Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

4 hours ago, RaptoR said:


Тоя тъп въпрос е дъвкан и предъвкан - няма друг начин изобщо да влеза, без да си изкъртиш порта... Освен това ако не е влезнал, как на сърч намира 260 канала? Говорих сега с моя бастун, ще организираме да дойде техник (като ги знам тука на село кви техници са...) и като гледам най-вероятно ще си мина пак на приемник като бял човек... 

След като ги намира 260 канала пробвал ли си на 1ви канал цифров дали работи? 
При мен на село са А1 и като не работи по-дълго време се пуска на канал 1 чака се 10-15 мин и тръгват всички цифрови канали.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, UzITo said:

След като ги намира 260 канала пробвал ли си на 1ви канал цифров дали работи? 
При мен на село са А1 и като не работи по-дълго време се пуска на канал 1 чака се 10-15 мин и тръгват всички цифрови канали.


Брат, знам го това, три часа го бях оставил - дудук. Интересно, че дори изкарва на каналите програмите в списъка, но ни звук, ни стон... 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Решил съм да си взема нов лаптоп, че стария вече си е доста стар и е за смяна, но не ги разбирам много. 

Не играя игри, освен фифа 22, която искам да си ми върви без проблем и на макс настройки. 

Харесал съм си този лаптоп https://www.emag.bg/laptop-gaming-victus-by-hp-16-d0044nq-intelr-coretm-i5-11400-16-1-full-hd-144hz-ram-8gb-512gb-ssd-nvidiar-geforcer-rtxtm-3050-4gb-free-dos-ceramic-white-4q729ea/pd/DHL5VFMBM/

Ако някой е по навътре в нещата, може да каже дали го бива за тия пари. 

Link to comment
Share on other sites

Игри и лаптоп лично на мен винаги ми е било странно. Като го набузиш или ще е горещ или ще вие да се охлажда и всичко това на мъничък екран. Но това си ми е лично мнение.

Link to comment
Share on other sites

Имам стар хладилник Бош (фризер и хладилник отделно). С два компресора е.

Преди две седмици хладилникът просто спря да работи - изобщо не се включваше. Звъняхме на техник от обява, който каза, че се занимава само с малки хладилници, а не с такива.

Познат даде номер на негов познат техник, който поиска снимка на компресорите и след това каза: "Нов хладилник".

Реших да потърся и друг техник, който поне да го види наживо, преди да даде категорично мнение за нов хладилник. Пак от познат намерих техник, който дойде на място и се оказа, че е термостатът. Смени го и каза да гледаме следващите два-три дни как ще е температурата. Температурата беше около 0 и всичко замръзваше. Въртиш регулатора на температурата 1-3-5 все около нулата. Нямаше ни вкъщи, но сега, като се прибрахме звъняхме няколко дни на техника, който смени термостата, но не вдига.

 

Някой може ли да препоръча добър хладилен техник, който би решил проблема?

Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2022 at 12:15 PM, MaiconDogg said:

Не играя игри, освен фифа 22...

За цени не мога да говоря - не следя пазара. Но мога доста да говоря за "гейминг" лаптопите, щото като живеех в София бях с такъв (Asus RoG). 
Лаптопа може да е или мощен, или хладен. Ако е мощен - грее, ако не грее - значи не е особено мощен. Толкова малък корпус - доста трудно да се охлади адекватно. Моя примерно отдавна съм се отказал да го ползвам на скута си - искам да имам деца, а на петата минута усещам как яйцата ми ще се излюпят...

Не знам к'ви са изискванията на FIFA-та, ама тия 8GB ram малко ме съмнясва коя да е игра след 2018-та да върви добре.

Не на последно място - аз лично съм алергичен към каквото и да е било от НР. Имал съм през годините много болезнени сблъсъци с боклуците им...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

За цени не мога да говоря - не следя пазара. Но мога доста да говоря за "гейминг" лаптопите, щото като живеех в София бях с такъв (Asus RoG). 
Лаптопа може да е или мощен, или хладен. Ако е мощен - грее, ако не грее - значи не е особено мощен. Толкова малък корпус - доста трудно да се охлади адекватно. Моя примерно отдавна съм се отказал да го ползвам на скута си - искам да имам деца, а на петата минута усещам как яйцата ми ще се излюпят

 

Добре, бе хора, вие охладители не ползвате ли?!?! Никога не ми е загрявал лаптопа! 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mockingbird said:

За мъди ли?! Щото сапунчета ползваме, ама за охладители не съм чувал…:lol:


Ми моят между другото ако ти е в краката и мъди охлажда!!! Иначе много приятно духа на дланите отдолу и разхлажда! Тва да ви се неначуди човек... 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, saiclabs said:

 

Някой може ли да препоръча добър хладилен техник, който би решил проблема?


089 8244466

Димитров. Аз попаднах на него от Ало.Бг и бях много доволен. Препоръчах го и на мой приятел, който каза, че е доволен. Надявам се да ти свърши работа. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:


Ми моят между другото ако ти е в краката и мъди охлажда!!! Иначе много приятно духа на дланите отдолу и разхлажда! Тва да ви се неначуди човек... 

Аз лаптоп ползвам само за работа….За забавления си имам десктоп….Охлаждане не ми трябва…

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Mockingbird said:

Аз лаптоп ползвам само за работа….За забавления си имам десктоп….Охлаждане не ми трябва…


И като тръгнеш на море, Митаче, или на балкан, или на село, или си полегнал или wehatewer разглабяш десктопа и го понасяш с теб? :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, vikktor said:


089 8244466

Димитров. Аз попаднах на него от Ало.Бг и бях много доволен. Препоръчах го и на мой приятел, който каза, че е доволен. Надявам се да ти свърши работа. 

 

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, saiclabs said:

Благодаря!

Кажи после дали е свършил работа.

 

Трябва ми дъска 8 см обаче никъде в Практикер, Хоум-Макс не се наемат да нарежат толкова малки. Какви варианти имам?

Под дъска имам предвид ламинирано ПДЧ.

Edited by vikktor
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Най-вероятно прави това, за което е отишъл на море балкан, а не да цъка игри :)

И аз си помъкнах гейминг лаптопа с мен до България, но познай дали съм успял да го ползвам дори и за 5 минути. Ама Виден може и да цъка игрички като ходи на море, знам ли го. :lol:

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Godfather said:

И аз си помъкнах гейминг лаптопа с мен до България, но познай дали съм успял да го ползвам дори и за 5 минути. Ама Виден може и да цъка игрички като ходи на море, знам ли го. :lol:

От последните три пъти, когато ходих на море - всеки път си взех лаптопа и го ползвах само последния път, просто щото беше "командировка" до coworking-a на морето :lol:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RaptoR said:


И като тръгнеш на море, Митаче, или на балкан, или на село, или си полегнал или wehatewer разглабяш десктопа и го понасяш с теб? :laughing1:

За това си взех малка кутия, която се събира в чанта от Икеа/Метро. Монитор имам в Калофер. Та само Клавиатурата и мишката си взимам. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mIRCata said:

Най-вероятно прави това, за което е отишъл на море балкан, а не да цъка игри :)


И какво става, когато си легнат всички вечерта? А рано сутрин преди да станат? Аз лично си играя стари игри като например Heroes 4. Отделно си чета фейса, отделно по всяко време може да ми се наложи да направя нещо с банката или нещо по служба... Не ми говорете глупости, моля ви се. Лаптоп си требе, когато тръгваш някъде за примерно 10 дни и това си е. 
Никола, това с разнасянето на кутия ме разсмя искрено.... И като тръгнеш на море минаваш през Калофер да си вземеш монитора ли? :rofl:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vikktor said:

Ще се обадя да питам. Благодаря за идеята.


Точно па в Съливер най-много да ти се изсмеят.... Там с големите претенцийки ако поръчаш нещо драбно за разкрой може да си чакаш месец. Камо ли па едно парче. Точно в Хоум макс можат да ти го направят - не се сещам друг да ти обърне внимание дори. Преди година ми резнаха две рафтчета - направо не повярвах. Никой друг дори няма да те погледне ако не е цялостна поръчка с техен материал, като почти всички не режат и парчета от цяла плоскост. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, RaptoR said:


И какво става, когато си легнат всички вечерта? А рано сутрин преди да станат? Аз лично си играя стари игри като например Heroes 4. Отделно си чета фейса, отделно по всяко време може да ми се наложи да направя нещо с банката или нещо по служба... Не ми говорете глупости, моля ви се. Лаптоп си требе, когато тръгваш някъде за примерно 10 дни и това си е. 
Никола, това с разнасянето на кутия ме разсмя искрено.... И като тръгнеш на море минаваш през Калофер да си вземеш монитора ли? :rofl:

На море отивам да си почивам или да купонясвам :) Края на месеца отиваме в Гърция цялото семейство, ще си взема само киндъла и Телефона.   

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:


Точно па в Съливер най-много да ти се изсмеят.... Там с големите претенцийки ако поръчаш нещо драбно за разкрой може да си чакаш месец. Камо ли па едно парче. Точно в Хоум макс можат да ти го направят - не се сещам друг да ти обърне внимание дори. Преди година ми резнаха две рафтчета - направо не повярвах. Никой друг дори няма да те погледне ако не е цялостна поръчка с техен материал, като почти всички не режат и парчета от цяла плоскост. 

 

Така е. И в Пратикер режат. Но размерите, които ми трябват са под минимума, на който режат - 20 см.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kotora said:

Лаптоп си требе, когато тръгваш някъде за примерно 10 дни и това си е. 

За работа - да, за игри - не.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...