Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

14 hours ago, kotora said:

Само да е другия месец, че сега ще ходя на Лайнозенец и последния уикенд съм на Созопол. 


Аз другия месец съм половината в Гърция

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

А бе верно ли всички са се наговорили да продават Бардал на една и съща цена?!?!? Навсякъде е по 42.70! Тва като картел направо! Някой намирал ли е по-добра цена? То ми излиза като сметна доставка по-добре да го купя от бензиностанция... 

https://topoil.bg/bardahl/dobavki-bardahl/bardahl-bdc-1l

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, RaptoR said:

А бе верно ли всички са се наговорили да продават Бардал на една и съща цена?!?!? Навсякъде е по 42.70! Тва като картел направо! Някой намирал ли е по-добра цена? То ми излиза като сметна доставка по-добре да го купя от бензиностанция... 

https://topoil.bg/bardahl/dobavki-bardahl/bardahl-bdc-1l

Я сподели как го ползваш това? Към всяко зареждане ли добавяш, или само от време на време?

Аз се каня от много време да си купя да пробвам, но не съм още ("Исках, но нямах желание" е малко работата :lol: ) . Човекът, от който си купих колата и който ми я поддържа ми каза никога да не ползвам подобни добавки на помпа-дюза. В същото време в VW-форумите има много теми и повечето хора са доволни. Де да знам, я сподели впечатления от първа ръка? 

 

п.п.: за да не е офтопик- ТУК ходил ли си? На продължението на Димитър Талев, след Овощарския посока Марково. Нещо като фирмен магазин със сервиз е.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, deus_pld said:

Я сподели как го ползваш това? Към всяко зареждане ли добавяш, или само от време на време?

Аз се каня от много време да си купя да пробвам, но не съм още ("Исках, но нямах желание" е малко работата :lol: ) . Човекът, от който си купих колата и който ми я поддържа ми каза никога да не ползвам подобни добавки на помпа-дюза. В същото време в VW-форумите има много теми и повечето хора са доволни. Де да знам, я сподели впечатления от първа ръка? 

 

п.п.: за да не е офтопик- ТУК ходил ли си? На продължението на Димитър Талев, след Овощарския посока Марково. Нещо като фирмен магазин със сервиз е.


Още не съм, но вече старата кола си го иска. Този, който ми оправи дюзите ми каза, че на всички коли го слага и препоръчва. Аз по принцип съм върл противник на всякакви добавки, но отвсякъде чувам хубави неща за това нещо. Тук е описано какво прави и как се дозира

https://nspauto.bg/dobavki/dobavki-bardahl/добавка-b-d-c-detail

Тук пък малко история

https://oilgroupbg.com/добавки-bardahl&page=2

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, RaptoR said:


Още не съм, но вече старата кола си го иска. Този, който ми оправи дюзите ми каза, че на всички коли го слага и препоръчва. Аз по принцип съм върл противник на всякакви добавки, но отвсякъде чувам хубави неща за това нещо. Тук е описано какво прави и как се дозира

 

Моя майстор твърдеше, че тия добавки може да се слагат на по-новите комън-рейл дизели, защото те са по-чувствителни на кофти нафта, каквато е 90% от тази в България. За по-старите дизели тип помпа-дюза не се слагали, защото в дългосрочен план се износвало там нещо-си и ставало по-зле. Не съм задълбавал в подробности, защото не разбирам особено, както е видно, а и той човека преди 1 година рЕзко смени професията и вече не се занимава с коли. 

И понеже дума-дума отваря, доволен ли си от този, който ти оправи дюзите, та да ме пратиш при него? Като за начало искам просто диагностика, защото усещам едно претрисане в мотора от известно време и ме съмнява, че може да е заминала дюза. 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, deus_pld said:

 

Моя майстор твърдеше, че тия добавки може да се слагат на по-новите комън-рейл дизели, защото те са по-чувствителни на кофти нафта, каквато е 90% от тази в България. За по-старите дизели тип помпа-дюза не се слагали, защото в дългосрочен план се износвало там нещо-си и ставало по-зле. Не съм задълбавал в подробности, защото не разбирам особено, както е видно, а и той човека преди 1 година рЕзко смени професията и вече не се занимава с коли. 

И понеже дума-дума отваря, доволен ли си от този, който ти оправи дюзите, та да ме пратиш при него? Като за начало искам просто диагностика, защото усещам едно претрисане в мотора от известно време и ме съмнява, че може да е заминала дюза. 

 


Единственият в града с техника за анализ и истински способности. Само и единствено дюзи прави. Обикновено отпред е опашка. 0896784989 - Тодор. Иди ако не друго да ти ги тества да се видиш на какво дередже си - всички проблеми тръгват от тях. Може и съединител да хвърлиш и какво ли още не. 
Сервизът беше тука дето пише ОПТЕЛА, но като гледам може да има промени - обади се на телефона 

https://www.google.bg/maps/@42.1249124,24.7749745,3a,75y,230.26h,82.14t/data=!3m6!1e1!3m4!1ssODTy-9yrWe9MJM5DM19ig!2e0!7i16384!8i8192?hl=bg&authuser=0 

Link to comment
Share on other sites

On 7/21/2022 at 11:38 AM, deus_pld said:

Я сподели как го ползваш това? Към всяко зареждане ли добавяш, или само от време на време?

Аз се каня от много време да си купя да пробвам, но не съм още ("Исках, но нямах желание" е малко работата :lol: ) . Човекът, от който си купих колата и който ми я поддържа ми каза никога да не ползвам подобни добавки на помпа-дюза. В същото време в VW-форумите има много теми и повечето хора са доволни. Де да знам, я сподели впечатления от първа ръка? 

 

п.п.: за да не е офтопик- ТУК ходил ли си? На продължението на Димитър Талев, след Овощарския посока Марково. Нещо като фирмен магазин със сервиз е.

 

Аз го ползвах 7 години BDC-то. По препоръка на човек, който го продаваше обаче, слагах 2мл на литър целогодишно, а не само зимата. Колата работеше добре. От 1 години някъде ми свърши и не съм взимал, защото преди го взимах на 24лв, а сега е 42... Колата работи по-твърдо май, но може и да си внушавам. И разходът се промени мисля.. Гориво зареждам от Лукойл, а в последно време - от Ромпетрол.

 

Комън-рейл ми е двигателя.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mIRCata said:


Пропадна ми планираното море. Сега се чудя къде да ходим към края на август. Предложения.


Гърция естествено! Има го и тънкия момент, че сега ще намериш места по хубавите места га ма няма...
Или пък Девин например... 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, RaptoR said:

Има го и тънкия момент, че сега ще намериш места по хубавите места га ма няма...

Еми пропадна планираното, сега търся алтернативи.

Какво за Девин?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mIRCata said:

Еми пропадна планираното, сега търся алтернативи.

Какво за Девин?


Ми може да идете е Девин. Ние ще сме там към края на август. Това ако ти се ходи на перфектен балкан с перфектен въздух и минерален аквапарк 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, RaptoR said:


Ми може да идете е Девин. Ние ще сме там към края на август. Това ако ти се ходи на перфектен балкан с перфектен въздух и минерален аквапарк 

Звучи интересно. Аз по принцип съм фен на балкана. Дай повече инфо.

Link to comment
Share on other sites

On 7/21/2022 at 12:11 PM, deus_pld said:

 

Моя майстор твърдеше, че тия добавки може да се слагат на по-новите комън-рейл дизели, защото те са по-чувствителни на кофти нафта, каквато е 90% от тази в България. За по-старите дизели тип помпа-дюза не се слагали, защото в дългосрочен план се износвало там нещо-си и ставало по-зле. Не съм задълбавал в подробности, защото не разбирам особено, както е видно, а и той човека преди 1 година рЕзко смени професията и вече не се занимава с коли. 

И понеже дума-дума отваря, доволен ли си от този, който ти оправи дюзите, та да ме пратиш при него? Като за начало искам просто диагностика, защото усещам едно претрисане в мотора от известно време и ме съмнява, че може да е заминала дюза. 

 

BDC-то е много добра добавка,ползвам я активно през зимния сезон,само да се внимава с цени от сорта на 20лв защото има доста ментета.В момента цената за оригинала е ~40 кинта.На стари дизели се добавя по около 8-10гр.на литър бездимно двутактово полусинтетично масло в нафтата.Работи значително по-добре и е чудесно за горивната система...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Звучи интересно. Аз по принцип съм фен на балкана. Дай повече инфо.


Ами какво да ти давам, ние там сме си като у дома, но тази година са се случили някакви неща, които ще разбера като отида. Иначе работата е да си намериш места, а сега е мнооого късно. Аз винаги съм в хотел КРИС и всеки ден по цял ден съм на аквапарка. 
Тази година брат ми докато се накуми да ми каже кога и колко ще сме в Гърция ми опропасти всички други почивки - едва намерих случайни дупки от по 4 нощувки, а аз минимум 7 ползвам до 10. 
 

1 hour ago, HEMO said:

BDC-то е много добра добавка,ползвам я активно през зимния сезон,само да се внимава с цени от сорта на 20лв защото има доста ментета.В момента цената за оригинала е ~40 кинта.На стари дизели се добавя по около 8-10гр.на литър бездимно двутактово полусинтетично масло в нафтата.Работи значително по-добре и е чудесно за горивната система...


Тая простотия с двутактовото масло изрично ме предупреди дюзаджията никога да не я правя... А Петко и той ми я препоръчваше. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Ами какво да ти давам, ние там сме си като у дома, но тази година са се случили някакви неща, които ще разбера като отида. Иначе работата е да си намериш места, а сега е мнооого късно. Аз винаги съм в хотел КРИС и всеки ден по цял ден съм на аквапарка. 
Тази година брат ми докато се накуми да ми каже кога и колко ще сме в Гърция ми опропасти всички други почивки - едва намерих случайни дупки от по 4 нощувки, а аз минимум 7 ползвам до 10. 
 


Тая простотия с двутактовото масло изрично ме предупреди дюзаджията никога да не я правя... А Петко и той ми я препоръчваше. 

"Простотия-та" я практикувам над 200к км и горивната система ми е перфектно здраве ;-) Пък ти слушай "дюзаджията" дето яде хляб от проблеми с дюзите...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, HEMO said:

"Простотия-та" я практикувам над 200к км и горивната система ми е перфектно здраве ;-) Пък ти слушай "дюзаджията" дето яде хляб от проблеми с дюзите...


Бахти - тия лафове все едно сте се наговорили всичките.... Ми той ако беше да ме къпе щеше да каже да наливам масло за Вартбург и Трабант всеки ден.... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, HEMO said:

На стари дизели се добавя по около 8-10гр.на литър бездимно двутактово полусинтетично масло в нафтата.Работи значително по-добре и е чудесно за горивната система...

Т.е. на помпа-дюза по-добре да сложа двутактово масло, отколкото BDC, това ли казваш? 

Не знам, и на мен ми е много мътно това. Не, че около мен нямам поне 5 човека, които го правят...

Link to comment
Share on other sites

Just now, deus_pld said:

Т.е. на помпа-дюза по-добре да сложа двутактово масло, отколкото BDC, това ли казваш? 

Не знам, и на мен ми е много мътно това. Не, че около мен нямам поне 5 човека, които го правят...

 
Правят го и то много смело. Само да припомня - рециклаж на дюзи най-евтино 1300, стига до 1600, и това са стари цени

Link to comment
Share on other sites

Това в случай, че могат да се рециклират. Моите не могат. Или нова 1300лв/бройката или втора ръка и стискаш палци :lol: 

Между другото днес ми провериха дюзите през VCDS. Дадоха учудващо добри стойности. Няма да ходя при твоя човек засега, но пък гадаенето откъде е това почукване и потропване, което ме влудява вече месец продължава. :) 

 

пс: Бардал гледам имат добавка за почистване на дюзите и горивната система Injector cleaner 6in1, мисля него да пробвам първо, било добре да се прави на 5-10хил. километра. После ще покарам малко с това BDC, да видя дали ще има промяна. Малко като удавник за сламка се хващам, ама скоро излязох от една продължителна и скъпоструваща серия ремонти и хич не ми се влиза в друга.... Дееба и котурите, дееба...

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Какъв е кода на мотора ? Проверявали ли сте разпределителният вал за износване, защото помпа-дюзите страдат от тях. Егр-а в проверяван ли е ? Той също може да те вкара в големи приключения.

 

Link to comment
Share on other sites

@Danzki ЕГР е проверяван при предишния ремонт, ОК е. Разпределителния вал е следващото поред. Някаква демпферна шайба(мисля, че така го казаха) имало, дето ако е разбита предава вибрации. Има някаква минимална вероятност валовете да не са зацепени съвсем точно, като сменях ангренажния ремък преди време, та и това трябва да се види. От там нататък- турбина, маховик+съединител... Както казах, изобщо не ми се подхваща...

 

п.с.: BKP е кода на мотора. 

 

п.п.с.: някой модератор не може ли да премести дискусията в авто-раздела? Може да е полезна и за някой друг.

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...