Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ако са летни грайфера трябва да е над 4мм., ако са зимни грайфера трябва да е над 1.6 мм.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Появи се много неприятен проблем с компютъра. След 4-5 часа работа, или с други думи казано след като загрее повечко, започват едни микро-насичания или микро-забивания. Както движа курсора на мишката и за 3-4 сек. изведнъж спира на място и това започва да се повтаря на всеки 3-4 минути. От къде може да е проблема ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, torbalan said:

... с други думи казано след като загрее повечко

 

Най-вероятно процесорът не се охлажда добре.

Цялостно почистване/продухване и смяна на паста на процесор или видеокарта, предполагам ще помогнат.

Link to comment
Share on other sites

On 11/15/2020 at 5:59 PM, torbalan said:

Появи се много неприятен проблем с компютъра. След 4-5 часа работа, или с други думи казано след като загрее повечко, започват едни микро-насичания или микро-забивания. Както движа курсора на мишката и за 3-4 сек. изведнъж спира на място и това започва да се повтаря на всеки 3-4 минути. От къде може да е проблема ?

 

Сложи си HDSentinel и си виж състоянието на диска. Преди година, без да искам, поради същите симптоми, хванах гаранционен диск на 9 месеца, че е със здраве 9% и може би беше въпрос на един рестарт, за да загубя 3TB информация. Прехвърлих си всичко на външен диск и тоя го смених гаранционно.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, UzITo said:

Някой скоро да е купувал екшън камера или да ми препоръча? Трябва ми нещо желателно до 100лв или макс 150лв.


Какво разбираш под екшън камера? Ако е тип Го-Про в Ибей има за 15-20 долара добри аналози. Но искат ползване, че иначе стават проблеми. Моята я ползвам само лятото като сме по морета и балкани и батерията се наду и я смля вътрешно. Сега ще поръчвам втора. Но за тия пари снима перфектно дори в 4к. Отлично работи под вода. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, UzITo said:

Някой скоро да е купувал екшън камера или да ми препоръча? Трябва ми нещо желателно до 100лв или макс 150лв.

SJ cam 4000 снима прилично,е не е Сони или Gopro ама става.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, RaptoR said:

Баш за тази говоря, само че аз я познавам като FuryBee - има я в много варианти. С първите 3-4 клипа си избил стойността :laughing1:

След като се опарих с оня прословут измислен китайски регистратор преди години дето го коментирахме в онази тема, от тогава съм се зарекъл това да ми е последния noname боклук, който съм взел и до този момент успявам да си удържам на думата! :lol:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Godfather said:

След като се опарих с оня прословут измислен китайски регистратор преди години дето го коментирахме в онази тема, от тогава съм се зарекъл това да ми е последния noname боклук, който съм взел и до този момент успявам да си удържам на думата! :lol:


Аз нямам грижи и с регистратора. То си е на кантар. За съжаление много къси клечки има при китайците. И си иска повече внимание. Аз сега научих някои неща по трудния начин. Иначе за 19 долара дето съм дал преди 3 години кво да ти кажа - заснетото струва за мен стотици пъти повече. И сега пак ще си поръчам една за 13 долара и ще имам и резервни части дори. 

Link to comment
Share on other sites

Преди време бях отворил тема в нашия бит пазар да си продам слушалките, ама се отказах и помолих да се архивира. Има ли чалъм да се измъкне от прахта или да си отворя нова?

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Mockingbird said:

Преди време бях отворил тема в нашия бит пазар да си продам слушалките, ама се отказах и помолих да се архивира. Има ли чалъм да се измъкне от прахта или да си отворя нова?

Дай линк и ще я върна обратно отворена. Спокойно и нова може да отвориш, което ти е по-лесно. :)

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Mockingbird said:

Ето тази е. Предпочитам от архива да е, ама с условие, че ще си имам един безплатен ъп. :)

Готов си - темата само беше заключена, откючих я и вече може да я ъпнеш. ;)

Link to comment
Share on other sites

Искам да купя точило за ножове. Бих бил благодарен на всеки с мнение и опит по темата да го сподели.  Направих нова тема, за да не се разводнява тази.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Мога ли да проверя онлайн какви имоти има вписани дадено лице или трябва да ходя на място някъде? За дядо ми става въпрос. Имам данните.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, w00x said:

Мога ли да проверя онлайн какви имоти има вписани дадено лице или трябва да ходя на място някъде? За дядо ми става въпрос. Имам данните.

https://kais.cadastre.bg/
https://kais.cadastre.bg/bg/Services?InDocumentType=0
Мисля, че тук можеш. 

Link to comment
Share on other sites

Благодаря.
Направих си акаунт, отивам на справките и избирам К23.Извадка от кадастралния регистър на недвижимите имоти с ЕГН, но ми излиза да търся имоти, а не да въвеждам ЕГН.

Някой има ли идея как да поискам справка за всички имоти по ЕГН?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...