Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ни Чоко, ни Боко може да бафне на тема Лукойл вече. Колкото и някой може да изгони пладнешките обирджии ЕВН, ЧЕЗ и т.н. 

Глупости са, че не може нищо да не направи! Може ама доста ще си бръкне в джоба! Улесняваш максимално вноса и смазваш местния скъпар! Или почваш да продаваш от държавния резерв с цел регулиране на цените както правят по други места по света например САЩ! И други работи могат да се измислят, ама вместо това се мислят оправдания...

Link to comment
Share on other sites

Първо се поразмисли кой стои зад Лукойл и тогава подскачай. Тези хора още преди години бяха оставени на практика недосегаеми. И да не забравяме, че тая тема не е за дискусии. 

Link to comment
Share on other sites

Глупости са, че не може нищо да не направи! Може ама доста ще си бръкне в джоба! Улесняваш максимално вноса и смазваш местния скъпар! Или почваш да продаваш от държавния резерв с цел регулиране на цените както правят по други места по света например САЩ! И други работи могат да се измислят, ама вместо това се мислят оправдания...

 

Ала бала е всичко, както Раптора каза.

 

"ЛУКойл България" стои и на входа, и на изхода на държавния резерв

 

През март "ЛУКойл България" е купила 16 742 т дизел, зимен клас, пуснати за продажба от държавния резерв. Горивото е продадено на цена от 2157.85 лв. на тон без ДДС, или 1.835 лв. на литър (1 тон дизел се равнява на 1176 литра) без ДДС. С данъка цената става 2.2 лв. Дни след сключването на сделката резервът е обявил поръчка за закупуването на нов дизел. На 3 април е сключен договор, отново с "ЛУКойл България", за доставка на 14 559 т. Цената по тази сделка, която е публична на сайта на агенцията за обществени поръчки, е 29068096.7 BGN с ДДС, или близо 1.70 лв. на литър. Сумата е без акциз и с добавянето му става 2.34 лв. на литър. От разликата в стойността само по този договор "ЛУКойл България" е на печалба от над 2.4 млн. лв.

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае къде мога да оставя едни дрехи? Правихме разчистване и около 20 чанти дрехи се събраха. Дрехите са годни за носене. Ако искам да ги дам в дом за сираци, искат да са минали химическо чистене и документ за това... Там няма да е - нито ми се занимава, нито имам време. Мислех пред някоя църква да ги оставя, но ако някой има идеи, нека да каже.

 

Иии някакъв работещ сервиз утре, че случайно видях колата на жената, че е направила почти гьол от спирачна течност под задно ляво колело, като запаля лампата на таблото свети като елха и явно се налага спешен ремонт. Някой ако има телефон на спирачкаджиите от Пещерско шосе, ще е супер.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

H&M. По 2 чанти на човек на ден. Дават ваучер за -15%.

Така обаче ще бъдат рециклирани. Той предпочита да бъдат носени. Или поне аз така разбрах. Иначе наистина е удобно това с H&M. Няколко торби занесох. За съжаление рядко мога да си купя нещо от тях. Моделите са им правени за ..... не си представям мъж в Super Skinny дреха.
Link to comment
Share on other sites

БЧК, взимат дрехите без проблем. 

 

Друго, което правя е давам ги в селото ми на нуждаещи се хора. Лесно може да се разбере кой какъв е в едно село след кратък разговор с няколко баби и дядовци. 

Link to comment
Share on other sites

Нямам как да обикалям по села, но с радост мога да ти ги донеса и да ги дадеш на хората. Наистина ще направим добро. H&M не са ми любим магазин, дори никак. Предпочитам да се носят, защото стават за носене.

Link to comment
Share on other sites

Друзя, помня че е писано тук но отново повдигам темата за столове за компютър - с подлакътници, висок гръб и люлеещ механизъм. Нещо надеждно до към 250 лева - къде?

 

 

http://www.ikea.bg/home-office/Office-chairs/Swivel-chairs/56115/80767/

 

Не знам какво точно визираш под "люлеещ механизъм". Има механизъм за отпускане на наклона на облегалката. Няма механизъм за накланяне на цялата седалка.

Link to comment
Share on other sites

В целия свят е без пари, толкова ли са го закъсали...ами киното...де да знам, тяхна си работа..

Не е баш така. В Стокхолм е 2ч безплатно, после плащаш. Имаш 10-15мин буфер в плюс ако нещо си се позабавил. За киното има начин да се реши проблема. Лошото е че единствения ефект ще е препълване на околните улици с паркирали.

 

Дизел зареждам Лукойл до Метро, Газпром на Карловско, ОМВ МаксМоушън до хотел Кендрос. Не знам дали си измислям но от определени обекти на цитираните вериги ми се вдига разхода чувствително ;-)

Edited by lubo1972
Link to comment
Share on other sites

Лукойл до Метро е от най-коректните бензиностанции в Пловдив. Там, нито веднъж откакто я има, не съм имал проблем със заредено количество или качество на горивото.

Link to comment
Share on other sites

Добре изглежда. Ако го вземеш напиши два реда.

 

Аз освен това мисля и слънчеви очила да си взема, ако някъде има разпродажба на хубави модели ще се радвам някой да сподели.

 

Opticlasa.

Link to comment
Share on other sites

Лукойл до Метро е от най-коректните бензиностанции в Пловдив. Там, нито веднъж откакто я има, не съм имал проблем със заредено количество или качество на горивото.

 

Едва ли за там карат друга цистерна :D

 

Някой взимал ли е хардуер на Kingston или Samsung от щатите и как стоИ въпроса с гаранцията?Става дума за SSD.

Link to comment
Share on other sites

Едва ли за там карат друга цистерна :D

 

Някой взимал ли е хардуер на Kingston или Samsung от щатите и как стоИ въпроса с гаранцията?Става дума за SSD.

Те не карат друга цистерна, ама тая бензиностанция като си е твоя примерно на франчайз ти може да набуташ още 20-30% боклуци за да си вдигнеш печалбата сещаш ли се

Link to comment
Share on other sites

Те не карат друга цистерна, ама тая бензиностанция като си е твоя примерно на франчайз ти може да набуташ още 20-30% боклуци за да си вдигнеш печалбата сещаш ли се

 

Дано да е така и повече такива хора да има ;) Аз, да разчитам Пешо да кажи на Иван за това, не бих разчитал.

Същото нещо мога да кажа и за Круиз-а. Този работи винаги на - 5 до -8ст. от другите места, но и той явно плаща и то не само на едно място.

Link to comment
Share on other sites

Доколкото знам бензиностанциите на Лукойл са си техни, не са франчайз. Навсякъде горивото е едно и също. Аз зареждам винаги за по 100 лева. Дали ще заредя в Пловдивска или Софийска Лукойл, на Кемера или в Първомай, разлика не съм усетил.  

 

ЕДИТ: Сега прегледах и май и при тях има бройка на франчайз... Но предполагам, че горивата са контролирани... 

 

Което не можем да кажем за ШЕЛ, например... Там е една весела шарена черга. Да не говорим за безименни селски бензиностанции, където и Москвич не би следвало да се зарежда... 

Link to comment
Share on other sites

Дано да е така и повече такива хора да има ;) Аз, да разчитам Пешо да кажи на Иван за това, не бих разчитал.

Същото нещо мога да кажа и за Круиз-а. Този работи винаги на - 5 до -8ст. от другите места, но и той явно плаща и то не само на едно място.

Дано да има повече хора, които да сипват боклуци в горивото за да печелят повече, а на теб да ти прецакват колата?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Тъй, случи ми се нещо много странно с компа преди минути. Да поясня, че машината е с Windows 7 лицензиран, както и с Office 2007 пак лицензиран, тоест никакви активатори, нищо. Включвам го и нормално ми иска парола. Вкарах си паролата и вместо да ме заведе на моя си декстоп ми изписа Preparing desktop или нещо подобно, като след 10 секунди ме прехвърли в Temporary Profile и долу вдясно пишеше, че това Temporary profile, нямам достъп до файловете си и всичко, което бъде записано или създадено в тази сесия, при излизането ми, ще бъде изтрито. Още докато ми изписваше Prepraring Desktop, нещо ме накара да спра нета. След зареждането на тоя профил и спирането на нета преди това, през старта дадох Logout, след което си избрах моя профил, вкарах си паролата и си влезнах в него. Сега си пуснах нета и пиша от тоя комп. Възможно ли е да е вирус, който без да искам съм спрял със спирането на нета и да преинсталирам/местя нещата си другаде, докато е време, за да не стане издънка?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...