D 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

42 minutes ago, kotora said:

Наще и сестра ми имат ултразвукова Philips, е тя е брутална, но и цената й беше добра :D 


Към пестин леа или нещо подобно... Аз със зъбния камък съм решил проблема - веднъж годишно на зъболекар и толкоз. Като си счупих зъба  ми казаха, че имам твърде много - викам махай. Тоя изкърти все едно на Белащица каменоломната от устата ми... Ужас... След това близо месец не можех да спра с език да си трия зъбите, защото всичко изглеждаше чуждо - такава промяна... 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Някои хора трупат много зъбен камък, други не толкова. Аз примерно почти не образувам. Въпреки това от години ползвам Waterpik Water Flosser. Не е истина това нещо как почиства зъбите, венците и най - вече между зъбите. С конец не може да се почисти толкова добре. Добавям и по малко Листерин във водата, но но всеки път. Горещо препоръчвам такъв продукт на всички. Има доста марки на пазара. Принципът е един и същ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Да отбележа, че при мен натрупването е било 45 години, тъй като за пръв път бях на зъболекар от комунизма насам, когато имаше зъболекар в училище и профилактичните прегледи бяха задължителни. Трудно ми повярваха, но се убедиха накрая, особено след като видяха, че интервенции в устата ми никога не е имало. 

Link to comment
Share on other sites

Е ти си някакво изключение, аз не съм ходил от 2 години и все го отлагам... Един колега ми каза, че има познат зъболекар на 5-10 минути от вкъщи, та ще отида там. Може да се наложи и вадене на мъдреци... 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kotora said:

Е ти си някакво изключение, аз не съм ходил от 2 години и все го отлагам... Един колега ми каза, че има познат зъболекар на 5-10 минути от вкъщи, та ще отида там. Може да се наложи и вадене на мъдреци... 


Аз съм много доволен от клиниката, в която попаднах ей така от дума на дума. Но пък като човек без никакви проблеми, освен кървене от венците по разбираеми причини, неходил никога по такива места, нямам никаква база за сравнение. Само знам, че се озовах все едно в космически кораб.... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, UzITo said:

Някой да има наблюдения и/или мнение върху електрическа четка за зъби?

 

Да. От 6 години използвам Philips Sonicare. Ето тази: https://www.philips.bg/c-p/HX6972_10/flexcare-plus-sonic-electric-toothbrush

Сега като ми се налага да ползвам ръчна четка за зъби ми е много досадно. Зъбите са много по-чисти след чистенето с четката, сравнено с ръчна четка за зъби.
Игнорирай негативните коментари, които се оплакват, че спряла да работи. Това е заради лоша употреба. След употреба, главата на четката трябва да се маха и да се почиства основата, иначе се натрупва паста, която изяжда уплътнението и малко по малко се процежда вода, която изгаря електрониката. Наложи ми се да сменя 2 четки заради този проблем преди да разбера какво правя грешно. Новите тела купих от ebay (от Китай мисля) по около 80лв бройката. Същите са като тези, които бях купил нови.

Link to comment
Share on other sites

Моята зъболекарка ми беше препоръчала ето ТАЗИ като най-добро съотношение качество/цена. Имам я, карах с нея няколко месеца, но така и не успях да свикна. И сега си стои в шкафа. Та работата опира до лично усещане, може би. Познавам хора, които също като воокс-а от години ползват само такива и не искат и да чуят за стандартна четка повече. Аз не можах. 

 

п.п.: на същата марка имам и устройство като това от клипа на нетруут. С него пък въобще не можах да свикна. Имах чувството, че струята ще ми изкръти пломбите. Доста неприятно усещане. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, deus_pld said:

а същата марка имам и устройство като това от клипа на нетруут. С него пък въобще не можах да свикна. Имах чувството, че струята ще ми изкръти пломбите. Доста неприятно усещане. 

Тя силата се регулира. Ако не съм го ползвал известно време го слагам на 6-та степен. Иначе карам на 8-ма макс. Идеята обаче е да почистваш между зъбите и в основата(под венеца), не върху самите зъби.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, deus_pld said:

Моята зъболекарка ми беше препоръчала ето ТАЗИ като най-добро съотношение качество/цена. Имам я, карах с нея няколко месеца, но така и не успях да свикна. И сега си стои в шкафа. Та работата опира до лично усещане, може би. Познавам хора, които също като воокс-а от години ползват само такива и не искат и да чуят за стандартна четка повече. Аз не можах. 

 

п.п.: на същата марка имам и устройство като това от клипа на нетруут. С него пък въобще не можах да свикна. Имах чувството, че струята ще ми изкръти пломбите. Доста неприятно усещане. 

 

Вероятно много си я натискал. Първоначално и аз бях така. Натисках я като нормална четка за зъби и се опитвах да я движа като нормална четка за зъби, но цялата ми глава се тресеше и беше страшно неприятно. Допринесе и това, че си бях стиснал зъбите, като при миене с нормална четка за зъби. Груба грешка.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, deus_pld said:

Да, знам. Просто усещането ми е супер неприятно.  

Да не би да имаш проблем с венците? Препоръчвам ти паста Lacalut Aktiv за това нещо. Преди доста години(10+) беше по - добра, но и сега върши добра работа. Не се сещам за по - добра на пазара по отношение на венците. Какво ли не съм ползвал. Ползвай я няколко дена и тогава пробвай пак с машинката.

Link to comment
Share on other sites

Почти всички видове проблеми с венците са свързани с пародонтит. И разбира се авитаминоза, но тя е поголовна. В този ред на мисли има само една паста - ПАРОДОНТАКС. Всичко друго са глупости. 

Link to comment
Share on other sites

Абе и на amway пастата не е зле, 18лв е. Разбира се аз сменям Парадонтакс със Лакалут. И двете са за венци, и двете са с морска луга. Сега съм с една с активен въглен и цялата мивка става в сиво-черни пръски като се изплюя. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kotora said:

Абе и на amway пастата не е зле, 18лв е. Разбира се аз сменям Парадонтакс със Лакалут. И двете са за венци, и двете са с морска луга. Сега съм с една с активен въглен и цялата мивка става в сиво-черни пръски като се изплюя. 


Мани - тва с активния въглен си е ебати шоуто... Иначе е много полезно, но да знаеш, че е наистина и да имаш прислуга да чисти след тебе... Аз и черен сапун бях взел... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, netrootbg said:

Някои хора трупат много зъбен камък, други не толкова. Аз примерно почти не образувам. Въпреки това от години ползвам Waterpik Water Flosser. Не е истина това нещо как почиства зъбите, венците и най - вече между зъбите. С конец не може да се почисти толкова добре. Добавям и по малко Листерин във водата, но но всеки път. Горещо препоръчвам такъв продукт на всички. Има доста марки на пазара. Принципът е един и същ.

 

 

Заинтригува ме. Отварям емаг. Има достъпни. Тази марка модел про не е от тях, но ще разгледам останалите. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, vikktor said:

Заинтригува ме. Отварям емаг. Има достъпни. Тази марка модел про не е от тях, но ще разгледам останалите. 

https://www.emag.bg/zyben-dush-waterpik-professional-aquarius-wp-663-wp-663eu/pd/DP8TT3MBM/?X-Search-Id=c5b7d7491c4fa007d765&X-Product-Id=61801772&X-Search-Page=1&X-Search-Position=5&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

 

Това е моделът който имам. Цените в емаг обаче са абсурдни. Аз го взех от Амазон DE.

 

edit:

https://www.amazon.de/dp/B07GBQ1XQF/ref=cm_sw_r_apa_i_YXRPKAG0VS8P49VQZYYQ_0?_encoding=UTF8&psc=1

 

За 70 евро съм го взел 2019-та. Трябва да дебнеш за промоции.

 

edit2:

Според трите камили, редовно пада цената. Сега е рекордно висока.

Link to comment
Share on other sites

Септември е падал до 50 евро, иначе явно пада и до 55-60 евро често. Трябва да го дебнеш, ако това си харесал

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, vikktor said:

Заинтригува ме. Отварям емаг. Има достъпни. Тази марка модел про не е от тях, но ще разгледам останалите. 


 И още нещо за хора с разхлабени венци - при мен са хората, които от години правят САНДРИН. Провери какво е и какво върши, но иска жабуркане всяка сабаля....

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:


 И още нещо за хора с разхлабени венци - при мен са хората, които от години правят САНДРИН. Провери какво е и какво върши, но иска жабуркане всяка сабаля....

Аз заради дупките между зъбите при шийката. Иначе венците ми са сравнително чувствителни. Другия месец ще ходя да ми свалят зъбния камък, защото 3 години не съм ходил. И понеже имам натрупване, интересно ми е с такъв душ какво ще стане.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, vikktor said:

Аз заради дупките между зъбите при шийката. Иначе венците ми са сравнително чувствителни. Другия месец ще ходя да ми свалят зъбния камък, защото 3 години не съм ходил. И понеже имам натрупване, интересно ми е с такъв душ какво ще стане.

Трудно ще бътне натрупан камък. Вероятно при продължителна употреба може и да стане, но няма да е както зъболекар ще ти го изчисти. Ще ти помогне обаче да не натрупваш нов такъв. Там му е силата. А точно между зъбите как почиства...

Link to comment
Share on other sites

Някой да има свястен автотеникиджия? Имам едно изгнило Мицукоши, трябва да се заварят нови ботуши на амортисьорите, по носачите имало някви заварки. Не питайте, защо не е в моргата тоя търалясник....

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vikktor said:

Аз заради дупките между зъбите при шийката. Иначе венците ми са сравнително чувствителни. Другия месец ще ходя да ми свалят зъбния камък, защото 3 години не съм ходил. И понеже имам натрупване, интересно ми е с такъв душ какво ще стане.


Зъбен камък като видях как се троши с машина - изобщо забрави нещо друго да се опита дори да се справи. Иди си да го изтрошат, не е болка за умиране и ако го правиш по-често е по-малко неприятно. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...