Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/xiaomi/redmi-9-64gb-4gb-ram-dual-p567192699/

Взех този преди 3 месеца от офисите, много стабилен телефон, наистина много държи батерията. Има версия с NFC и без, ако ти трябва - трябва да питаш всеки специално за това, не разчитай на описанията в сайтовете. Откакто го взех излезе класация, че този модел специално е на 6-7 място в света по продажби и явно и търсенето се увеличило, та цената е с 50 лв нагоре, взех го за 244. Та супер съотношение цена/качество, препоръчвам офисите, ако цената те устройва, като коректни продавачи

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 12/30/2020 at 2:19 PM, jozo said:

Тъщата взе тоя P Smart 2021 и ми се скъси живота с няколко години...... То хубаво няма Гугъл Плей, ама тя искала Гмейл и Хенгаутс, като на стария телефон........ Та за човек, който ползва Гугълски простотии не го препоръчвам ама хич! Мъчих се 2 дни и с подкарване на Гугъл Плей с разни китайски измишльотини, ама се оказва, че РОМ-а е нов и не го засича.....Абе по-добре си е Xiaomi, хеле човек ако е свикнал на такъв и няма и да има моите драми.

 

Настроих го за 20мин. Включително има приложение в Гугъл плей, което е за по-стари телефони, в случая Redmi Note 3 Pro, с което прехвърлих всичко, точно за 5мин.!

А като иска GMail, защо купува изобщо телефон, без Google Play? Аз знаех, че няма, но не трябваше. Всичко друго си се инсталира за минути и работи перфектно. Когато трябва GMail, не се купува телефон без Google Play. Ти и да го беше подкарал, не се знае при ъпдейт, какво ще стане... А да почнеш да въртиш ROM-ове, просто е самоубийство. Аз помня с тея Redmi Note 3 Pro, преди 100 години, какъв зор беше - нещо се чакаше, някакво одобрение, помня ли вече...

Link to comment
Share on other sites

Как мога да си изтрия профила от форума?

Весело посрещане на новата година на всички пожелавам!

Link to comment
Share on other sites

On 12/31/2020 at 2:40 PM, Lucky Luciano said:

 

Настроих го за 20мин. Включително има приложение в Гугъл плей, което е за по-стари телефони, в случая Redmi Note 3 Pro, с което прехвърлих всичко, точно за 5мин.!

А като иска GMail, защо купува изобщо телефон, без Google Play? Аз знаех, че няма, но не трябваше. Всичко друго си се инсталира за минути и работи перфектно. Когато трябва GMail, не се купува телефон без Google Play. Ти и да го беше подкарал, не се знае при ъпдейт, какво ще стане... А да почнеш да въртиш ROM-ове, просто е самоубийство. Аз помня с тея Redmi Note 3 Pro, преди 100 години, какъв зор беше - нещо се чакаше, някакво одобрение, помня ли вече...

Купила го, защото на стария Huawei имало, как така на тоя нямало... Не ме попита да и кажа. Съответно при оператора никой не и казал, хората таргети гонят. Искаше да го връща, но се запънаха, не че нямаше да го направя, ама не ми се занимаваше с разправии. Ся го направих горе долу, но беше мъка голяма и Хенгаутс няма как да тръгне за момента. Гмаил си имат в Аппгалерито и бачка, но не всичко става, хеле ако е от Гугъл.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, SpI7_FiRe said:

Някой знае ли добър и изпитан метод за почистване на пръстен от бяло злато с камък?

Ултразвукова вана

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SpI7_FiRe said:

Нямаме налична :D

Сода бикарбонат и влажна , почти мокра кърпа.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, gado said:

Сода бикарбонат и влажна , почти мокра кърпа.

 

То така се чисти сребро - може и с паста за зъби направо, съдържа сода. Обаче дали няма да стане нещо с камъка - от тази гледна точка не съм давал съвет.

Link to comment
Share on other sites

Е... Ако трябва да задълбаваме има и камъни, които не бива да се мокрят. Та в такивата случаи и ваната не е опция. Методът с почти мокра мека кърпа с щипка сода върху нея (изчаква се содата почти да се разтвори) и нежното обтриване помага.

Link to comment
Share on other sites

Възможно ли е по някакъв начин да се добера до данни за изпращач в Амазон?Получих неочакван подарък от приятел,искам да върна жеста обаче нямам никакви негови координати,единственото което виждам е някакъв номер на кашона,куриера дето го донесе вдига рамене...

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Не се сещам. Той и без въведен свой адрес може да направи поръчката.

Изпращачът реално е АМАЗОН, а получателят си ти. Адресът на този, който е направил поръчката не фигурира никъде, освен в Billing информацията, която е само в акаунта.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, w00x said:

Не се сещам. Той и без въведен свой адрес може да направи поръчката.

Изпращачът реално е АМАЗОН, а получателят си ти. Адресът на този, който е направил поръчката не фигурира никъде, освен в Billing информацията, която е само в акаунта.

И аз така си помислих,ама викам че е възможно да пропускам нещо...

Link to comment
Share on other sites

Преди време ви бях питал как да разпръсна сигнал от WiFi. 

Купих TP-Link RE200 AC750 и съм много доволен от постигнатите резултати - връзката се увеличи двойно.

 

 

ext.png

no_ext.png

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mockingbird said:

Супер. А какъв ти е рутера?

 

Рутера e каквото са сложили от Vivacom. Преди него има оптичен конвертор. Всичко съм наврял в една кутия в килера.

Попринцип нямам проблема с обхвота, освен в най-далечния край на апартамента, и то на дивана. Попринцип и LTE се губи там, но интернета е по-важен. Та този TP-Link ме очарова. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, vikktorpenchev said:

Преди време ви бях питал как да разпръсна сигнал от WiFi. 

Купих TP-Link RE200 AC750 и съм много доволен от постигнатите резултати - връзката се увеличи двойно.

 

 

ext.png

no_ext.png

 

Мрежата със същото име ли е? Сменят ли се автоматично като се движиш през стаите или трябва да добавиш и втора мрежа, към която да се връзваш, когато излезеш от обхвата на рутера?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, w00x said:

 

Мрежата със същото име ли е? Сменят ли се автоматично като се движиш през стаите или трябва да добавиш и втора мрежа, към която да се връзваш, когато излезеш от обхвата на рутера?

 

На кутията пише, че може да е със същото име, но докато го настройвах и ми създаде 2 нови мрежи - една 2.4GHz и една 5GHz, 2.4 директно я изключих, защото няма особено подобрение, но на 5GHz е доста по-добре.

Не знам какво условия трябва да изпълнява сигнала, за да се прехвърли автоматично. В момента не се прехвърля автоматично.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, vikktorpenchev said:

 

На кутията пише, че може да е със същото име, но докато го настройвах и ми създаде 2 нови мрежи - една 2.4GHz и една 5GHz, 2.4 директно я изключих, защото няма особено подобрение, но на 5GHz е доста по-добре.

Не знам какво условия трябва да изпълнява сигнала, за да се прехвърли автоматично. В момента не се прехвърля автоматично.

 

Ами условията са, че софтуера трябва да го поддържа. Повечето го пазят като функционалност ако използваш техен рутер и техен екстендър. Има такива, които го слагат като опция без значение какъв е рутера.

Явно това устройство е от първите за съжаление и не ми върши работа.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...