Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Да ясно, това го знаех и преди да попитам.

Ще перифразирам, защо ги цепят в отделни секции, при условие, че и двете са си HD...ама едното било с друг кодек?

Каква е разликата в качеството и в използването на хардуера (процесор, видеокарта)?.

Теоритично х265 е същото качество с размер наполовина. Върши работа ако имаш много слаб интернет или много малко място на диска, като за сметка на това пържи хардуера повече. Но по мои наблюдения не два пъти повече.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой има ли опит с туристически агенции / може ли да препоръча изпитана такава? Обмисляме да идем на екскурзия някъде из Европа, малко гъз път да види :)

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли опит с туристически агенции / може ли да препоръча изпитана такава? Обмисляме да идем на екскурзия някъде из Европа, малко гъз път да види :)

Последните няколко пъти, когато съм излизал от България, ползвах услугите на тази агенция: http://www.adlerholidays.com/

Коректни са и не съм имал неприятни изненади с тях.

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Някой има ли опит с туристически агенции / може ли да препоръча изпитана такава? Обмисляме да идем на екскурзия някъде из Европа, малко гъз път да види :)

Избягвай "дари тур".

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли опит с туристически агенции / може ли да препоръча изпитана такава? Обмисляме да идем на екскурзия някъде из Европа, малко гъз път да види :)

 

Замислял ли си се да си го организираш сам и да си купиш само билетите за самолета от тур-оператор? И това при положение, че при тур оператора са по-евтини.

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли опит с туристически агенции / може ли да препоръча изпитана такава? Обмисляме да идем на екскурзия някъде из Европа, малко гъз път да види :)

Аз бих си го организирал сам. Винаги така правя и не съм имал проблем. Разбира се и TripAdvisor помага изключително много. Особено за избор на ресторанти е безценен. На къде смяташ да ходите?
Link to comment
Share on other sites

Всичко още е на етап "зародиш". Половинката се е насочила към Черна гора, Босна, Сърбия - нямам представа защо. На мен ми е все тая, стига да не ни отвлекат/убият :)

Иначе се насочих към екскурзия, защото всичко (уж) е планирано и организирано, ти само трябва да се явиш. Но от прегледаните досега оферти не намирам такива, които съвпадат с отпуските, така че може би ще се наложи да се оправяме сами.

Link to comment
Share on other sites

Всичко още е на етап "зародиш". Половинката се е насочила към Черна гора, Босна, Сърбия - нямам представа защо. На мен ми е все тая, стига да не ни отвлекат/убият :)

Иначе се насочих към екскурзия, защото всичко (уж) е планирано и организирано, ти само трябва да се явиш. Но от прегледаните досега оферти не намирам такива, които съвпадат с отпуските, така че може би ще се наложи да се оправяме сами.

Специално за Босна мога да ти помогна повече и от тур агенциите. За Сърбия и Черна гора също има какво да кажа. С какво ще пътувате?
Link to comment
Share on other sites

Ако има самолет - самолет. Иначе рейс. Нямам доверие на колата си за излизане в чужбина. Ако се насочим в крайна сметка към някоя от тези страни, ще се обърна към теб за информация.

Link to comment
Share on other sites

Ако има самолет - самолет. Иначе рейс. Нямам доверие на колата си за излизане в чужбина. Ако се насочим в крайна сметка към някоя от тези страни, ще се обърна към теб за информация.

:JC_golly:  :JC_golly:  :JC_golly:

 

иначе съм напълно съгласен с това, че ако не е сигурен човек в МПС-то ... по-добре да не се залага на него за транспорт, дядо ми днес една кола която от поне 10г съм му казал да изхвърли и го увещавам ....днес пак в сервиз като е тръгнал на извънградски път

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Някой да се сеща за фирма или хора за почистване? Трябва да се поизчисти един имот след наематели. Нищо особено. Поне през ден виждах 2 момичета из града с едно лилаво Туинго, които беше облепено с надписи за почистване по домовете, ама от 2 дни, нещо не ги засичам... :laughing:

 

Едит: Баси, къде е целия град, всичко живо ли се изнесе на морето... :laughing:  :laughing:  :laughing:

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Нашият вход го чисти фирма Верди-М. Доволни сме. И самите служители са млади и много вежливи. Сигурно има инфо в Google, виж там :)

Link to comment
Share on other sites

Мхм и тях ги прозвъних, но ми казаха най-рано на седми :laughing:

Както и да е, намерих някаква жена от фирма за абонаментно почистване, която ме пита дали е проблем да го изчисти утре, но детето ѝ да е в апартамента и да гледа телевизия, защото няма къде да я остави. Не ми е проблем, така че тя ще чисти.

Link to comment
Share on other sites

Имаме томбола, в която печелят 1% от участващите, ако участваме в 20 различни томболи какъв ни е шанса в % да спечелим? Нещо не се сещам как се смяташе?

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Аз съм супер зле по математика, но не е ли 1% пак? Все пак, с увеличаване на броя на участниците, пада шанса за спечелване на всеки един участник. Тоест, дали сте 1 човек от 100 или 20 човека от 2000, шанса пак е 1%. Ако сте 20 човека от 100, шанса ви е 20%, защото всеки един има 1% шанс да спечели, но тъй като сте заедно и ще делите награда..

Link to comment
Share on other sites

Аз съм супер зле по математика, но не е ли 1% пак? Все пак, с увеличаване на броя на участниците, пада шанса за спечелване на всеки един участник. Тоест, дали сте 1 човек от 100 или 20 човека от 2000, шанса пак е 1%. Ако сте 20 човека от 100, шанса ви е 20%, защото всеки един има 1% шанс да спечели, но тъй като сте заедно и ще делите награда..

Е ако участвам в 100тегления шанса ми да спечеля пак ли е 1%. Не се ли увеличава поне малко?

 

Edit: Майче е тъп въпроса и винаги си остава 1%, ама не знам защо реших, че е повече

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Ако не ме лъже RAM-а, шанса ти да спечелиш коя да е от 20-те лотарии (с по 1% шанс) е 20%. А шанса да ги спечелиш всичките е (0,01^20)*100 (за да получиш резултата в проценти). По добре кръстника или някой по в час да каже.

Link to comment
Share on other sites

Абе има, ама ги продават германци и по тази причина са на цената на цяла клавиатура. :unhappy:

 

П.П. Ако намеря някъде по-евтини, ще ти драсна едно ЛС.

 

 

s-l1600.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Най-голямата италианска банка „УниКредит” (UniCredit SpA) загуби повече от 60%

 

Така им се полага на тия бирници мизерНИ! При главница 160лв, ще им плащам още 350 лихви, такси, застраховки и т.н. Дали може да фалира банката и какво би станало с клиентите които имат кредити към нея?

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Е ако участвам в 100тегления шанса ми да спечеля пак ли е 1%. Не се ли увеличава поне малко?

 

Edit: Майче е тъп въпроса и винаги си остава 1%, ама не знам защо реших, че е повече

 

 

Ако не ме лъже RAM-а, шанса ти да спечелиш коя да е от 20-те лотарии (с по 1% шанс) е 20%. А шанса да ги спечелиш всичките е (0,01^20)*100 (за да получиш резултата в проценти). По добре кръстника или някой по в час да каже.

 

Хъх, тази дискусия съм я пропуснал. :)

Смятането на въпросната вероятност не е толкова просто, в смисъл не е и супер сложно, но все пак ето каква формула на биномиално разпределение трябва да се ползва. Вероятността при N независими събития, всяко отделно с вероятност π, да се случат x успеха се изчислява по следната формула:

binomial_formula.gif

Опа, първото обяснение беше тотално грешно, почнал съм да ръждясвам с годините. :lol:

Значи подхода в случая е да се търси вероятността за х=0, което ще рече нито веднъж да не уцелиш лотарията от всички N на брой опити. Тогава вероятността да уцелиш поне ведниж или още по-добре повече от веднъж (не бива да ги изключваме всички тия възможности, както направих при първото изчисление) ще се даде с формулата:

P(успех) = 1 - P(0).

Или в случая на 20 участия става:

P(успех, N=20) = 1 - P(0) = 1 - (1-0.01)^20 = 0.182 = 18.2%

В случая на 100 участия в тия лотарии, вероятността вече става:

P(успех, N=100) = 1 - P(x=0, N=100) = 1 - 0.99^100 = 0.63396 = 63.4%

Т.е. при 100 поредни участия в лотария, чиято вероятност да уцелиш е 1/100, не става 100%, както е уж "логично" да се мисли, а е 63.4%. Колкото и да играеш, вероятността никога няма да стане 100%, макар и след достатъчно голям брой да почне да се доближава твърде близо до 100%.

Казано по-просто, формулата за произволен брой N участия в лотарии, в които вероятността всеки отделен път да спечелиш е π, става доста по-проста:

P(успех, вероятност π, N участия) = 1 - (1-π)^N. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...