Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Кажи ми защо не мога да си подкарам графичния ускорител под VMWare по-добре. На Уиндоуските машини се разпознава.

Предмониторен проблем имаш.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Предмониторен проблем имаш.

 

Това не ми помага особено.

 

Прочетох инструкциите. Пишеше да инсталирам VMWare tools, за да се подкара графичния ускорител. Започнах инсталацията, пишеше ми да пусна някакъв pl скрипт. Пуснах го - нищо не стана. Пуснах го още 2 пъти - пак никаква реакция. Заредих другия скрипт през терминала. След 5 минути четене и писане на команди, и отговаряне на диалози, успях най-накрая да инсталирам VMWare tools. Уж. Според VMWare нямаше нужда да се инсталират туулс на тази виртуална машина, но никак не успях да намеря в самия Минт дали са инсталирани тия VMWare туулс или не.

Ако елементарна инсталация на елементарен софтуер протича по подобен начин, от къде трябва да започне човек, за да се научи да работи с Линукс?

Link to comment
Share on other sites

Не намирам тема или раздел за доставчици на телевизия. Виждам раздел "Интернет Доставчици", но не и за ТВ. Там ли трябва да задам въпрос относно кабеларките?

Link to comment
Share on other sites

Не намирам тема или раздел за доставчици на телевизия. Виждам раздел "Интернет Доставчици", но не и за ТВ. Там ли трябва да задам въпрос относно кабеларките?

Да.
Link to comment
Share on other sites

Лаптопчето ми дойде преинсталирано преди време със нужните драйвери.

-И сега за да не ги търся всичките из нета, както и тези, които допълнително съм качвал - ми се иска да ги събера в една папка, но не зная къде да ги търся в лаптопа и звлеча, а преди време помня, че някой ми говори за такава програма, която сама ги извличала всички възможни и ги правила в архивче.

Link to comment
Share on other sites

Инсталация не се генерира от ВЕЧЕ инсталирани програма на машината. Ако ги имаш някъде на диска запазени инсталациите - добре, ако не - сваляй си ги 1 по 1 от сайта на производителя и си ги запазвай където прецениш за най-удобно.

 

че някой ми говори за такава програма, която сама ги извличала всички възможни и ги правила в архивче.

Нямам доверие нито на такива програми нито на другия вид, който "почиства" излишните неща и именно поради тази причина не съм от хората, преинсталиращи windows на всеки 3 до 6 месеца... "защото той повече не издържа и трябва да се преинсталира редовно". Е да ама не, като не вършиш глупост след глупост си работи прекрасно с години

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Не бе, те ти качват драйверите. И троянски коне, троянски магарета, някоя друга троянска овца, може и друг добитък да придобиеш. Или някой bitcoin копач, е, то малко бави, като ти взима 80% от процесора, ама нали ти е спестило колосалното усилие да свалиш 5-6 драйвера от (о, ужас) 3-4 сайта (да не говорим за случая да намериш точни модел на лаптопа, което си е усилие и да ги свалиш от сайта на производителя).

Link to comment
Share on other sites

Имам подозрение, че са говорили за нещо от сорта на SiSoftware Sandra или AIDA, които идентифицират хардуера може и да имат опция за сваляне на драйвери, но аз не бих рискувал. Особено за лаптоп нещата по начало са събрани на едно. Не е кой знае колко сложно да се свалят от сайта на производителя

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Преди бях гледал подобно нещо за коремни преси , но не се сещам къде точно в плд беше и струваше под 50 лева ... Не беше същото но беше доста подобно ... някой има ли идея къде може да се намери такова нещо на сносна цена . rimsko%20stolche1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Това е готино а и цената е добра ама ме притеснява , че пише , че е до 80 кг а аз съм към 90 ...

Link to comment
Share on other sites

Ако ти е само за коремни преси, нямаш нужда от подобна лежанка. Едно шалте на пода и си готов.

Link to comment
Share on other sites

Абе в квартала има един магазин за детски неща и имаха памперси "Pampers Sleep & Play Junior "5" 11-25" на цена 12лв. (вътре са 42бр). Водят се немски в оранжева опаковка. Еми изрових интернета, включително и немските онлайн магазини, но никъде цената не се доближава до тази.

Някой да има идея от къде могат да се вземат на подобна цена, че като тегля чертата края на месеца, памперсите на малкия струват повече от джобните ми за месеца :D

Link to comment
Share on other sites

Някой да има идея от къде могат да се вземат на подобна цена, че като тегля чертата края на месеца, памперсите на малкия струват повече от джобните ми за месеца :D

Свиквай :P

Link to comment
Share on other sites

Навремето жена ми закупи памперси за многократна употреба. Комплектът е ТОЗИ. Даваш 500 лева и забравяш. Други памперси - само при евентуално пътуване и гостуване. 

 

=================================

 

Някой наскоро беше пуснал списък с идиотските "медии" от рода на ПИК. Я го дайте пак... 

Link to comment
Share on other sites

Някой наскоро беше пуснал списък с идиотските "медии" от рода на ПИК. Я го дайте пак...

https://gist.github.com/yradunchev/3cecf6fba6b74d582d30

 

Навремето жена ми закупи памперси за многократна употреба. Комплектът е ТОЗИ. Даваш 500 лева и забравяш. Други памперси - само при евентуално пътуване и гостуване.

Памперси за многократна употреба? И как се чистят лайната? Стига бе...

Link to comment
Share on other sites

https://gist.github.com/yradunchev/3cecf6fba6b74d582d30

 

 

Памперси за многократна употреба? И как се чистят лайната? Стига бе...

 

Точно това щях да питам :) Сега чета и казват, че ги перат , или имало вложки за еднократна употреба. Ама то ако ще е с тях, все едно е с нормален памперс.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

И как се чистят лайната? Стига бе...

 

Отлитат сами в тоалетната... 

 

Естествено, че се перат. В случая важното е, че след едни 420 лева "инвестицията" в памперси се прекратява (да речем, че станат 500 с разните му допълнителни разходи за целия период на едно дете). Елементарна сметка може да покаже колко пари се спестяват за две, понякога и повече години докато се научи детето на гърне. Още повече пък, когато има второ дете. 

 

За екологичния момент въпбще да не отваряме приказка. Памперсите са най-проблемния битов отпадък - не подлежат на преработка, разлагат се между 200 и 500 години и увреждат почвата. Химикалите, които съдържат, поглъщат 200-300 пъти повече течност от собственото им тегло. От раждането на детето до гърнето се използват около 6000 паперса... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...