Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Telegram, whatsapp, Hangouts беше алтернатива, но ще спира да работи, Google RCS съобщенията, които ще работят между Андроид телефони както iMessage работи между Айфони. Facebook Messenger също. Има алтернативи просто хората са захапали тоя Вайбър по някаква причина и щеш не щеш, ползваш го и това е.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

За кой вайбър говорите?

Този на десктопа не виждам никога никакви реклами. На телефона има когато съм навън на мобилен нет, щот не мога да си сетна мой DNS сървър. В нас и другаде, където имам достъп до рутера и съм на Wifi, също рекламите се махат, остава само едно за стартиране на чат със семейството, това и аз не знам как се маха, но е по-добре от рекламите. Дразни, но за съжаление вайбър наистина е в пъти по-ползван от останалите и нямаме избор. Уатсап ползвам заради един човек, но почти не съм го отварял с месеци вече май.., В телеграм имам 5 човека на кръст, и всички имат и Вайбър. Скоро пак го пробвах за да видя че няма нито един нов абонат там спрямо преди 1 година когато последно го пробвах. Хангаутс добре че изчезва, беше боклук поначало в различни аспекти. За мен критично важно е да има десктоп клиент, читав.

Скайп и той има реклама, която се маха, но само за 24 часа, и много ме дразни, него само на телефона държа за всеки случай, също не го ползвам, всички имат и вайбър. Пробвах почти всички месинджъри, и накрая оставих само вайбър, един скайп и уатсап заради един човек. FB messenger почти не го ползвам, за мен не е алтернатива, защото "приятели" във фейсбук не добавям - искам да имам "приятели" там по друг повод, а не да си пиша в месинджър с тях, не ми харесва обединяването на контактите в двете места. Най-добре беше Скайп доскоро, задето позволяваше да имаш отделен акаунт, без обвързване с телефон, контакти и т.н. Новите скайп акаунти доколкото знам вече изискват задължително да укажеш телефон. Не че е голям проблем, предвид Вайбър, но все пак. При скайп синхронизацията на съобщенията между устройствата все не работеше както трябва нещо, новите съобщения идват бавно от някоя версия и др.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky Luciano said:

Как да махна гнусните рекламки от Viber, като "Започнете чат със семейството" или подобна идиотия, която се появява между листа с чатовете?

Като инсталираш правилният вайбър :lol:

Lite версията е за предпочитане, но е само arm7

Свали си която искаш

https://cloud.mail.ru/public/5xt3/2smWRu5R9

Линка ще е валиден 24 часа

За да инсталираш която и да е от двете версии, ще трябва да деинсталираш гугълската, с което губиш историята.

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, tedy said:

За кой вайбър говорите?

Този на десктопа не виждам никога никакви реклами. На телефона има когато съм навън на мобилен нет, щот не мога да си сетна мой DNS сървър. В нас и другаде, където имам достъп до рутера и съм на Wifi, също рекламите се махат, остава само едно за стартиране на чат със семейството, това и аз не знам как се маха, но е по-добре от рекламите. Дразни, но за съжаление вайбър наистина е в пъти по-ползван от останалите и нямаме избор. Уатсап ползвам заради един човек, но почти не съм го отварял с месеци вече май.., В телеграм имам 5 човека на кръст, и всички имат и Вайбър. Скоро пак го пробвах за да видя че няма нито един нов абонат там спрямо преди 1 година когато последно го пробвах. Хангаутс добре че изчезва, беше боклук поначало в различни аспекти. За мен критично важно е да има десктоп клиент, читав.

Скайп и той има реклама, която се маха, но само за 24 часа, и много ме дразни, него само на телефона държа за всеки случай, също не го ползвам, всички имат и вайбър. Пробвах почти всички месинджъри, и накрая оставих само вайбър, един скайп и уатсап заради един човек. FB messenger почти не го ползвам, за мен не е алтернатива, защото "приятели" във фейсбук не добавям - искам да имам "приятели" там по друг повод, а не да си пиша в месинджър с тях, не ми харесва обединяването на контактите в двете места. Най-добре беше Скайп доскоро, задето позволяваше да имаш отделен акаунт, без обвързване с телефон, контакти и т.н. Новите скайп акаунти доколкото знам вече изискват задължително да укажеш телефон. Не че е голям проблем, предвид Вайбър, но все пак. При скайп синхронизацията на съобщенията между устройствата все не работеше както трябва нещо, новите съобщения идват бавно от някоя версия и др.

 

На десктоп версията даже банери рекламни има. :D Не този от store-a, който е мега бъгав и дразнещ. Другия, който е exe.

 

Hangouts си има web клиент.

FB Messenger работи на принципа на Вайбър и Уотсап. С телефонен номер. Не е нужно да имаш Фейсбук профил, за да ползваш месинджър.

Link to comment
Share on other sites

Някаква идея,защо телевизорът на щерката, започна да забравя паролата на wi-fi рутера и дори като я въведа, не може да се свърже с него? Оправя се само с рестарт на рутера.

Същевременно на другите устройства има интернет.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, XMD said:

Някаква идея,защо телевизорът на щерката, започна да забравя паролата на wi-fi рутера и дори като я въведа, не може да се свърже с него? Оправя се само с рестарт на рутера.

Същевременно на другите устройства има интернет.

Имал съм подобен проблем с едно Сони. Виж дали ти е въведен коректно часа.

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка ми сложиха дограмата. Питаха ме "скъпия вариант или евтиния вариант". Избрах скъпия. Профилите са ЕТЕМ. Хубави ли са?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, w00x said:

В крайна сметка ми сложиха дограмата. Питаха ме "скъпия вариант или евтиния вариант". Избрах скъпия. Профилите са ЕТЕМ. Хубави ли са?


Не вярвам да са лоши, но са много далече от "скъпия" вариант. Най-обикновени турски профили. 

Link to comment
Share on other sites

Мерси. Момчето каза, че според него безбожно скъпите профили не си заслужават. Абе, един прозорец е, какво може да стане толкова.... Със сигурност няма да оправдае двойна цена. :)

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, w00x said:

Мерси. Момчето каза, че според него безбожно скъпите профили не си заслужават. Абе, един прозорец е, какво може да стане толкова.... Със сигурност няма да оправдае двойна цена. :)


Тука има една камара условности. Винаги има разлика, кое колко си заслужава е разтегливо понятие и т.н. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, XMD said:

Някаква идея,защо телевизорът на щерката, започна да забравя паролата на wi-fi рутера и дори като я въведа, не може да се свърже с него? Оправя се само с рестарт на рутера.

Същевременно на другите устройства има интернет.

 

Провери на кой канал ти работи рутера. При мен примерно два телефона не искаха да се вържат, защото канала беше над 10. Избрах си ръчно канал по - малък от 10-ти и нещата заспаха (преди това се избираше автоматично).

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли защо Ибей ми къса нервите като Ангел и ми прави цените на разни стоки ту в долари, ту в паунди, често и в австралийски долари?!?! Побеснявам вече! Мисля че съм задал преференциално да са евра или долари...

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, RaptoR said:

Някой знае ли защо Ибей ми къса нервите като Ангел и ми прави цените на разни стоки ту в долари, ту в паунди, често и в австралийски долари?!?! Побеснявам вече! Мисля че съм задал преференциално да са евра или долари...

Как защо? За да те сурвакат с още едно превалутиране. Не дай си Боже да се наложи да ти връщат пари. Ако покупката ти е била 50, получаваш обратно 40.

Поради тази причина и заради обирджийската политика на Пейпал, вече почти не купувам от Ибей.

 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Mobi said:

Как защо? За да те сурвакат с още едно превалутиране. Не дай си Боже да се наложи да ти връщат пари. Ако покупката ти е била 50, получаваш обратно 40.

Поради тази причина и заради обирджийската политика на Пейпал, вече почти не купувам от Ибей.

 

Това пък колко пъти е споменавано какво да се направи, за да не превалутира Paypal. 

Link to comment
Share on other sites

Има опция точно преди да завършиш поръчката, като избираш метод на плащане да си зададеш обмяната да става по курса на пейпал или по този на банката ти. Избирам винаги този на банката, на 20 паунда обикновено има по 2-3 лева разлика. Може би има и други начини с които да се спести още, но този е най-елементарният.

 

Иначе това в каква валута ще ти излиза цената май зависи от продавача как го е листнал. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, plameni said:

 

Това пък колко пъти е споменавано какво да се направи, за да не превалутира Paypal. 

Последната им магария май беше,че задължително трябва да минеш на бизнес акаунт, с аматьорския  не става.

 

13 minutes ago, deus_pld said:

Иначе това в каква валута ще ти излиза цената май зависи от продавача как го е листнал. 

Не мога да схвана логиката, защо някакъв китайски, или сингапурски магазин/ продавач ще иска да му плащам в канадски долари? И защо почти никога в юес долари - валутата, която съм посочил като дефолт? Защо в Алиекспрес например не е така?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mobi said:

Не мога да схвана логиката, защо някакъв китайски, или сингапурски магазин/ продавач ще иска да му плащам в канадски долари? И защо почти никога в юес долари - валутата, която съм посочил като дефолт? Защо в Алиекспрес например не е така?

 

Аз също съм се чудел. Най-вероятно има някаква врътка. Даже не най-вероятно, а със сигурност. :) Я някой лимит на бизнес акаунтите, я начин за избягване на някакви данъци, я нещо с превалутирането, я друго. Със сигурност не е грешка или случайно. А за тях няма значение. Ощетеният е клиента. Те си взимат парите по един или друг начин.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mobi said:

Не мога да схвана логиката, защо някакъв китайски, или сингапурски магазин/ продавач ще иска да му плащам в канадски долари? И защо почти никога в юес долари - валутата, която съм посочил като дефолт? Защо в Алиекспрес например не е така?

 

Ако въпросът е лично към мен- не знам защо :) 

От ибей досега само съм купувал, никога не съм продавал там, но предполагам, че има опция да си избираш валутата, в която да продаваш, в зависимост от това кой курс ти е най-изгоден или на база на това къде ти е регистриран акаунта.

В твоя пример, може търговеца да е сингапурски, но да е базиран в Канада, примерно, и затова цената да излиза в канадски доларЕ. 

Link to comment
Share on other sites

Защото публикуват в "локалните" сайтове: ebay.ca ebay.com.au ebay.de и т.н. с опция да се листва и в глобалния ebay.com

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Защото така ги е задал продавача.


Така де, а не е ли важно какво аз съм задал? 
 

1 hour ago, Mobi said:

Как защо? За да те сурвакат с още едно превалутиране. Не дай си Боже да се наложи да ти връщат пари. Ако покупката ти е била 50, получаваш обратно 40.

Поради тази причина и заради обирджийската политика на Пейпал, вече почти не купувам от Ибей.

 


То това ясно. Но имам спомен, че в профила си избираш преференциална валута като за теб... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...