Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

А удобството къде остана? Или ще се правим на много зелени и вместо да хвърляме памперс ще го перем? То хубаво няма да хвърляш ама прането също не е кой знае колко екологичен процес.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абе в квартала има един магазин за детски неща и имаха памперси "Pampers Sleep & Play Junior "5" 11-25" на цена 12лв. (вътре са 42бр). Водят се немски в оранжева опаковка. Еми изрових интернета, включително и немските онлайн магазини, но никъде цената не се доближава до тази.

Някой да има идея от къде могат да се вземат на подобна цена, че като тегля чертата края на месеца, памперсите на малкия струват повече от джобните ми за месеца :D

Препоръчвам ти моделите на Pampers, но поръчани от Англия или Германия. Нямат нищо общо с тези които се продават тук. Отделно цените им са в пъти по - ниски. Мокрите кърпички са по същият начин.

Link to comment
Share on other sites

А удобството къде остана? 

 

Някак си изобщо не съм изненадан от тоя вечен въпрос и приоритете в твоя така неудобен живот... Все пак:

 

като тегля чертата края на месеца, памперсите на малкия струват повече от джобните ми за месеца 

 

 

Ти така и не научи, че повечето хора са много далече от твоя стандарт.

 

Относно зленината, аз винаги и по всякакъв начин се старая да правя всичко възможно за опазването й. И ще продължавам да го правя. 

Link to comment
Share on other sites

Препоръчвам ти моделите на Pampers, но поръчани от Англия или Германия. Нямат нищо общо с тези които се продават тук. Отделно цените им са в пъти по - ниски. Мокрите кърпички са по същият начин.

Те и турските са в пъти по-добре, но трудно се намират. В момента малката е с някакви испански, и сме доволни.

Link to comment
Share on other sites

Аз, като баща на близнаци мога за Памперси и АМ да защитя професура. 

Та от немските и ония белите в началото (полските Premium care) не съм видял по-добро. Турските за мен не бяха ОК, защото са много ароматизирани.

Намират се трудно, нелегално и спорадично. Но има начин.

За пари да икономисаш от това и дума не може да става, защото като се подсече малкия тараторчо и ви бръмка цяла нощ на ушенце, на другия ден си готов на всичко.

Затова се примиряваш и ... ти се откъсват ръцете докато вървиш към боклукчийската кофа, че и теглото/аромата нарастват с растежа на малкия сладкиш.

 

Поздрави и си повтаряйте "и това ще мине", че и по-интересно ще е.

Link to comment
Share on other sites

Ти така и не научи, че повечето хора са много далече от твоя стандарт.

Памперсите са около 1/3 от другите разходи за едно малко дете. Ако в онзи момент ти се струват малко - почакай да порасне малко и да тръгне на училище. Та дори да икономисаш малко откъм памперси (за сметка на време и удобство) няма да можеш да икономисаш откъм кремове, мокри кърпички, друга козметика, дрехи, биберони, шишета, и помня ли вече каква още техника имаше и все неща, които се купуват на момента, след няколко месеца се хвърлят и взимаш следващите. Може да не са точно такъв консуматив като памперсите да се купуват примерно всяка седмица, но като теглиш чертата имаш един константен разход за детето и правиш-струваш все някакви пари вървят там. 

Поздрави и си повтаряйте "и това ще мине", че и по-интересно ще е.

 

Именно, после започва да става все по-интересно - само дебели нерви да има човек :)

Link to comment
Share on other sites

Значи реших да си преинсталирам стария компютър но стига до някъде и излизат едни надписи....някой да има идея какво е това.досега беше с XP но му сложих повече рам и реших да му сложа win7 но не иска.

ето това излиза :

 

http://store.picbg.net/pubpic/DE/2D/a07a33dc1c00de2d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Интересно как ми говорите като че ли не съм виждал деца...  :laughing:

 

Ще го кажа накратко - по мои груби сметки ще спестя над 4000 лева от памперси в края на периода. Нека да са малко... С нашите памперси до момента проблем с подсичане не сме имали. 

 

Другата козметика, Ники, не е нищо особено, а дрехи, биберони, шишета и т.н. няма причина да се изхвърлят, освен ако някой от големите не ги повреди. А че пари вървят ВЕЧНО покрай децата едва ли някой може да отрече. И колкото повече растат, толкова повече стават. 

Link to comment
Share on other sites

Ще го кажа накратко - по мои груби сметки ще спестя над 4000 лева от памперси в края на периода.

Това е защото си аматьор и не знаеш как да си поръчвах хем по - качествени, хем по - евтини неща. Ама то още като се тръгне от бирата и е разбираемо и за останалите неща.
Link to comment
Share on other sites

реших да закупя нов телефон от онлайн магазин ... на въпроса за фактура, от две места ми отговориха "за юридически лица гаранцията е 1 год". навсякъде в сайтовете въпросната марка/модел е с 2 год. гаранция(става въпрос за самсунг) ... първите даже побързаха да ми обявят, че не са регистрирани по ДДС, въпреки че в случая фактурата ми е необходима за да може телефона да мине за разход на фирмата(ЕТ, което не е регистрирано по ДДС)

интересно ми е такава ли е практиката на повечето онлайн магани и каква е уловката с това "2 год. за физически лица, 1 год. за юридически лица".

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

реших да закупя нов телефон от онлайн магазин ... на въпроса за фактура, от две места ми отговориха "за юридически лица гаранцията е 1 год". навсякъде в сайтовете въпросната марка/модел е с 2 год. гаранция(става въпрос за самсунг) ... първите даже побързаха да ми обявят, че не са регистрирани по ДДС, въпреки че в случая фактурата ми е необходима за да може телефона да мине за разход на фирмата(ЕТ, което не е регистрирано по ДДС)

интересно ми е такава ли е практиката на повечето онлайн магани и каква е уловката с това "2 год. за физически лица, 1 год. за юридически лица".

Ако не се лъжа е така по закон. Дори и от магазин да си го купиш е по същият начин. Предполага се, че ще е подложен на повече експлоатация когато е за фирма.
Link to comment
Share on other sites

Това е защото си аматьор и не знаеш как да си поръчвах хем по - качествени, хем по - евтини неща. Ама то още като се тръгне от бирата и е разбираемо и за останалите неща.

 

Ти пък понеже си "професионалист", гледам 2 тира памперси донесе и печалба направи.

 

Аз съм решил проблема не само по-качествено, но и много по-евтино. Оттам нататък всеки да се спасява както може.

 

===============================

 

Ако не се лъжа по закон гаранцията е две години. 

Link to comment
Share on other sites

Значи реших да си преинсталирам стария компютър но стига до някъде и излизат едни надписи....някой да има идея какво е това.досега беше с XP но му сложих повече рам и реших да му сложа win7 но не иска.

ето това излиза :

 

http://store.picbg.net/pubpic/DE/2D/a07a33dc1c00de2d.jpg

 

 

Рестартирай, пускай нова инсталация и ако пак ти го даде, си провери хардуера.

Link to comment
Share on other sites

реших да закупя нов телефон от онлайн магазин ... на въпроса за фактура, от две места ми отговориха "за юридически лица гаранцията е 1 год". навсякъде в сайтовете въпросната марка/модел е с 2 год. гаранция(става въпрос за самсунг) ... първите даже побързаха да ми обявят, че не са регистрирани по ДДС, въпреки че в случая фактурата ми е необходима за да може телефона да мине за разход на фирмата(ЕТ, което не е регистрирано по ДДС)

интересно ми е такава ли е практиката на повечето онлайн магани и каква е уловката с това "2 год. за физически лица, 1 год. за юридически лица".

 

Пробват се. Ти го вземи с фактура и гаранционна карта, пък ако му стане нещо, ще го ремонтират и ще им пукат ушите. Това са опит да те финтират и да откажеш фактура, както и ако толкова настояваш, да те прецакат с гаранцията. Търговската гаранция е 2 години, ако искат и 1 месец да пишат.

Link to comment
Share on other sites

Ти пък понеже си "професионалист", гледам 2 тира памперси донесе и печалба направи.

 

Аз съм решил проблема не само по-качествено, но и много по-евтино. Оттам нататък всеки да се спасява както може.

Никаква печалба. Даже съм ги направил като подарък. Целта обаче е не толкова цената колкото качеството. Нито кърпите имат нещо общо, нито самите памперси. И това говорим за абсолютно един и същи модел. А ти си ползвай примитивните средства. За първи път от 20 години чувам някой, че се занимава да пере пелени....
Link to comment
Share on other sites

Много работи има, дето не си ги чувал.

 

За юридическо лице навсякъде е 1г И тва е търговска сделка ако е между ЮЛ..

 

Добре де, а закона? Нали постановиха минимална гаранция от две години, както е в ЕС? 

Link to comment
Share on other sites

Ама ти разграничаваш ли сделки "по занаят" и сделки в лична полза? Моля те недей, нищо общо нямат правилата за физически лица за вещи за потребление със правилата за юридически лица търгуващи помежду си.

Link to comment
Share on other sites

Никаква печалба. Даже съм ги направил като подарък. Целта обаче е не толкова цената колкото качеството. Нито кърпите имат нещо общо, нито самите памперси. И това говорим за абсолютно един и същи модел. А ти си ползвай примитивните средства. За първи път от 20 години чувам някой, че се занимава да пере пелени....

Не дай боже и сам да го усетиш, когато станеш татко!

Моята принцеса в момента в който усетеше  какъвто и да било памперс на гъзчето си и веднага се изриваше в рани. А памперсите и не бяха купувани от тук ;) Въпрос на поносимост си беше, та майка и остана без ръце от пране на накендзани пеленки.

Link to comment
Share on other sites

Ама ти разграничаваш ли сделки "по занаят" и сделки в лична полза? Моля те недей, нищо общо нямат правилата за физически лица за вещи за потребление със правилата за юридически лица търгуващи помежду си.

 

Не знам колко общо имат, но съм минал по тоя път с една фирма в Пловдив, които се правиха на много хитри, та след един разговор с шефа им, взеха принтера и ми го ремонтираха безплатно, та и го бяха заредили като "бонус, щото ни се стори, че тонера е малко и няма да може да го тестваме". Бил на фирма купен, пък доставчика им давал 1 година, пък те нямали как, пък тра-ла-ла... Накрая го ремонтираха и толкова. После още неща си пазарувах от там и си пише 2 години навсякъде, че някъде и 3, за отделни компоненти. Тея тълкувания, че било сделка, а не покупка пада от раз. Гаранцията е 2 години и толкова. Все на мен се пада да се разправям с всякакви недоклатени "шефове", но накрая клякат. Пробват, дърпат се, принтират ми цитати и пак става на моето, тоест както пише в закона. Последно ми върнаха двойно капаро, защото ми забавиха доставка с 2 дни, а нещото ми трябваше и съответно си го купих от друго място в деня, когато трябваше да бъде доставено. Искаха да ми върнат само капарото, но в договора за поръчка си пишеше срок на доставка 3 дни, а те не го спазиха и оттам по смисъла на ЗЗД ми дължат двойно капаро, защото са неизправна страна по договора. Както ако аз бях отказал да си взема нещото, си губех капарото и да си застана на ушите, пак няма да ми го върнат. Та разправия 3 месеца и накрая като видяха, че няма да ме откажат, ми върнаха сумата по 2.

Link to comment
Share on other sites

Такова им е нивото явно. Търговец не го ангажират разпоредбите за сделки с ФЛ по никакъв начин при сделки с ЮЛ.

 

Иначе никав яд се обърне човек към производител ако си имат подразделени за държавата и там да си потърси гаранцията на производител, а не на продавач. Също добра опция. 
 

Но буквално погледнато... купено на ЮЛ каквото и да е с гаранцията която пише в договора - дали ще се уговаряте 1г или 10г си е ваша работа имате си пълна свобода. 

 

____________________

A между другото да откажеш гаранция на клиент който постоянно оставя пари при тебе е ... нз ... всеки човек който има малко търговски нюх винаги би предпочел клиента да остане доволен и да се намери решение... просто защото това води до по-големи обороти и печалби в бъдеще.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Някой някъде беше дал едни линкове с как да се настрои ССД на което има инсталиран Уиндоус. Нещо не мога да ги открия, та ще съм благодарен ако някой отново ги даде.

Link to comment
Share on other sites

Някой някъде беше дал едни линкове с как да се настрои ССД на което има инсталиран Уиндоус. Нещо не мога да ги открия, та ще съм благодарен ако някой отново ги даде.

 

Само TRIM функцията трябва да се включи, но тя си е включена по подразбиране на Win 7 - 10.

Другото, което трябва да направиш на ръка е да махнеш PAGE FILE-а от настройките. Просто го елиминираш. Не е нужен при наличие на SSD.

 

Ето тука има един подробен гайд.

 

https://www.thomas-krenn.com/en/wiki/Optimize_Windows_for_SSDs

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...