Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Честно да си кажа не съм ти гледал модела на гумите, но ако са всесезонни е окей, особено олроуд. 

 

Типична зимна гума няма канали които изхвърлят водата като при летните/всесезонните. Ето защо при мокър път и внезапна локвичка със зимна гума шанса да се метнеш е много по-голям. За спирачния път и стабилността обясних вече. Така че да, лятото със зимна гума е опасно. Както и зимата с лятна. Но в крайна сметка всеки си носи кръста.

Всичко зависи от задкормилното устройство. Налагало ми се е да карам в много сериозен сняг с летни гуми и проблеми не съм имал, докато наоколо беше весело със "джипки" и разни други всемогъщи джигити с новите си зимни гуми... Както казах всичко опира до тежестта в главата на шофьора.... 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

15 minutes ago, djaba said:

На твоя приятел гумата се е оронила щото е стара, а не щото е било топло. Аз имам 40-50 % каране само по кърища, камънаци, гори, сипеи и строителни обекти и ако ставаше така щях да карам на телове, а нищо им няма. 

 

Гумата беше на 2 години и беше карана един сезон, не повече от 1000-2000км. Останалите 2 гуми си бяха наред. Просто колата му е Quattro и задвижването на всичките колела допълнително изхабява гумите. И нека не забравяме, че гумите бяха зимни, а не всесезонни, което означава, че са доста по-меки. Индексът за износване на този  модел е страшно нисък за сметка на останалите. Предвидени са си за сериозен сняг и студ. Не са особено подходящи за нашите условия. Аз съм със същите, но колата ми не е 4х4 и ги сменям в средата на Март.

Link to comment
Share on other sites

Някой по-запознат би ли ми ударил едно рамо? Искам ако е възможно в тази страница: http://89.252.196.217/Schools/search

Като се избере Детска Градина и Училища да се покажат всички резултати, а не само 10?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vinyl_master said:

Някой по-запознат би ли ми ударил едно рамо? Искам ако е възможно в тази страница: http://89.252.196.217/Schools/search

Като се избере Детска Градина и Училища да се покажат всички резултати, а не само 10?

 

ако заявката е към SQL, то трябва да има Limit="10"; има ли нещо такова?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, vinyl_master said:

Някой по-запознат би ли ми ударил едно рамо? Искам ако е възможно в тази страница: http://89.252.196.217/Schools/search

Като се избере Детска Градина и Училища да се покажат всички резултати, а не само 10?

Мога да ти кажа как да се справиш през Chrome или подобен браузър.

1. Отваряш страницата

2. Отваряш Developer tools на браузъра

3. Отиваш на Sources таба

4. Отваряш Schools/Scripts/home.js

5. Редактираш ред 81 така, че да пише "paging: false,"

6. Ctrl+S

7. Извърши търсенето

 

Това работи само след прясно отваряне на страницата, преди да си цъкал на бутона "Търси".

Link to comment
Share on other sites

Блиц въпрос - всяка седмица съм на пазара в Първомай и е пълно с чисто нови винтоверти Makita и DeWalt с турбо параметри (18-24v), някои дори с куфари с инструменти и втора батерия. Цените са 60-70 лева. Направо невероятно. Изключвам циганските измами из интернет, там ги виждам на място и просто не разбирам как така машини, които са 350-500 лева се дават на такива цени. Не изглежда да са фалшиви. Някой скачал ли е в тая мътна вода да сподели? 

Link to comment
Share on other sites

От завода на Makita и DeWalt в Първомай идват :D
Не е възможно да са истински и на тази цена, че да има и постоянно бройки...
Хубаво изглеждат добре, явно са се постарали.

@The AnGeL бахти хакера, и аз го тествах, мерси :D

Edited by chasti
Link to comment
Share on other sites

Има добре изглеждащи ментаци по пазарите. В Асеновград разгледах едни машинки за подстригване - копие на mozer, старият им модел 1400. Оригиналните принципно са към 90 лева, а тези там, на пазара, същите на външен вид, ги продаваха за 25-30 лева, доколкото си спомням.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Във Facebook Marketplace също има доста такива.

Цените започват от 20 лв, но като изпратиш съобщение, връщат обратно, че 20 лв е само батерията. Такива ги репортвам за некоректни. 

Link to comment
Share on other sites

100% китайски реплики са. Можеш да ги видиш в различни цветове и под различни марки, различни цигани ги продават,  но като се вгледаш формата е винаги еднаква и са в една и съща окомплектовка. 

От първа ръка от няколко различни хора знам обаче, че за непрофесионални цели вършат идеална работа и по нищо не се разбира, че са менте. 

Link to comment
Share on other sites

Съмнявам се да издържат на продължително ползване и на загряването, което се получава така, както оригинала, който го ползваха масово във фризьорските салони. И досега нямаше да сменя първата бройка, която си я купих някъде 2002 година. Ама се случва при мен да падат от време на време от високо и на твърдо. Затова съм с третата.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, RaptoR said:

Блиц въпрос - всяка седмица съм на пазара в Първомай и е пълно с чисто нови винтоверти Makita и DeWalt с турбо параметри (18-24v), някои дори с куфари с инструменти и втора батерия. Цените са 60-70 лева. Направо невероятно. Изключвам циганските измами из интернет, там ги виждам на място и просто не разбирам как така машини, които са 350-500 лева се дават на такива цени. Не изглежда да са фалшиви. Някой скачал ли е в тая мътна вода да сподели? 

300 процента ментаци.Ако искаш читава ХОБИ(подчертавам) машина хвърляй по едно око на лидъл-ските.На скоро си взех кабелен винтоверт от там за смехотворни пари,има истинска гаранция поне две години,ако не те кефи може да им го върнеш.Макита за 60лв няма,не се заблуждавай, да са докарани криво-ляво на външен вид ама са ментак.

Link to comment
Share on other sites

Със сигурност са ментета, друг е въпросът каква работа вършат. Преди няколко месеца гледах клип в тубата сравнение на 2 гайковерта, 1 оригинал и 1 менте. До колко е истина не знам, но ментето го изкараха по-добро от оригинала като сила. Като дълготрайност сигурно е съвсем друг въпросът.

 

Наистина нета е наводнен с машини на няколко пъти по-ниска цена от оригинала. Аз гледах един DeWalt, който оригинален го продават 700 лв., ментетата по 160-170 лв. В крайна сметка си купих от Лидл акумулаторния гайковерт, по препоръка от приятели със сервизи. Почти всички имат такива и ги ползват професионално. Скоро пуснаха тоя модел, който е с кабел, за който също казват, че е повече от перфектен, който го е купил. Като цяло в Лидл са сравнително качествени и на добра цена инструментите.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

За линията на Лидл знам много добре. Освен всичко останало там гаранцията е безкомпромисна и сервизът е винаги налице. Вероятно ще взимам нов винтоверт, защото втори път чупя предавката на моето Спарки, разбира се поради факта, че го претоварвам зверски. И сега като платя втори път 65 лева все едно съм купил нов. Иначе той си е избил парите в пъти. И не заслужава моята душманска простотия да го карам да навива болтове с глави 13 и дължина 26 санта... Пак успя да набие почти всички колони в бетона на покрива... Избягвам винтоверти с батерия поради факта, че не работя постоянно и вече изпатих с един, който се съсипа просто от неползване. ЕКО версията на Спарки си остава отлична машина, а 6-те метра кабел са перфектното удобство. Само дето и той си има граници... 
Пределно ясно е, че тия машини по пазарите няма начин да не притежават отклонения, но някой като че ли разправяше, че ги взимали едва ли не без пари от разни промоции или нещо подобно.. И тая история ми се стори нереална. А и вече се наводни буквално с тях, при това не употребявани, а чисто нови. Ще взема другия път да поогледам по-сериозно отблизо някои от тях. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имам Grohe Rapid SL и се опитвам да намаля количеството вода, което казанчето пуска, но не мога да намеря подходящо видео. Някой има ли идея как става след като вече е монтирана?

Edited by vikktorpenchev
мисля, че се оправих
Link to comment
Share on other sites

Дисплеят на лаптопа ми е започнал от долния десен ъгъл да се разлепва, така да се каже. Пантичката в този край е почти счупена и едва държи екрана, заедно с това екрана е започнал да се отделя от капака, причината по всичко личи е, че болтчето, което държи двете части вече е изпуснало и не върши никаква работа.

Това може ли да се поправи по някакъв начин и въобще има ли смисъл ? И също така къде мога да се оглеждам, ако излезе някоя добра промоция на лаптоп?   

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Dunc said:

Дисплеят на лаптопа ми е започнал от долния десен ъгъл да се разлепва, така да се каже. Пантичката в този край е почти счупена и едва държи екрана, заедно с това екрана е започнал да се отделя от капака, причината по всичко личи е, че болтчето, което държи двете части вече е изпуснало и не върши никаква работа.

Това може ли да се поправи по някакъв начин и въобще има ли смисъл ? И също така къде мога да се оглеждам, ако излезе някоя добра промоция на лаптоп?   

За ремонта немога  да помогна. Единствено бих се замислил колко струва и дали си заслужава евентуален ремонт.
Наближава черния петък. Харесай си няколко лаптопа и като дойде деня гледаш Emag, Ardes, Laptop, Jar също може да проверяваш цените в pazaruvaj.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Dunc said:

Дисплеят на лаптопа ми е започнал от долния десен ъгъл да се разлепва, така да се каже. Пантичката в този край е почти счупена и едва държи екрана, заедно с това екрана е започнал да се отделя от капака, причината по всичко личи е, че болтчето, което държи двете части вече е изпуснало и не върши никаква работа.

Това може ли да се поправи по някакъв начин и въобще има ли смисъл ? И също така къде мога да се оглеждам, ако излезе някоя добра промоция на лаптоп?   

Какъв модел е лаптопа

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...