Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Копи/пейст от стара тема в Хонда-форума...
 

 

Колега,щом си от Пловдив този който най-много слага фолио е на улица "Тодор Влайков" незнам номера някъде около 22 мисля.Това е улицата точно с/у входа на Ботев стадиона.Успоредна е на ул.Богомил от страна на ВСИ-то.Аз слагах на хондата......

 

Аз също съм слагал там на голямото задно и двете странични задни стъкла, само дето беше доста отдавна, но ако все още продължават да слагат - препоръчвам с 2 ръце. Сумати лета съм пекъл колата на слънце, вътре е ставало сигурно към 80 градуса, мъкнал съм какви ли не багажи от рода на хладилници, перални, огромни шкафове и т.н., които са се стъргали из цялото фолио - не е мръднало никъде. Само веднъж имах глупостта да вкарам в купето цял лист ламарина без да я вържа и понеже минах с нея 150 километра по лоши пътища, тя се лашкаше през цялото време и с ръба неправи лек фал на фолиото на задното стъкло, но около дефекта няма дори и балонче. Вярно, че сложих скъпо фолио, но изобщо не съжалявам, понеже когато дойде време да бракувам колата, фолиото все още няма да е мръднало. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не е .com ; .net е. :)

 

@host, чичо ти вече ти обърна внимание за табелата, а там са и телефоните на фирмата...само не знам където точно са преместили гаражите, защото на това място има само бариера към паркинга на кооперацията.

Link to comment
Share on other sites

Еееех Коста, забравяш! Преди две години го дъвкахме същия въпрос, същите хора ;)

цък

 

:laughing1: ...а мен дедосва...сега остава и дедо да се включи и да попита:

 

 

Каква е далаверата от затъмнените задни стъкла?
Link to comment
Share on other sites

Аз съм доволен от Жоро Вейдъра. Сложих Лумар на задните стъкла, разликата е осезаема лятото.

 

Turn off this option! SM-G900F Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Не искам да ставам нахален, но се налага да си вдигна въпроса над заформилата се дискусия (чието място струва ми се , не е тук):

 

Сигурно няма да ти хареса, ама за всеки случай...

 

Новата функция Facebook Slideshow превръща снимките ни във видео клипове

Link to comment
Share on other sites

Еееех Коста, забравяш! Преди две години го дъвкахме същия въпрос, същите хора ;)цък
ей вярно не го помня това... ама тогава аз се бях присетил за тониране и след тва съм забравил, а сега жената е поръчал, че много и напичало извънградско през стъклото... та тоя път няма бягане... Щом е издадена заповед :D :d :D

 

Еееех Коста, забравяш! Преди две години го дъвкахме същия въпрос, същите хора ;)цък  :laughing1: ...а мен дедосва...сега остава и дедо да се включи и да попита:  Каква е далаверата от затъмнените задни стъкла?
Link to comment
Share on other sites

Спешна нужда от помощ за близки хора. 

 

Ресторантска програма ОРАК е загубила от база данни списък с артикулите или нещо подобно. По някаква причина явно дистанционно не може да се поправи. Отговорно лице е подсигурило всички ключове за достъп и трябва някой, който си има понятие от подобен софт да влезе и да възстанови загубеното.

 

Имаме ли тук човек, на който може да бъде донесен компютъра и да свърши това, че цял ресторант в Хисаря в момента не може да работи?   

 

СПЕШНО Е

Link to comment
Share on other sites

За кой ресторант става дума? (от любопитство питам)

Link to comment
Share on other sites

Ресторанта с басейна и дискотеката, знаеш на кого е  :grin:

 

Както и да е, проблемът е под контрол - ако не го решат карловци, ще го решава Коста. 

Link to comment
Share on other sites

Да де, така е..ама ги цепят из тракерите в различни секции...и двете са HD, ама едното е H264, даже сега гледам че има и H265.Та се чудих, ако може някой с по-прости думички да обясни...че четох в уикипедията и си го обясних г/д, но все още ми е малко мътно...

Link to comment
Share on other sites

Мидекса искаше да каже, че това е все едно да сравниш... домат със стъблото на домата :)

 

Някой да се занимава с валутни борси или да е в час с GBP-то? Гледам, че след инфото за излизане от EU, курса падна с 11%, дали в някакъв скорошен план (месец-два) има шанс курса да "навакса" поне 5,6% от изгубените?

Link to comment
Share on other sites

Да ясно, това го знаех и преди да попитам.

Ще перифразирам, защо ги цепят в отделни секции, при условие, че и двете са си HD...ама едното било с друг кодек?

Каква е разликата в качеството и в използването на хардуера (процесор, видеокарта)?.

Link to comment
Share on other sites

В категория HD са H264 кодирани филми.

H265 е по-новият стандарт, който позволява по-голяма компресия и запазване на качеството.

Теоритично, H265 е по-добър. Аз лично не съм правил сравнения обаче. Нито на звука, нито на картината. Само гледам цифрите.

 

The.Revenant.2015.720p.BRRiP.HEVC.x265.AC3-MAJESTiC

 

 

 

[pre]
***********************************************************************************************
The.Revenant.2015.720p.BRRiP.HEVC.x265.AC3-MAJESTiC
***********************************************************************************************

General Information

Sample Included......: Yes
Container............: MKV
Length...............: 156 minutes
Size.................: 2.89 GiB
Total Bitrate........: 2 642 Kbps
IMDb Information.....: http://www.imdb.com/title/tt1663202/

Audio Info

Codec................: AC-3
Bitrate..............: 640 Kbps
kHz/bit..............: 48.0 KHz / 16 bits
Channels.............: 6
Language.............: ENGLISH
Subtitles............: ENGLISH

Video Info

Codec................: V_MPEGH/ISO/HEVC
Resolution...........: 1280x536
Aspect Ratio.........: 2.40:1
Bitrate..............: 1 950 Kbps
Framerate............: 23.976 FPS

[/pre]

 

 

The.Revenant.2015.720p.BluRay.x264-SPARKS

 

 

 

The.Revenant.2015.720p.BluRay.x264-SPARKS

          Release.Date: 08.04.2016
          Video.......: X264 5496Kbps
          Frame.Rate..: 23.976
          Resolution..: 1280x536
          Audio.......: DTS 1509Kbps 6ch
          Language....: English
          Length......: 2h 36mn
          Source......: Retail BluRay
          Size........: 7836MB

          Subtitles...: English forced,  English

 

 

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Което още веднъж показва, че кодекът няма връзка с резолюцията, а кой къде ги бил разпределил из разделите си е отделен въпрос. ;)

Link to comment
Share on other sites

Забелязвам, че битрейтът на звука е повече от двойно по-нисък. Картината също.
Ще взема да ги сравня с някой по-тъмен филм. Там всичко лъсва в сенките.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...