Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Има една част от апартамента, в която WiFi-то е много слабо, като цяло и мобилна мрежа много липсва, но това е друг въпрос.

Как се използва wifi repeater и по-добре ли е от друг рутер специално в тая стая? Ползвам vivacom. Ако някой го е правил, има ли предложения и съвет?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

14 hours ago, Antares said:

Готов съм да сложа сериозна сума пари какво правят въпросните Даника - взимат джантата и я занасят на заварчика, който се намира малко зад тях.
Преди да ги продам, кашкавалените 18-ки съм ги носил почти всяко лято при него и е правил чудеса от храброст с тях. Ама понеже не мога да намеря негов телефон, а и самия той работи само с джанта, тоест гумата някой трябва да ти я е свалил преди това - ще се присъединя към препоръката :D Важно нещо обаче е и след заварката джантата да се полира добре, че съм имал случаи с гумаджиите, дето са на светофара на ВСИ - джантата заварена ОК, гумата не залепва добре. Предполагам Даниката се справят :]]

Моите джанти искаха само изправяне. За заварчика не знам. Просто като отида при тях, услугите стават бързо и каествено.

 

49 minutes ago, vikktorpenchev said:

Има една част от апартамента, в която WiFi-то е много слабо, като цяло и мобилна мрежа много липсва, но това е друг въпрос.

Как се използва wifi repeater и по-добре ли е от друг рутер специално в тая стая? Ползвам vivacom. Ако някой го е правил, има ли предложения и съвет?

Най-добре е с втора точка с различно SSID и на друг канал, свързана жично с първия рутер в същата подмрежа.

Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2020 at 8:56 AM, Antares said:

Готов съм да сложа сериозна сума пари какво правят въпросните Даника - взимат джантата и я занасят на заварчика, който се намира малко зад тях.
Преди да ги продам, кашкавалените 18-ки съм ги носил почти всяко лято при него и е правил чудеса от храброст с тях. Ама понеже не мога да намеря негов телефон, а и самия той работи само с джанта, тоест гумата някой трябва да ти я е свалил преди това - ще се присъединя към препоръката :D Важно нещо обаче е и след заварката джантата да се полира добре, че съм имал случаи с гумаджиите, дето са на светофара на ВСИ - джантата заварена ОК, гумата не залепва добре. Предполагам Даниката се справят :]]

 

+1 за този човек. И аз бях карал едни джанти (само за изправяне) при него и дори гумаджията беше очарован колко добре се е справил :)

Link to comment
Share on other sites

Как се нарича (техническо наименование) и каква е причината за завихрянето в краищата на крилата на самолета.

samoleti1.jpg

Edit:

И сам си намерих отговора. За любопитните е wingtip vortex.

Edited by puF4o
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, puF4o said:

Как се нарича (техническо наименование) и каква е причината за завихрянето в краищата на крилата на самолета.

samoleti1.jpg

Edit:

И сам си намерих отговора. За любопитните е wingtip vortex.


Не бе!!! Челен пример за кемтрейлс!!!

Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2020 at 11:34 PM, alchemy said:

Най-добре е с втора точка с различно SSID и на друг канал, свързана жично с първия рутер в същата подмрежа.

Това не звучи особено seamless. Предполагам като отидеш на мястото с лош уайфай, трябва ръчно да се вържеш на другия SSID?

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, earache said:

Това не звучи особено seamless. Предполагам като отидеш на мястото с лош уайфай, трябва ръчно да се вържеш на другия SSID?

 

И аз това си мислех, но после се сетих, че повечето устройства избират wifi с най-добър сигнал и може би това е идеята. 

За момента не съм се спрял на решение, защото и контактите са ограничени и правя схеми кое къде ще е най-добре да стои спрямо наличните контакти.... 

Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2020 at 10:28 PM, vikktorpenchev said:

Има една част от апартамента, в която WiFi-то е много слабо, като цяло и мобилна мрежа много липсва, но това е друг въпрос.

Как се използва wifi repeater и по-добре ли е от друг рутер специално в тая стая? Ползвам vivacom. Ако някой го е правил, има ли предложения и съвет?

 

Аз съм в къщи така,използвам репийтъри на Tp link,въпреки че рутера е доста мощен в детската стая няма покритие.Няма възможност при мен да го закача жично(по добрия вариант).Работят като отделни мрежи,удължителя хлапето я кръсти Хогуортс 5G( Хари Потър) а втория ми е в гаража.Работят безгрижно и надеждно,скоростите са прилични обаче са надолу от тази на главния рутер.Не съм сигурен дали е точно правилния начин,ама при мен работи добре.

Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2020 at 10:28 PM, vikktorpenchev said:

Има една част от апартамента, в която WiFi-то е много слабо, като цяло и мобилна мрежа много липсва, но това е друг въпрос.

Как се използва wifi repeater и по-добре ли е от друг рутер специално в тая стая? Ползвам vivacom. Ако някой го е правил, има ли предложения и съвет?

 

Ако рутерът ти е за смяна, си вземи направо една mesh система вместо да се занимаваш с репитъри и удължители.

Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2020 at 11:25 PM, RaptoR said:


Не бе!!! Челен пример за кемтрейлс!!!

Помислих си, че може да стане грешка с тази картинка, защото има бая неща, които се случват около един самолет в полет, но аз исках да разбера за завихрянето на върха на крилото, не зад самолета.

Ето още една статия за него кога се получава. Wingtip vortex

KJRCi.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Mockingbird said:

А защо като отделни мрежи, а не като една? 

 

Защото в зона на препокриване забелязах,че устройствата се "шашкат" и по някога остават на рутера с по-слабия сигнал незнайно защо.Като са с две различни имена се прехвърлят на тоя с по-силен сигнал.Мен лично не ме бърка изобщо,работи си безгрижно и така,не съм се заигравал с настройките.

Link to comment
Share on other sites

Обмислям смяна на рутера вкъщи, че тоя TP-Link Ми лази по нервите. Дропва интернета когато си поиска. Та кажете някакъв читав до към 150лв ? 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kotora said:

Обмислям смяна на рутера вкъщи, че тоя TP-Link Ми лази по нервите. Дропва интернета когато си поиска. Та кажете някакъв читав до към 150лв ? 


В Емаг Асуси колкото щеш. Ама гледай да хванеш някоя промоция. Изчакай ако можеш петъка

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kotora said:

Ейй, добре ме подсети, че наближава черен петък. Ще изчакам :) 


Там ще удариш много добра цена - падат под 100 лева

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kotora said:

Обмислям смяна на рутера вкъщи, че тоя TP-Link Ми лази по нервите. Дропва интернета когато си поиска. Та кажете някакъв читав до към 150лв ? 

https://www.senetic.bg/product/RBD52G-5HACD2HND-TC

Link to comment
Share on other sites

Това, с тея вградени антени какъв обхват има?

Че сега съм с един анус и нещо не съм много доволен. Ползвам и два репитъра на тъплинк и единия от тях определено дропи, а уж има добра връзка към рутера. И май ми се струва, че ще го сменям с нещо такова или такова

Това ми е втори асус рутер, и определено не е това което очаквах от него. Предишния ми беше чук (по-стар и наполовина по-бавен) , но този нещо не е окей. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, kotora said:

Обмислям смяна на рутера вкъщи, че тоя TP-Link Ми лази по нервите. Дропва интернета когато си поиска. Та кажете някакъв читав до към 150лв ? 

 

Само безжичния ли дропи или и жичен? На каква честота?

 

2 hours ago, Mockingbird said:

Това, с тея вградени антени какъв обхват има?

Че сега съм с един анус и нещо не съм много доволен. Ползвам и два репитъра на тъплинк и единия от тях определено дропи, а уж има добра връзка към рутера. И май ми се струва, че ще го сменям с нещо такова или такова

Това ми е втори асус рутер, и определено не е това което очаквах от него. Предишния ми беше чук (по-стар и наполовина по-бавен) , но този нещо не е окей. 

 

През последните 1-2 години виждам доста негативни отзиви за Асус-ите. Един колега пък е с такъв от 3-4 години сигурно и "всичко му е перфектно, нямам абсолютно никакъв проблем, много съм доволен", докато в един момент се разбра, че той периодично (веднъж месечно) си рестартирал рутера, че му спирал интернета изведнъж. На него обаче не му пречело и затова "всичко е перфектно". :D Та "перфектното" за един, може да не е "перфектно" за друг.

Link to comment
Share on other sites

Евтин вариант е да се качи едно OPENWRT на ТПЛИНК-а и да се настрои както трябва.

Иначе хубва обхват се постига с няколко АП-та с намалена сила на излъчване(облъчване), но с кабел за всяко от тях.

Ако ти 'дропи' от претоварване - има няколко варианта със PFSENSE , към които да вържеш АП-та.

Link to comment
Share on other sites

Нямам опция кабели, именно за това съм с репитъри. Иначе знам какво да направя. Определено не е от претоварване. Според мен драмата е от асус-а, ама ще го мъча до последно. 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Mockingbird said:

Нямам опция кабели, именно за това съм с репитъри. Иначе знам какво да направя. Определено не е от претоварване. Според мен драмата е от асус-а, ама ще го мъча до последно. 


Взимаш ТОВА и решаваш всички проблеми завинаги!!! Велико е! Аз в банкя години наред не можех да реша проблема с къщата, втория етаж, па двора, па палубата, па павилиона... Накрая брат ми се ядоса при едно идване от Англия, запали колата и се върна с това. Точно както каза той, сега и в няколко съседни двора има нет. 

Link to comment
Share on other sites

Изпадна ми една оферта за Redmi AX6 за 120лв от един колега. И мисля него да взема.Малко е Overkill, Но ще мога да го ползвам още дълги години. Този ТП линк е на 5-6.   

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...