Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Just now, netrootbg said:

Мястото пред блока ви, може да стане ваше ако го купите. Докато е общинско е на всички и няма как нито бариера да сложите, нито нищо. Видя ли какво ти писах за паркирането пред гараж. Забранено е. Спокойно може да минат и да ти напишат акт. Без значение е дали гаражът е твой или не.


Въпросът със земята при нас е сложен, тъй като ако не се лъжа поне тази под блока си е наша. Много сложен казус, изобщо не съм се задълбавал, нито имам желание, нито време. Бариерата беше идея на Титюков ти казах - пълен абсурд. Все пак именно той правеше всичко възможно да се въведе някакъв ред, направил е много около нас и затов му ударих един хикс даже. Заслужава го. Добре е в бананова република човек от властта да ти е комшия. Но сега като ще плащат хората (не аз), те са длъжни всичко долу да е перфекция. Аз съм убеден, че няма да бъде и затова ще има реакция. Досега всички си траеха, но оттук нататък щом ще взимате пари - ще поддържате, мизерници прости.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз разбирам да се прави както трябва, но е изключение по принцип. Добър пример е на Хаджията в Кючука. Даже скоби не виждам, поне на снимките.

1606649439_.thumb.JPG.2b54212b212ec7a93e5d1ebb732c2fe1.JPG

 

22371_3.jpg.8dd4ba74ecb6ed7f443959af122b4170.jpg738563.jpg.9b63d92f8c1d59b12c32a9b357c5c2bd.jpg

 

 

Ей това е как чистиха преди да кърпят дупки пред нас:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ако това ми е колата долу тоя ще налапа главата на пръскачката и ще го карам да диша...

ЕТО какво са намислили мизерниците пред нас. Аз съм на 37. 

 

Link to comment
Share on other sites

Печелившо на честитите, както казваше Галин. Всичко е с цел да цоцат едни пари от гражданЕте, които потъват в определени джобове. Никой не ебава да мисли за благоденствието на данъкоплатеца. Тоя маскарад при нас се игра преди 2 години. На смешната схема са нарисували едни кутийчици, дето ако ги сметнеш по обявения мащаб, не стигат да натикаш със сапун дори Смарт. Разминаването е минимум 20%. И 20 кинта искат отгоре месечно, скобата отделно се плаща еднократно. Мръсна, долна, корумпирана измет. 

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Положението в града с паркирането става уникално. Те хубаво скоби, платено ама хората имат кола да ходят до някъде с нея..... Ако целия град е със скоби, къде ще се паркира?!?! Хубаво, пред нас ще има къде да си спра, не че ме бърка де, аз си имам двор, ама все пак е тъпо според мен с тея тъпи скоби и прочие... А иначе, че позволяват тъпо строителство е ясно, въпреки че малко ги поспряха. Комшиите ми от към булеварда са 6 етажа по 4 апартамента и нито едно парко място или гараж. На булеварда паркирането е забранено, сещате се къде са тея коли....

 

До нас пък гледам взеха да правят стъпки да вкарат зелена зона. От страната на Военна болница го подготвиха, до месец, два ще го пуснат казаха.

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, RaptoR said:


Въпросът със земята при нас е сложен, тъй като ако не се лъжа поне тази под блока си е наша. Много сложен казус, изобщо не съм се задълбавал, нито имам желание, нито време. Бариерата беше идея на Титюков ти казах - пълен абсурд. Все пак именно той правеше всичко възможно да се въведе някакъв ред, направил е много около нас и затов му ударих един хикс даже. Заслужава го. Добре е в бананова република човек от властта да ти е комшия. Но сега като ще плащат хората (не аз), те са длъжни всичко долу да е перфекция. Аз съм убеден, че няма да бъде и затова ще има реакция. Досега всички си траеха, но оттук нататък щом ще взимате пари - ще поддържате, мизерници прости.

Тя под блока може да е ваша, но срещу вас където са паркоместата съм над 90% сигурен, че е извън рамките на имота. Най - много до улицата пред блока(входа) да са рамките. Между другото това със земята под блоковете май е голям проблем. Особено когато се достигне до момента в който ще трябва да се бутат панелни блокове. В повечето от тях собствениците на апартаментите не притежават нищо от земята. Да не говорим пък колко и земя ще е при толкова много апартаменти.

 

 

Just now, jozo said:

До нас пък гледам взеха да правят стъпки да вкарат зелена зона. От страната на Военна болница го подготвиха, до месец, два ще го пуснат казаха.

Това не е най - доброто решение и не решава проблемите. До някъде може и да помогне, но не много. Трябва и да разкарат колите които са паркирани като на автоморга. Не малко са в града. До мен има един бус който не е мърдал от години. Използват го за склад... И то не е единственият пример де. Стар град с много гъсто застрояване сме. И това застрояване се увеличи безконтролно. Аз съм си намерил решение като цяло.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, alchemy said:

Печелившо на честитите, както казваше Галин. Всичко е с цел да цоцат едни пари от гражданЕте, които потъват в определени джобове. Никой не ебава да мисли за благоденствието на данъкоплатеца. Тоя маскарад при нас се игра преди 2 години. На смешната схема са нарисували едни кутийчици, дето ако ги сметнеш по обявения мащаб, не стигат да натикаш със сапун дори Смарт. Разминаването е минимум 20%. И 20 кинта искат отгоре месечно, скобата отделно се плаща еднократно. Мръсна, долна, корумпирана измет. 

 

Точно така, Саше, и точно затова ме хващат лудите. От 20 години тук имаше що годе някаква неписана подредба и почти никакви търкания. Сега ще стане лудница! Ама тотална. А шибаняците ще прибират пари на хората и ще си бъркат в носа - така да мразя администратори клатикурци, че няма накъде!!! Предположих, че явно твърде много жалби има, предвид че куцо и сакато си зарязва колите пред нас и отива някъде на майната си, но вече съм на 100% сигурен, че става въпрос да се лапат пари. А ако не беше Титюков в тоя блок, още щяхме да нямаме отводняване на улицата, нямаше на 100% да се асфалтира и щеше да кратери както и беше и т.н. Сега ще почнат да дерат хората, но залагам каса бира, че в поддръжката НИЩО няма да се промени. 

 

3 hours ago, netrootbg said:

Тя под блока може да е ваша, но срещу вас където са паркоместата съм над 90% сигурен, че е извън рамките на имота. Най - много до улицата пред блока(входа) да са рамките. Между другото това със земята под блоковете май е голям проблем. Особено когато се достигне до момента в който ще трябва да се бутат панелни блокове. В повечето от тях собствениците на апартаментите не притежават нищо от земята. Да не говорим пък колко и земя ще е при толкова много апартаменти.

 


Спокойно може и на 100% да си сигурен. Но пък нашия блок е затворен отвсякъде и има само един вход - цялата улица си е наша. Като казвам наша не визирам нотариален акт. Точно затова обмисляха бариери и прочее щуротии. Между другото сега като се замисля нещо ми се мотае, че и ние сме май само с право на строеж... Но има доста хора, чиито имоти са отчуждени заради блока. Абе омотана е тя... 

Link to comment
Share on other sites

Ние изпуснахме всички срокове за бариера, защото комшиите ми от първия вход са олигофрени и сега искам това да го направят и тук. Ще гледам сеир, като си дойдат от работа и няма къде да паркират, защото тогава се направиха на бедни за 120лв. Имаше оферта за бариера, с чипове и прочее. От Район Централен казаха, че ще си затворят очите, защото има стара неизползваема бариера, която ще мине за ремонтирана с нова и край. Но идиотите, които можеха да осерат нещата, ги осраха. И в такъв момент, така се радвам, че купих офиса зад нас, където дворът си е само наш и имам място за поне 4 коли...

Link to comment
Share on other sites

Пред нас не можех да си паркирам колата преди да сложат скобите. А не карам много по принцип.

Всичките работещи в района на Сточна Гара, барабар със студентчетата от университетите, които идват от Кършияка, но им е много важно да дойдат с колата, а не с рейс или пеша, си паркираха барачките в района. И най-неприятното е, че с увеличения трафик от произволни коли, все по-често започнах да си намирам колата ударена от нечия яростно отворена врата!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lucky Luciano said:

Ние изпуснахме всички срокове за бариера, защото комшиите ми от първия вход са олигофрени и сега искам това да го направят и тук. Ще гледам сеир, като си дойдат от работа и няма къде да паркират, защото тогава се направиха на бедни за 120лв. Имаше оферта за бариера, с чипове и прочее. От Район Централен казаха, че ще си затворят очите, защото има стара неизползваема бариера, която ще мине за ремонтирана с нова и край. Но идиотите, които можеха да осерат нещата, ги осраха. И в такъв момент, така се радвам, че купих офиса зад нас, където дворът си е само наш и имам място за поне 4 коли...


Тия твойте верно са мегадебили... А там при вас е перфекция за бариера... 
 

Link to comment
Share on other sites

Сега остава някой да ги светне, че хора притежатели на гаражи нямат право да участват и за скоба ;).

Патова е ситуацията. Местата са много по - малко от автомобилите.

Link to comment
Share on other sites

Just now, netrootbg said:

Сега остава някой да ги светне, че хора притежатели на гаражи нямат право да участват и за скоба ;).


Това така ли е наистина?

Link to comment
Share on other sites

Ми как - при нас сме 44 апартамента от 3 входа, има около 30 коли при пак около 30 места. Обаче, понеже няма ред, всеки си влиза и си спира и си ходи до Съда, до тук, до там... И кретените, при готова оферта... Скъпо било...

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:


Това така ли е наистина?

Нямам си на идея. Като знам колко е интелекта на тези в общината, надали някой от тях му е хрумнало такова нещо.

 

 

Just now, Lucky Luciano said:

Ми как - при нас сме 44 апартамента от 3 входа, има около 30 коли при пак около 30 места. Обаче, понеже няма ред, всеки си влиза и си спира и си ходи до Съда, до тук, до там... И кретените, при готова оферта... Скъпо било...

То си е цяло чудо на 44 апартамента да има 30 паркоместа. За сефте чувам толкова много места на толкова апартаменти. Къде е това?

Link to comment
Share on other sites

Батериите на безжичните мишки колко време издържат? Говорим за всекидневна употреба от по 4-5-6 часа примерно?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fibaman said:

Батериите на безжичните мишки колко време издържат? Говорим за всекидневна употреба от по 4-5-6 часа примерно?

Зависи. Виждал съм такива които изкарват по година доста тормоз, виждал съм такива които не могат да изкарат и месец...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fibaman said:

Батериите на безжичните мишки колко време издържат? Говорим за всекидневна употреба от по 4-5-6 часа примерно?

 

Ако слагаш нови батерии - много. Няколко месеца е минимума.  

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, netrootbg said:

 

 

 

То си е цяло чудо на 44 апартамента да има 30 паркоместа. За сефте чувам толкова много места на толкова апартаменти. Къде е това?

 

Района на Съда.

 

Кой от форума се занимаваше с коли то VAG групата? Трябва на една кола да се прочете някаква грешка /стара, колата си работи/ и трябва да се направи менюто на борда от италиански да се направи на английски или български. Мисля, че беше minimalizum, ама?!

Link to comment
Share on other sites

Търся да наема сървър за около месец.16 ядрен минимум и колкото повече над това, толкова по- добре. 

Цените които намирам започват от 250€ дали може да се намери нещо по- евтино

2x Intel Xeon E5 2630v4 (10 x 2.20 GHz) and 256gb RAM

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, sasshko said:

Търся да наема сървър за около месец.16 ядрен минимум и колкото повече над това, толкова по- добре. 

Цените които намирам започват от 250€ дали може да се намери нещо по- евтино

2x Intel Xeon E5 2630v4 (10 x 2.20 GHz) and 256gb RAM

 

Потърси в ServerHunter

 

С посочените параметри тук на такъв му искат 150€

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sasshko said:

Търся да наема сървър за около месец.16 ядрен минимум и колкото повече над това, толкова по- добре. 

Цените които намирам започват от 250€ дали може да се намери нещо по- евтино

2x Intel Xeon E5 2630v4 (10 x 2.20 GHz) and 256gb RAM

Разгледай и Hetzner

https://www.hetzner.com/dedicated-rootserver/matrix-ax - тук има 16  ядрен threadreaper

Два Xeon-а https://www.hetzner.com/dedicated-rootserver/matrix-dell

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, plameni said:

 

Потърси в ServerHunter

 

С посочените параметри тук на такъв му искат 150€

 

Точно Contabo гледах и аз. Проблема е че като сложа Уиндоус (защото програмата ми работи само под него) като избера още 10 ядра, за станат общо 20 и като избереш най- евтиния хард диск 10евро и като ти тряснат set up fee става над €250. Колкото и да гледам решението май е само едно. Да си взема 3950х с хубаво охлаждане и да го ОС до 4.3- 4.5 и ще ми струва към €1000, а тези пари ще ги издумкам за сървъри за няколко месеца. А така поне ще си смятам колкото си искам. C overclock CPU може би по- бързо дори от горепосочените 24 ядрени сървъри, които са 2.8ghz

 

 

 

image.png.bfe3913143d88e6d35675692dd0c544a.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sasshko said:

 

Точно Contabo гледах и аз. Проблема е че като сложа Уиндоус (защото програмата ми работи само под него) като избера още 10 ядра, за станат общо 20 и като избереш най- евтиния хард диск 10евро и като ти тряснат set up fee става над €250.

 

Струва ми се, че изключително некоректно си описал първоначалните изисквания:

1. Някъде спомена ли Windows за ОС, че и сървър?

2. "Търся да наема сървър за около месец" vs. "тези пари ще ги издумкам за сървъри за няколко месеца"

Ако търсиш решение на проблем или съвет, поне напиши точно всички условия.

 

Без Windows няма setup fee и цената е 158.97€

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...