Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

12 hours ago, Lucky Luciano said:

Нещо не бачка. Всичко дава, че нямало архив.

 

Ако няма, значи адреса, който проверяваш, не са му правили бакъп копия.

 

Archive.org  не са супермени, че да архивират целия съществувал интернет досега :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, винаги сте помагали като съм имал нужда та...
Някой с проверен майстор фаянсаджия, който първо да не реже глави откъм цена, да е "наличен" възможно най-скоро а не лятото.
И може би най-важното да е склонен да довърши работа започната от друг. Че се случиха едни истории грозни с прединшния ми майстор и сега търся някой да довърши баня и тоалетна и да направи от-до коридор.

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Много трудна задача с тоя фаянсаджия..... Трудно идва който и да било, камо ли да е евтино и качествено. За това 2018 виках неволята и се научих сам да си правя банята.

Link to comment
Share on other sites

0890944511- Христо - Като пари ми взе по-малко отколкото други искаха. Като качество на работа и коректност съм общо взето доволен. За разположение и други подробности ще трябва да го чуеш.

Link to comment
Share on other sites

Прахосмукачката засмука вода и сега вие докато работи.

3 дена я бях оставил да съхне. Някой има ли идея как може да се отремонтира лесно (ако може) или да ми предложи сервиз, който ще я погледне?

Прахосмукачката е Miele. Търсих сервиз в Пловдив, но са само в София.

Link to comment
Share on other sites

За смяна на лагерите най-вероятно. Мотора е капсулован. При някои върви ТНТМ, ама при Миеле-то ...... Нов мотор ще е скъп. Бих могъл да я отворя и да погледна.

Link to comment
Share on other sites

Супер. Надявам се наистина да са лагерите и да могат да се сервизират, защото си работи, но вие. Утре мога да ти я докарам?

Нов мотор е 400лв.

Link to comment
Share on other sites

Няма значение колко е новият мотор. Лагерите са левчета. Стига да не е капсулован в смола и да не е на втулки, прави се.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, gado said:

Няма значение колко е новият мотор. Лагерите са левчета. Стига да не е капсулован в смола и да не е на втулки, прави се.

 

 

Дано са само лагерите и да могат да се ремонтират. Моторът изглежда така:

 

https://www.espares.co.uk/product/es1642079

 

Не знам дали нещата, които си написал, могат да се видят от тези снимки.

 

 

Just now, pamporov said:

Мини вторник, утре не е сигурно дали ще съм там.

 

Добре. Ще дойда Вторник към 10 и нещо. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някой занимавал ли се е с паркоместа? Питам понеже изведнъж разбирам какъв чеп са ни подготвили - обявили ни местата пред блока на конкурс като места в детска градина с точки... Естествено телефона никой не го вдига, понеже шибаните клатикурци са шибани клатикурци и за 2 стотинки работа не вършат, аз не мога да видя как мога да се сдобия със заявление и най-важното - чудя се дали има смисъл да се занимавам. Но просто усещам какви проблеми предстоят - тотален шитсторм ще настане. 

Link to comment
Share on other sites

Нали имаше гараж?

Иначе е голяма простотия с тия места. Вярно, че паркирането в общите места не е гарантирано за всички. Обаче така местата стават по - малко понеже са постоянно заети. Има хора които паркират само през деня или само през нощта. По този начин обаче са заети 24/7. Много добре беше това с премахването на гаражите, но тази простотия със скобите...

Link to comment
Share on other sites

Just now, netrootbg said:

Нали имаше гараж?

Иначе е голяма простотия с тия места. Вярно, че паркирането в общите места не е гарантирано за всички. Обаче така местата стават по - малко понеже са постоянно заети. Има хора които паркират само през деня или само през нощта. По този начин обаче са заети 24/7. Много добре беше това с премахването на гаражите, но тази простотия със скобите...

 

Аз гараж имам слънце, но имам две коли. При нас беше редно отдавна да се въведе ред, защото нещата отиват вече на бой. Научили се разни простаци, работещи в региона да си оставят колите на блоковия ни паркинг и така от тъмно до тъмно. Хората са бясни. Титюков преди изборите агитираше с идея да се прегради отзад с бариера, което също си бе безумие по презумпция, ама нали требе да се гласува... 
Какво ме притеснява мен - аз мога винаги втората кола да си я държа пред гаража, но подозренията ми са, че освен, че ще искат пари за нашите места (никъде нищо не пише до момента), ще почнат да минават и да глобяват. И тогава вече ще има Боят настана! 
Иначе си прав, че скобите е възможно да държат празни места по цял ден, но това са измислили "умните". Не е като да няма хайлази на служба и на заплата, които спокойно могат да глобяват нарушители (на нас да се дадат пропуски, че сме живущи), да не говорим пък на улицата откъм училището - тука около блока има целодневна работа за поне един човек! И ще си вади заплатата петорно. 

Link to comment
Share on other sites

Мястото пред блока не е твое, че да се дразниш на хора които паркират там. И аз виждам зор да паркирам пред вкъщи, но нищо не мога да направя. Живея на оживено място. Построиха се и сумати ти кооперации в района и всичките са без гаражи.

Пред гаража бе можеш да си държиш колата. По закон е забранено и могат да ти лепнат глоба ;). Това съм го проверявал понеже имам големи спорове по темата с един индивид.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RaptoR said:

Някой занимавал ли се е с паркоместа? Питам понеже изведнъж разбирам какъв чеп са ни подготвили - обявили ни местата пред блока на конкурс като места в детска градина с точки... Естествено телефона никой не го вдига, понеже шибаните клатикурци са шибани клатикурци и за 2 стотинки работа не вършат, аз не мога да видя как мога да се сдобия със заявление и най-важното - чудя се дали има смисъл да се занимавам. Но просто усещам какви проблеми предстоят - тотален шитсторм ще настане. 

 

Аз имам наето място от Юни месец. Не разбирам обаче каква ти е чуденката. :)

Link to comment
Share on other sites

Отиваш в общината в района, дето живееш. Казваш на охраната за какво си, той те праща в стаята с мисирите, дето отговарят за тая простотия.

Там в стаята има схема на местата. Казва ти кои са свободни/ за кои може да кандидатстваш. Разбирате се за мястото и ти дава бланка /заявление /нещо си да попълваш.

Същата схема + други щуротии като обявление и заповед трябва да има и на сайта на общината /пак районната/.

Попълва се заявлението +прилага се копие на лична карта, нотариален акт, голям талон и жълта книжка. Това по спомен.

И не не е безплатно. Имаше такса дето кандидатстваш, към 50лв + към 20 лв на месец. Може да варират според района, не знам.

Минава срокът за кандидатстване, събират се комисия от мислители и почват да смятат кой получава място и кой-не.

Това ако са кандидатствали повече хора за 1 място. Съответно гледат и дали кандидатствалите отговарят на изискванията. Сключваш договор за наем за определено време.

След което минават мисирите със скобите, слагат ги 1 към гьотере и изчезват. По някое време може да минат и да боядисат разделителни линии между местата.

Ако е много зле самата улица, по някое време може в последствие и да минат да закърпят дупките.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, netrootbg said:

Построиха се и сумати ти кооперации в района и всичките са без гаражи.

Това не мога да го разбера как е възможно в 21-ви век да се разрешава строеж на жилищни сгради без задължителния минимум подземни гаражи. :wtf:

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, netrootbg said:

Мястото пред блока не е твое, че да се дразниш на хора които паркират там. И аз виждам зор да паркирам пред вкъщи, но нищо не мога да направя. Живея на оживено място. Построиха се и сумати ти кооперации в района и всичките са без гаражи.

Пред гаража бе можеш да си държиш колата. По закон е забранено и могат да ти лепнат глоба ;). Това съм го проверявал понеже имам големи спорове по темата с един индивид.


Никъде не съм казвал, че е мое, но следва всичките места да са на блока. Точно това се опитват в момента да организират, но естествено надушвам как в основата стоят пари. Именнно тоя момент с втората кола пред гаража, като мястото отпред  не е на улицата, нито тротоар ме тревожи. Да не стане да дойде някой с жилетка да ми се ерчи, щото ще стане тогава фаталити.
 

Just now, w00x said:

 

Аз имам наето място от Юни месец. Не разбирам обаче каква ти е чуденката. :)

 

Чуденката колегата долу добре ми отговорил. Всъщност затова цял следобед се опитвам да се свържа с дебилите на официален телефон ама нЪли.... Как щи дигнат като има мЪди за драпане и шунди за чесане... Какво исках да ги питам и досега да съм забравил:

1. След като имам гараж мога ли да кандидатствам - тук едно да или не приключва разговора. 
2. Поради що не откривам никъде заявление онлайн (всички други видове има, това не), за да не ходя като кретен да дращя с химикал там. 
3. Ще имам ли проблем с мястото пред гаража си.

 

Just now, chasti said:

Отиваш в общината в района, дето живееш. Казваш на охраната за какво си, той те праща в стаята с мисирите, дето отговарят за тая простотия.

Там в стаята има схема на местата. Казва ти кои са свободни/ за кои може да кандидатстваш. Разбирате се за мястото и ти дава бланка /заявление /нещо си да попълваш.

Същата схема + други щуротии като обявление и заповед трябва да има и на сайта на общината /пак районната/.

Попълва се заявлението +прилага се копие на лична карта, нотариален акт, голям талон и жълта книжка. Това по спомен.

И не не е безплатно. Имаше такса дето кандидатстваш, към 50лв + към 20 лв на месец. Може да варират според района, не знам.

Минава срокът за кандидатстване, събират се комисия от мислители и почват да смятат кой получава място и кой-не.

Това ако са кандидатствали повече хора за 1 място. Съответно гледат и дали кандидатствалите отговарят на изискванията. Сключваш договор за наем за определено време.

След което минават мисирите със скобите, слагат ги 1 към гьотере и изчезват. По някое време може да минат и да боядисат разделителни линии между местата.

Ако е много зле самата улица, по някое време може в последствие и да минат да закърпят дупките.


Ясно, много благодаря за разяснението. Могат да ме погалят по кайсиите. Следва да видим какви панаири ще последват, защото залагам каса бира, че ще са много. Но след като ще скубят хората ще ги попилея аз оттук насетне ако има проблеми. Защото досега никой никога не е чистил вътрешната улица (не че има сняг де, за миене е смях да говоря даже). Шахтите задръстени - дойде ли вода сме до глезените.  Иначе Титюков понеже е в съседен вход и улицата ремонтираха и шахти инсталираха, и детска площадка направиха... Туй още преди 10 години. Но сега като ще цуцат хората, ще ги разпилея от жалби нон стоп и ще си ги събирам. Понеже както казва селският поп - аз време продавам след 12

Link to comment
Share on other sites

Just now, Godfather said:

Това не мога да го разбера как е възможно в 21-ви век да се разрешава строеж на жилищни сгради без задължителния минимум подземни гаражи. :wtf:

 

Ей тука между блоковете искат да направят кооперация, върху току-що изградената детска площадка по Евро проект. Ако го построят ще стане така, че 3 блока ще си станах много близки. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Godfather said:

Това не мога да го разбера как е възможно в 21-ви век да се разрешава строеж на жилищни сгради без задължителния минимум подземни гаражи. :wtf:

Че то такива примери са безкрайно много. Един пример да ти дам върху който имам доста наблядение и участие дори. На мястото на малък имот(300кв. м.) имаше 2 малки къщи. Даже в едната не живееше никой, в другата едно семейство. На въпросното място изникна 7 етажна кооперация. Разполага със 17 апартамента + 3 магазина + кабинет. Общо има 6 подземни гаража. И това е добре, че ги има. Съседните коооперации са по същият начин и повечето нямат дори и един гараж. За капак и мястото е много оживено. Така си е в целият град.

 

 

Just now, RaptoR said:

 

Мястото пред блока ви, може да стане ваше ако го купите. Докато е общинско е на всички и няма как нито бариера да сложите, нито нищо. Видя ли какво ти писах за паркирането пред гараж. Забранено е. Спокойно може да минат и да ти напишат акт. Без значение е дали гаражът е твой или не.

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikktorpenchev said:

 

Ей тука между блоковете искат да направят кооперация, върху току-що изградената детска площадка по Евро проект. Ако го построят ще стане така, че 3 блока ще си станах много близки. 

Не е върху детската площадка, комшу. Дали си обърнал внимание, че между площадките има едно петно със стари, бетонени кашпи, което изобщо не е пипано и облагородявано? За него става въпрос. И до колкото знам, не става въпрос за кооперация а за търговски обекти.

Link to comment
Share on other sites

Just now, gado said:

Не е върху детската площадка, комшу. Дали си обърнал внимание, че между площадките има едно петно със стари, бетонени кашпи, което изобщо не е пипано и облагородявано? За него става въпрос. И до колкото знам, не става въпрос за кооперация а за търговски обекти.

 

Направи ми впечатление, че няколко участака не ги барнаха, това важи и за площта между тротоара и блоковете откъм булеварда. Още тогава ми направи впечатление, но реших да не се вкарвам в конспирации. И търговски обект да е, пак е прекалено близо. Прави ми впечатление старите блокове - в Тракия, там където съм живял, има си място за площадка, има си място и за паркинг. Ако си минавал покрай Кауфланд към Форума по малките улички - там има беседки, дръви, има и лози - лятото е много красиво и топло. За мен не е редно да се презастроява така и да се концентрира на едно място. Това го знае всеки тийнеджър играл някакъв симулатор от вида на Сим Сити или Ситис Скайлайн.

 

Относно паркоместата. Съгласен съм с @netrootbg че като си купиш мястото и сложиш скоба, то е заето 24/7, но докато те няма, някой може да ползва мястото. Аз спирал така в продължение на няколко месеца пред един блок, всеки път когато ходя до поликлиниката в Кичука, също спирам така. На място, на което си спира колата собственик на блока зад него. Мястото обаче не е негово, то е общинско. И аз като гражданин, имам право да го ползвам.

 

Относно гаражите. Дори и когато ги има, не всеки си купува. Някои ги купуват и после ги дават под наем, а колите им стоят на пътя. Много хора от старите блокове имат гаражи, но ги ползват за склад или магазин, а колите са евентуално на пътя или в най-добрия случай - пред гаража (освен ако не е магазин). 

Screen Shot 2020-02-11 at 21.44.49.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...