Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой сред нас да има опит с пистолети за боя? Настоящият ми е с долно казанче и ми къса нервите и тече. Не искам да чувам за такъв повече... Трябва да купя нов - някой нещо да препоръча? Гледам разни за 35-65 лева и не мога да си избера... Казанче не по-малко от 400мл

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз имах с долно казанче, но беше производство от преди 20 години в Италия. Не съм имал до сега по-добър пистолет, но покрай строежа някой го приватизира... Сега имам някакъв с горно казанче, на външен вид мяса, ама как работи, още не съм го пробвал.... Мислих да взимам един от Лидл за резерва, но и аз приемам предложения, някой ако знае нещо хубаво, ако се наложи да взимам.

 

Относно мрежите, имах проблем с мрежата на втория етаж и в мазето, обхвата все чезне, хем сигнала минава през 1 плоча и толкова. Имах някакъв Тъплик уж екстендид, ала бала, никаква файда. Един колега ми препоръча сега някакъв рутер Тенда, с 4 антени, Гигабит за 50 лв. Викам, къде не съм ги дал, ще го пробвам, ако не заминава по предназначение. Учудващо сега в цялата къща има пълен обхват и бачка без грешка.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Има ли някой, който може да ми услужи със захранване поне 500W с 2 8 пинови конектора за видеокарта за няколко часа? Мога да дойда и с компютъра направо, за да тествам на място.

 

Исках да пробвам дали един захранващ кабел работи.

Изключих захранването от копчето. Изключих и разклонителя. Включих кабела в компютъра и в момента, в който докоснах другия край в разклонителя, се чу силно пукане и от компютъра се вдигна пушек. Не можах да разбера от къде дойде, защото излезе зад кутията.

Сега като се опитам да пусна компютъра едва, едва показва картина. Мониторът премигва 4 пъти докато стане нещо, като в крайна сметка се появява екрана на BIOS-а. През Display Port изобщо не работи. Само през HDMI вади картина.

При най-малко натоварване (минимизиране/максимизиране на прозорец), екранът става черен докато мине анимацията. Опитах да пусна Stress test на картата и 2 секунди след началото на теста, картината изчезна и монитора стана черен. Като натиснах ESC, за да излезна от теста, картината се появи пак.


С вградената видеокарта компютъра си работи, но тя колко ток харчи...

 

Надявам се, че е захранването, но трябва някъде да пробвам видеокартата на друг компютър и едно друго захранване на този.

 

Едит: сега тествах още. С отделната видеокарта също си работи без проблеми, но като го сложа на 144Hz и започват мизериите.

 

Едит 2: И мигането при 144Хз се оправи. Оказа се, че това е от кабела.

Сега единствения проблем остана, че не работи на Display Port изобщо, а само на HDMI.

 

Едит 3: Намерих проблема. Изгорял е Display Port-а на монитора. Включих компютъра към друг монитор (същия) и си работи през DisplayPort без проблем. Включих другия компютър към моя монитор и не извади картина изобщо.

 

Как от цялото това нещо е бил засегнат дисплей порта на монитора, при положение, че мониторът дори беше изключен, не мога да проумея. И защо пушека и пукането излезнаха от компютъра...

Link to comment
Share on other sites

Само при мен ли FOODPANDA не работи? Не виждам менютата на заведенията, не мога и да си повторя поръчката... Снощи работеше... 

ЕДИТ: Мдаааа

Поради технически причини , временно не можем да изпълним Вашата заявка , молим да ни извините за причиненото неудобство!

Link to comment
Share on other sites

От къде си купувате телефоните? Аз последните два ги взех от емаг, ама сега нямат добри оферти.... Пък ми се налага да взема два телефона в следващите десетина дни...... 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mockingbird said:

Мани ги тея оператори, не струват и трите.... Нито пък промотата са им промо.... 


Знам много добре, затова казах БЕЗПЛАТНИ. Иначе си следи Емаг.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mockingbird said:

От къде си купувате телефоните? Аз последните два ги взех от емаг, ама сега нямат добри оферти.... Пък ми се налага да взема два телефона в следващите десетина дни...... 


Зависи какво търся.

Последния си го взех от САЩ, защото тук не се предлага. Предните 2 си ги взех от операторите, защото цената им беше много добра. Предния беше внос от САЩ, защото отново само там се предлагаше. Преди това взех един от Деком, защото ми дадоха добра цена.

Може да погледнеш OLX. Има чисто нови апарати с гаранция към оператора. Някой ги е взел при преподписване и ги продава неизползвани.

Има марки, които просто не можеш да ги вземеш на намаление и трябва да платиш пълна цена, като OnePlus, например. Тогава може да се вземе от еМАГ или директно от производителя.

Китайските телефони може да си ги внесеш от Китай.

Та.... според марката.

Link to comment
Share on other sites

Или от оператора (рядко се случва), последните 2 са директно от Китай.

Иначе от сайта на Тихомир. Ако искаш, ще ти пусна ЛС със сайта.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли надеждна услуга на оптимална цена за получаване на пратка с документи от САЩ. Миналата година пролетта ми пратиха от Америка едни документи с техните пощи, уж с тракинг номер, но се затриха. Сега ми трябва 100% сигурност, че пратката с документи може във всеки един момент да се проследява, което предполагам ще е гаранция, че ще пристигне. Бързината не е от значение (стига да не е 1 месец да пътува) и по възможност да не е най-скъпата цена :)

Link to comment
Share on other sites

On 1/13/2021 at 10:44 PM, Mockingbird said:

От къде си купувате телефоните? Аз последните два ги взех от емаг, ама сега нямат добри оферти.... Пък ми се налага да взема два телефона в следващите десетина дни...... 

Главно от Китай (алито). Набарах един продавач, който не знам какви магии прави, но последните 4 телефона (1 за мен и 3 за роднини) не бяха спряни на митницата. Иначе дори и с ДДС, пак излизат по-евтино от тукашните търгаши.

 

Другото ти е - емаг и дебнене на намаления (както вече си разбрал и сам :)).

 

Трети вариант - OLX. Въпреки че има много олигофрени там, се намират оферти от време на време.

 

1 hour ago, RaptoR said:

DHL. Но сигурността струва пари. 

+1

Link to comment
Share on other sites

От Алито ако купувате телефони или други подобни, гледайте със складове в Европа.

Някои техники ги има в Полша (основно), Испания или Франция. От Полша поръчах 2 смарт часовника и дойдоха за 1 седмица с DHL/Speedy. 

Link to comment
Share on other sites

На майтап написах "обикновени плетени ръкавици в гугъл", че ми стана интересно... Пробвай да видиш. Ако пък влезеш в линка към ОЛХ ще имаш още по-голям избор.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, HEMO said:

Някой поръчвал ли е нещо от UK след като тия шушумиги излязоха от ЕС?Как се случват нещата,мита ддс и тн?

Ще имаш ДДС. Габиели твърдят, че митническото обслужване от тяхна страна щяло да бъде безплатно и единствено ще се дължи ДДС. Тази работа не ми се струва много реална поради разни проблеми с които ще се сблъскат. Като за начало е, че пратките които са вътре в UK, нямат попълнена митническа декларация от продавача. Отделно не виждам как ще си позволят цялата бумащина на сегашните цени. За момента се въздържам от поръчки от там.

Link to comment
Share on other sites

"Фирма "Габиели", взе решение всички митническите сборове за всички пратки изпратени с курс от Великобритания №993 и №994 да са за сметка на фирмата.

Това не се отнася за пратки изпратени с курс №995 от Великобритания. Условията и цените за пратките с този курс ще бъдат оповестени скоро на сайта."

 

Това съобщение е от сайта на Габиели. Т.е. безплатното освобождаване ще е само за първите два курса от новата година.

Аз имам две пратки с курс 995, който трябва да пристигне на 28.01. Ще пиша пак като видя каква ще е схемата, но предусещам, че май приключих със стоките от Англия. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, netrootbg said:

Ще имаш ДДС. Габиели твърдят, че митническото обслужване от тяхна страна щяло да бъде безплатно и единствено ще се дължи ДДС. Тази работа не ми се струва много реална поради разни проблеми с които ще се сблъскат. Като за начало е, че пратките които са вътре в UK, нямат попълнена митническа декларация от продавача. Отделно не виждам как ще си позволят цялата бумащина на сегашните цени. За момента се въздържам от поръчки от там.

Предусещам и аз нещо такова...Чудя се какво би станало ако се поръчва до немския им адрес?У нас работата с митниците ще им е тегава в Германия как ще е не знам.На път съм да спечеля един търг в ибей,и се чудя дали да наддавам още щото ако има 20% ддс не си струва занимавката...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...