Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

На мен ми стана любопитно, на какъв принцип работят тия програми? Remote control на другите устройства? Малко параноично, но дали няма опасност и други хора да придобият такъв контрол?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Каква полза биха имали други хора от ремоут контрол над машината, при положение, че не виждат графичния интерфейс? Графичния интерфейс не се споделя през програмата. Само позицията на мишката и keystrokes на клавиатурата. И клипборда. Дори мисля, че инсталациите на различните машини комуникират директно през ЛАН, а не през Интернет.

 

Не е ремоут контрол в смисъла на другите програми за ремоут контрол. :) 

Link to comment
Share on other sites

За Keylogger може да се ползва теоритично - да.

Сигурен съм, че информацията и подозренията ти са споменати на сайтовете на компаниите или в EULA-та им. :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

За Keylogger може да се ползва теоритично - да.

Сигурен съм, че информацията и подозренията ти са споменати на сайтовете на компаниите или в EULA-та им. :)

 

То пък щото keylogger-а в аудио-драйвера на HP беше споменат някъде :laughing1:

 

EDIT: Този линк имах предвид...

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2020 at 6:34 PM, plameni said:

 

То пък щото keylogger-а в аудио-драйвера на HP беше споменат някъде :laughing1:

 

EDIT: Този линк имах предвид...

 

Мойто HP го открих в списъка със засегнатите и сега ще му сложа предвидения пач, който изчиства бъга.

 

BTW, проблемът е в драйвера на тъчпада, а не в аудиото.

 

Май и в двете има - тия явно го слагат навсякъде, където може, не си играят на дребно.

 

ПП

За да се възползва някой от тъчпад кийлогъра, трябвало да има админ права. Което не е толкова лесно през мрежата да се придобие, а ако някой успее, така или иначе може да си прави каквото поиска.

 

 

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, vikktorpenchev said:

Аз ползвам една мишка на Logitech, точно тази опция не съм я използвал, но знам че има такава възможност:

https://www.logitech.com/en-us/product/options/page/flow-multi-device-control

 

Изглежда като да работи на същия принцип. Самоче изисква да си купиш техните мишка и клавиатура. :) 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, instinct said:

...трябвало да има админ права. Което не е толкова лесно през мрежата да се придобие...

 

Истината е, че не знаем, но не трябва да забравяме истории като EternalBlue например.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, plameni said:

 

Истината е, че не знаем, но не трябва да забравяме истории като EternalBlue например.

 

Това си го спомням - работи само при директна мрежова връзка между компютрите. С две команди в конзолата се пачва, няма нужда от специалното обновяване на микромеките. Всеки един рутер или гейтуей предпазва от този експлойт, така че още тогава си бях спокоен и само следях хайп-а, който създадоха по новините. Целият проблем възниква от това, че на запад явно има яко неориентирани потребители, които са кликали къде ли не и са пускали какво ли не, и така са хванали вирус, който после се разпространява по метода на EternalBlue в локалната мрежа - а там такива мрежи в разни учреждения и подобни са в размер на стотици машини.

 

А истории ако почнем да си припомняме, аз веднага залагам на хардуерните задни врати, заложени направо в инструкциите на ниско ниво на масовите процесори и други елементи от компютрите, които дават пълен отдалечен достъп до системата. То затова някои хора предпочитат компютри с по-стари процесори, в които такива неща все още нямаше.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

От Инса сипвам дизел от време на време. Също и газ, на другата кола. Нормални са си горивата, не са по-лоши (нито по-добри) от всички останали. Държат по-ниски цени от големите вериги, които допълнитено намалят с картите за отстъпка. За тия пари по-хубава нафта няма да намериш по бензиностанциите.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, deus_pld said:

От Инса сипвам дизел от време на време. Също и газ, на другата кола. Нормални са си горивата, не са по-лоши (нито по-добри) от всички останали. Държат по-ниски цени от големите вериги, които допълнитено намалят с картите за отстъпка. За тия пари по-хубава нафта няма да намериш по бензиностанциите.

 

Каква е тая карта? Не са ми предлагали.

 

Някой ползва ли безконтактни термометри, от които да е доволен.

Имам един китайски, пробвах го върху бебе, но не съм особено доволен, гледам в момента dr. Frei. 

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, vikktorpenchev said:

 

Някой ползва ли безконтактни термометри, от които да е доволен.

Имам един китайски, пробвах го върху бебе, но не съм особено доволен, гледам в момента dr. Frei. 


Всичко под 200лв. са глупости. И бягай от инфрачервени идиотщини. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/24/2020 at 6:44 PM, vikktorpenchev said:

 

 

 

Някой ползва ли безконтактни термометри, от които да е доволен.

Имам един китайски, пробвах го върху бебе, но не съм особено доволен, гледам в момента dr. Frei. 

 

 

Безконтактен но какво ще мериш?Ако е за домашно ползване за мерене на телесна температура си вземи класически стъклен термометър,ако намериш живачен най-добре,въпреки че не се продават отдавна.Читав що годе безконтактен виж на Омрон ама гони сто кинта и пак не е особено точен.Иначе има ръчни инфрачервени за профи цели ама са едни други пари...

Ето ти читав

:https://www.fluke.com/en-us/product/temperature-measurement/ir-thermometers/fluke-62-max-plus

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

On 9/24/2020 at 6:44 PM, vikktorpenchev said:

Някой ползва ли безконтактни термометри, от които да е доволен.

 

Ако действително говориш за безконтактно мерене на телесна температура, ние вкъщи сме с този от няколко години вече:

 

120391349_628966644484900_3597196910312505238_n.jpg

 

Дефакто изгледахме детето с него. Моделът се води Ecomed TM 65E .Мери се на челото и показва достатъчно вярно (сравняван е много пъти с обикновен термометър за под мишницата, няма разлика). Има функция за мерене температура на предмети също, но там не съм си правил труда да засичам колко е точно.

Линк към Emag

 

 

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

On 9/28/2020 at 8:51 AM, deus_pld said:

 

Ако действително говориш за безконтактно мерене на телесна температура, ние вкъщи сме с този от няколко години вече:

 

120391349_628966644484900_3597196910312505238_n.jpg

 

Дефакто изгледахме детето с него. Моделът се води Ecomed TM 65E .Мери се на челото и показва достатъчно вярно (сравняван е много пъти с обикновен термометър за под мишницата, няма разлика). Има функция за мерене температура на предмети също, но там не съм си правил труда да засичам колко е точно.

Линк към Emag

 

 

 

Да, точно за  дете ми трябва. Бях поръчал един китайски, но му нямам никакво доверие. Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2020 at 10:41 PM, plameni said:

Пътят от "принтира разни неща за училище" до "трябва скенер, че с телефона не става хубаво" е много кратък :lol:

 

Май наистина е кратък,в карая на краищата купих МФУ на HP с wifi печат от мобилни устройства и тн.

 

Я споделете някое андроид приложение за съхраняване на пароли примерно за разни сайтове...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Попадна ми една стара кафемашина Delonghi. Като я включа, почва да бръмчи супер силно, както правят, когато няма вода. Почистил съм дюзата, от която изтича водата, без промяна - едва капе и бръмчи доста силно. Сифона за пара работи, което ме кара да мисля, че не е тоталка. Чудя се има ли смисъл да я ремонтирам и ако можете да препоръчате сервиз - ще съм благодарен!

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Antares said:

Попадна ми една стара кафемашина Delonghi. Като я включа, почва да бръмчи супер силно, както правят, когато няма вода. Почистил съм дюзата, от която изтича водата, без промяна - едва капе и бръмчи доста силно. Сифона за пара работи, което ме кара да мисля, че не е тоталка. Чудя се има ли смисъл да я ремонтирам и ако можете да препоръчате сервиз - ще съм благодарен!

Твърде вероятно да е задръстена с котлен камък. Пробвай с лимонена киселина(лимонтузо) сложи го в казанчето за вода и я включи. Ако започне лека полека да се усилва струята значи е това. 
За сервиз преди години служебно бяха карали машината на някой от тези двата на 6ти септември:
https://www.morel-service.com/
http://www.panservice-bg.com/main.php?act=servicenet.html&brand=10&town_id=15&addr=7 

EDIT: има разни препарати против котлен камък, но може би е по-добре първо сервиз и после поддръжка да не се стига до там.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Antares said:

Попадна ми една стара кафемашина Delonghi. Като я включа, почва да бръмчи супер силно, както правят, когато няма вода. Почистил съм дюзата, от която изтича водата, без промяна - едва капе и бръмчи доста силно. Сифона за пара работи, което ме кара да мисля, че не е тоталка. Чудя се има ли смисъл да я ремонтирам и ако можете да препоръчате сервиз - ще съм благодарен!


ЖАН сервиз. Не се сещам за по-големи от тях. 

Link to comment
Share on other sites

ако е модел  от серията 150-155  или 180-220 си струва. хубаво кафе правят.

Онези до DHL-а на Васил Априлов срещу МВР не помня как се казваха. ако не свършат работа като сервиз - чаркове имат.

за инженерче-сисадмин едва ли ще е сложно да смени един термостат или нагревател.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...