Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Точно така, и аз имах същия проблем. Ако изпише, че имаш задължения, просто не може да продължи нататък. Една седмица не можах да мина преглед, понеже излезе, че не е платен данъка за 2019, ходих и до дилъра да изкарвам разпечатки, няколко пъти до данъчното. Накрая се оказа, че грешката е в КАТ. Януари месец ми изтече лизинга и съответно минавах каналите за да си я регистрирам вече на мое име. Жената на гишето в КАТ е писала дата 01.2019 вместо 01.2020. И оттам цялата система е умряла и казва, че нямам платен данък. На прегледа нищо не могат да направят, просто не им дава да натиснат Next. Така че с бележки, без бележки - няма значение, важното е каква информация подава централизираната система. И аз от 2-3 години не нося бележки, не са ги искали, пък минавам на 7-8 коли прегледите

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

wayback machine

ама едва ли.. това нещо не кешира целия интернет всеки ден :rolleyes:

 

Едит:

Иначе от pazaruvaj, доколкото доста от маркетплейс търговците в Емаг ги има там..

Edited by Walter White
Link to comment
Share on other sites

Изобщо не си спомням. Просто съм обръщал внимание. Мисля, че в Ozone бяха на промоция по едно време. В Технополис също ги пускат на промоции. Емаг също.

Link to comment
Share on other sites

На по ниска цена от тази няма да ги намериш. Поне така мисля аз. Бях продал на скоро във форума едни такива за 90 лв. с гаранция, но нови ще ти е трудно. Мисля, че 120 лв. е чудесна цена и не е за изпускане. В OLX един младеж продава такива за 110 кинта, ама не виждам смисъл, с доставката ще ти излязат почти като новите.

Link to comment
Share on other sites

Някой помни ли кой беше най-добрия къстъм фърмуер за WRT54GL?

Преди 3 седмици до един контейнер за боклук мернах един WRT54GL. Дожаля ми някак и го прибрах. В къщи го избърсах от праха и измих със спирт и се оказа без драскотина. На всичко отгоре проработи дъртото куче! 
Сега ме засърбяха ръцете да си поиграя с него.
Идеи?

Link to comment
Share on other sites

  

On 11/2/2010 at 1:15 PM, plameni said:

... Linksys WRT54GL, който също е с 200 MHz процесор, с фърмуер DD-WRT се справя със скорости до към 43-45 Mb/s.

A @Ilves пише, че с Tomato е докарвал до 50 Mb/s..

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2020 at 9:55 AM, __smirnoff__ said:

Някой би и ми препоръчал добър аудио техник в или около Пловдив? Имам една стара уредба от началото на 90-те и искам да я съживя.

 

0885251744 - Веско. Но далеч не гарантирам, че ще те вземе и се приготви много да чакаш. Аз съм прекарал десетки стари машини през него и още като ме види и настръхва :laughing1:

 

On 3/12/2020 at 1:55 PM, w00x said:

 

От данъчното ми казаха, че системите им са свързани и в пунктовете виждат всичко.

 

Да, така е. И все пак е добре да си сигурен, че е платено, а не да те върнат след като си чакал. 

 

On 3/17/2020 at 10:06 PM, Lucky Luciano said:

Искам да видя една цена на артикул в ЕМаг на 13.03, идея как?

 

Няма как - и те не могат си ги види. Нали така стана гредата с телевизора и си им го върнах!  

Link to comment
Share on other sites

От НАП относно смел дебилизъм. Гледам си МДТ и никъде, ама никъде не пише нищо относно отстъпката от 5%. Има ли я, няма ли я, докога ще важи... И сега трябва да отида на Радецки с надеждата да не сваря стадо дядовци и баби отпред, че да нося хиляди левове на каса... Както винаги - колоси в тъпотиите... 

Link to comment
Share on other sites

Отстъпката е включена в сумата. Ако ходиш към Радецки препоръчвам изкарването на ПИН за плащане през сайта на общината. Взима се от ИТ-тата на вторият етаж, точно срещу стълбите. Може и с пълномощно свободен текст и за други данъчно задължени.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

От НАП относно смел дебилизъм. Гледам си МДТ и никъде, ама никъде не пише нищо относно отстъпката от 5%. Има ли я, няма ли я, докога ще важи... И сега трябва да отида на Радецки с надеждата да не сваря стадо дядовци и баби отпред, че да нося хиляди левове на каса... Както винаги - колоси в тъпотиите... 

До колкото си спомням срока за плащане с отстъпка го удължиха с 2 месеца... след 30.04.

От сайта на НАП като отидеш на:

МДТ-> Справка- ще видиш цялата сума без отстъпката;

МДТ-> Плащане- ще видиш сумата с начислена автоматично отстъпка.

Това от портала за достъп с ПИК.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, chasti said:

До колкото си спомням срока за плащане с отстъпка го удължиха с 2 месеца... след 30.04.

От сайта на НАП като отидеш на:

МДТ-> Справка- ще видиш цялата сума без отстъпката;

МДТ-> Плащане- ще видиш сумата с начислена автоматично отстъпка.

Това от портала за достъп с ПИК.


Мерси, вече видях всичко. До края на април е, слава Богу... 

Link to comment
Share on other sites

Нещо е станало с един от дисковете ми... Мога да чета и копирам от него, но не ми дава да запиша и/или изтрия каквото и да е. Какво може да е това???

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:

Нещо е станало с един от дисковете ми... Мога да чета и копирам от него, но не ми дава да запиша и/или изтрия каквото и да е. Какво може да е това???

Административни права, Мисирчо. Оправи си ги.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...