Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

И после хулим електромобилите.... :)

 

А тези вибрации може да са от всичко. Казвам ти го като някой борил вибрация в колата 2 години. Ама моята беше сериозна. Сякаш си седнал на масажиращ стол. Може да е от лош акумулатор също. Може да са ти отишли тампоните на двигателя (при мен беше това). Иначе и аз бях на дюзи. Смених маховик. Накрая с едни оригинални тампони втора ръка се оправи. С нови афтърмаркет беше ужас, а оригинални не можах са намеря.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 hours ago, w00x said:

И после хулим електромобилите.... :)

 

Може да са ти отишли тампоните на двигателя.

Сигурен съм, че и електромобилите имат поддръжка и то не евтина. То сега е лесно, когато тъкмо навлизат и сигурно над 90% от електричните са на максимум 3 години. Нека да станат на по 15, като масовия дизеляк по улиците, пък тогава да видим кое се подържа по-лесно :lol:

П.с. тампоните на двигателя също са възможен вариант, макар да ме съмнява, защото то не е такава "чиста" вибрация, а по-скоро едно почукване и потропване някъде изодзад/изотдолу, от което се поражда вибрацията, а самата вибрация не е толкова силна и "твърда". Не знам как да го обясня с думи, трябва да се чуе.

Както и да е, няма смисъл да се дъвче повече, карам така и ще чакам да се появи още някакъв симптом, за да ме насочи по-конкретно. Аз въртя по 2-3 хил км на месец, така че едва ли ще чакам дълго. Междувременно ще пробвам добавките.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, deus_pld said:

Сигурен съм, че и електромобилите имат поддръжка и то не евтина.

Поддръжката на тролеите е ... софтуерни ъпдейти. Някой са задължителни и безплатни, за други трябва да си плащаш, според зависи. :)

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, deus_pld said:

Сигурен съм, че и електромобилите имат поддръжка и то не евтина. То сега е лесно, когато тъкмо навлизат и сигурно над 90% от електричните са на максимум 3 години. Нека да станат на по 15, като масовия дизеляк по улиците, пък тогава да видим кое се подържа по-лесно :lol:

П.с. тампоните на двигателя също са възможен вариант, макар да ме съмнява, защото то не е такава "чиста" вибрация, а по-скоро едно почукване и потропване някъде изодзад/изотдолу, от което се поражда вибрацията, а самата вибрация не е толкова силна и "твърда". Не знам как да го обясня с думи, трябва да се чуе.

Както и да е, няма смисъл да се дъвче повече, карам така и ще чакам да се появи още някакъв симптом, за да ме насочи по-конкретно. Аз въртя по 2-3 хил км на месец, така че едва ли ще чакам дълго. Междувременно ще пробвам добавките.

 

Колкото и да е, няма да има вибрация. Това визирах аз. Не разходите по поддръжка. Първите Тесли са на 10 години вече. :)

 

Моите тампони предизвикваха чиста, постоянна и дълбока вибрация. Нямаше почуквания и потропвания. Но моите не вибрираха, защото бяха скъсани, а защото бяха гадни.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Godfather said:

Поддръжката на тролеите е ... софтуерни ъпдейти. Някой са задължителни и безплатни, за други трябва да си плащаш, според зависи. :)


Да не би да са направили някой ховър модел без движещи се механични части?!?! Недей да говориш глупости. 

Link to comment
Share on other sites

Никв’и глупости не са. Имаш само ходова част и кормилна уредба. Ел двигателя е….да речем с много голям експлоатационен живот….другото е некоя батерия да изтрещи. Ама до като е в гаранция не го мислиш.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RaptoR said:


Да не би да са направили някой ховър модел без движещи се механични части?!?! Недей да говориш глупости. 

Мисир, в сравнение с движещите се механични части в един ДВГ, в тролея няма почти нищо. Това и децата го знаят. Само в една трансмисия има средно 800 движещи се части. :lol:

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Godfather said:

Мисир, в сравнение с движещите се механични части в един ДВГ, в тролея няма почти нищо. Това и децата го знаят. Само в една трансмисия има средно 800 движещи се части. :lol:


Лично аз за толкова години не съм сменил нито една част в нито една трансмисия на нито една моя кола. Говорим за коли, които вече са на по 20-30 години. Максималния живот на електромобил в добрия случай е 8 години. Та кой викаш да се посмее? 

Link to comment
Share on other sites

Пичове, я кажете на какво може да се дължи една гадна миризма на вмирисани мокри чорапи малко след като се включи климатика на колата да охлажда. Около десетина секунди трае, но е неприятно. Филтърът на купето е сменян наскоро.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Sothbiss said:

Пичове, я кажете на какво може да се дължи една гадна миризма на вмирисани мокри чорапи малко след като се включи климатика на колата да охлажда. Около десетина секунди трае, но е неприятно. Филтърът на купето е сменян наскоро.

 

Ще предположа, че е същото като при домашните климатици. Трябва да си почистиш топлообменника. Има спрейове, но не знам колко са ефективни.. Ако пробваш кажи какво е станало, че и моя понамирисва. Не на чорапи, но на влага.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, RaptoR said:


Лично аз за толкова години не съм сменил нито една част в нито една трансмисия на нито една моя кола. Говорим за коли, които вече са на по 20-30 години. Максималния живот на електромобил в добрия случай е 8 години. Та кой викаш да се посмее? 

Пак си ги плещиш врели-некипели. Максималния живот на електромобил бил 8 години май ас, кой ти го нашепна това, звездите ли? Да не говорим, че пак вадиш лакардии от типа на шопа дето викал за жирафа, е па такова животно нема. Това, че ти не си бил сменял нещо си автоматично заличи работата на милиони автосервизи по света, свикнали да оправят какви ли не галимации с двигатели, трансмисии и прочие. Изобщо пълна мисирщина. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Читав GSM сервиз, където да ми залепят хубаво дисплея? Че много почна да ме дразни това със сензора за близост и смятам вече да годя да го оправям.

Link to comment
Share on other sites

Толкова е  живота на батерията, мисир с мисира ти. А оттам и на автомобила, предвид че да я смениш струва повече, отколкото да си купиш нов. Тъпият ти пример със скоростната кутия води логично и до моя реален отговор, като казаното от мен е абсолютен факт. Освен ако не караш бус служебно по цял ден или такси дето не се гаси скоростна кутия да потрошиш е тежък героизъм! Аз за толкова години една не съм отворил, нито сменил. И както казах говорим за 7-8 вече остарели и още в движение автомобили. 
Сега като едим вечен вселенски мисир влез в мобилето и виж как се харчат 3-4 годишни БМВ i3... Горе долу ги раздават. Чудех се около 5 минути защо. Ще те оставя да се сетиш ти сам. 

ЕДИТ: Слакър, като отиваш по Руски към гарата - буквално последния вдясно преди колелото. Някакво интересно име имаше, но не го запомних. Аз съм доволен от тях. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Я препоръчайте някъде авто клима сервиз, дето да не ми одерат кожата :)

За предпочитане е нещо гаражно, вярвам, че проблемът е тривиален...

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, chasti said:

Я препоръчайте някъде авто клима сервиз, дето да не ми одерат кожата :)

За предпочитане е нещо гаражно, вярвам, че проблемът е тривиален...

https://gorchevclima.com/ от препоръка на форума
Тази година ходих при него с 2 коли и съм доволен. 

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, RaptoR said:

Толкова е  живота на батерията, мисир с мисира ти. А оттам и на автомобила, предвид че да я смениш струва повече, отколкото да си купиш нов.

Това е вярно толкова, колкото и че мсирите могат да летят или че пиринско е читава бира. :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Godfather said:

Това е вярно толкова, колкото и че мсирите могат да летят или че пиринско е читава бира. :lol:


Това е ТОЧНО толкова вярно. Колкото и че си председател на вселенския мисирски събор! :effemine2:

Link to comment
Share on other sites

Гаранцията на батериите е 8 години. Ако се съди за живота на батерията по гаранцията на батерията, то живота на автомобилите с ДВГ е 2 години. Пак 4 пъти по-къс.

Link to comment
Share on other sites

Понеже си обещах днес да не си вдигам кръвното с малоумници - някой да ми покаже читава 10 годишна електричка. Да напомня отново, макар че знам как говоря на ватъра на латерните - виждте обявите за БМВ i3 втора ръка на ДО три години!!! Точка 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, RaptoR said:

Понеже си обещах днес да не си вдигам кръвното с малоумници - някой да ми покаже читава 10 годишна електричка. Да напомня отново, макар че знам как говоря на ватъра на латерните - виждте обявите за БМВ i3 втора ръка на ДО три години!!! Точка 

Когато ръсиш уникални мисирщини и сам не можеш да се усетиш. Ето ти как вървят десетгодишните тесли в момента:

Tesla Model S 2012

Link to comment
Share on other sites

@Veno - не видях къде мога да пиша, затова ще ползвам темата - опитах да си променя email адреса на акаунта, но така и не получавам имейл за потвърждение. Опитах да си направя нов акаунт, но все същото - мейл за потвърждение така и не се получава. Пробвах с няколко различни адреса - abv, gmail, и друг пак в чужд домейн. dvdrw ми е ника във форума.

 

 

Едит: Е ся не разбрах как стана. Потвърждаващ имейл дойде само в Hotmail....

Edited by dvdrw321
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Sothbiss said:

Пичове, я кажете на какво може да се дължи една гадна миризма на вмирисани мокри чорапи малко след като се включи климатика на колата да охлажда. Около десетина секунди трае, но е неприятно. Филтърът на купето е сменян наскоро.

Бактерии образуващи се по топлообменника. @gado май имаше някакви тайни рецепти за справяне с миризмата. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/24/2022 at 11:38 PM, Sothbiss said:

Пичове, я кажете на какво може да се дължи една гадна миризма на вмирисани мокри чорапи малко след като се включи климатика на колата да охлажда. Около десетина секунди трае, но е неприятно. Филтърът на купето е сменян наскоро.

Както kotora спомена - по охалждащото тяло на климатика кондензира цялата влага в колата, че и околностите, а това привлича бактерии. Пълно лечение аз поне не съм открил. Има две неща, които правя, за да го намаля до минимум:
1) Периодично пръскам със дезинфекциращ спрей (купувал съм такъв от бензинджийница)
2) Пет минути преди да стигна крайната дестинация (и да оставя колата) - гася климатика, отварям прозорците и пускам вентилатора да духа на макс. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...