Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Виж тази оферта.

Без ОС и трафик 30TB (дано стигне) е €168.99 (няма setup fee).

Или сам си инсталираш ОС, или без промяна в цената, избираш VMWare vSphere ESXi 6.7 и вътре "напъхваш" каквото си поискаш.

 

Leaseweb-server.png  Leaseweb-server-2.png

 

Quote

Да си взема 3950х с хубаво охлаждане и да го ОС до 4.3- 4.5 и ще ми струва към €1000

На какво дъно и с колко памет?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 2/14/2020 at 12:55 PM, plameni said:

На какво дъно и с колко памет?

В момента ползвам 64GB RAM ще си ги прехвърля в новата машина. В момента сохлаждам 8700к със Noctua HN - D15 и с едни планки за АМД ще мога да го по ползвам и за новия процесор.

 

Евтините варианти са:

-Gigabyte X570 Aorus Elite WiFi - 430лв  - Фаворит

-Asus Prime X570-P - 341лв

 

Скъпите:

-ASUS ROG Crosshair VIII Hero - 924лв

-MSI X570 Godlike - 1385лв 

 

Малко не виждам смисъл в скъп охладител (300-400лв) и скъпо дъно, поради просттата причина, че 350лв за охлаждане и 600лв повече за хубаво дъно и сумата нараства значително и почваме да се приближаваме към 3960х к-т

Та реално, за да получа 20-30% повече производителност от ОС ще дам 1000лв повече, а за малко повече пари се доближаваме до 8 ядра повече. 

 

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Неслучайно питах за дъното и паметта. Интересно ми беше какво калкулираш в сумата €1000.

От питането ти бях останал с впечатление, че 256GB RAM са задължителни, но се оказва, че и това не е така.

Четирите дъна са с по 4 слота, т.е. можеш да сложиш макс. 128GB и то ако твоята памет е 2х32. Ако обаче е 4х16 оставаш с 4 пъти по-малко от първоначално обявеното.

Кое всъщност е критично за твоя тест - брой ядра, памет, честота?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MaiconDogg said:

Имам няколко декара земеделска земя в Перущица за продан . Някой знае ли фирми които изкупуват земи на добри цени , та да не обикалям по сумати места .

Точно ти казва Магданоза! Тея фирми, изкупуват на смешни цени. Някой съсед по парцел търси. Всички искат да си купят съседното място. Разбрете се и действай. Местен арендатор също, дори да не сте съседи по парцели.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, plameni said:

Кое всъщност е критично за твоя тест - брой ядра, памет, честота?

 

Това ми трябва основно, не ми трябва 20 ядрен процесор на 2.2ghz, защото е е значително по- бавен от 3950х на 4.3ghz. Към момента няма да използвам повече от 64GB (4х16GB)

В момента ползвам 8700к сток на 4.3 и чат пат на 4.5ghz, и ще ми отнеме 35дни да нон стоп работа да си сметна решението. Търся нещо 2-3х по- бързо, за да съкратя време и защото ще го иползвам в бъдеще също. Не съм много на вътре, но до колкото разбрах обявения от АМД боост до 4.7ghz на 3950х се пуска за кратки моменти... ? Не като сегашниия ми процесор да му зададеш 47x multiplier и с добро охлаждане да си бачкаш на на макс бооста.

Та 16 ядра по сток дори 4ghz или 16 ядра по 4.3 няма да окаже кой знае ква разлика във времето. Единстветно ако увеличим броя ня ядрата ще е супер 

It's more or less proportional to the number of physical cores multiplied by the frequency they run on (very slight performance penalty for many cores, some differences between CPU generations, home CPUs may have boost which makes things a bit faster).
Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, exabyte said:

Къде да оставя един UPS за диагностика? 

 

Ако е мощен и скъп - Еврогруп33. Ако е евтин и батерията му е над 2 годишна - купи си нов.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, dvdrw said:

 

Ако е мощен и скъп - Еврогруп33. Ако е евтин и батерията му е над 2 годишна - купи си нов.

 

Да и аз само за тях се сетих, но имам спомен, че държат високи цени.

UPS-а е Eaton 1100 и уж би трябвало да си заслужава...

Link to comment
Share on other sites

Да, не са лоши ups-ите. Какви са му симптомите? Няколко у-ва сме карали при тях за ремонт (над 2kV), като се оказаха според тях с проблеми с инвертора и още нещо си. Части нямало и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Тея в Еврогруп пък кога взеха да разбират от ЮПС-и......Отвори го, измери си акумулаторите с мултимер и ако са скапани си купи нови. Иначе го мятай в коша и си купи нов.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, jozo said:

Тея в Еврогруп пък кога взеха да разбират от ЮПС-и......Отвори го, измери си акумулаторите с мултимер и ако са скапани си купи нови. Иначе го мятай в коша и си купи нов.

 

За 'кога' - доста отдавна...  UPS-a е към 250-300 лева нов. Ако ремонт + батерия му се вържат наполовина, защо не...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dvdrw said:

 

За 'кога' - доста отдавна...  UPS-a е към 250-300 лева нов. Ако ремонт + батерия му се вържат наполовина, защо не...

 

Като търговец ги разбират - като сервизна дейност не бих казал. За това казвам ако са акумулатор/и, сменяш и готово, ако или не, няма какво да се занимава човек.

 

За какво се ползва тая машина? Ако е за PC всеки един евтин китаец върши прекрасна работа.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Някой има ли машинка за  фрапе?

Колебая се между ръчна/стояща и разпенител. Мисля, че разпенитела е тъпо, защото пяната остава в машинката и трудно може да се прехвърли в чаша за консумация.

Link to comment
Share on other sites

Някой да има пералня и сушилня Beko или Gorenje? Трябва да купя два уреда тея дни, като са за място, където няма да се ползват постоянно и нещо 2000 за Бош не ми се дават, ама никак. В момента има някакво промо в Технополис за 1200лв. два уреда и от друго място, откъдето пазарувам обикновено, пак за тея пари /с 30лв. отгоре/ ми предлагат варианти на Gorenje. Та чуденката ми е между тези двете марки. Плюсът на Beko e 5 години гаранция, което по-скоро не ме вълнува...

Link to comment
Share on other sites

В квартирата съм с пералня Беко. Не е лоша, но... Няма отделна настройка за температура а всичко е вкарано в програмите. Повечето програми имат 2 режима: 20 или 40 градуса... Почти всички съвременни дрехи се перат на 30. Ползвам много хубави препарати и на 20 се изпират перфектно, но дразни. Другото е дължината на програмите. Има една бърза от 28 минути. Всички друго са по 2 часа и нещо... На твое място бих си взел Миеле втора ръка. Има на няколко места в Пловдив където ги внасят и ремонтират. Дават и гаранция прилична. Там поне имаш сума ти опции.

Link to comment
Share on other sites

Всички модерни перални вече имат дълги програми май. Моята е Сименс и програмите за памук са по 3 часа.
Гледах миналата година един модел на Бош - същата работа. Програмите по 3-4 часа.

Link to comment
Share on other sites

С тва Беко голям майтап имахме. Историята е, че имахме хладилник Беко, който на 2 години и два месеца се развали. Изтекла гаранция, трябва дя се викя техник. С жената седнахме на семеен съвет и решихме, че вместо да го правим ще купуваме нов. Поръчахме си ние хладилник който щеше да дойде след два дни и съответно на втория ден след поръчката тръгнахме да изхвърляме Беко-то. Довлачихме го до коридора от кухнята и спряхме да си починем. През това време жената вика, абе я да му намеря книжките, че ако някой реши да го прибере от боклука и реши да си го прави може да му потрябват. Намери ги тя и като се зачетохме се оказа, че хладилника е с 3 години гаранция. Съответно ние WTF... Обадихме се на гаранционния сервиз, дойдоха момчетата и го оправиха така както беше довлачен до коридора, нещо там му смениха компресора май. Половин час след тях се обадиха, че ни карат новия хладилник. Накрая Беко-то го подарихме на кумът ни. Тъ това ми е сблъсака с тая марка и той е положителен.

Link to comment
Share on other sites

Beko имам съдомиялна - изгоря ми индикатора за работа, който в последствие се оказа, че е техен патент. От сервиза са пълен таш*к. За съжаление същите са и за Горенйе. Сложиха ми няква ламба, колкото да свети, ама не е оригинална. Писах на Беко - никакъв отговор.

Beko имам пералня. Добре се държи. Също има 28 мин програма, която ползваме всекидневно.

Сушилнята ни е Бош, няма за нагласяне на температурите и доста се чудих как да сушим бебешки дрехи..... Но това е малко като при Джиесемите - изтървеш ли го веднъж и повече не ти пука :D

В заключение: не съм доволен от сервиза на Беко, в частност това са България Сервиз и това не е единичен случай, казвал ми е представител на Горенйе да не се занимавам с тях, а да пиша директно на Горенйе. Но можеш пък да хванеш някоя промоция +5 години гаранция. Което пък си е далавера. Да го имаш.

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

България сервиз са тотален та*ак.
Носих си прахосмукачката за извънгаранционен ремонт, защото уж са официален сервиз за Miele.

Чаках 1 месец да я оправят и на всичкото отгоре си личеше, че не е пазена, защото имаше разни мръсни дирюги по корпуса. Изчистиха се, но не мисля, че е това начина.

Miele да вземат да си сменят сервизите. Не може да продаваш толкова скъпи уреди и да ги оправят същите хора, които оправят микровълнови фурни с цена 50лв. Ясно е, че като функционалност са еднакви, но просто самото отношение към продукта трябва да е различно за тези цени.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Lucky Luciano said:

Дай сега пак за Gorenje - от кое си доволен и от кое не. Нещо дефектирало ли ти е или не?

 

Gorenje и Beko се обслужват от България Сервиз.

Когато имах производствен дефект на котлон Gorenje, един човек ми каза да не се занимавам с България Сервиз.

Имам проблем със съдомиялната Беко, но се оказа, че пак същите  се занимават. И никаква не я свършиха. Жалко, че и от Беко нищо не ми отговориха.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, w00x said:

Miele да вземат да си сменят сервизите. Не може да продаваш толкова скъпи уреди и да ги оправят същите хора, които оправят микровълнови фурни с цена 50лв. 


Логика, сър....

=========================

 

За БЕКО - аз съм човек с много консервативни убеждения и респективно тая марка я отсвирих от ден едно като разбрах какво и що. НО - оказва се, че се поддържа масово у нас и имат пълна гама части за всичко. Което, вЕрвайте ми, е от огромно значение. Също така отзивите за уредите им са предимно позитивни. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...