Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

2 години сме с вато и нямаме проблем. Единствено първата зима на 31ви Дек не заключваше, отстраниха го в същия ден.

 

Turn off this option! SM-G900F Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Лекси искаха повече пари в сравнение с другите, а при нас нямаме голям бюджет входа е малък

:) Лекси е супермаркет :) !

Link to comment
Share on other sites

Все едно - уточни ТОЧНО колко ще струва всичко,

защото се оказва, че

- в цената са включени ХХ на брой чипове, а вие имате нужда от ХХ+20 например

- допълнителните чипове ви ги продават на тройна цена

- взимат ви хубави суми за 'програмиране' на допълнителните чипове -  а например могар да ви дадат 'мастър' ключ, или дистанционно, или код за програмиране и някой от входа да го прави

- цената е за 'лека' входна врата, а вашата е 'МНОГО ТЕЖКА' и автомата ще струва едни 100++ лева отгоре

 

и тнт......

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

На нашия вход инсталирах апаратура на LASKOMEX. Централата е под 400 лева, електромагнитът - 160. Хидравликата няма 100 лева, но и сами да я купите - под 80 няма да намерите - гаранция, тъй като нашата съм я слагал преди системата и я купих лично - 76 лева (като сложим разкарването и минава 80). Безконтактен бутон за отваряне - 45 лева. Останалото са дреболии. Цената на домофоните е по избор - нашите бяха по 34 лева, средна класа. Чиповете бяха на промоция 100 безплатни, по принцип цената им е 1.80 за брой.

 

За сравнение какво научих за съседния вход, които мисля са на ВАТО, покрай блокажа им - цена за домофон - 47 лева (може би е друг модел, но е неоправдано скъп), цена за чип - 3 лева. Други подробности не знам.

 

Руснаците са още по-нагли - опитват се да ви прикъткат на абонамент, което е такъв мега ейч ю ай, че няма повече накъде. Инак подлъгват, че техниката е евтина. Тя е евтина поради сериозната причина, че е боклук, който и евтината си цена не струва. Не помня името на фирмата, защото моментално изгоних емисарката и изхвърлих брошурите, но руснаците в града ни са едни - от тях ЗАДЪЛЖИТЕЛНО бягайте. Многократно бях предупреден, слава богу - навреме.     

 

И наистина не слагайте система с болт, защото ако блокира затворен става страшно...  

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

Има ли сред вас потребители на N3 интернет?

Почти съм сигурен, че IP-то ми беше статично (съдя по един тракер, където сийдвам и се "закачвах" с всеки), но днес си сложих рутер, и като че ли нещо се промени. Звъннах на Н3 и един не особено любезен техен агент ми обясни, че тяхната услуга предлага САМО динамично IP.

Мислите ли, че това е вярно? И има ли вариант да си направя IP-то статично?
Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Статичното IP се заплаща допълнително и мисля, че само Гаров предлагаше нещо такова в Пловдив. Всички останали доставчици предлагат динамични IP-та и това няма как да го промениш чрез някаква настройка на хардуера. Единственият шанс е никога да не спира техниката...по цялото трасе.

Но не разбирам какъв е проблемът с динамичните IP-та. Заслужава си да го изискваш статично ако наистина ти трябва за нещо. Ако е просто за спорта - никакъв смисъл да хабиш нерви, време и пари.

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

В сградата, в която работя имаше "пожар" (запали се един климатик). Оказа се, че нямаме никаква противопожарна инсталация. Разбрах, след като всичко беше горяло, загасено и т.н. На коя институция трябва да подам сигнал за да се провери това? Щото си мисля, че трябва да имаме поне известяваща инсталация, а такава тотално липсва.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Мисля, че съм срещал из форма, че някой се занимава с почистване и профилактика на лаптопи, компютри  и т.н. Може ли да ме насочите? А ако не е от форума, да предложите нещо? 

Link to comment
Share on other sites

Някой да може да работи с програма за вътрешен дизайн или да препоръча дизайнер, че имам няколко идеи за един апартамент, но нещо не мога да реша...

Link to comment
Share on other sites

evropata, on 21 Jun 2016 - 13:20, said:

Мисля, че съм срещал из форма, че някой се занимава с почистване и профилактика на лаптопи, компютри  и т.н. Може ли да ме насочите? А ако не е от форума, да предложите нещо? 

host.

Link to comment
Share on other sites

Някой да може да работи с програма за вътрешен дизайн или да препоръча дизайнер, че имам няколко идеи за един апартамент, но нещо не мога да реша...

Модус Студио ООД

Пловдив, ул. "Петьофи" №26, ет.1

Рег. номер : 02370

арх. Антон Благоев

032/624357

a_blagoev@yahoo.com

 
Човекът е специализиран в интериорния дизайн и е известен в тези среди.
Link to comment
Share on other sites

 

Модус Студио ООД

Пловдив, ул. "Петьофи" №26, ет.1

Рег. номер : 02370

арх. Антон Благоев

032/624357

a_blagoev@yahoo.com

 
Човекът е специализиран в интериорния дизайн и е известен в тези среди.

 

 

Тези пък дори един уеб сайт нямат.. Егати несериозното.

Link to comment
Share on other sites

Тези пък дори един уеб сайт нямат.. Егати несериозното.

Нямат, защото не им трябва. Ако някога сериозно си се интересувал от добър архитект и интериорен дизайнер в Пловдив, няма как да не ти е попадал като име. Както и да е, просто се опитах да помогна на човека, който питаше. Спирам, че да не излезе, че правя реклама.

 

п.п.: По тая логика всеки един архитект, лекар, инженер, автомонтьор и тн. специалист задължително трябва да има уеб сайт, иначе е  несериозно, така ли?  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Така е според нЕкои ЕнтеУекти... Тук има 3-4 такива останали...

 

Челен пример - Галицин сайт няма, но на колко е спасил гъза - сами да се преброят (аз многократно)

Link to comment
Share on other sites

Може ли някой да ми подскаже програмка, с чиято помощ от серия последователни снимки, чрез плавно преливане да направя псевдо-филмче, нещо подобно на виртуалното придвижване със street view на google?

Link to comment
Share on other sites

Нямат, защото не им трябва. Ако някога сериозно си се интересувал от добър архитект и интериорен дизайнер в Пловдив, няма как да не ти е попадал като име. Както и да е, просто се опитах да помогна на човека, който питаше. Спирам, че да не излезе, че правя реклама.

 

п.п.: По тая логика всеки един архитект, лекар, инженер, автомонтьор и тн. специалист задължително трябва да има уеб сайт, иначе е  несериозно, така ли?  :grin:

Да. Ако продаваш визуален продукт (дизайн, архитектура, интериор, картини), трябва да имаш лесно достъпно портфолио, ако ще и Бурж Калифа да си проектирал. Колкото и да му е известно името, от къде да го знае човек, дали стила му на този архитект ще му допадне? Несериозно е ако се гони авторитет. Най-малкото, че така се достига аудитория и то лесно, без усилие, и за отрицателно време. Името не във всяка професия е равно на качество. Той човека и от 30 години може да работи, но да си прави интериори като от преди 30 години, което в творческите професии не върви. В България върви де. В чужбина не върви да се лежи на стари лаври. То се и вижда навсякъде около нас, това поне е лесно.

 

 

Така е според нЕкои ЕнтеУекти... Тук има 3-4 такива останали...

 

Челен пример - Галицин сайт няма, но на колко е спасил гъза - сами да се преброят (аз многократно)

Тъпо сравнение отново.

Link to comment
Share on other sites

Да. Ако продаваш визуален продукт (дизайн, архитектура, интериор, картини), трябва да имаш лесно достъпно портфолио, ако ще и Бурж Калифа да си проектирал. Колкото и да му е известно името, от къде да го знае човек, дали стила му на този архитект ще му допадне? Несериозно е ако се гони авторитет. Най-малкото, че така се достига аудитория и то лесно, без усилие, и за отрицателно време. Името не във всяка професия е равно на качество. Той човека и от 30 години може да работи, но да си прави интериори като от преди 30 години, което в творческите професии не върви. В България върви де. В чужбина не върви да се лежи на стари лаври. То се и вижда навсякъде около нас, това поне е лесно.

+1

Харесал съм си един в момента точно по работите които е правил. Самоук е и няма никакви титли и дипломи, не нещата които съм виждал направени от него са уникални.

Link to comment
Share on other sites

Да. Ако продаваш визуален продукт (дизайн, архитектура, интериор, картини), трябва да имаш лесно достъпно портфолио, ако ще и Бурж Калифа да си проектирал. Колкото и да му е известно името, от къде да го знае човек, дали стила му на този архитект ще му допадне? Несериозно е ако се гони авторитет. Най-малкото, че така се достига аудитория и то лесно, без усилие, и за отрицателно време. Името не във всяка професия е равно на качество. Той човека и от 30 години може да работи, но да си прави интериори като от преди 30 години, което в творческите професии не върви. В България върви де. В чужбина не върви да се лежи на стари лаври. То се и вижда навсякъде около нас, това поне е лесно.

 

 

Тъпо сравнение отново.

Бях решил да не взимам отношение повече, но няма как да не възразя на това!

 

Първо, "тъпо сравнение" е да сравняваш архитектура с картини- нищо общо като характер на продукта! Все едно да сравняваш портокал и футболна топка, защото и двете са кръгли!

 

Второ, архитектурата е много повече от "визуален продукт": визията в архитектурния проект е точно 20% от цялото нещо, останалите 80% са съвкупност от хиляди други фактори, които остават скрити зад визията, но са от фундаментална важност за качеството на целия проект. В този смисъл, "несериозното" е да оценяваш един такъв труд по снимка, качена в сайт.

 

Трето, лесният достъп до портфолиото и бързото достигане до аудтория е по-важно за младите, току-що прохождащи в дадена сфера специалисти с цел бързото намиране на клиентела и натрупване на опит. За доказан професионалист, с име и авторитет, основаващ се на далеч повече от един уебсайт и достигнал вече до ниво, на което клиентите САМИ те намират и си ангажиран с проекти за месеци напред, поддръжката на сайт си е по-скоро загуба на време, отколкото начин за осигуряване на работа. Ти сериозно ли вярваш, че човека, проектирал Бурж Калифа, е бил нает за тази работа заради много хубавия си уебсайт?!?! 

 

Четвърто, предполагам, че ти, както и повечето хора тук, извършваш дейност, свързана по един или друг начин с компютърните и интернет технологии и вероятно във вашия бранш притежаването на уебсайт с портфолио от готови проекти е от критична важност. В други сфери просто не е чак от такава важност.

 

п.п.: в конкретния случай, сигурен съм, че в града има още 50 други човека, които се занимават с интериор и повечето от тях най-вероятно имат уеб-сайтове и могат да бъдат открити много бързо и лесно. Но за мен, когато ми се налага да търся специалист по нещо, препоръката от друг човек, ползвал услугите му, е много по-важна и от най-лъскавия сайт.

Link to comment
Share on other sites

Не искам да ставам нахален, но се налага да си вдигна въпроса над заформилата се дискусия (чието място струва ми се , не е тук):

Може ли някой да ми подскаже програмка, с чиято помощ от серия последователни снимки, чрез плавно преливане да направя псевдо-филмче, нещо подобно на виртуалното придвижване със street view на google?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...