Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, w00x said:

Мога ли да проверя онлайн какви имоти има вписани дадено лице или трябва да ходя на място някъде? За дядо ми става въпрос. Имам данните.

Онлайн нека кажат други

Но мисля, че адвокат е валидна опция за да си спестиш ходене насам натам. Ние имахме чуденки относно един имот и адвоката ни свърши работа. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

Не. Дядо ми почина преди 15-20 години.

След като дадено лице почине, наследниците попълват данъчни декларации за онаследеното и вече те са собственици на имота (имотите) и имат право да се разпореждат с тях и задължение да им плащат данъците. По тази причина смятам, че в имотния регистър по ЕГН на дядо ти няма да излезе нищо. 

Link to comment
Share on other sites

Днес получих документ за данък на някаква къща на името на дядо ми, който не е плащан от 1998-ма. :) Исках да видя дали има нещо друго такова, което е забравено в аналите на бюрокращината.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, w00x said:

Днес получих документ за данък на някаква къща на името на дядо ми, който не е плащан от 1998-ма. :) Исках да видя дали има нещо друго такова, което е забравено в аналите на бюрокращината.


Ако дядо ти го дадат на ЧСИ не забравяй да ни уведомиш. Баба ми така - как не ги бе срам тия уроди и шибани гниди да я тормозят - трупали се незнайно откъде по 2-3 лева на година някакви данъци за вилата. Това при положение, че тя си ги плаща сама винаги и НИКАКВО известие не е дошло и плати 240 лева ПЛЮС 250 за ЧСИ-то. Малко остана да пострадат служители и/или сградата на Константин Павлов, но странно не откачих достатъчно. 

Link to comment
Share on other sites

Дойде ми писмо за доброволно плащане. 21лв. 11лв данък и 10лв лихви. :D И тъй като никъде до сега не са излизали тия задължения в данъците на баща ми, който е наследник, исках да видя за какво става въпрос. Та затова ми трябваше да проверя кадастъра по ЕГН, а не по номер на имот или нещо друго. Исках да видя всички имоти, в които фигурира ЕГН-то на дядо ми. Ако изобщо има някакви, но явно има поне един.

Link to comment
Share on other sites

Много малките суми не ги отразяват, докато не се понатрупат - в случая 11 лева. Но ми е адски чудно какъв ще да е тоя имот с данък 50 ст. на година. Разрови се, може да стане интересно. От коя община е? Може да е някое от ония бунгалца като на х. Здравец. Май по някое време разрешиха закупуването и някои хора са го направили. 

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, w00x said:

Дойде ми писмо за доброволно плащане. 21лв. 11лв данък и 10лв лихви. :D И тъй като никъде до сега не са излизали тия задължения в данъците на баща ми, който е наследник, исках да видя за какво става въпрос. Та затова ми трябваше да проверя кадастъра по ЕГН, а не по номер на имот или нещо друго. Исках да видя всички имоти, в които фигурира ЕГН-то на дядо ми. Ако изобщо има някакви, но явно има поне един.

За съжаление тряба да се разровиш за някой познат в НАП. Да влезне в системата и да провери какво се води, какво се дължи, къде се намира. 
Незнам през сайта на НАП дали могат да се правят тези проверки.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, alchemy said:

Много малките суми не ги отразяват, докато не се понатрупат - в случая 11 лева. Но ми е адски чудно какъв ще да е тоя имот с данък 50 ст. на година. Разрови се, може да стане интересно. От коя община е? Може да е някое от ония бунгалца като на х. Здравец. Май по някое време разрешиха закупуването и някои хора са го направили. 

 

Община Стрелча. Къща в някакво село с 4 собственика. :)  Интересно ми е да видя кой е номера на имота, за да го намеря на картата и да отида да видя къщата следващия път като отивам към София. Ще си направя малка отбивка.

Link to comment
Share on other sites

НЯКОЙ ДА ИСКА ЗА 650 ЛЕВА

Монитор Gaming LED IPS Dell Alienware 27", Full HD, Display Port, FreeSync, 1ms, 240Hz, Черен/Сив, AW2720HF

ОФЕРТАТА ВАЖИ ДО ПОЛОВИН ЧАС И ВРЪЩАМ КУРИЕРА

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, w00x said:

 

Община Стрелча. Къща в някакво село с 4 собственика. :)  Интересно ми е да видя кой е номера на имота, за да го намеря на картата и да отида да видя къщата следващия път като отивам към София. Ще си направя малка отбивка.

Както ти каза UzITo, с човек в данъчното може да добиеш малко повече информация. Или отиваш, заплюваш си някоя служителка и с нормален учтив тон накратко обясняваш ситуацията, заявяваш, че ще платиш данъка и лихвите и да помолиш за съвет как да издириш въпросния имот и т.н. Има голям шанс да получиш нужното инфо без да те размотават по други инстанции. 

Link to comment
Share on other sites

В Стрелча ще получиш за конкретния имот и евентуално ако има други към тази община.

От НАП ще получиш за всички  имоти, които се водят на дядо ти.

Link to comment
Share on other sites

On 11/18/2020 at 9:24 AM, Lucky Luciano said:

 

Сложи си HDSentinel и си виж състоянието на диска. Преди година, без да искам, поради същите симптоми, хванах гаранционен диск на 9 месеца, че е със здраве 9% и може би беше въпрос на един рестарт, за да загубя 3TB информация. Прехвърлих си всичко на външен диск и тоя го смених гаранционно.

Сентинел-ът показа 1 лош сектор, но 99% здраве. Така че се насочвам към проца или паметта. Между другото в Биос-а има опция за latency на Рам паметта с две опции 2 или 2.5. Предполагам, че по-ниската стойност е по-добрия вариант. Нали не бъркам ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Намерих някаква онлайн тъпня... Едно под друго ми трябват. Къде тва в Пейнт? Не го знам аз... 

 

По принцип, от леките програми за разглеждане на картинки - като старото acdsee - съм харесал и ползвам от години FastStone Image Viewer (безплатен е).

 

Сваля се оттука преносимия му вариант, стартираш го и от менюто "create" избираш "image strip builder". Гледаш дали е сложено на "vertical", тоест да слага снимките една под друга, добавяш в него двете изображения, които ти трябват и това е - прави ги на момента.

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...