Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Просто имаш повреден профил.

Оправя се през регистрите.

https://goo.gl/VADwni

 

ako не си сигурен какво правиш - иди при профи.

Тъй, случи ми се нещо много странно с компа преди минути. Да поясня, че машината е с Windows 7 лицензиран, както и с Office 2007 пак лицензиран, тоест никакви активатори, нищо. Включвам го и нормално ми иска парола. Вкарах си паролата и вместо да ме заведе на моя си декстоп ми изписа Preparing desktop или нещо подобно, като след 10 секунди ме прехвърли в Temporary Profile и долу вдясно пишеше, че това Temporary profile, нямам достъп до файловете си и всичко, което бъде записано или създадено в тази сесия, при излизането ми, ще бъде изтрито. Още докато ми изписваше Prepraring Desktop, нещо ме накара да спра нета. След зареждането на тоя профил и спирането на нета преди това, през старта дадох Logout, след което си избрах моя профил, вкарах си паролата и си влезнах в него. Сега си пуснах нета и пиша от тоя комп. Възможно ли е да е вирус, който без да искам съм спрял със спирането на нета и да преинсталирам/местя нещата си другаде, докато е време, за да не стане издънка?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Лукойл до Метро е от най-коректните бензиностанции в Пловдив. Там, нито веднъж откакто я има, не съм имал проблем със заредено количество или качество на горивото.

 

Дано да има повече хора, които да сипват боклуци в горивото за да печелят повече, а на теб да ти прецакват колата?!?!?

 

 

 

Лукойл до Метро е от най-коректните бензиностанции в Пловдив. Там, нито веднъж откакто я има, не съм имал проблем със заредено количество или качество на горивото.

Link to comment
Share on other sites

Как да си увелича Withdrawal лимитите на Paypal?

 

Според техния FAQ става така:

 

* Log in to your PayPal account.

* On the Account Overview page, click View Limits.

* The remaining amount you can withdraw and send is listed.

* To lift your limit, click Lift Limit and follow the instructions.

 

Е да ама аз нямам подобен бутон или поне не го виждам никъде на страницата (търсих думата "limit" но не я намирам)

 

Според друг отговор става така:

 

* Go to www.paypal.com and log in to your account.

* Click on 'Resolution Center' near the top of the page.

* Find the 'Begin a limitation review' box.

* Click 'Resolve' under the Action column beside each step.

 

Е да ама и там нямам никакви подобни бутони.

 

ПС: Акаунта ми вече е Verified.

Link to comment
Share on other sites

Стар проблем в paypal. Уж се оправя като махнеш и добавиш на ново картата (или добавиш друга). Опция две е, след като си верифед, лимита ти не е "статичен" а е някакъв рандом и като го наближиш, ще те информират + линк за лифтинг ;)

Link to comment
Share on other sites

Стар проблем в paypal. Уж се оправя като махнеш и добавиш на ново картата (или добавиш друга). Опция две е, след като си верифед, лимита ти не е "статичен" а е някакъв рандом и като го наближиш, ще те информират + линк за лифтинг ;)

Не е така. Просто над 500 евро не мога да си прехвърля в картата.

 

Няма линкове няма не-статичен лимит. И вече го достигнах, а нямам никакви писма.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Преди време се интересувах от надежден компютърен сервиз в града.Някой няма ли да сподели (препоръча) сериозен компютърен специалист или фирма за решаване на проблеми свързани с видеокартата?

Link to comment
Share on other sites

Имам едно старо лаптопче IBM с 2.6 процесор и 512рам и искам да му сложа 7-ца, но му е 30гб харда.

-Съществува ли Уиндоус 7, но с орязани неща като графични дезайни и прочее, който е за тази цел.

Link to comment
Share on other sites

Пич, имаш половин гига рам - в момента двата ми браузъра точат повече от това... Няма смисъл да коментираме даже... Забрави за 7, тури му едно ХР и дано да не киха и с него... 

Link to comment
Share on other sites

Имам едно старо лаптопче IBM с 2.6 процесор и 512рам и искам да му сложа 7-ца, но му е 30гб харда.

-Съществува ли Уиндоус 7, но с орязани неща като графични дезайни и прочее, който е за тази цел.

Това, което го търсиш се нарича Linux Mint http://www.linuxmint.com/

Пич, имаш половин гига рам - в момента двата ми браузъра точат повече от това... Няма смисъл да коментираме даже... Забрави за 7, тури му едно ХР и дано да не киха и с него...

В никакъв случай! Далече по-добре ще работи ментата

Link to comment
Share on other sites

Не знам защо така реши, но щом си казал, нЪли...512 МБ рам... И Вирус ХР може да се спъва там.... 

 

Знаеш ли го човека дали може да се бори с Линукса? 

Link to comment
Share on other sites

Аз съм долу същото мнение. Инсталацията е лесна в последните години ама после като се сблъскаш с нещо и греда. Я конзолата ще ти дойде сложна, я няма да намериш някоя настройката.

Link to comment
Share on other sites

Отне ми 25минути да инсталирам VMWare tools на тоя Mint и накрая пак не можах да ку подкарам хардуерната видеокарта. Използва си VMWare Software ускорител някъв и анимациите лагват... Айде мерси с тия линукси.

Link to comment
Share on other sites

Породи се много странен проблем. Приятелката ми си докара лаптопа в нас, но щом се логне, сърфира известно време в нета и я изхвърля. Дава жълтия триъгълник все едно няма интернет. От моя лаптоп и телефоните няма проблем. Рутера си е на мтел... Някакви идеи какво мога да направя без да преинсталирам компа?

Link to comment
Share on other sites

Отне ми 25минути да инсталирам VMWare tools на тоя Mint и накрая пак не можах да ку подкарам хардуерната видеокарта. Използва си VMWare Software ускорител някъв и анимациите лагват... Айде мерси с тия линукси.

Човека иска машина за браузване. Ментата става за това. При мен успя да намери всички необходими драйвери също така на поне 3 компютъра. Така като ме познаваш дали ще се занимавам да се боря с линукса да му инсталирам това и онова, а? Аз съм на принципа, че нещата или работят или не се занимавам. Като не става с 10 натискания на "next" го отсвирвам.

 

Ти говориш за VMWare tools... усещаш ли разликата?

Link to comment
Share on other sites

Странно, дай му на жълтия триъгълник (компютърния) трабълшуут, ей тъй за спорта, да видиш какво ще ти каже.

Изписа проблем с безжичен адаптер или точката на достъп. След като му дадох да се поправи сам всичко беше ок. 

Link to comment
Share on other sites

Не знам защо така реши, но щом си казал, нЪли...512 МБ рам... И Вирус ХР може да се спъва там....

+1 За Linux Mint. Задължително с Xfce иначе пак може да е зор.

Отне ми 25минути да инсталирам VMWare tools на тоя Mint и накрая пак не можах да ку подкарам хардуерната видеокарта. Използва си VMWare Software ускорител някъв и анимациите лагват... Айде мерси с тия линукси.

Ангеле, за наказание за тая глупост, дето я изписа - иди и изгледай 20 пъти някоя реклама на Бонукс!

 

Породи се много странен проблем. Приятелката ми си докара лаптопа в нас, но щом се логне, сърфира известно време в нета и я изхвърля. Дава жълтия триъгълник все едно няма интернет. От моя лаптоп и телефоните няма проблем. Рутера си е на мтел... Някакви идеи какво мога да направя без да преинсталирам компа?

Нови драйвери за WiFi картата.
Link to comment
Share on other sites

Ангеле, за наказание за тая глупост, дето я изписа - иди и изгледай 20 пъти някоя реклама на Бонукс!

Човек, не ме наказвай така, нали ти казах, че не ми харесва.

 

Кажи ми защо не мога да си подкарам графичния ускорител под VMWare по-добре. На Уиндоуските машини се разпознава.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...