Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Зареждам от Трон Ойл срещу Агрия на 1,85 лв/л (към момента) и нафтата е отлична. И на ЕКО нафтата е добра и зимата държи.
Отделно си слагам 1:200 двутактово масло и 1:1000 Бардал БДЦ.
Иначе нямам против да наливам "апокрифна" на 1,50-1,60. Ако някой има добро желание да сподели, нека ми пише на ЛС :).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой с преки впечатления за Хюндай Матрикс 2002 - дизел? Плюсове, минуси? За съжаление не знам какъв е двигателя...

Link to comment
Share on other sites

Някой с преки впечатления за Хюндай Матрикс 2002 - дизел? Плюсове, минуси? За съжаление не знам какъв е двигателя...

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11442301840232227

 

Такова ли!? 

 

>>>> http://hyundai-bg.com/forums/viewtopic.php?f=14&t=42

 

https://kolatami.wordpress.com/

 

__________________________

 

 

нз тва дърво кой човек би искал да си го причина, при положение че има такива хубави и евтини комбита - с газово естествено, а не дизел и с ръчни скорости... 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

На входа на Баумакс срещу 50 лв ми нарязаха и обучиха ключ с чип за Astra F. От миналата година досега едва ли е променена цената. Не мисля, че в града има по-ниски цени, а качеството е на високо ниво.

Link to comment
Share on other sites

Само за "нов внос" обаче...

 

Само за всички обаче, от личен опит го казвам, щото моята НЕ беше нов внос. Задължиха ги, за да няма кола 400 коня, регистрирана в данъчното като 1.2 и 60 коня.

Link to comment
Share on other sites

От сумати време се каня да си сменя пастата на ПС3-то, но все не се наканвам.
Някой знае ли къде мога да я закарам за смяна на паста и почистване?

ПС3 Слим.

Link to comment
Share on other sites

да бе, и аз така говорех навремето за София... преди да дойда да поживея тука 10на годинки... сега ми е смешно, и лафове като тоя ма карат да са усмихвам... ако питаш някой от Каспичан - Пловдив е мнооо скапан град... па за тия от Куртово Конаре Стамболийски е ебаси скапания град... и те така...

Не малко съм обикалял по света. В Европа по - гнусен град от София не съм виждал.

 

Никога не съм рискувал да си сипя дори течност за чистачки на Лукойл.

И аз съм така. ОМВ също задължително ги избягвам. Тези от които зареждам в момента и съм доволен са: Петрол и Шел. Еко спрях в даден момент да ги ползвам и нямам наблюдения над тях в момента.
Link to comment
Share on other sites

Виден мисля, че го каза, Лукойл продават на всички останали гориво, изключваме някой продукти на ОМВ (имат внос) както и Газпром, всичко останало е със суровина на Лукойл...Тези обекти на Шел, които останаха на пазара, които също се броят на пръсти - те ползват горива Газпром

Link to comment
Share on other sites

Виден мисля, че го каза, Лукойл продават на всички останали гориво, изключваме някой продукти на ОМВ (имат внос) както и Газпром, всичко останало е със суровина на Лукойл...Тези обекти на Шел, които останаха на пазара, които също се броят на пръсти - те ползват горива Газпром

Не знам какъв внос имат ОМВ. От тях 3 пъти съм зареждал и 2 пъти закъсах! Никога повече не мога да си помисля да заредя от тях. Не малко вносители има. Голяма част обаче минава през Лукойл, наистина.
Link to comment
Share on other sites

В случая трябва да се отбележи, че ценообразуването на Лукойл е важно, поради факта, че това е основният доставчик на автомобилни горива в България. Продуктите на рафинерията се продават от всички вериги бензиностанции, въпреки че на пазара на дребно бургаският преработвател държи дял от около 30%. На пазара на едро обаче, според различни оценки, горивата, които се продават в България са основно на Лукойл, като този дял представлява около 70% от всички продавани горива в страната. На практика големите вериги купуват масовите бензини от Лукойл и само скъпите високоактанови горива са вносни, защото бургаската рафинерия не предлага нужното качество на известните марки. Въпреки това, дори и този сегмент от пазара на автомобилни горива скоро ще се промени, предвид сериозната инвестиция, която рафинерията прави, което ще доведе до допълнително увеличаване на дела на Лукойл на пазара на едро.

Но най-вече трябва да отбележим, че щеше да е друга картинката, ако Костов не беше продал рафинерията, сега цената щеше да е друга.

От този факт излиза и друг факт - по-евтино ще излезне да внасяш гориво от колкото да ползваш това от нашата рафинерия (е, няма такъв парадокс), и тук не става въпрос за качество

Link to comment
Share on other sites

Но най-вече трябва да отбележим, че щеше да е друга картинката, ако Костов не беше продал рафинерията, сега цената щеше да е друга.

От този факт излиза и друг факт - по-евтино ще излезне да внасяш гориво от колкото да ползваш това от нашата рафинерия (е, няма такъв парадокс), и тук не става въпрос за качество

Има доста неща покрай Лукойл които хората забравят. Първо изполват възможно най - гадният петрол който може да се намери. Сорт Урал мисля се води. Въпреки това цените на които продават са едни от най - високите в Европа. Вносът на горива е адски затруднен заради някои закони които бяха въведени от Тиквата. Съвсем случайно Валентин Златев(шефът на Лукойл) му е спонсор и много близък приятел. Последният път когато уж щяха да се борят с монопола, направиха точно обраното. Така измениха законите, че да стане още по - трудно да имат конкуренция.
Link to comment
Share on other sites

Само за всички обаче, от личен опит го казвам, щото моята НЕ беше нов внос. Задължиха ги, за да няма кола 400 коня, регистрирана в данъчното като 1.2 и 60 коня.
Пояснявам.Въведоха го за колите нов внос,важи и за препродажба НО НЕ ВИНАГИ,защо и как не мога да кажа...Като всяко нещо у нас и тук е мазало.Съвет от мен,който продава кола да се разходи до данъчното с договорчето за покупко продажба и да провери дали са отчислили колата,за което дават едно картонче с вх.номерче.

 

п.п.Живо и здраво да ви е детенцето ;)

 

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Благодаря за детенцето. :)

 

Нашата не е нов внос, карана е тук. В Кат ми казаха, че щом съм женен ръчно трябва да я впиша. Е да ама оная в данъчното ме изгони като мръсна котка, че било автоматично. Пак казвам обаче, само ВПИСВАНЕТО. Отписването си е ръчно по всички параграфи, че в същия ден отписах старата.

 

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Но най-вече трябва да отбележим, че щеше да е друга картинката, ако Костов не беше продал рафинерията, сега цената щеше да е друга.

От този факт излиза и друг факт - по-евтино ще излезне да внасяш гориво от колкото да ползваш това от нашата рафинерия (е, няма такъв парадокс), и тук не става въпрос за качество

Ако Тиквата искаше спокойно може да го натисне с регулации или да улесни максимално вноса и да паднат горивата, ама както каза netroot познай дали ще го направи и познай защо. Представям си какво ще стане с цените, петрола ако се качи на 60-70$. Действията на някой преди 15 години не оправдават бездействието в момента!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...