Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ама те не са различни мрежи ако ползват едно и също SSID. Просто са с различно име, за да знаеш къде си свързан... Едни съветват да са с различно име, други съветват да са с едно име..... Не знам. Аз съм с два екстендъра и с различни имена на мрежите. Устройствата сами се включват към мрежата с по-силен обхват. Само телефона понякога остава вързан към предходната рутер или екстендър.. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Идеята ми е точно това, да се образува mesh мрежа, в която рутерите да прехвърлят устройството, а не да се налага самото устройство да се връзва за по-силния сигнал.

Link to comment
Share on other sites

За меш ти трябват устройства, които държат меш... От моите, само единия екстендър държи меш, другия не - на една и съща марка са. Рутера ми също не държи меш, но е и различна марка от екстендерите. 

Честно казано, не съм много доволен от резултата при мен. Особено в зоната на единия екстендър, но това го отдавам на слабия рутер. Явно има значение това и да са от една марка.. Ба ли го... Още малко ще го изтрая и ще купя нов рутер от марката на удължителите... С меш поддръжка. 

Link to comment
Share on other sites

Това е точно каквото ти е нужно. Мрежата е само една и като се закачи едно устройство не се побърква постоянно да се прехвърля към по-силен сигнал. Вече го говорихме преди време всичкото това. 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, vikktorpenchev said:

Какво е това меш 

 

1 hour ago, w00x said:

.... мрежа, в която рутерите да прехвърлят устройството към най-силния сигнал, а не да се налага самото устройство да се връзва за по-силния сигнал.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

Гледай мрежата ти да си е една, защото иначе ще подлудиш де що има мобилно устройство. 

Всъщност забелязах,че е точно обратното поне при мен.Когато рутера и екстендърите са с едно име на мрежа,устройствата упорито не искат да минат на това с по-силен сигнал.Не знам защо,против всякаква логика е но факт.При мен са просто с различни имена,и така работят като mesh мрежа.Почти де,защото не е баш същото...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, HEMO said:

Всъщност забелязах,че е точно обратното поне при мен.Когато рутера и екстендърите са с едно име на мрежа,устройствата упорито не искат да минат на това с по-силен сигнал.Не знам защо,против всякаква логика е но факт.При мен са просто с различни имена,и така работят като mesh мрежа.Почти де,защото не е баш същото...

 

Ами различни имена предполагам ти е проблема... Аз ви показах с каква TP LINK система сме, тва си покри над декар, в различни сгради, на различни нива - БЕТОН. И само си вървиш. Проблемът е единствено, че няма друг доставчик освен... Булсатком.  

Link to comment
Share on other sites

Виден, не четеш - различни имена по-добро държане на мрежа. Ти си с меш устройства, при теб е друго. 

Немо, при мен като че ли е същата работа, с различно име на мрежата от екстендъра май се държи по-стабилно... Но явно, при безжично удължаване на мрежа меша е по-добрия метод. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mockingbird said:

Виден, не четеш - различни имена по-добро държане на мрежа. Ти си с меш устройства, при теб е друго. 

Немо, при мен като че ли е същата работа, с различно име на мрежата от екстендъра май се държи по-стабилно... Но явно, при безжично удължаване на мрежа меша е по-добрия метод. 

 

Вероятно предназначението им е различно,така си го обяснявам.Когато има местене,подобно на клетъчна мрежа по-добре е mesh,когато "абоната" е стационарен става и с екстендъри...Един вид удължителите са компромисен вариант.При мен схемата е следната:в апартамент,около140кв.м  рутера е в хола,единия екстендър е в детската(там беше петно,другия ми е в гаража три етажа надолу.Работят учудващо добре,не помня да съм рестартирал с месеци нещо,единствено ми прави впечатление,че екстендърите при натоварване греят малко....

 

@Raptor я дай пак какво ползвате,че съм пропуснал...

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Наистина не съм ти разбрал правилно поста...

Нашето брат ми го взе от Технополис мисля и поне визуално е това:

https://www.amazon.com/TP-Link-Deco-Whole-Home-System/dp/B07NF6V8SC

Реши всички проблеми с етажност, двор, долна сграда, палуба, басейн... Абе закачаш се за мрежата и край. Само дето доставчикът е тотал щета, но няма друго...  

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, HEMO said:

 

Вероятно предназначението им е различно,така си го обяснявам.Когато има местене,подобно на клетъчна мрежа по-добре е mesh,когато "абоната" е стационарен става и с екстендъри...Един вид удължителите са компромисен вариант.При мен схемата е следната:в апартамент,около140кв.м  рутера е в хола,единия екстендър е в детската(там беше петно,другия ми е в гаража три етажа надолу.Работят учудващо добре,не помня да съм рестартирал с месеци нещо,единствено ми прави впечатление,че екстендърите при натоварване греят малко....

Какъв ти е рутера?!?!

Моя екстендър е на долния етаж и имам драма със скорости и дропене на връзката.... Баси.... 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, HEMO said:

 

Вероятно предназначението им е различно,

 

Предназначението наистина им е различно. Mesh устройствата се стараят да създадат хомогенна мрежа, като комуникацията е от типа всеки с всеки. При екстендърите, целта и възможностите са само да подпомогнат това, което идва от рутера. Ако имаш два екстендъра, те не могат по никакъв начин да комуникират помежду си, а само с рутера. Затова и Mesh мрежите са далеч по-стабилни и с много по-добри възможности да покриват и поддържат клиентските устройства. При всички случаи е далеч по-добре човек да инвестира в Mesh мрежа, отколкото в екстендъри. Аз затова и винаги съм споменавал предимството на Азус рутерите, защото дори и евтините модели поддържат меш и лесно можеш да направиш такава мрежа с комбинация от Азус рутери от различен тип. Използването на екстендъри си е мъка само по себе си и по-ниската цена на подобно решение (при това не винаги) не е предимство изобщо.

Link to comment
Share on other sites

Ето го обяснено нагледно, макар и от мисир. Затова и опитите преди години рутер да подава на рутер, после и екстендърите бяха тотал щета при нас... Както и рутера на Асус. Всичко излетя, сложи се тоя меш на ТР Линк и всичко просто заспа... Аз дори не подозирах, че има такава велика техника. Същото предстои и на село да покрия целия двор, както и у нас, щото си иска сериозен нет на покрива! Всички Асус, масус и други подобни ще се командироват по други обекти. Всеки лев, инвестиран в меш мрежа е похарчен перфектно. Както казах след това просто се разкарваш навсякъде и не съществуват грижи. Особено пък с читав доставчик. 

Link to comment
Share on other sites

Кръстник, ще ме извиняваш ама Асус не ми ги хвали. Особено евтините... И ако сме точни, би ли споделил моля какво имаш предвид под евтин модел с аймеш поддръжка? Единствено AC-58U, всичко останало е може би двойно по-скъпо... А и според мен и той ще е куц откъм покритие... Честно да си кажа, още ме е яд за 841-цата, как покриваше всичко този евтинджак не знам... Сега съм с рутер и два екстендера и едвам достигам това покритие.... Повече Асус рутер няма да си купя... Два сменям вече.... 

Link to comment
Share on other sites

Ти говориш за AC1300, аз съм с AC1200, предния с трите антени пък го засилих на село. Определено тия рутери на моменти имат мъки. Особено катсе натоварят с повече връзки и устройства. 

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с AC1200G+, за това и казвам, че 58-цата едва ли ще е кой знае какво... Щото другите аймешове са всичко друго, но не и евтини.... Както и да е.... Ще карам така за сега.... До като не ми писне и не измисля някакво кабелно трасе....колкото и сложно да е.... 

Link to comment
Share on other sites

Кво да ти кажа - при къмто 100 лева дето сме давали за тия рутери и малко над 200 за ТР меша - АЙ СИКТИР за секви рутери, то просто всеки лев е петорно оправдан откъм резлутат и кеф

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Mockingbird said:

Кръстник, ще ме извиняваш ама Асус не ми ги хвали. Особено евтините... И ако сме точни, би ли споделил моля какво имаш предвид под евтин модел с аймеш поддръжка? Единствено AC-58U, всичко останало е може би двойно по-скъпо... А и според мен и той ще е куц откъм покритие... Честно да си кажа, още ме е яд за 841-цата, как покриваше всичко този евтинджак не знам... Сега съм с рутер и два екстендера и едвам достигам това покритие.... Повече Асус рутер няма да си купя... Два сменям вече.... 

Не мога да ти коментирам случая, защото не знам всички подробности и с какви проблеми точно се опитваш да се справяш. Коментарът ми относно Азус рутерите беше, че ако вече имаш Азус рутер и се опитваш да използваш предимствата на меш мрежите, може просто да добавиш още един такъв и да ги конфигурираш в меш. Иначе естествено най-добре е да си сложиш специфична меш конфигурация, подобна на Мисира по-горе. Проблемите ти може да са свързани с една камара различни фактори. Най-вече разширяването на мрежа с екстендъри не е нещо еднозначно и в доста случаи е свързано с много проблеми, в зависимост от използваните устройства. То това е и една от ключовите причини за създаването и популяризирането на меш технологията.

Link to comment
Share on other sites

То това е ясно. Въпроса е, че за да направиш меш с два рутера, трябва и двата да поддържат функцията. А не просто произволни рутери от една марка.... Не става с всеки рутер. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Mockingbird said:

Какъв ти е рутера?!?!

Моя екстендър е на долния етаж и имам драма със скорости и дропене на връзката.... Баси.... 

Рутера ми е AC 1200G+ като цяло нямам особени забележки,работи стабилно и без рестарти с месеци.Като покритие също става без да е нещо особено...не може да ми покрие целия етаж,до гаража едвам закача през три плочи...преди бях със някакъв Бъфало,ами като покритие беше далеч по-сериозен макар и стар.Вероятно ще се насоча към варианта на Раптора с три устройства...

 

п.п.скоростите през екстендър са на половина че и надолу,а тоя в гаража едвам докарва една трета но мен ме устройва.Не ме кефи че не се прехвърлят автоматично,като говоря през voip и слизам по стълбите минава на мобилни,а в двора децата като играят го няма хич....

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Аз с АС1200 горе на покрива едвам докарвам. Говорим за смешно разстояние от няма 10 метра... Верно през бетон минава, но все пак. На село замених едно Бъфало, което бях купил от Теди и така и не успя да се представи никога добре освен откъм стабилност с по-стария си Асус, който пък подава на долната къща на едно още по-старо ТР линкче (с двете антенки!) и горе долу бива... Но си е пак тегава история, защото от време на време поради някаква причина прекъсва за малко... За мъките в Банкя с всевъзможни ТР линкове, Тенди, екстендъри и прочее и прочее да не почвам да разправям! Трагедия. 
Разбира се две еднакви места на ползване няма, така че е излишно да са хАбим да си анализираме локалните проблеми. Всеки ма различни трудности - етажи, бетони, разстояние. Няма смисъл - мешът е решението!  
И в този ред на мисли меш системата е някаква манна небесна. Фиксираш ги тия колонки на три места да си подават едно на друго и КРАЙ! Няма да вървиш като златотърсач с телевона да търсиш сигнал, няма да се подлудяват устройствата да се премятат от една мрежа в друга като откачени, абе по думите на Стефчо - МЕД!!! Такова решение и тройно като цена на другите пак си струва. А не е толкова скъпо. Решават се генерално всички проблеми по хоризонтала и по вертикала. 

И откъде го тури тва З в Асус бе, мисир с мисира ти?!
 

Link to comment
Share on other sites

AC е супер, но е 5Г което трудно минава през стени. При мен е слабичко дори когато съм директно над него, но на другият етаж..

Вкъщи са 3х рутерчета, по едно на етаж, плюс едно АП-нце в градината :)

Но просто ги имах налични, ако трябва да го правя отново днес, бих взел някакво меш-че което умее да ползва и мед м/у отделните устойства. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...