Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

40 minutes ago, deus_pld said:

Това съобщение е от сайта на Габиели. Т.е. безплатното освобождаване ще е само за първите два курса от новата година.

Аз имам две пратки с курс 995, който трябва да пристигне на 28.01. Ще пиша пак като видя каква ще е схемата, но предусещам, че май приключих със стоките от Англия. 

В тяхната обява става въпрос, че те ще поемат и ДДС-то на праките за тези 2 курса. Все още твърдят, че митническата бумащина ще е безплатна.

 

 

32 minutes ago, HEMO said:

Предусещам и аз нещо такова...Чудя се какво би станало ако се поръчва до немския им адрес?У нас работата с митниците ще им е тегава в Германия как ще е не знам.На път съм да спечеля един търг в ибей,и се чудя дали да наддавам още щото ако има 20% ддс не си струва занимавката...

Дали е до Германия или до Бг, си имаш ДДС-то. Не знам обаче как стои въпроса с освобождаването в Германия. До скоро беше сравнително лесно, но сега предполагам е някаква каша покрай брекзита.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз не разбирам как ще се плаща ДДС 2 пъти. Един път в Англия и един път за същата стока в България.

Доставките директно до България са на цената без ДДС. От Амазон в частност, а скоро най-вероятно и от други страници.

Link to comment
Share on other sites

Купувам техника за лична употреба, на която през 2014-а е платено ДДС във Великобритания, т.е. платено е в ЕС, далеч преди да се знае, че ще напускат.

Митническата тарифна ставка е 0%, но върху каква сума ще се начислява ДДС и това няма ли да е повторно начисление на ДДС в ЕС, което не е позволено?

 

Търговците на стоки втора употреба от ЕС внасят ДДС само върху разликата между покупна и продажна цена, но аз нямам намерение да продавам.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, w00x said:

Аз не разбирам как ще се плаща ДДС 2 пъти. Един път в Англия и един път за същата стока в България.

Доставките директно до България са на цената без ДДС. От Амазон в частност, а скоро най-вероятно и от други страници.

Тук говорим за доставки през Габиели или подбните им фирми. Ако е директно до Бг, ще си платиш веднъж тук. Така обаче ти се ограничава изключително много избора на стоки.

 

33 minutes ago, plameni said:

 

ДДС би трябвало да ти начислят върху сумата която плащаш за стоката.

Link to comment
Share on other sites

Just now, netrootbg said:

ДДС би трябвало да ти начислят върху сумата която плащаш за стоката.

 

Защо, след като точно за тази стока веднъж вече е платено ДДС в ЕС?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, plameni said:

 

Защо, след като точно за тази стока веднъж вече е платено ДДС в ЕС?

Стоката вече е извън ЕС. Може и да има някаква клауза в договора за излизане, но ще е безкрайно трудно да докаже. Лек хаос цари в момента. Лично аз гледам да си избегна главоболията с това да поръчвам от там.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, netrootbg said:

Тук говорим за доставки през Габиели или подбните им фирми. Ако е директно до Бг, ще си платиш веднъж тук. Така обаче ти се ограничава изключително много избора на стоки.

 

ДДС би трябвало да ти начислят върху сумата която плащаш за стоката.

 

Знам за какво говорим, но реално ако стоката има платено ДДС в Англия, не трябва да се плаща отново ДДС при внос в България.

Не разбирам на каква база ще се прави ценообразуването също така. Габиели получават кашони просто. Ако не е приложен документ за митническа обработка от продавача, как ще оформят ДДС-то?

 

Ще видим какво ще измислят.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, w00x said:

Знам за какво говорим, но реално ако стоката има платено ДДС в Англия, не трябва да се плаща отново ДДС при внос в България.

Не разбирам на каква база ще се прави ценообразуването също така. Габиели получават кашони просто. Ако не е приложен документ за митническа обработка от продавача, как ще оформят ДДС-то?

Англия е външна за ЕС страна. Никой не го интересува какво и какви такси си платил там. При внос ти се начислява ДДС. Точтно това с документите го споменах. Как Габиели ще оформят митническите документи при положение, че няма попълнена декларация от продавача. Доста по - големи фирми от Габиели спряха поне временно вноса от там. Те не знам как са толкова смели да продължават.

Link to comment
Share on other sites

Кашата е пълна, защото и в Англия вече не работи VAT Retail Export Scheme

 

Quote

From 1 January 2021

Purchasing items in Great Britain

From 1 January 2021, you will no longer be able to purchase items in store in Great Britain under the VAT Retail Export Scheme. For goods purchased before this date, you can still make a claim under the scheme on departure from the UK or EU, in line with the current rules, which allow three months from the month of purchase to claim.

You will still be able to purchase items VAT free from Great Britain if the retailer sends them direct to your address outside the UK.

Източник

Link to comment
Share on other sites

При внос от Англия в Ирландия, стоки под 19.99 евро минават без плащане на ДДС. Реално за тях ще има 20% намаление от цената преди 1-ви Януари, тъй като Английските продавачи няма да начисляват ДДС.

Чудя се дали и тук ще го направят така. Надали.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, w00x said:

При внос от Англия в Ирландия, стоки под 19.99 евро минават без плащане на ДДС. Реално за тях ще има 20% намаление от цената преди 1-ви Януари, тъй като Английските продавачи няма да начисляват ДДС.

Чудя се дали и тук ще го направят така. Надали.

Тук е 30 лева за без ДДС.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Знам за какво говорим, но реално ако стоката има платено ДДС в Англия, не трябва да се плаща отново ДДС при внос в България.

 

По-скоро габи елито ако могат да уредят при износа от Англия да се възстанови на купувача ДДС-то за всяка една стока (може със забавяне, по сметка), а тук в България, при вноса, да се плати - това е "правилната" схема.

 

Само че е много играчка и не знам дали на някой ще му се занимава.

Link to comment
Share on other sites

Ще им се занимава... Фирмата, която предложи най-лесна процедура, ще обере цялата клиентела за определен период от време, докато и другите фирми улеснят процедурата.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

Аз не разбирам как ще се плаща ДДС 2 пъти. Един път в Англия и един път за същата стока в България...

Мой приятел си внесе мотор от UK,чисто нов.Тук го накараха да плати ддс,въпреки че е платено там.После изпрати документи с искане,да му се възстанови,англичаните му върнаха парите,но по спомен тогава ддс-то при тях беше 11%...При все че тогава бяха в Ес,сега какво ще я мислят не знам.Ще поскъпнат стоките(вече виждам как Амазон вдигнаха цените на някои неща,които следя)....

Link to comment
Share on other sites

Имам поръчка от Aliexpress с! tracking code BGxxxxxxxxxx

За първи път имам такъв, възможно ли е да идва от склад в България или продавача да е българин? 

Link to comment
Share on other sites

По принцип държавата, от която се изпраща е на края на тракинг номера. Я виж дали не завършва на SG или нещо подобно. 

Link to comment
Share on other sites

Не знам за останалите, ама ggbg е абсолютен хаос. От 13-ти ми стои в склада им една пратка от Германия. Във фейса бяха писали, че единия от камионите им от Англия е спрян и има проблеми с него и от тогава ни мейл, ни телефон, ни нищо. Накрая ще се дигна някоя събота до София да им обясня колко ги обичам :@

Link to comment
Share on other sites

Ползвай Gabieli бе, какво се занимаваш със Софийски фирми?

uktobg.com

 

И ще ти е по-евтино, защото можеш да си я взимаш лично, а не да се разправяш с куриери.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Sothbiss said:

По принцип държавата, от която се изпраща е на края на тракинг номера. Я виж дали не завършва на SG или нещо подобно. 

да, видях няколко с SG накрая, но това за първи път го срещам BG3347159KT00300G

Link to comment
Share on other sites

В библиотеката дали съхраняват стари вестници? Интересува ме брой на в-к СВОБОДА отпреди 30 години и ми се ще да го намеря. Дали пазят такива неща? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RaptoR said:

В библиотеката дали съхраняват стари вестници? Интересува ме брой на в-к СВОБОДА отпреди 30 години и ми се ще да го намеря. Дали пазят такива неща? 

 

Пазят, даже дигитализация правят, и качват уж онлайн. Обаче по някаква причина бяха започнали с изданията от царска българия (така ми каза човек, който се занимаваше с това). Та - докъде са я докарали и дали конкретно от новите издания имат "свобода"-та, трябва да се пита - имат сайт, телефони...

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли добро място в Пловдив, където шият костюми, ризи по поръчка?

 

(по индивидуални мерки, не конфекция...)

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

1. Какви кабели е добре да се пуснат при темонт до всяка стая - коаксиал и лан или коаксиал и 2 лан (един за нет и един за ТВ)?

2. За плочки и баня оборудване центъра на ТЕД или този на Войводиново ще препоръчате?

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Fibaman said:

1. Какви кабели е добре да се пуснат при темонт до всяка стая - коаксиал и лан или коаксиал и 2 лан (един за нет и един за ТВ)?

2. За плочки и баня оборудване центъра на ТЕД или този на Войводиново ще препоръчате?

1. Лан кабел. Даже 2 броя. Едно за тв и второ за приемник.

2. От Войводиново съм взимал на няколко пъти и съм доволен. От другите не съм.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...