Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Абе чудим се на къде да мръднем с жената в събота сутрин... в Батак ни беше харесало, във Велинград сме ходили .... може би Хасково че не сме го разглеждали... нз някъде където да става да се разходиш да разгледаш, пиеш кафенце/обяд  и да си ходим... радиус около 80км от Плд?

 

Бачково и прочие батали не са в класацията ;)

 

Сопот, Карлово, Калофер или Казанлък (то е малко по - далече).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Сопот и Карлово доста често съм ги посещавал последните 4-5г на Калофер и Казанлък действително не сме се отбивали... определено ги отбелязвам като възможни дестинации

Link to comment
Share on other sites

Хасково - хубу, ама само за Богородицата и 3-4 музея не си струва. Ако ще одите до там, поне минете през Каснаково и Светилището на нимфите + Музея на тракийското изкуство в Александрово. И джамията-църква може да видите.

Link to comment
Share on other sites

Ми както казах, тракийска гробница/ комплекс, преди 6-7 години беше открито и много популярно. Има и хубави гледки и едно две приятни кафенца, за един ден е супер, пък и ще научиш доста неща за траките.

Link to comment
Share on other sites

Васко, пробвай с 14 години :)

Гледката отгоре от гробницата е много готина. Ако е ясно се виждат трите язовира около селото. Във винарната (по пътя за гробницата) има хубава градина, животинки, свободно разхождащи се.

Хах, кефите ме. От родния ми град отидохте в селото на баба ми :)

Хисар си заслужава повече (според мен). Но всеки е свободен да си решава.

Ако не сега, Коста, иди до Хисар някой път все пак.

Не знам доколко си претенциозен и какво точно търсиш, но мисля, че няма да съжаляваш и за двете дестинации.

Иначе ето ти едни сладурски паточета от староселската винарна.

8338827I.jpg

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

В Хисаря е много по-готино от Старосел. На Старосел кво има, една гробница и винарната дето е наистина хубаво.

 

В Хисаря сега около крепостната стена е изцяло преасфалтирано, нови пейки и фенери. Има още камара паркчета за разходка, всичките са много добре подържани, не случайно е най-зеленият град за тая година. Към Аугуста отляво парка също е невероятен. Сега Военния Санаториум взеха центъра на УБО и може да се иде и на енергийния център на Людмила Живкова, да видиш какво са имали "богоизбраните". Заведения има както за бедни, така и много лъскави за по-заможни. Кеф ти плажове, имаш избор от десетки пак най-различни и разнообразни.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

 

 

в краен случай ше се пие кафенце на Беркут пък на разходка другаде

На Беркут...!?! Беркут в Бресник!?!

Link to comment
Share on other sites

А..., не, бе... Нищо му няма, ама аз не бих сядал там.

 

П.п. Виж..., на Бунара, малко преди онова нещо Беркут, нещата са по - различни :)

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

http://bunara.net/%D0%BB%D1%8F%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0за тука ли говорим?

Ако си мислиш, че не го знам ... объркал си се. Ама ако няма да се яде и онва става.

 

_________________

Беркута нз що трябва да го сравняваме с Бунара ... то нищо общо нямат като цел ... Беркута ме блазни че има вятърче и гледка.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Онлайн или на живо в Пловдив?

Защото има един сайт bgflags.com

На живо в Пловдив днес, че баба ми дава зор за ново знаме утре за празника :D

Link to comment
Share on other sites

Има и някаква фирма Бендида с офис на Пещерско.

http://www.bendida-bg.com/main.htm

Хубаво нещо иска баба ти. Ние откога се каним да си вземем.

Ако купиш, моля сподели цените.

Link to comment
Share on other sites

Коста, що не идете до Аязмото в Стара Загора? Зоопарка там е огромен и разходката е гарантирана.

Точно там се оказахме, не е зле в Стара Загора... Липсват им табели леко ама бива.

Link to comment
Share on other sites

Васко, пробвай с 14 години :)

 

Сега като се замислих, не са чак 14, а 10. 2005 бях на почивка в Хисар за една седмица и единия ден отскочихме до Старосел. Баси как лети времето, всичко ми се струва че е било преди няколко години

Link to comment
Share on other sites

Бях пряк свидетел на разкопките. Експедиция ТЕМП ги започна през 2000 година под ръководството на д-р Георги Китов, Бог да го прости (той там и почина при други разкопки преди 7 години). Към 2001 година започнаха да пускат хора, за да разглеждат.

Тъй като имаме баби от Старосел, аз и няколко мои приятели имахме привилегията да влизаме когато искаме и да ходим всеки ден при археолозите.

Иначе да, прав си, времето минава неусетно. Тогава съм била на 14 години :)

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Трябва ми техническо ръководство за Мерцедес А150 Класик, 2007г на производство. Някой може ли да помогне? И не, официалното интерактивно ръководство не ме устройва. Може на руски или английски, но предпочитам на български. В краен случай на немски, стига да е добре илюстрирано.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...