Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

6 hours ago, RaptoR said:

Нещо е станало с един от дисковете ми... Мога да чета и копирам от него, но не ми дава да запиша и/или изтрия каквото и да е. Какво може да е това???

 

Сръбски вирус, ще да е!:grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

34 minutes ago, vikktorpenchev said:

И аз имам един външен на МАКА не мога да пиша, пишеше в нета, че маковската система не се кефи на ntfs

 

За да се разпознае NTFS на macOS, трябва да сложиш допълнителна програма.

Link to comment
Share on other sites

Два от трите ми външни диска са със система exFAT, което си признавам нищо не ми говори. Този с проблема е единият от тях. Третият си е NTFS и в неговите настройки има секция SECURITY, а при другите два такава няма. Един вид не знам какво да правя все още...

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, RaptoR said:

Два от трите ми външни диска са със система exFAT, което си признавам нищо не ми говори. Този с проблема е единият от тях. Третият си е NTFS и в неговите настройки има секция SECURITY, а при другите два такава няма. Един вид не знам какво да правя все още...

Изглежда диска ти е минал в write-protected режим. Може да е заради проблеми с лоши сектори, може да е заради неправилно изключване.

Опитай да го конвертираш в NTFS. Отваряш Command Prompt като Administrator и изпълняваш следната команда:

convert <drive letter>: /fs:ntfs

Ако има някакви проблеми би трябвало конвертирането да ги покаже, но пък също така можеш да му направиш и един чекдиск.

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Godfather said:

Изглежда диска ти е минал в write-protected режим. Може да е заради проблеми с лоши сектори, може да е заради неправилно изключване.

Опитай да го конвертираш в NTFS. Отваряш Command Prompt като Administrator и изпълняваш следната команда:

convert <drive letter>: /fs:ntfs

Ако има някакви проблеми би трябвало конвертирането да ги покаже, но пък също така можеш да му направиш и един чекдиск.

 

 


Чекдиск и Сентинел показват перфекция. Миналата нощ нещо е станало, защото сутринта като се събудих абсолютно странно една от помпите на аквариумите ми бе изтървала. Дълго е за обяснение, но става само при спиране на тока, което би следвало да накара и другата да изтърве. Малко по-късно се оказа, че непоправимо е повреден електронния пресостат на хидрофора ми - носих го заедно с помпата и се оказа цялата му електроника. Всичко това ме навежда на мисълта, че нещо е изпаткало по тоците през нощта, като явно не е точно токов удар, а нещо различно, тъй като дори компютрите не бяха загаснали. Та понеже не виждам как сам бих могъл да сътворя тая каша и то без да разбера свързвам и тая работа с тези събития... 

ЕДИТ: CONVERT is not available for EXFAT drives....

Link to comment
Share on other sites

Значи пробвай следните команди отново в същия Command Prompt:

diskpart

list volume

select volume (тук слагаш буквата на диска, примерно d)

attributes volume clear readonly

exit

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dunc said:

Докато сме на Command Prompt, да попитам- каква може да е причината, за да не ми го отваря?

 

Никога не ми се е случвало. Сигурен ли си, че exe файлът е там, а не е заминал някъде по някаква причина? :)
Пробвай да пуснеш Power Shell като алтернатива на CMD.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, w00x said:

 

За да се разпознае NTFS на macOS, трябва да сложиш допълнителна програма.

 

Знаеш ли конкретно коя е да не търся или само си чувал, че така става?

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли, дали търговиите на брезовско шосе и борсата на Първнец работят! 

И дали ще срещна проблеми, ако отида към някоя от двете!?

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Ton4o said:

Някой знае ли, дали търговиите на брезовско шосе и борсата на Първнец работят! 

И дали ще срещна проблеми, ако отида към някоя от двете!?

 

Нищо не работи, а до Първенец да стигнеш минаваш КПП.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

 

Нищо не работи, а до Първенец да стигнеш минаваш КПП.

 

А до Брезовско шосе, имам предвид, точно тези складове, които продават храни. Минавал ли си, да провериш?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ton4o said:

 

А до Брезовско шосе, имам предвид, точно тези складове, които продават храни. Минавал ли си, да провериш?

 

Индивидуално за всеки склад не мога да ти кажа, тъй като е въпрос на решение и риск. Много хора работят, спазвайки санитарни мерки. Болшинството обаче са затворили. Не съм ходил нататък, защото нямам нужда, която да е над риска за мен самия. Съветвам те ако нямаш някакви крещящи нужди да не обикаляш излишно.  

Link to comment
Share on other sites

Повечето складове на Брезовско шосе работят. През ден съм там. Клиенти почти няма, персоналът е редуциран до минимум, а рискът според мен е не по-голям отколкото в големите и малките магазини.

Edited by Mobi
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobi said:

Повечето складове на Брезовско шосе работят. През ден съм там. Клиенти почти няма, персоналът е редуциран до минимум, а рискът според мен е не по-голям отколкото в големите и малките магазини.

 

Благодаря ти!
Аз затова искам да отида, точно там, защото няма да се налага да влизам между много хора в затворено пространство и да се налага да пипам ръчна количка - а там всичко е отвън, спираш с колата пред тях, хвърляш в багажника и довиждане!

Link to comment
Share on other sites

Трябва да ремонтирам отвън една стена на таванските стаи. Незнам дали работата е за алпинисти или не.
Ще трябва да се смени ламарината, която е 8х1.5м. На едно място има тръба с кабели от която имам съмнения, че просмуква.
На същото място има малка стена измазана, но е силно напукана на места. Рамерите са 8 х от 0.6 до 1м.
Ако някой може да даде контакти на майстор/алпинисти ще съм благодарен.
Наблизо има http://www.termoking.net/contact.html някой има ли мнение дали ги бива, че са ми доста удобни?
Снимки: галерия https://imgur.com/a/9ztOiJd 
https://imgur.com/WPTTnAC
https://imgur.com/i791Gx0

https://imgur.com/T7MvQl3

https://imgur.com/ypxzWUf

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

И Термокинг стават, но задължително договор И ГАРАНЦИЯ! Като гледам от снимките, стената е малка, но е доста проблемна, ще трябва да се поизкърти, после да се кърпи, опушва и най-накрая да се изолира...

Link to comment
Share on other sites

Като сме подхванали темата, някой дали може да ми каже колко би излезнало да се оправи един покрив на панелен блок. Площта е 50кв.м. Съседката е викала някакъв майстор, но той е направил само парчета, защото не е искала да плаща много. Сега продължава да тече обаче, защото от някъде другаде пропуска и улива в подпокривното пространство. Майсторът беше дошъл да види от къде тече, та се качвахме да проверим. Каза ми, че за целия покрив щяло да излезе 1000лв. 1200 ако искам по-дебел материал.

Тази цена адекватна ли е? Има ли какво да се обърка докато се прави? До колко е специфична тази работа?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, w00x said:

Като сме подхванали темата, някой дали може да ми каже колко би излезнало да се оправи един покрив на панелен блок. Площта е 50кв.м. Съседката е викала някакъв майстор, но той е направил само парчета, защото не е искала да плаща много. Сега продължава да тече обаче, защото от някъде другаде пропуска и улива в подпокривното пространство. Майсторът беше дошъл да види от къде тече, та се качвахме да проверим. Каза ми, че за целия покрив щяло да излезе 1000лв. 1200 ако искам по-дебел материал.

Тази цена адекватна ли е? Има ли какво да се обърка докато се прави? До колко е специфична тази работа?

 

Изключително специфична е. 17.50 е Галакси на VJF, 4.50 на квадрат е труда

Link to comment
Share on other sites

Въпросът е защо съседката само е плащала на някой си майстор, след като покривът е обща част и за ремонта трябва да платят ВСИЧКИ от първи до последен етаж?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky Luciano said:

Въпросът е защо съседката само е плащала на някой си майстор, след като покривът е обща част и за ремонта трябва да платят ВСИЧКИ от първи до последен етаж?

 

Защото тя е платила, но никой не ѝ е дал пари.

Моят апартамент е на последния етаж. Тя живее под мен. И тъй като в моя апартамент не живее никой - всичките течове от покрива отиват у тях. Аз ѝ казах, че ако уговори останалите, аз ще ѝ дам пари, но на мен ми е все едно и нямам намерение да се занимавам със съседите. Аз от своя страна не мога да направя нищо с тоя апартамент докато не се оправят течовете...

И жената е платила самичка, защото ѝ е писнало да ѝ тече. Аз ще ѝ дам моята част. Ще дам и частта за цялостния ремонт. Като протече и на тези отдолу - ще ревнат и те. За 150лв се правят на цигани..

 

 

9 hours ago, RaptoR said:

 

Изключително специфична е. 17.50 е Галакси на VJF, 4.50 на квадрат е труда

 

Мерси. Може да си поръчам този материал направо. Това излиза 1100лв, значи цената, която ми е дал е адекватна.

Link to comment
Share on other sites

Това е за общо събрание, на което да се определи сумата, който не иска да плаща се дава в район Южен и оттам в Съда и парите се събират за под седмица. Само като чуят съд, обикновено и вадят парите. Това са номера от селски вечеринки, които са супер грозни. Една жена да плати за ремонт на обща част, а някой да си пие ракията и да си мисли, че е наебал дявола във въздуха... Такива как ги обичам - както се перчат и после идват да се молят.

Другото - фирма с договор и гаранция да прави ремонта, не някой си майстор, дето утре няма да го намериш, ако се наложи!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...