Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

В никакъв случай! Да не казвам, че имам две машини с хватка, които са от 2009г. на Делонги - и двете са е ползват още, когато идем там, където са. Всичко работи. Делонгито, пак казвам, е по-непретенциозно и специлно едно от моите, прави най-хубавото кафе от всичките ми машини. Понеже навсякъде пием едно и също кафе, мога да направя разликата моментално. Все едно го изцежда до последно и преди да почне "патокито", спира. Толкова горчиво, че да ти изсъхнат чорапите:grin:

Единственото, което спазвам при всичките - вода от кана Brita или като сме по почивки - минерална. Никога чиста от чешмата, никога!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Хъм, ще ги разгледам. Ти кой модел имаш? Този с падащите чорапи.... :lol:

Принципно, кафето не трябва да е много горчиво.... всъщност кой както го обича де....аз примерно не обичам да е 100% арабика. Киселее ми....

П.П. Така като чета, Делонгитата са с метална мелачка...предпочитам керамична.

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

On 1/1/2020 at 10:11 AM, instinct said:

alchemy, на мен ми стига традиционната дестилирана и точно за нея питам

 

На кръстовището на бул. България и ул. Васил Левски има голяма аптека (син надпис "ДЕНОНОЩЕН АПТЕЧЕН КОМПЛЕКС"), която си има дестилатор. От нея вземам дестилирана, когато ми се наложи.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mockingbird said:

Хъм, ще ги разгледам. Ти кой модел имаш? Този с падащите чорапи.... :lol:

Принципно, кафето не трябва да е много горчиво.... всъщност кой както го обича де....аз примерно не обичам да е 100% арабика. Киселее ми....

П.П. Така като чета, Делонгитата са с метална мелачка...предпочитам керамична.

 

Горчиво е добре изцедено кафе, моделът е ESAM2800 мисля, нещо такова. Тая машина, категорично, прави най-доброто кафе.

Пием само 100% арабика, другото е гола вода за мен - не харесвам робуста, имам чувството, че ме разтреперва, а не ме освежава. Филипса го прави една идея по-слабо. Всички правят с по 7гр. кафе на зърна. Делонгито извлича най-добре. На теория са еднакви с другото Делонги, дори другото е по-висока серия ESAM4200, но това го прави най-добре, а и ESAM4200 е най-амортизираната. Всеки ден по 20-30 кафета, вече шеста година. Не знам на кого да я занеса, да види мелачката, дали мели добре, може нещо да се е амортизирала и да иска профилактика. 

Link to comment
Share on other sites

Трябва да купя днес смартфон за подарък на мой близък човек,при бюджет около 400 кинта кое е най-доброто предложение?За момента съм се спрял на Xiaomi A3 https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-telefoni/Smartfon-GSM-XIAOMI-MI-A3-GRAY/p/579447    Някакви други идеи?

Link to comment
Share on other sites

Да знае някой тия ДЕБИЛИ МАЛОУМНИ какво пак са сътворили и защо не мога да си влезна в профила? Нито го ползвам за пръв път, нито искам да го сменям, но всякакъв опит да влезна завършва с това:
 

Quote

Уважаеми клиенти,
Всички лица, които до момента не са използвали своя ПИК за достъп до електронните услуги на НАП или искат да го променят могат да го направят след 10.01.2020 г.
Благодарим за разбирането и се извиняваме за причиненото неудобство.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, gal4enceto said:

Аз влизам с ЕГН и ПИК без проблем.


С булстат опитвам аз - не работи. Още по-смешно - на електронни услуги със свободен достъп направо ми заявава, че нямам достъп...

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Walter White said:

Виж в Замунда-та може да има каквото те интересува :D


Това пък какво трябва да значи? 

===========================================

 

В крайна сметка чак след като говорих със счетоводителката ми разбрах какво се случва. Умно завряна в на кучето гъза новина, вместо да е с огромни червени букви като хедер на страницата им. МАЛОУМНИ ДЕБИЛИ!!!
 

Quote

Важно! Годишно приключване в НАП в периода 1-9 януари 2020 г.
В периода от 1 до 9 януари 2020 г. в НАП ще се извършват дейности, свързани  с процесите по годишно приключване за 2019г. и превключване работата на информационните системи за 2020 г.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, gado said:

Това за малинката и аз го мисля от поне година. Проблемът е, че абсолютно нищо не разбирам от Линукс. А идея си нямам кой да придърпам да ми го конфигурира и настрои.

Мога да ти помогна с настройките. Няма да повярваш колко са лесни. Няма нужда от никакви познания по Линукс ;). С един софтуер ти се сваля и инсталира всичко на картата. Само една мишка и клавиатура трябва при първоначалната конфигурация за да въведеш настройките на мрежата си. След това няма нужда и от това дори. Аз лично доста използвам едно приложение за телефона вместо дистанционно. Направил съм си мрежата с 2 raspberry-та. Едното е като торент и файлов сървър. Към него имам закачен и един 3TB външен диск за да сваля нещата на него. Когато реша да гледам нещо, пускам да се прехвърли на raspberry-то което е свързано с телевизора. Няма нужда да чакаш да се качи целият файл. Само изчакваш 20 секунди да се качат няколкостотин мегабайта и пускаш да гледаш :). Разбира се можеш да прехвърляш и през копютъра си файлове към него.

 

 

Just now, chasti said:

Някой да пропоръча уролог в Пловдив?

 

Преди години бях при др. Старев в Медикус Алфа. Доста доволен останах. От тогава обаче минаха 6-7 години. А минаха толкова понеже не ми се наложи да го посещавам повече. Това е огромен плюс ;).

Link to comment
Share on other sites

Преместих дискусията в новата тема

 

 

Нетруут, твоето мнение не можах да го преместя, защото отговаряш и за уролози. :) Може да си го дублираш ако искаш.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

Запознати ли сте дали при съществуваща вече камина на дърва с водна риза може да се добави комбиниран котел (твърдо гориво+пелети)? С други думи, през по-голямата част от студения период да се изпозлва на пелети, но понякога да си паля камината с дърва и да си гледам огъня ? :) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, hardcore_united said:

Здравейте!

Запознати ли сте дали при съществуваща вече камина на дърва с водна риза може да се добави комбиниран котел (твърдо гориво+пелети)? С други думи, през по-голямата част от студения период да се изпозлва на пелети, но понякога да си паля камината с дърва и да си гледам огъня ? :) 


Не би следвало да е проблем - като палиш камината котела ще гори по-малко и толкоз. 

Link to comment
Share on other sites

Мдам, нямаш проблем, но задължително трябва да байпаснеш кръга на камината и обратно. Т..е когато гори пелетката, да не топлиш и водната риза на камината и обратното..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mockingbird said:

Мдам, нямаш проблем, но задължително трябва да байпаснеш кръга на камината и обратно. Т..е когато гори пелетката, да не топлиш и водната риза на камината и обратното..

 

Със сигурност няма да го правя аз, просто исках да разбера дали практически е възможно :) Сега само трябва да намеря майстор който може да го направи. Aко някой има предложения - да споделя :) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, hardcore_united said:

 

Със сигурност няма да го правя аз, просто исках да разбера дали практически е възможно :) Сега само трябва да намеря майстор който може да го направи. Aко някой има предложения - да споделя :) 

Аз съм вече трети сезон на 100% пелети и честно казано няма такъв кеф! Даже сега, от позицията на времето, направо се чудя с какъв акъл съм се занимавал с тия дрЪва толкова време преди това :)

Иначе конкретно на въпроса: всички материали за моята система съм взел от Софитерм, в това число самата камина, радиаторите, термовентили, тръби, бойлер 120л и прочее чарколяци. Доволен съм от тях: консултираха ме компетентно, отзивчиви са и ми направиха доста добра цена. Самото монтиране и сглобяване на всичко обаче го направи баща ми, така че не съм ползвал техни майстори и монтаж. 

Магазина им е на Мария Луиза, под дългия блок до Малката базилика. 

Също можеш да отидеш и в Лакал: на Вапцаров, под кооперацията преди светофара на Коматевския възел. По принцип, когато събирах информация и мнения преди години тях най-много ги хвалеха и препоръчваха, но камините и котлите им са по-скъпи ( и уж по-хубави). В онзи момент ми излизаха извън бюджета, затова се отказах от тях. 

Link to comment
Share on other sites

Ами аз първоначално мислих да препревям вградената камина на дърва с такава на пелети, но се оказва доста по-скъпо отколкото да направя гореописаното. Благодаря ви за съветите!

Link to comment
Share on other sites

Just now, deus_pld said:

Аз съм вече трети сезон на 100% пелети и честно казано няма такъв кеф! Даже сега, от позицията на времето, направо се чудя с какъв акъл съм се занимавал с тия дрЪва толкова време преди това :)

Иначе конкретно на въпроса: всички материали за моята система съм взел от Софитерм, в това число самата камина, радиаторите, термовентили, тръби, бойлер 120л и прочее чарколяци.


Има и още как! Нарича се газ. Не пипаш абсолютно нищо, само лежиш на топло и си фиркаш. 

Много да се внимава какво се купува от Софитерм! Да, имат най-добрите цени, но когато правите сериозни неща бягайте от евтините боклуци! Купете си качествени части, за да не ревете после - при тях има и от двете. Заради едни възвратни клапани колко бели ми докараха не е истина. Но човек се учи с опит. Сега вече знам какво да НЕ купувам. Жалко че го научих по много труден начин. 20-те лева дето ги бях спестил ми излезнаха поне 200 после. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...