Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Накратко, днес на центъра на Пловдив, някой хубостник ми е откраднал крайното гърне с накрайника. Та да кажете някоя фирма, където имат разнообразие от модели и да могат да го монтират на място? 

Link to comment
Share on other sites

Накратко, днес на центъра на Пловдив, някой хубостник ми е откраднал крайното гърне с накрайника. Та да кажете някоя фирма, където имат разнообразие от модели и да могат да го монтират на място? 

 

Ето ТУК има голямо разнообразие от гърнета и накрайници на много добри цени и качество, но не монтират. По добре си вземи от тях и където и да отидеш ще ти го монтират.

 

Едит: Предлагам ти го понеже ако идеш директно в сервиза гърнето ще е примерно 80лв а при тях същото, че и по-добро ще за 50лв

Edited by Mladenski
Link to comment
Share on other sites

Ето ТУК има голямо разнообразие от гърнета и накрайници на много добри цени и качество, но не монтират. По добре си вземи от тях и където и да отидеш ще ти го монтират.

 

Едит: Предлагам ти го понеже ако идеш директно в сервиза гърнето ще е примерно 80лв а при тях същото, че и по-добро ще за 50лв

Благодаря, ще проверя тези дни.

Link to comment
Share on other sites

Лаптопа на шефа на щерката му е станало нещо (тя му е направила нещото де) Модела е: Acer TravelMate P253-E

 

Но до сега не се бях сблъсквал с такъв проблем.

Не иска да бутва, стартира и казва че няма бутващо устройство, през биоса вижда и харда и бутващата флашка и сд-то но неиска да бутне с нито едно от трите, пробвах с инсталационна флашка, с диск и с виртуален уин, но нищо.

 

Някой да има идеи? Дали да не префлашна биоса!?!!??

Благодаря, предварително.

Ето какво показва само и до там.

 

814387.jpg

 

814388.jpg

Edited by Mladenski
Link to comment
Share on other sites

Флашка пробва ли да сложиш, дали ще я види? Батерията на дъното, ресетна ли BIOS? Тея TravelMate нямат убиване. Поне за мен едни от най-добрите евтини машини. Матов дисплей и тра-ла-ла.

Link to comment
Share on other sites

Харда го няма, ако е гаранция ... знаеш, ако ли не ... пак знаеш :D

 

____________

другите буут опции не ти ги показва защото вероятно е в UEFI режим или нещо от сорта - или са забранени - но щом не ти показва харда ... сам се сещаш какво му има

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Харда го няма, ако е гаранция ... знаеш, ако ли не ... пак знаеш :D

 

____________

 

другите буут опции не ти ги показва защото вероятно е в UEFI режим или нещо от сорта - или са забранени - но щом не ти показва харда ... сам се сещаш какво му има

 

Прав си, харда е капут, а за другите опции беше на UEFI на Legacy BIOS ги вижда другите опции.

Сега ще търсим ново HDD  :grin:

Link to comment
Share on other sites

От къде в Пд мога да купя диви (конски) кестени ?

 

Ако ли не, да си ги набереш ръчно, има ги доста, по трудно се намират тези ядливите, които са в пухкава обвивка, а тези с едрите бодли отвън ги има доста.

Харда го няма, ако е гаранция ... знаеш, ако ли не ... пак знаеш :D

 

Днес пристигна новия HDD и лаптопа тръгна, но стария реших да го пробвам на РС-то ми и нещеш ли тръгна от рас, направих му тест, 100% здраве. Та без да искам се сдобих с още 750ГБ ейтака от нищото. Да е жив и здрав ШЕФА  :drunk:

Edited by Mladenski
Link to comment
Share on other sites

не бих сложил нищо важно на тях, и бих търсил сериозно причината в сата контролера на машината от която е свалено това нещо - или кабел

Link to comment
Share on other sites

не бих сложил нищо важно на тях, и бих търсил сериозно причината в сата контролера на машината от която е свалено това нещо - или кабел

 

За момента всичко е ОК, а на този дето се сдобих с него ще накича торентите, и да ги загубя, няма да е болка за умирачка. А м/у другото предния хард не беше закачен с болтове към шасито което го държи към лаптопа, просто шасито си стоеше над него, интересно по каква причина (най-вероятно Китайска) а на новия сега му сложих болтчета и е закрепен здраво.

 

П.П. Най-вероятно малката като го е блъснала и да се е поразместил, и по тази причина да не се е виждал. Ама както и да е, ще го тествам с времето и ще си покаже.

Edited by Mladenski
Link to comment
Share on other sites

П.П. Най-вероятно малката като го е блъснала и да се е поразместил, и по тази причина да не се е виждал. Ама както и да е, ще го тествам с времето и ще си покаже.

А пробва ли да го сложиш обратно на лаптопа да пробваш дали ще тръгне? Защото ако само е бил разместен това ще оправи нещата

Link to comment
Share on other sites

А пробва ли да го сложиш обратно на лаптопа да пробваш дали ще тръгне? Защото ако само е бил разместен това ще оправи нещата

 

Ами не съм, боднах новия инсталирах му 10-ката и си заспа, аз поръчах абсолютно същия WD Blue като стария само, че за 95 пари. Но, интересното е, че май го вадих и пак го слагах стария и не се виждаше. Както и да е вече е решен проблема.

Link to comment
Share on other sites

Ако ли не, да си ги набереш ръчно, има ги доста, по трудно се намират тези ядливите, които са в пухкава обвивка, а тези с едрите бодли отвън ги има доста.

 

 

 

От къде в Пд мога да купя диви (конски) кестени ?

 

 

Точно за бодливите става дума :) - тях ги търся !

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

Без минат ГТП мога ли да ида до Гърция?

 

Ако не те спират наши катаджии( и други гладни с палки БГ полицаи) нямаш никакви грижи с гърците. Само застраховка може да ти търсят, НО ако стане беля застрахователя няма да плати защото си управлявал неизправно МПС, което е всяко МПС непреминало ГТП.

 

Вкусна пловдивска пица с доставка? Последно съм взимал от Годзила, бяха ок.

"Аморе" ми харесват на мен.

Link to comment
Share on other sites

Какво и може ли изобщо нещо да се направи, ако ти се прецака колата в следствие на вода от голяма "локва" (70см мини подлеза преди КАТ)? Примерно да се викне КАТ и те да съставят протокол, че в следствие на голямата вода ти се е издухал двигателя? Изобщо ако не е ПТП могат ли да направят нещо?

 

Някой по-навътре с видео наблюдението да каже, дали има джаджа, която да блокира/ресетне камера?Имам една ИП камера в помещение в което ме съмнява, че се влиза. На произволен период, камерата се позиционира в начално положение (аз съм я завъртял да гледа на определено място) и липсва запис за малък период от време. Тока не се спира, защото рутера които свърза камерата със сървъра за записите, си има ъптайм.

 

Въпрос и за гаранция на юридическо лице. В магазин за електроника ми казаха, че щом е с фактура за фирма, гаранцията била 1г. Чета тука закона, но май ще се окаже, че там нищо не се споменава за юридически лица.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Нищо не губиш. На Виден му се е претъпило вкусоусещането от тая бира и не знае какво говори.

 

На Верди пиците най-много ми харесват на мен. Другите са някви странни. Не са лоши, но не са нищо особено.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...