Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Овър, усмихвай се...Всеки има право на лично предпочитание и мнение...Аз ако мога и в Пловдив няма да живея, но към момента не мога да си позволя да се изнеса в предградията....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

От къде зареждаде дизел в Пловдив ? 

 

Ей така като почнете да сравнявате Пловдив и София... А познайте що не се върнах в Пловдив,а имах тая възможност ? 

Питай Виден, други дизел ползватели отявлени няма май. 

 

____________________

 

от приятел знам, че зарежда от бензиностанцията до 4тък пазара (която при проверките я хванаха че на 20л нафта сипва 100мл по-малко) и винаги е бил доволен от там

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Какво точно се пита в задачата? Хубав дизел или евтин дизел, защото първото го няма. Горивата се различават в различните обекти на един и същи бранд. Имаше няколко теста специално за зимните условия тази година. Дадоха доста различна информация.

Link to comment
Share on other sites

Никога не съм рискувал да си сипя дори течност за чистачки на Лукойл. 

 

Едно време като имаше до нас Шел бях много доволен от бензина им...най-добрия в БГ - екото не го вдига. Но вече са на много неудобни за мен места 2те им бензиностанции.

Link to comment
Share on other sites

Никога не съм рискувал да си сипя дори течност за чистачки на Лукойл. 

 

Интересно според теб от кого точно зареждат повечето останали и си правят бъркушите? Ако има читаво гориво - то е на ЛУКОЙЛ. Последно се говореше, че РОМПЕТРОЛ имат отлична нафта, но аз не сменям нещо, изпитано и доказано над ДЕСЕТ години. 

Link to comment
Share on other sites

И там сипвам чат-пат но са ми неудобни и техните обекти вече като не работя в Кючука, иначе и тях ги ползвах преди ... бензина 95 беше ок.

Link to comment
Share on other sites

Круиз до затвора (внасят от Гърция), Еко и може би Ромпетрол.Лукойла е шит бензина и газта...за дизела не знам...Газпром никога не съм зареждал...ОМВ също са леш откъм бензин и газ..

Link to comment
Share on other sites

Никой не внася нищо от никъде не се заблуждавайте....

 

Читава е нафта на ЕКО,Лукойл също става.На ОМВ само алпин дизела зимата...

 

Оня ден заредих един резервоар нафта на ЕКО точно на входа на Комотини/Гърция/.Нищо общо с тукашната искам да ви река...

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Интересно според теб от кого точно зареждат повечето останали и си правят бъркушите? Ако има читаво гориво - то е на ЛУКОЙЛ. Последно се говореше, че РОМПЕТРОЛ имат отлична нафта, но аз не сменям нещо, изпитано и доказано над ДЕСЕТ години. 

РОМПЕТРОЛ го внасяли от Румъния доколкото знам и са им читави горивата

Доста от бензиностанциите са на франчайз, така че никой не може да генерализира според мен къде какво е

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Какво точно се пита в задачата? Хубав дизел или евтин дизел, защото първото го няма.

 

Малко бъркаш в това. В домостроителния има една мижава, ведомствена бензиностанцийка, на която като заредя служебния бус и хайванчето върви доста по-различно. А, да... И цените са им чувствително по-ниски от на другите бензиностанции ;)

Оня ден заредих един резервоар нафта на ЕКО точно на входа на Комотини/Гърция/.Нищо общо с тукашната искам да ви река...

Че то на гърците дори и червената им нафта е по-добра от който и да било тукашен Пауър, Блу, Еко, Алпин и прочее шит.

Link to comment
Share on other sites

Лукойла е шит бензина и газта...за дизела не знам...

 

Всеки път като зареждах дизел от Лукойла на Карловско шосе колата започваше да пуши. Спрях да зареждам от там и колата спря да пуши.

Link to comment
Share on other sites

От както сме купили колата, зареждаме основно дизел от Лукойл. Чат-пат Еко, че ни е другата квартална бензиностанция, но никога проблеми. Нито пушене, нито крайно много гняс в помпата, филтрите почти никога не са били крайно осрани... За пример - колата на балдъзата баджанака, понеже е "тарикат" я зарежда с някаква нафта, купувана незнайно откъде на лев и нещо, съответно - проблеми с помпата, пуши като ТЕЦ, свещи сменяха 3-4 пъти...Не казвам, че е само от нафтата, но просто за нашата реалност аз съм доволен от Лукойл. Сипвам и добавки, естествено.

Link to comment
Share on other sites

 

...Че то на гърците дори и червената им нафта е по-добра от който и да било тукашен Пауър, Блу, Еко, Алпин и прочее шит.
Факт.Преди се стремях да зареждам в Бг и да карам из Гърция с нашенско гориво ама вече май само там ще сипвам.Особено при еднакви цени в двете държави.Два поредни дни по един и същ маршрут-с нафта от нашенското Еко по бк: 6/100.С тамошната 4.6-4.8/100.Колкото до "червената" нафта,тя е като другата но със специфичен оцветител.
Link to comment
Share on other sites

Абе не са много еднакви цените, понеже когато последно зареждах от червената, тя беше на 6- евро цента, докато не дотираният дизел беше на евро и двадесет - тридесет....

Отделно, че разликата в качеството на горивата е космическа....  Ама тва, щот нали...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Предстои ми продажба на лек автомобил. Дали е в сила вече това: http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2306794, или пак ще трябва да се ходи при нотариус?

 

Дата на публикуване 18.09.2013 21:01. Февруари/Март продавах кола и ходихме при нотариус. Услугата струва взависимост от цената на сделката има си и минимални данъчни ставки. 

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

 

Абе не са много еднакви цените, понеже когато последно зареждах от червената, тя беше на 6- евро цента, докато не дотираният дизел беше на евро и двадесет - тридесет....Отделно, че разликата в качеството на горивата е космическа....  Ама тва, щот нали...
Ами сега са горе-долy същите като у нас,заредих дизел на 1,06€...За качеството е явно така,имах предвид че червената нафта е като качество и състав като другата...
Link to comment
Share on other sites

Малко бъркаш в това. В домостроителния има една мижава, ведомствена бензиностанцийка, на която като заредя служебния бус и хайванчето върви доста по-различно. А, да... И цените са им чувствително по-ниски от на другите бензиностанции ;)

Че то на гърците дори и червената им нафта е по-добра от който и да било тукашен Пауър, Блу, Еко, Алпин и прочее шит.

 

Сигурно си прав, наистина все някъде в Пловдив трябва да продават най-хубавата нафта и това може да е точно на това място, но идеята ми беше в сравнение с немската нафта примерно, дали има някъде подобен продукт в Пловдив, това имах предвид. Аз зареждам на 1.60 апокрифна лукойлска нафта и да чукна на дърво, нямам проблем до сега, вече 5та година

Link to comment
Share on other sites

Предстои ми продажба на лек автомобил. Дали е в сила вече това: http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2306794, или пак ще трябва да се ходи при нотариус?

Ходи си се, после и в данъчното се ходи да се отпише. Разликата е вече, че като регистрираш автоможил не я вписваш ръчно в данъчното, а става автоматично.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...