Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Така си е...вероятно волтажа + цокъла + по-малкото търсене на този тип крушка качва цената, защото с подобен диод, но на 12 волта с цокъл Т10 2 бр. са под долар.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някоя добра програма за вграждане на субтитри към филми?

Искаш тотално да ги вградиш? Без да могат да се изключват? Да ги отпечаташ отгоре върху картината?

Link to comment
Share on other sites

Искаш тотално да ги вградиш? Без да могат да се изключват? Да ги отпечаташ отгоре върху картината?

Ами взех си един Philips,който се оказа че има проблем с кирилицата и не излизат субтитрите,което е доста тъпо за модел пт 2015та :D Трябва да се отпечат върху картината,има ли друг начин ?

Link to comment
Share on other sites

Телевизор Philips? Пробва ли други формати субтитри или като цяло има проблем с кирилицата?

 

Ами начини има. Зависи какъв е проблема.

Отпечатването на субтитри върху филм отнема много време. Ще ти отнема поне по 45-60 минути на филм, а може и повече. Освен това, трябва да го прекодираш целия от край до край (аудио и видео). Може и да не ти писне първите 10 филма, но много скоро след това изобщо няма да ти се занимава с такива тъпотии.

Как пускаш филма на телевизора и какъв точно е проблема със субтитрите?

Link to comment
Share on other sites

Philips и Sharp не са евтини марки.

 

Но пък с годините станаха некадърни за съжаление. 

 

В тоя ред на мисли някой знае ли какво представляват тия евтинджоси ТВ, които се появиха в МЕТРО - Smart Tech? Това както предполагам китайски боклуци ли са? Защото направо вървят без пари... 

Link to comment
Share on other sites

Sharp Elite са най-хубавите LCD телевизори до днешна дата, според това, което е изписано в Интернет пространството. Не съм правил сравнения на живо, по пристата причина, че тук не се предлагат.

 

Philips също имат хубави телевизори, но софтуера им е малко куц. Нека не забравяме обаче, че това преди всичко е телевизор.

 

Най-вероятно са тотален боклук тия в МЕТРО. Зависи и за къде искаш да го взимаш. Ако е за някаква вила, където ще работи предимно за фон - защо не? Виж го на място, пусни му малко тестове и си прецени. Plesio също предлагат някаква такава смотана марка - Turbo X.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Дъхат на дараци от 100км. Просто се чудя откъде се появиха. Цяла гама са пуснали, като за под 2 бона можеш да вземеш 65 инча... Хич не съм се и спирал до тях, просто гледам цените.

Link to comment
Share on other sites

Телевизор Philips? Пробва ли други формати субтитри или като цяло има проблем с кирилицата?

 

Ами начини има. Зависи какъв е проблема.

Отпечатването на субтитри върху филм отнема много време. Ще ти отнема поне по 45-60 минути на филм, а може и повече. Освен това, трябва да го прекодираш целия от край до край (аудио и видео). Може и да не ти писне първите 10 филма, но много скоро след това изобщо няма да ти се занимава с такива тъпотии.

 

Как пускаш филма на телевизора и какъв точно е проблема със субтитрите?

Пускам ги с външен твърд диск като с другите езици няма никакви проблеми,единствено с кирилицата.В други форуми прочетох че има вариант като се смени формата и да тръгнат,но още не съм го пробвал.

Но като ми каза какъв зор е,вече ме отказа с това вграждане :D

Иначе софтуера верно им е калпав на Филипса и в нас сме фенове на Самсунг,с тях никога не съм имал проблеми с различни формати на филма/субтитри.

Филипса го взех за вилата за 1200лв-55инча 4K,определено си гледа добре за тази цена.

Link to comment
Share on other sites

След като съм работил във фирма, снабдяваща Метро с техника - горещо препоръчвам да не се купува от там. Не дай си боже да опреш до гаранционен сервиз...

Link to comment
Share on other sites

Пускам ги с външен твърд диск като с другите езици няма никакви проблеми,единствено с кирилицата.В други форуми прочетох че има вариант като се смени формата и да тръгнат,но още не съм го пробвал.

Но като ми каза какъв зор е,вече ме отказа с това вграждане :D

Иначе софтуера верно им е калпав на Филипса и в нас сме фенове на Самсунг,с тях никога не съм имал проблеми с различни формати на филма/субтитри.

Филипса го взех за вилата за 1200лв-55инча 4K,определено си гледа добре за тази цена.

 

Най-лесният вариант е да пробваш различен формат на субтитрите. SSA е най-сигурен, защото възможно най-много неща са предварително зададени при конвертирането и много малко неща зависят от плейъра. Проблема обаче е, че локализацията на субтитрите се прави от плейъра, който в тоя случай е телевизора. Иначе конвертирането на субтитрите от един формат в друг отнема 10 секунди. Трябва обаче да се внимава с таймингите, за да не ги прецакаш при конвертиране и след средата на филма да започнат да ти се разминават.

Link to comment
Share on other sites

Най-лесният вариант е да пробваш различен формат на субтитрите. SSA е най-сигурен, защото възможно най-много неща са предварително зададени при конвертирането и много малко неща зависят от плейъра. Проблема обаче е, че локализацията на субтитрите се прави от плейъра, който в тоя случай е телевизора. Иначе конвертирането на субтитрите от един формат в друг отнема 10 секунди. Трябва обаче да се внимава с таймингите, за да не ги прецакаш при конвертиране и след средата на филма да започнат да ти се разминават.

Благодаря!Довечера ще си поиграя кой е най-оптималния вариант.

Въпроса се решава и с един лаптоп,но обичам да си напълня хард диска и да си щракам от дистанционното :D

Link to comment
Share on other sites

Понеже смятам да си взема едно SSD, прави ми впечатление, че трансфера при по-малките обеми респ. е по-малък - това някакъв маркетингов трик ли е или има някаква зависимост от броя/вида чипове, които се използват?

Не е трик. При SSD-то писането не е последователно както при HDD-то, а паралелно по няколко потока едновременно, тоест по голям драйв означава повече потоци за запис. Зависи от контролера и заделения кеш. Освен това чиповета памет в SSD не са еднакви. Има бързи, но скъпи, и по ефтини но по бавни. В по големите SSD-та бързата памет е повече....

 

Проучих малко по-подробно какъв е трансфера на доста SSD-та в най-различни големини и установих, че е напълно безсмислено да се взима малко SSD 8-32GB, минимумът за добър трансфер е 64GB, а от 128GB и нагоре вече започват добрите скорости, затова си взех един такъв по-голям (с около 560MB/s). Само не разбрах от поста на вокса защо по-големите траели по-дълго, след като на почти всички им дават "● Data retention: 10 yearsMTBF: 1,500,000 Hours"?

 

Не е маркетингов трик. Обема влияе. Чиповете са еднакви. Вземи по-голям. И живота му ще е по-дълъг.

Link to comment
Share on other sites

 

Само не разбрах от поста на вокса защо по-големите траели по-дълго?

 

 

Защото, когато клетките умират една по една, информацията се пренарежда на други клетки. Ако се приеме, че ще използваш 50ГБ от капацитета, 64ГБ диск ще има 14ГБ на които да пренарежда информацията при умрели клетки, а 250гб диск ще има 200ГБ да пренарежда умрели клетки.

Link to comment
Share on other sites

Фирма за касови апарати? Днес от 3 фирми, за един модел ми предлагат цени с разлика около 130лв... Баси майката...

Тааа, някой да каже нормална фирма...

Link to comment
Share on other sites

Преди време беше обсъждано за някакъв софтуер за възстановяване на изтрити файлове от карта памет. Някаква идея коя беше програмата? Спомням си, че въпросният потребител беше останал много доволен.

Link to comment
Share on other sites

Бях препоръчал на някой Recuva преди няколко месеца за тази цел. Не помня отзивите после, но може да е бил същият човек.

Link to comment
Share on other sites

Как най-лесно мога да кача малко музика на iphone без скапания айтюнс?И после да я сваля съответно.Ако има начин и под линукс(минт) да стане ще е супер...

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...