Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 11/9/2020 at 11:29 PM, earache said:

Някакви преходници, а-у?

Или направо да му сменя кабела с такъв? На него поне му се разделят 2те... неща.

Не съм виждал такива преходници, това е нещо специфично за HP. За смяната на кабела евентуално ако вътре се разделя на стандартен USB Type-C и отделно захранването вероятно може и да стане, ама кой знае. Доколкото виждам на снимките кабела е твърдо вързан за дока вътре в самата кутия.

Link to comment
Share on other sites

Навремето навсякъде имаше такива комплекти, а поне от година и нагоре вече никъде не мога да открия. Моят вече се натроши отвсякъде, а се връзва перфектно в мъжката тоалетна. Някой да е виждал някъде залежали? Изобщо да е виждал някъде да се продават? Единствено в Хоуммакс има подобни, но са друга класа и са по 100 лева. 

sHIVxNB.jpg

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно никъде не намирам такива, а бяха цяла гама. Явно някой внесе партида и се отказа... Панти пък къде намери, че те са по-ценни от седалките! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Здравейте колеги! Имам въпрос насочен по-скоро към геймърите. От известно време съм решил да се поглезя и да си взема безжичен джойстик за компютъра, като за бюджет съм си определил до 60-70 лв. 
Свикнал съм с layout-а на xbox, но ако има добър вариант съм склонен да се примиря. 
Вече съм купувал и връщал 2 модела на безжични джойстици, защото имаха проблем със свързаността предполагам (грешно отчетени команди и забавяне, като играя фифа предимно и това за мен е неприемливо). 
Разгледал съм може би почти всички варианти и има противоречиви мнения, затова реших да попитам тук ако някой има опит с даден бюджетен модел да сподели. Благодаря предварително!

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, SpI7_FiRe said:

Здравейте колеги! Имам въпрос насочен по-скоро към геймърите. От известно време съм решил да се поглезя и да си взема безжичен джойстик за компютъра, като за бюджет съм си определил до 60-70 лв. 
Свикнал съм с layout-а на xbox, но ако има добър вариант съм склонен да се примиря. 
Вече съм купувал и връщал 2 модела на безжични джойстици, защото имаха проблем със свързаността предполагам (грешно отчетени команди и забавяне, като играя фифа предимно и това за мен е неприемливо). 
Разгледал съм може би почти всички варианти и има противоречиви мнения, затова реших да попитам тук ако някой има опит с даден бюджетен модел да сподели. Благодаря предварително!

 

Ами за 60-70лв защо не си вземеш  направо оригиналния xbox-джойстик,, след като си свикнал layout-а му? За тия пари има втора ръка запазени.

Иначе сега покрай черните петъци и Коледа сигурно ще има и нови по сайтовете за около 90лв. Обикновено на толкова ги намалят.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, deus_pld said:

 

Ами за 60-70лв защо не си вземеш  направо оригиналния xbox-джойстик,, след като си свикнал layout-а му? За тия пари има втора ръка запазени.

Иначе сега покрай черните петъци и Коледа сигурно ще има и нови по сайтовете за около 90лв. Обикновено на толкова ги намалят.

 В момента ползвам жичен xbox джойстик, а за безжичния доколкото знам трябва да се закупи допълнително траснмитер за около 40на лева. Като добавим цената на самия джойстик към 50лв и надхвърля малко сумата, която бих дал.

За кои модели имаш предвид, че са нови за 90 лв?

Гледал съм също така и много хора са с добри мнения за  на logitech модела F710 мисля че беше.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, SpI7_FiRe said:

 В момента ползвам жичен xbox джойстик, а за безжичния доколкото знам трябва да се закупи допълнително траснмитер за около 40на лева. Като добавим цената на самия джойстик към 50лв и надхвърля малко сумата, която бих дал.

За кои модели имаш предвид, че са нови за 90 лв?

 

Това с трансмитера е за старите джойстици. Новите имат вграден блутут и се свързват без допълнителни устройства, стига компютъра ти да има блутут и да е с windows 10. Под "новите" разбирай Модел 1708: това са джойстиците, които вървят стандартно с xbox one s/x. 

В това видео е обяснено: ЦЪК

 

За 90лв имам предвид, че съм виждал чисто нови оригинални ексбокс джойстици по разни черни петъци/коледни промоции и тн.  в сайтове като емаг, озон.бг, едигитал и другите подобни. 

Сега наближава черен петък, 100% ще го има някъде за около тия пари. Иначе втора ръка в олх или във ексбокс-групата във фейса можеш да си намериш запазен за 50-60лв. Но задължително гледай да е модел 1708 или по-нов. Във видеото е обяснено каква е разликата. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, RaptoR said:

Вечната марка мечта... Е са стана мАзало - почнах да ровя...

https://www.scan.co.uk/products/thrustmaster-hotas-warthog-usaf-a-10c-flight-stick-and-throttle-all-metal

С това малко трудно ще играя фифа хаха

Edited by SpI7_FiRe
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, deus_pld said:

 

Това с трансмитера е за старите джойстици. Новите имат вграден блутут и се свързват без допълнителни устройства, стига компютъра ти да има блутут и да е с windows 10. Под "новите" разбирай Модел 1708: това са джойстиците, които вървят стандартно с xbox one s/x. 

В това видео е обяснено: ЦЪК

 

За 90лв имам предвид, че съм виждал чисто нови оригинални ексбокс джойстици по разни черни петъци/коледни промоции и тн.  в сайтове като емаг, озон.бг, едигитал и другите подобни. 

Сега наближава черен петък, 100% ще го има някъде за около тия пари. Иначе втора ръка в олх или във ексбокс-групата във фейса можеш да си намериш запазен за 50-60лв. Но задължително гледай да е модел 1708 или по-нов. Във видеото е обяснено каква е разликата. 

Благодаря ще огледам евентуално ако няма друг вариант.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpI7_FiRe said:

С това малко трудно ще играя фифа хаха


Абе то ясно, не е като и аз да го поръчам, щото ще го гледам като тръба, но пък кроя едни пъклени планове тука... 

Link to comment
Share on other sites

Бях до гребната база на онзи гумаджия и изправих джантата, перфектно е станало. Той се оказа и познат от Рено форума, та си полафихме. Препоръчвам го ако друг има подобен проблем. 

Link to comment
Share on other sites

Понеже от скоро имам конзола и ми е много трудно да играя с джойстик, вчера четох, че джойстиците за xbox конзола използват собствена безжична технология. 

Link to comment
Share on other sites

На някой да му се е прецаквала матрица на телевизор да ме насочи какво точно става? Днес LG-то ми както работеше взе да губи картина и постепенно изчезна като сега се включва и се появяват само някакви ресни. Това ме навежда на мисълта, че не е в захранването, защото се включва, но картина съответно няма, а само ресни. Самия телевизор е на 7 години ако е от значение, чудя се сега дали има смисъл да го ремонтирам или направо да купувам нов.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jozo said:

На някой да му се е прецаквала матрица на телевизор да ме насочи какво точно става? Днес LG-то ми както работеше взе да губи картина и постепенно изчезна като сега се включва и се появяват само някакви ресни. Това ме навежда на мисълта, че не е в захранването, защото се включва, но картина съответно няма, а само ресни. Самия телевизор е на 7 години ако е от значение, чудя се сега дали има смисъл да го ремонтирам или направо да купувам нов.

 

Да не би да не си махнал покривалото:grin:

 

Прати на @pamporov снимка, ще ти помогне, ако може. Ако не - нов, ся поне има избор, та избор...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

В момента, в който правих снимките и той реши да тръгне...

 

59 minutes ago, Lucky Luciano said:

 

Да не би да не си махнал покривалото:grin:

 

Прати на @pamporov снимка, ще ти помогне, ако може. Ако не - нов, ся поне има избор, та избор...

 

Много смешно. :lol: Ами тамън му бях дигнал мерника и да сложа една 65-ца и той взе че заработи, да видим до кога

 

1.jpg

IMG_20201114_201531.jpg

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

От снимката правя изводи че проблема е в мейн борда. там ремонта ще надхвърли 100лв. Ако е в панела - нов ТВ. Матрици не се предлагат като резервна част, а ако се намери, ще е 2 ръка, и на цена....... Иначе ТВ не е лош като модел и изпълнение. Ако пак се прояви дефекта, свържи се с мен да го прегледам в сервиза.

Link to comment
Share on other sites

Ноември 2013 като го купувахме беше от горе долу среден клас, гледах да има тогава всичко, 3Д, смарт. До момента не в давал проблеми, бачкаше си без грешка и работи хубаво, искам да го сменям само заради размера. Бавничък е, но картината ми харесва. Ако стане пак тоя номер, ще го донеса да видим дали има смисъл да се ремонтира, за да го ползвам в спалнята, за хола така иначе ще взимам друг, но да видим кога.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Ся, последно, трябват ли ЗИМНИ гуми или гледат за грайфер? На едната кола нямам зимни, а почти чисто нови летни. Колата се кара от дъжд на вятър, но все пак...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...